mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 02:20:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Advantix  (Prebrano 36466 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #90 : četrtek, 19.07.2012 : 08:45:34 »

SD, pa mora imeti to ovratnico ves čas gor, torej tudi v stanovanju, ali jo psu nadeneš, ko se gre ven?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #91 : četrtek, 19.07.2012 : 08:49:58 »

Skoz, seveda.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 19.07.2012 : 08:55:26 »

Pri meni Scalibor za kakšen hud napad bolh ni delovala čisto nič, medtem, ko je bivša ovratnica od Bayerja (pozabila kako se reče) celo delovala nekaj tednov. Za to novo sem slišala in bi bila lahko morebiti celo ok.  Tongue
V našem stanovanju bi svoje čase lahko izvajali teste raznih sredstev.  Lips Sealed
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #93 : četrtek, 19.07.2012 : 09:03:59 »

Jst se z bolhami nisem srečala še nikoli (trkam); klopi so "the one" Roll Eyes
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 19.07.2012 : 11:16:20 »

Tole sem pa zadnjič videla na eni veterini - in me je prav matralo (8 mesecev delovanja se dobro sliši Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 19.07.2012 : 11:19:41 »

Jst se z bolhami nisem srečala še nikoli (trkam); klopi so "the one" Roll Eyes
Saj bi vas povabila na obisk, pa trenutno nič nimamo.  Tongue
Hec, nobenemu ne privoščim tega.  Kiss

Ampak si predstavljam, da če na bolhe zadeve ne učinkujejo, ne vem zakaj bi na klope. So še večja golazen. Lips Sealed
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #96 : četrtek, 19.07.2012 : 11:22:09 »

Pri nas je letos kar se klopov tiče (na Bitu; Jagi je ob enaki zaščiti povsem brez) "odpovedalo" vse - Practic, Advantix, natur da ne govorim. In ker sem bila ravno na tem, da moram spet nekaj dat, ker je še vseeno bolje kot nič, pa ko sem bila ravno zraven, ko je Skuiki spraševala za Aiko in so ji ponudili tole, sem si rekla, da pa lahko še to probam ...
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 19.07.2012 : 11:31:58 »

Dobi se tudi bioenergetske obeske proti klopom in bolham, ki naj bi delovali kar dve leti. Če je kdo zadevo preizkusil, me zanima, če deluje. Saj ne, da v take zadeve nebi verjel, ampak bi se vseeno pred nakupom rad prepričal.  Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #98 : četrtek, 19.07.2012 : 11:40:57 »

Dobi se tudi bioenergetske obeske proti klopom in bolham, ki naj bi delovali kar dve leti. Če je kdo zadevo preizkusil, me zanima, če deluje. Saj ne, da v take zadeve nebi verjel, ampak bi se vseeno pred nakupom rad prepričal.  Smiley
Poznam gospo, ki ima nekaj tednov (ali dni, ne spomnim se točno) ta obesek in zaenkrat ni bilo nič. Lahko čez nekaj časa vprašam kako kaže.  Wink
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #99 : četrtek, 19.07.2012 : 11:41:56 »

Poznam gospo, ki ima nekaj tednov (ali dni, ne spomnim se točno) ta obesek in zaenkrat ni bilo nič. Lahko čez nekaj časa vprašam kako kaže.  Wink

Daj, prosim.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #100 : četrtek, 19.07.2012 : 13:07:55 »

Kot je rekla nekoč Lanabela - jaz (zgolj) elektronskim obeskom, še manj pa kakšnim bioenergetskim na območjih, ki so kritični glede klopov, ne bi zaupala. Kot dodatna zaščita škodit ne more.
Je pa Scalibor ovratnica, ki naj bi bila izjemno učinkovita, pri nas odpovedala v nekaj dneh. Beapharjeva in neka nova francoska z isto učinkovino pa ne.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 19.07.2012 : 13:36:58 »

Po mojem je pa zelo zelo odvisno tudi od načina sprehajanja, območja itd. Pa seveda (kot potrjujeta tudi psa od SD) imajo klopi očitno ene pse "raje" kot druge. Mislim, da sem že nekje napisala, kako je pri nas. Trije psi (dva bodrerja in moj), enaka zaščita par mesecev (vsi trije Advantix), pa je tamladi border dobil v enem tednu po svežem nanosu več kot 30 klopov!, njegova velika "sestra" največ pet, moj Roko pa nobenega. Hodimo pa po enakem terenu, enkrat na dan se skupaj jagajo po isti gmajni, istih grmih ... Klopi na borderjih so bili že sprijeti, že napiti in večina še krepko živih - in to kljub temu, da je psa prijateljica 2x dnevno prečesala in pregledala.
Nek znanec, ki se s psom sprehaja izklučno novogoriških zelenicah, mestu, morda gre kdaj za vikend na kak izletič v okolico, pa že leta ni videl klopa ne na sebi, ne na psu in mu neka bio ovratnica povsem zadostuje.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #102 : četrtek, 19.07.2012 : 13:46:04 »

Itak je zelo odvisno od psa in trenutka - jaz mislim, da je treba zaščite menjavat, ker se po določenem času na istem psu ne obnesejo več.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #103 : četrtek, 19.07.2012 : 14:33:57 »

Nam samo Baepharjeva bela RES traja celo sezono, na obeh psicah, tako na gostodlaki Čari, kamor načeloma
klopi ne marajo, ker očitno predolgo traja, da pridejo do futra, kot na redkolepodlačni Bindi.
In to tudi, ko dobimo začasnike, ki vedno prinesejo s sabo kakšne goste  Undecided
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #104 : četrtek, 19.07.2012 : 14:45:57 »

Kaj nisi tega nikol prej povedala ... no, zdaj vemo Wink.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Advantix
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines