mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:16:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Čistoča mladega psa - pasma čivava
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistoča mladega psa - pasma čivava  (Prebrano 4690 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Aredhel
novinec
*
Sporočil: 3


« : torek, 26.04.2011 : 14:30:23 »

Pozdravljeni

Prebrala sem že vse odprte teme glede čistoče, ampak nikjer ne zasledim situacije podobne moji.

S fantom imava 3 mesece staro dolgodlako čivavo. Živiva v stanovanju kjer nama družbo dela tudi najina mačka, s psom se kar razumeta, se še ne igrata ampak zaenkrat samo vohata Smiley

To samo na hitro o nas Smiley

Vzgajava jo po Cesar Milanu, prebrala sva vse knjige in pogledala vse serije. V glavnem pripsravila sva se, vzreditelja pa sva tudi iskala dobri 2 leti.

Imamo urnik lulanja, ki se ga drzimo, morda je kdaj kaksne pol urce odstopanja - pač imava zelo čuden delovni čas, ampak gre.
Partner si jo tudi nese v službo, če je potrebno.
Ko je doma sama, je v boksu (92x64x62), v katerem ima vodo in igrače.

Ko je zunaj boksa ima na možnost tudi planico, če jo pač prime, ker je pač mali kuža.
Tu nastane problem, če jo kdaj prime tudi med temi urami za lulanje in kakanje ne gre na planico ampak se kar počepne in opravi.
Čeprav je pri vzrediteljici hodila na planico. Poškropili smo jo tudi s tem sprejem za puppye, da jih vonj pritegne.

No, da ne boste mislili, da je ne vozimo veliko ven.

1. med 5.30 in 6.00
2. 10.00 in 10.30
3. 13.00 - 13.45
4. 16.30
5. 18.30
6. 20.45
7. 22.30
 nato se ob 12.30 in gre v box.

Če je partner ne more vzeti v službo je med 10.30 in 14.00 uro v boxu, ampak gre pred tem na dolg sprehod.
Hočem povedati, da brez problema zdrži.

Včasih pa se kar med temi izhodi počepne in lula...brez kakšnega znaka.
Nevema kaj narediti, da bi vsaj šla na planičko ali potrebo nakazala.
Med temi izhodi smo zunaj pred službo to je ura med 5.30 in 6.00 vsaj 5 min, drugače pa 15 min do 2 uri.
Jaz delam en dan dopoldan in drug dan popoldan zato so časi daljših sprehodov drugačni.

No zdaj sem že malo zabluzila, ampak s tem sem želela razložii, da se res trudimo biti natančni. Ima veliko igre, pozornosti, treninga...res se z njo ukvrajamo, ampak res te vmesne nezgode nama niso jasne.

Kakšen nasvet  Undecided

p.s. še enkrat se opravičujem za takšno "črevasto" razlago Smiley

4.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : torek, 26.04.2011 : 14:47:32 »

Bodita vendar malo bolj potrpežljiva!  Cheesy   Psička je stara šele 3 mesece. Skoraj nemogoče je, da se občasno ne bi pripetila kakšna "nesreča". To je tako, kot da bi zahtevali od otroka, starega nekje eno leto, da mu je že vse jasno v življenju - tako pač ne gre.

Še naprej se veliko ukvarjajta z njo. Izdatno jo pohvalita vsakič, ko se polula zunaj in bo hitro dojela. Predvsem je mladiču potrebno omogočiti, da gre lulat ali kakat vedno takoj, ko se zbudi (ne čez 5 minut, ampak takoj); potem približno 15 minut po obroku;  pa če se nekaj časa zelo razposajeno igra ali zabava tudi ne škodi, saj lahko lužica uide "kar tako". Mladiči se pač še ne morejo kontrolirati.

Glede plenice so mnenja različna - jaz sem strogo proti. To je samo potuha in pes je potem ves zmeden, ker se enkrat lahko polula noter v stanovanju, drugič pa ne. Jaz plenic nisem  prakticirala nikoli, ampak res nikoli, in vsi mladički so bili sobno čisti prej kot v enem tednu.
Pa še nekaj: od 22.30 do 5.30 je za večino trimesečnih mladičev predolgo. Bo treba še vmes enkrat vstat... Tongue  Seveda, če jo hočete čimprej navaditi na to, da je "zunaj" tisto, kar vas najbolj navdušuje - psi pa radi vidijo, da so njihovi lastniki navdušeni nad njimi.

Veliko zabave pri vzgoji, pa srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Aredhel
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #2 : torek, 26.04.2011 : 15:09:06 »

Ja saj, ko imam narejeno ur za ven ob 5.30 jo tudi zbudim, da gremo lulati tudi, če še spi.

Na zadnje gre pb 12.30 (pol enih ponoci) nato ob 5.30, vrjetno sem se zatipkala.
Tudi po hrani gre po 30 min, saj imam kar nastudirano Smiley

Ja imas prav nemoremo pričakovati vseega naenkrat, itak je ze zelo ubogljiva in res neverjetno pridna psicka ze pri teh mesecih Smiley

Planice smo ze odstranili Smiley


Hvala za odgovor
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Čistoča mladega psa - pasma čivava
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines