mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:22:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Advantix  (Prebrano 36487 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #30 : sobota, 30.04.2011 : 11:14:37 »

Ja, za mačke je permetrin (ki je v Advantixu) res škodljiv. Tudi ampule Ex Spot ga vsebujejo, zato je tudi tam na embalaži opozorilo, da se ga sme dajati samo psom.
Za notranje mačke (ki itak nimajo možnosti stikov s klopi) pa je OK Advocate (tudi Bayer-jev proizvod, tako kot Advantix), ker varuje pred bolhami in notranjimi zajedalci.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #31 : sobota, 30.04.2011 : 18:57:31 »

Ja, malo čudno sem napisala - Stronghold dobita po zaključenem dopustu na morju, pred odhodom na morje pa Advantix.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #32 : sobota, 30.04.2011 : 20:45:00 »

Jaz mojemu Skipu dajem že par let Advantix, ker mu nič drugega ne prime. Še po Advantixu oberem vsako sezono kakega klopa z njega, brez tega očitno ne gre, tudi če kombiniram kaj naravnega za zraven, kot so Petvitalove kapljice npr. Njega klopi naravnost ljubijo, medtem ko Ave zelo redko dobi kakega. Glede na to, da se z mačkami skupaj valjajo in da je sploh ena njegova osebna negovalka, vedno ampulo nanesem zvečer in jih tisto noč ločim, da mačke nimajo dostopa do njega in ni bilo še nikoli nič narobe.

Čez zimo od novembra do marca tudi jaz ne dajem na pse ničesar, niti proti bolham, pa nismo imeli še nikoli bolh doma, niti jih nisem opazila na psih ali mačkah. Mačkam dajem v sezoni Stronghold, ampak ne vsak mesec, pa tudi niso nikoli še dobile bolh niti nobena ni imela še nobenega klopa (da bi ga npr. dobila od psov). V glavnem tudi jaz zagovarjam čim manj kemije in res samo takrat ko je to nujno potrebno.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 02.05.2011 : 09:03:26 »

Eno neumno vprašanje: Stronghold se da samega, torej takrat Advantix odpade? sram Bi rada dala po morju, ampak ne vem, če se upam biti za toliko časa brez Advantixa.  Sad
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #34 : ponedeljek, 02.05.2011 : 10:40:01 »

Če sprašuješ zaradi srčne gliste, potem lahko daš namesto Strongholda Milbemax - ta je v obliki tablet proti notranjim zajedalcem. Jaz sem zelo zadovoljna (ima širok spekter delovanja na notranje zajedalce), hkrati pa lahko dam potem tudi ampulo proti klopom (v teh mesecih jaz psa ne bi pustila brez zaščite proti klopom - sem imela enkrat bližnje srečanje z erlihiozo in tega ne bi več ponovila Tongue).
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #35 : ponedeljek, 02.05.2011 : 11:00:57 »

Za te tablete prvic slisim in mi je "ideja" ravno zaradi socasne ampule proti klopom zelo vsec. Kje se jih pa dobi?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #36 : ponedeljek, 02.05.2011 : 11:03:37 »

Eno neumno vprašanje: Stronghold se da samega, torej takrat Advantix odpade? sram Bi rada dala po morju, ampak ne vem, če se upam biti za toliko časa brez Advantixa.  Sad

Ce bos dala oboje - seveda ne hkrati, potem probaj nastimat tako, da bo vmes cimvec razmaka. Max. je po kmecki logiki 14 dni (po/pred novim Advantixom).
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 02.05.2011 : 11:19:03 »

Saj potem mi je ta varianta s tabletami bolj všeč. Če prav razumem, deluje potem za "navadne" notranje zajedalce in proti srčni glisti.  Afro Bi me tudi zanimalo kje se jih dobi. Smiley

Žal mi v štali pokasiramo vse možno in moram bit res dosledna glede teh strupov.  Sad Včasih bi raje odpotovala na antarktiko, tam je ziher manj te golazni. Roll Eyes
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #38 : ponedeljek, 02.05.2011 : 11:38:16 »

Milbemax se dobi pri vetu.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #39 : ponedeljek, 02.05.2011 : 12:02:33 »

Ja, kot je že king-roy napisala: pri veterinarju se dobi te tablete. (Na fakultetni kliniki jih gotovo imajo, ker jih jaz tam kupujem. Tongue) Delujejo pa tudi proti "navadnim" notranjim zajedalcem, tako da ti potem ni treba dati Zantela, Pratela... Je najbolje, da daš Milbemax že pred odhodom na morje in še potem, ko prideš nazaj (oz. na 1 mesec, če si na morju dlje časa). (Upam, da sem prav napisala - če nisem, naj me kdo popravi. sram Tongue)
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 02.05.2011 : 12:27:55 »

Odlično, hvala za nasvet. Mi gremo po navadi poleti (nekje v roku 3 mesecev) raje večkrat po malo na morje in bo nekako smiselno večkrat dat. Pa saj se bomo še pozanimali tam, kjer bomo kupili. Smiley
Razglistit moram pa itak zelo pogosto, ker v štali konjske drekce papa, če le ne gledam. Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #41 : ponedeljek, 02.05.2011 : 12:38:31 »

Milbemax smo mi prejsnje leto tudi prvic probali. Mi bomo kombinirali s strongholdom, enkrat tablete, drugic S., odvisno kolikokrat bomo sli na morje, ker naceloma gremo veckrat v razmaku parih poletnih mesecev.       
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #42 : ponedeljek, 02.05.2011 : 14:16:40 »

Jaz delam tako, da nekje od maja/junija do konca poletja dajem Milbemax 1x mesečno. Me potem ne skrbijo niti srčne gliste (v primeru potovanja na morje) niti ostali notranji zajedalci.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #43 : ponedeljek, 02.05.2011 : 14:24:02 »

Hmmm, pa je dobro tako pogosto dajati te "razgliščevalne" tablete (ni črevesje potem preobremenjeno)?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #44 : ponedeljek, 02.05.2011 : 15:05:11 »

Milbemax, cardotek in interceptor - najbolj znane tablete proti srčnim glistam (in hkrati ostalim notranjim zajedalcem): pomembno je, da se zadnjo dozo da psu mesec dni po zadnji izpostavljenosti komarjem, ker vse tri delujejo "za nazaj" (30 dni). Mi smo iz obale doma in Mori začnem dajati tablete šele, ko opazim aktivne komarje (letos jih npr še nisem) in končam vsakomesečno doziranje tam nekje oktobra ali novembra - odvisno od komarjev, pač. Če ste iz kontinentalnega dela države, potem je smotrno psu dati tableto šele po povratku z morja, če ste na morju manj kot mesec dni.
Tablete se brez recepta dobijo v vseh lekarnah čez mejo, paziti je potrebno na kilažo psa in na kontraindikacije pri nekaterih pasmah (mislim, da pri colliejih).
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines