mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:52:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Advantix  (Prebrano 36478 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #45 : ponedeljek, 02.05.2011 : 15:27:13 »

Jaz pa sem letos pri veterinarju dobila še nekakšno tekočino za oralno uporabo (mislim, da je Ivarmectin), ki deluje proti srčnim glistam. Dozira se 1ml na 20 kg teže, vsake 4 tedne. Baje je tudi na našem koncu (Goriška in Kras) vedno več okuženih komarjev oz. primerov okužb z dirofilarijo ... bližina morja oz. Italije, zato naš veterinar priporoča kar vsakomesečno kuro v toplih mesecih. Bom pa naslednjič tudi jaz vprašala za Mibemax, pa ne bo treba še Zantela oz. podobnih reči ekstra dajat Smiley
In prav Ivermectin naj bi pri določenemu procentu raznih "collie" pasem deloval slabo, oz. ga ne prenašajo. ma mislim, da se da več o tem najti že v temi o srčnih glistah, sicer pa je tule ena povezava, če koga posebej zanima:
http://www.marvistavet.com/html/body_ivermectin.html

Komarji pa pri nas že veselo letajo in pikajo (mene sta včeraj v soparnem večeru dva).

Moj pes ima tudi zelo rad razne iztrebke, zato mi je veterinar priporočal razglistenje kar na 6 do 8 tednov - tako priporočajo baje tudi za lovske pse. Po njegoven je pogostejša uporaba teh tabletk vseeno manjše zlo kot stalna izpostavljenost notranjim zajedalcem. Za enkrat kljub uporabi Pratela oz. zantela na 8 tednov ni bilo težav pri nas.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 02.05.2011 : 16:56:19 »

Milbemax ni glih fajn dajat vsak mesec, ker je kar precej močan.. tako da jaz dam Milbemax po dopustu (in jo hkrati še razglistim), ko pa hodimo na morje za vikende pa dobi Ivomec.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #47 : ponedeljek, 02.05.2011 : 20:42:46 »

Moj pes ima tudi zelo rad razne iztrebke, zato mi je veterinar priporočal razglistenje kar na 6 do 8 tednov - tako priporočajo baje tudi za lovske pse. Po njegoven je pogostejša uporaba teh tabletk vseeno manjše zlo kot stalna izpostavljenost notranjim zajedalcem. Za enkrat kljub uporabi Pratela oz. zantela na 8 tednov ni bilo težav pri nas.

Meni so na veterini rekli na 4 mesece, ampak glede na izpostavljenost, bi res mogoče morala skrajšat to dobo. Undecided
Ne ravno Milbemax (ki bi ga dala samo poleti), ampak recimo Zantel -ne vem zakaj tega najbolj priporočajo. 
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #48 : torek, 03.05.2011 : 12:37:25 »

Hmmm, pa je dobro tako pogosto dajati te "razgliščevalne" tablete (ni črevesje potem preobremenjeno)?

Ne vem, koliko je dobro, zagotovo pa bolje, kot nabasati na srčno glisto. Tongue Jaz dajem 1x mesečno, ker že nekaj časa hodim na morje večkrat za zelo kratek čas in mesečno dajanje ne uide v nobenem primeru. Strongholda ne želim dati zaradi tega, ker ne nudi zaščite proti klopom, za Ivomec še nisem slišala. Se bom zdaj pozanimala tudi o tej možnosti...
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #49 : torek, 03.05.2011 : 13:00:06 »

Ivomec je v obliki tekočini in pokriva samo srčno glisto.. Jaz ga dam psici kar v gobec ali pa polijem po briketih..
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #50 : četrtek, 05.05.2011 : 14:34:59 »

Eno vprašanje za piflarje  Tongue(morda kakšen veterinar):
Glede na to, da je mamF na prejšnji strani napisala, da je advantix škodljiv  za mačke zaradi permetrina (v ampuli za pse 10-25kg=1250mg), sem bila  slabe volje, ko sem kot dodatno zaščito kupila še Bio-groomov flea&tick spray. Na embalaži spreja sem namreč dodatno prebrala, da vsebuje piretrin (pyrethrins) in permetrin (0,50g/l), kar ne bi bilo dobro za moja mačka, saj sprej ostane na koži, ampule se vsaj absorbirajo. Potem pa sem malo presenečena brala dalje: for dogs, cats, puppies and kittens.
Kako je zdaj s tem permetrinom, je razlika med ampulami in sprejem samo v količini (preračunavanje mi ne gre najboljše). Dvomim, da bi si  ameriška firma privoščila kakšen hud kiks, ker bi že zdavnaj hudičevo mastno plačali in propadli.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 05.05.2011 : 16:30:42 »

Sanco, jaz sem do sedaj uspela izpiflati na guglu razne članke, ki vsi opozarjajo pred uporabo permetrina pri mačkah, sploh pa se absolutno odsvetuje uporabo pasjih preparatov, ker je tam doza seveda toliko večja. Večinoma pišejo na tak način (upam, da ni narobe, če pripnem linke, sicer pa jih naj Jana odstrani, bom poslala na ZS):
http://www.fleacontrol.net.au/flea-control/flea-control-permethrin-and-cats-dont-mix
http://cats.about.com/cs/healthissues/a/permethrin.htm

Bo pa verjetno maja01 ali kdo drugi z veterinarskim znanjem kaj bolj točno povedal, kako je s tem.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #52 : četrtek, 05.05.2011 : 21:06:13 »

MamaF, absolutno ti zaupam, tudi če ne bi dala tistih guglovih referenc.
Mi pa vseeno ne gre v glavo, da bi lahko bil na tržišču preparat, namenjen tudi mačkam in  stupen za njih. In to celo tako razširjenega in znanega proizvajalca, kot je Bio-groom. Če ne drugje, so vsaj ameriški potrošniki sposobni sproducirati neznansko absurdne teorije, ko zavohajo $, tudi če dejansko ne gre za nič resnično škodljivega. (Sem zadnjič brala, kako je neka ženska tožila proizvajalca zelo priznane in priljubljene mačje hrane, ker je zaradi nje njena mačka spremenila barvo kožuha in začela izgubljati dlako.)
Je morda v spreju preparat pripravljen/mešan tako, da ni več škodljiv mačkam?
Ma itak se ga bom bala uporabljat. Prekleti šit, kupujem vse mogoče izdelke, 90% jih je za psa neučinkovitih, ostali so za mačke strupeni.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #53 : petek, 06.05.2011 : 00:03:15 »

Mah ne vem ... lahko da je tudi tako majhna doza v spreju, da naj ne bi škodila. Magari - a misliš, a sem jaz pomislila na možnost nevarnosti, ko bi se moj Mali Miško stiskal k Roku, ko sem psu aplicirala Advantix. Res da sem tisto noč pustila oba ločeno, ker sta dobila vsak svojo dozo proti parazitom ... samo, na Rokovi dlaki je bilo še kaj par dni "mastno" od Advantixa in bi to Miško kamot lahko polizal ali pa dobil na dlako sram sploh glede na njune "pretepe" in cartanje ... na srečo ni bilo nič, zdaj pa me skrbi za nazaj ... Samo Roku pa tudi nimam dat kaj bolj pametnega od Avantixa, glede na to, da mi samo ta "prime" proti klopom (trikrat potrka, od 20. aprila nismo dobili niti enega!).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #54 : petek, 06.05.2011 : 06:02:02 »

Ampak veste kaj mene najbolj mantra, pa res ne vem, kaj je manjše zlo Undecided To dolgoročno delovanje teh ampul - sprašujem se, kaj za ena zadeva to dejansko je (ok, sestavine bolj ali manj poznamo - mislim predvsem, koliko so morebitni stranski efekti dejansko znani), da deluje toliko časa in kakšne posledice ima lahko na naših psih. Ker, roko na srce, da zadeva deluje nekaj tednov -  Undecided Po drugi strani - klopne bolezni so vse prej kot mačji kašelj, tako da... Jaz imam škatllico advantixa še vedno zaprto in še cincam, kaj narediti in kaj ne (vsa prejšnja leta sem ji dajala front line, letos sem se nekako pustila prepričati in kupila a.), po drugi strani pa mi Mora ni dobila še niti enega samega klopa letos Shocked , kar je naravnost neverjetno, se še ni zgodilo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #55 : petek, 06.05.2011 : 07:22:46 »

Joj, moksa, vse je v primerjavi z borelijo mačji kašelj, verjemi. No ja, tudi erlihija je lahko zoprna in nevarna, ampak zdrav pes jo lahko tudi povsem sam preboli. Oboje skupaj pa - moja najhujša izkušnja s psom dosedaj in komot bi se tudi ne izvlekel.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #56 : petek, 06.05.2011 : 07:37:33 »

Ampak veste kaj mene najbolj mantra, pa res ne vem, kaj je manjše zlo Undecided To dolgoročno delovanje teh ampul - sprašujem se, kaj za ena zadeva to dejansko je (ok, sestavine bolj ali manj poznamo - mislim predvsem, koliko so morebitni stranski efekti dejansko znani), da deluje toliko časa in kakšne posledice ima lahko na naših psih. Ker, roko na srce, da zadeva deluje nekaj tednov -  Undecided Po drugi strani - klopne bolezni so vse prej kot mačji kašelj, tako da... Jaz imam škatllico advantixa še vedno zaprto in še cincam, kaj narediti in kaj ne (vsa prejšnja leta sem ji dajala front line, letos sem se nekako pustila prepričati in kupila a.), po drugi strani pa mi Mora ni dobila še niti enega samega klopa letos Shocked , kar je naravnost neverjetno, se še ni zgodilo.
Veliiiiko sem razmišljala (in še vedno, seveda) o tem. Ne samo letos, v bistvu kar skoz eno in isto. Starejši, že pokojni pes, je še skoraj kot mladič fasal borelijo, pri Bitu sem se srečala z erlihijo. Takrat sem seveda takoj vedela, kaj je manjše zlo. Potem pa to nekako zvoziš, pa spet bereš, sprašuješ druge, pa tuhtaš, kaj je prav. No, letos sem si res zelo želela priti skozi brez agresivne kemije in navlekla na pse neinsekticidno (Biogance) ampulo, ovratnico in še sprejala pred vsakim sprehodom izven naselja. In to že konec februarja, začetek marca, da "letos jih pa ja prestrežemo pravočasno" (ker so začetki sezone vedno najhujši). Sprva je še šlo vsaj približno, potem pa ... smo jih kar pobirali. Tako kot letos, še ni bilo, vsaj tak občutek imam Lips Sealed. In smo šli po Advantix, seveda. Pa še vedno v strahu čakam, če od letošnjih klopov kaj ven pride. sram Po smrtih številnih psov zaradi klopnih bolezni se mi to še vedno zdi manjše zlo, ČEPRAV takoj spet pomislim, če npr. tudi pogosta rakava obolenja pri psih niso povezana (tudi) s tem. Potem pa bodimo pametni. Eh ... Roll Eyes Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #57 : petek, 06.05.2011 : 11:10:33 »

Veš kako sem si jaz to zamislila s psom in Advantixom, mamaF (za sprej že vem, da ga ne bom uporabila oz. bom prej seveda vprašala veterinarko): dala mu bom ampulo takrat, ko se bova za cel dan spokala od doma, potem bo pa nekaj noči imel vrat ovit v rutko. Če jih ločim, bo cela štala.
Saj ne, da bi se lizali med sabo, se pa Jaka in pes vedno pogosteje stiskata.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #58 : petek, 06.05.2011 : 16:32:40 »

po drugi strani pa mi Mora ni dobila še niti enega samega klopa letos Shocked , kar je naravnost neverjetno, se še ni zgodilo.

Pri nas smo lansko leto probali resnično vse žive ampule pa mi je psica pri vsaki fasala vsaj 3 klope. Letos sem ji ponovno dala ampulo, še isti dan je dobila klopa (pred tem ni imela nobenega), potem se mi je tista ampula itak sprala in sem se odločila, da ne dobi ničesar in dejansko se mi zaenkrat obnese (trkam). Če pa vem, da greva na sprehod skozi gozd jo po tačkah in trebuhu malo z bio killom pošpricam, pa ji potem dol sperem, samo to ni pogosto in nisva imeli nobenega klopa do zdaj, čeprav se vsak dan sprehajava po travnikih.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #59 : petek, 06.05.2011 : 17:28:39 »

zaščito kupila še Bio-groomov flea&tick spray. Na embalaži spreja sem namreč dodatno prebrala, da vsebuje piretrin (pyrethrins) in permetrin (0,50g/l), kar ne bi bilo dobro za moja mačka, saj sprej ostane na koži, ampule se vsaj absorbirajo. Potem pa sem malo presenečena brala dalje: for dogs, cats, puppies and kittens.

Ne vem sicer tocno kaksne doze so za macke toksicne, ampak jaz s tem svojihmack ne bi spricala. Ne glede na to od kod je proizvajalec in kaj trdi.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines