mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:19:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Advantix  (Prebrano 36384 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #15 : petek, 29.04.2011 : 18:56:54 »

Kaj pa bolhe? Moj jih je lani kljub Advantixu fasal.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #16 : petek, 29.04.2011 : 20:24:03 »

Pri nas smo po prvem nanosu Advantixa zganjali celega hudiča (drama queen  Tongue ), ampak v bistvu ga je verjetno samo srbelo, koža ni bila rdeča ali poškodovana. Kasneje pa nikoli več niti malega nakazovanja na kakšno nelagodje. Huh

Je pa po mojih izkušnjah samo A res učinkovit, bolhe in klopi tudi malo niso registrirali Frontline-a in smo kooomaj dočakali, da je minil tisti mesec, ko smo spet lahko nanesli drug strup.  Roll Eyes Po A pa je vse super, fino, fajn.

Me pa tudi malo skrbi kaj pomeni taka pogosta uporaba. Čez zimo sicer probamo par mesecev zdržati brez, ampak to je pa to.  Undecided
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #17 : petek, 29.04.2011 : 20:31:50 »

A ni kao dobro, da naj bi se za na morje uporabljalo Advantix? Ker kot repelent odganja tudi komarje, ki so krivci za srène gliste?

No moja psica od lani, ko sem prviè probala Advantix, dobiva v sezoni klopov le te ampule, izven sezone pa frontline (1 ampulo F na 3 mesece) zaradi bolh. Se ne praska niè bolj kot ponavadi. Ampula full fajn deluje, nima nobenih klopov, pa je vsak dan v gozdu, po travnikih...


Proti srcni glisti sta ali stronghold ali advocade.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #18 : petek, 29.04.2011 : 20:45:21 »

Mi smo v "sezoni" klopov prav tako na advantixu + scudo + za kak bolj gozdni sprehod še "zeliščni" sprej. od amule nisem opazila povečanega praskanja, ampak to je od psa do psa različno.
V "off" sezoni je dobil mislim da enkrat konec septembra se mi zdi zeliščno ampulo + scudo, potem je imel pa do pred kakim mesecem samo scudota pa občasen špric spreja ali hidrolata sivke, če se je meni po rokah polil Smiley

A ni pri srčni glisti tako, da je bolje, da daš "anti" sredstvo par tednov potem, ko  prideš nazaj iz morja (nekaj v zvezi z razvojem)  tam pa raje odganjaš komarje?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #19 : petek, 29.04.2011 : 21:30:15 »

Meni so tudi rekli, da das stronghold po prihodu domov. Jaz mu dam v bistvu preden gremo na morje in potem kaksna dva meseca po tem. Sem pa razmisljala o tem scuda obesku, da bi poskusili se dodati, pa mogoce naredim vecji razmak med dajanjem ampul. Mah ti klopi   Angry
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #20 : petek, 29.04.2011 : 22:17:53 »

Scud je po mojih izkušnjah tako za zraven super. Samo nanj se pa ne bi zanašala
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #21 : petek, 29.04.2011 : 22:20:11 »

Kaj mate to ta scudo?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #22 : petek, 29.04.2011 : 22:21:40 »

Miskica, ti pošljem zs.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #23 : petek, 29.04.2011 : 22:46:19 »

Tako je. Stronghold ali advocade vedno PO verjetnosti okuzbe. Ampak mi smo v istri kar veliko casa zato doziram en mesec advantix en mesec advocade. Vedno pa dam zadnjo dozo advocade-a tisti mesec, ko vem da v istro ne gremo tisto leto vec.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #24 : petek, 29.04.2011 : 22:59:35 »

Sej verjetno to piše levo in desno in povsod v navodilih od Advantixa, ma vseeno kopiram, kar sem našla na eni spletni strani:

Citat
Advantix Spot On is for the treatment of tick and flea infestations on dogs only. This product contains Permethrin which is extremely harmful to cats. Where cats are likely to have close contact with treated dogs, it is best to choose an alternative product that does not contain Permethrin.

vir: http://www.bada-uk.org/petsproblems/prevention/tickpreventionadvantix.php
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #25 : petek, 29.04.2011 : 23:24:35 »

Ma, mislim, da je šit, če se ližejo in torej zaužijejo, ampak saj to je isto, kot če imaš več psov/mačkov, ki jim daješ ampule, ni nujno, da advantix.  Prve dni je potrebno več previdnosti, sam fizični kontakt brez zaužitja ne more bit nevaren.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #26 : sobota, 30.04.2011 : 04:43:13 »

Sama več kot zadovoljna s temi ampulami in nič se ne praska.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #27 : sobota, 30.04.2011 : 09:29:05 »

Sem se pa s sosedo pogovarjala, ki pravi, da svoje kužike, preden se odpravijo v gozd, našprica nežno še z antiklopnim sprejem za otroke...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #28 : sobota, 30.04.2011 : 10:15:00 »

Kaj pa bolhe? Moj jih je lani kljub Advantixu fasal.
Jaz je v 15-ih letih zivljenja s psi nisem se videla v kozuhu, tudi takrat ne, ko so prisli zacasni cigani z bolhami (in se to samo 2x mladici). Proti klopom se borimo od marca do oktobra, sicer pa ne dobijo nicesar (vsaaaj malo pavze Roll Eyes). Frontline Combo ucinkuje proti klopom (glede na navodila) samo 14 dni, ze zaradi tega ga ne maram, poleg tega je Advantix dalec bolj ucinkovit, pa tudi to popusti proti koncu meseca ...

Na morje poleti ne hodimo ... no, ko/ce smo sli, pa so dobili Stronghold, ampak pri tem je res tako
da je bolje, da daš "anti" sredstvo par tednov potem, ko  prideš nazaj iz morja (nekaj v zvezi z razvojem)  tam pa raje odganjaš komarje?
Tvegano obdobje za razvoj srcne gliste je se 30 dni po potencialnem piku komarja. Zato ampula PO morju - torej po kmecki logiki 30 dni po 1. dnevu morja (ce gres za en teden, po treh tednih Smiley). Prej lahko, ampak ni tako bistveno, pa tudi je potem treba dve. In ce zelis cim manj sranja na psa ...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #29 : sobota, 30.04.2011 : 10:45:17 »

Sej verjetno to piše levo in desno in povsod v navodilih od Advantixa, ma vseeno kopiram, kar sem našla na eni spletni strani:

vir: http://www.bada-uk.org/petsproblems/prevention/tickpreventionadvantix.php

ko sem čipirala mladiče, je ravno pri vetu umrla ena muca, ker so ji dali gor advantix za pse. moram priznat, da nisem niti vedla, da je tako nevarno Shocked
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines