mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:29:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: puli
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: puli  (Prebrano 11850 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
punky
otrok do 14 let
*
Sporočil: 10


« : petek, 29.07.2005 : 10:56:43 »

puli je tud madžarska pasma. dlako ima podobno komondorju le do je manjši. velik je (plečna višina) okrok 40cm. jaz sem ga vidla enkrat na madžarskem, sem ga tudi pobožala in je bil zelo priden. na madžarskem in tudi zunaj nje je bolj razširjen kot pumi. nekaj let nazaj je bilo leglo tudi v sloveniji pomoje  je bilo do zdaj še kakšno, sicer pa če bi ga gdo rad imel naj gre na madžarsko; ko sem tam v neki pasji reviji komaj našla oglase je bilo kar nekaj legel pulijov.
bye maruša Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : torek, 21.02.2006 : 08:19:49 »

Mi smo ga imeli, kot našega prvega psa. Sicer je bil brez rodovnika. Stric je mel očeta, njegov sosed pa psico. In se je skotil v bistvu kot "ups". Bil je prvi v leglu in zelo dominanten kuža. Glede na to, da je bil to prvi pes mojih staršev (jaz sem mela 7 let), ga nista dovolj socializirala. Bil je odličen čuvaj in zelo poslušen, tujcev pa ni maral. Ni bil bevskač. Najraje je imel očeta in ga ubogal 99%.  Wink
Ko je pa zunaj deževalo, smo se vedno prerekali, kdo ga bo ven peljal, ker je smrdel kot kuga, ko je bil moker.  Tongue
Na žalost nas je zelo hitro zapustil, ko je na obali razsajala kuga, je zbolel pri letu in desetih mesecih, čeprav je bil cepljen.
Mama vsake toliko pove, če jo vprašajo kaj o Marxu (tako mu je bilo ime), da bi se takoj spet odločla za to pasmo, če bi živela v hiši na samem, ker nihče nebi prišu iz hiše, če bi si sploh upal vstopiti.  Roll Eyes
Seveda to ne velja za tiste ljudi, ki smo jih sami noter spustili.
Dlak seveda sploh ni bilo po stanovanju in ko smo šli na sprehod smo včasih slišali: Ma kaj ste mu dredije nardili?!  Grin
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #2 : petek, 03.03.2006 : 15:50:11 »

Mi smo imeli tudi madžaskega pulija, ampak je tega že 15 let.
Bila je psica po imenu juta, ki je bila noro navezana name. Tako, da me ni smel niti tata pobožat, ker je celo v njega skočila (drugače ga je zelo spostovala in ubogala).
Vedno je bil problem, ko smo imeli obiske, ker je bilo treba res pazit, da jih ni pogrizla ko so odhajali. V hišo jih je spustila in dala mir, ko so se pa odločili da grejo in bog ne daj celo vzamejo svojo jakno in torbice je bilo pa konec. Jakne in torbice je branila kot bi bili njeni otroci.
Bila je tudi presenetljivo gibčna in z veliko lahkoto je ko se ji je zahotelo preskočila 2m zidu in se odpravila na potep.
Kot je že angseter napisala je to pasma za življenje na samoti, v mestu je bilo pa resnično težko shajat z njo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 04.03.2006 : 13:56:45 »

pravi čuvaji...

niso pa vsi tako hudi. Sem slišala za psičko, ki je zelo prijazna in se pusti božat tudi tujcem.
Spadajo pa še med tiste prave ostre ovčarske pse in nikakor niso za začetnika. Mi smo to bili in vem, da bi ga zdaj dosti bolje uzgojili. Undecided

Če bi pa mela čredo ovc, ki bi se prosto pasla v kaki večji ogradi, točno vem katerega psa bi zraven dala!  Cheesy Grin
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 04.03.2006 : 18:32:41 »

Naš puli, z imenom Ozzy, je poginil pred približno devetimi leti Sad Bil je zaposlen kot pravi "kmečki pes" na kmetiji moje stare mame. Nihče ni verjel, da se cofasta dlaka sama čisti. Bil je odličen čuvaj, le, kadar je bil dež, je smrdel kot kuga... To moram že priznati. Zakaj je poginil, star 5 let, nismo uspeli ugotoviti. Zvečer je bil še OK, zjutraj pa mrtev. Nasledil ga je - spet madžar - pumi.
Definitivno so krasni psi (kot vsi madžčarčki).
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 05.03.2006 : 15:41:44 »

zastrupitev? Undecided Cry
verjetno je zasuk želodca ni pogost pri pasmi te velikosti...

moker puli je pa hujši od dihurja!  Wink Grin
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 06.03.2006 : 09:19:38 »

O tem, kakšni so užitki, če puliji dobijo drisko, ne bi...
Me ja pa vedno fasciniralo, kako si je razno listje, vejice ipd sam počistil iz dlake. Mi mu nikoli nismo delali "vrvic", imela pa je lepe, relativno tanke, dolge in čiste.
Meni se zdi škoda, da jih je zadnje čase tako malo. Pred 15 leti so bili še dokaj razširjeni, sedaj pa... Praktično jih ni več.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 06.03.2006 : 11:42:34 »

res je... Undecided
Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #8 : ponedeljek, 03.07.2006 : 19:23:08 »

Živjo,
očitno res ni dosti psov te pasme, ker ga iščem. Moj Eros je bil star 16 let, in smo ga učeraj peljali na uspavanje. Mi je ful hudo, ma sem se nasmejala ob prebiranju-ker je tud moj ščipal goste za rit ko so odhajali.
Če morda poznate koga-ali imate maldičke pulija (lahko tudi mešanček) se oglasite.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : torek, 04.07.2006 : 09:09:33 »

Bom malo pogledala naokrog. Kako je pa kaj z madžarskimi psarnami?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #10 : torek, 04.07.2006 : 11:45:54 »

Jaz bi lahko pogledala, pa se psarn ne sme oglaševati in verjetno tudi ne omenjati ter prilepiti linkov ... Undecided
Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #11 : torek, 04.07.2006 : 20:14:34 »

Hvala za odgovore,
malo se bojim z madžarskimi psarnami.... da ne bi bil mladiček bolan..se ravno navežeš pa zboli... če izveste kje bi pulija lahko našla, lahko sporočim tudi mail...upam da je to dopustno...sicer sem nova na forumu
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #12 : torek, 04.07.2006 : 20:58:50 »

jah, s psi iz madžarske je tako ... res je potrebno biti pazljiv, vendar lahko kljub temu dokaj  hitro ugotoviš, s kom imaš opravka ... še posebno, če obvladaš kaj več jezikov Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #13 : torek, 04.07.2006 : 21:47:20 »

Aja, pa še to - paziti moraš, da je psarna registrirana tudi pri Mednarodni kinološki zvezi (FCI), ne samo pri Madžarski kinološki zvezi (MEOE).
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: puli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines