mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 05:52:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 74594 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« : petek, 29.07.2005 : 20:47:21 »

Torej, nočem nikogar napadat, nočem biti napadena in nočem, da koga v tej temi napadate ...
Obstajamo lastniki t.i. večjih psov in obstajajo t.i. lastniki manjših psov. Kar bom napisala, so moja opažanja in opažanja še nekaterih ljudi, s katerimi sem se pogovarjala in ki so prav tako lastniki večjih psov. Pisala bom o povprečnih lastnikih, verjamem (in sem jih srečala in videla na lastne oči), da obstajajo lastniki manjših psov, ki so drugačni, ampak kljub temu mislim, da je takšna večina.

Zakaj lastniki manjših psov takoj zaženejo paniko, ko pride do srečanja mali - veliki kuža in ki jo potem prenesejo še na psa, ki začne lajat in renčat v večjega psa ponavadi v naročju svojih lastnikov, ki ta malega hitro poberejo s tal? Zakaj svojim psom ne pustijo soočit se s situacijo? Večji psi bi naj "normalnim ljudem" izgledajo bolj nevarni, tudi če so čist punčkasti kot moj, ampak mislim, da so večji psi veliko bolj potrpežljivi in tolerantni in da obstaja več nevarnih malih psov, ki pa jih zaradi njihove velikosti in manjše moči ugriza nihče ne jemlje dovolj resno. In taki postanejo ravno zaradi ravnanja svojih lastnikov in začnejo misliti, da so kralji in kraljične sveta.

Da me ne boste narobe razumeli, nič nimam proti malim psov, samo proti takšnim lastnikom!

P.S.: Jana, če tale tema spada drugam, jo prosim premakni. Aja, pa ne vem, če je bila že kje debata o tem ...
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #1 : petek, 29.07.2005 : 20:55:16 »

Spada moj pes pod t.i. večje pse?

Res pa je, da se ga vsi bojijo.  Shocked Seveda, ko je pa pitbull?!?  Lips Sealed

Se je pa že zgodilo, da je lastnik "zagnal" paniko in vlekel psa stran...Namesto, da bi pustil, da se povohata in je potem mir.  Huh Itak se buldogu že iz aviona vidi, da se mu komaj da hoditi, kaj šele, da bi koga ugriznil.  Grin
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #2 : nedelja, 31.07.2005 : 22:40:34 »

Meni in moji mrcini se to dogaja vsak dan,veckrat na dan ali skoraj pri vsakem malem psu.Imam pa taktiko...ko vidim da se lastnik plasi ga lepo vprasam ce se psa lahko povohata.V vecini primerov se pomirijo in pustijo psu kontaktirat z mojim,pol so pa preseneceni da kako se tako "velik pes" se vedno igra.
Zame je tak mali rencac rezultat napacne vzgoje in socializacije:kot prvo dvignejo psa od tal da se pocuti se bolj nesigurnega,pol pa mu s svojim ravnanje se pokazejo da je "velik kuza" najhujsa groznja na svetu.Zal mi je pri tem predvsem za psa,ker verjetno ob vsakem srecanju z vecjim psom dozivlja nepotreben strah.
LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 31.07.2005 : 22:51:14 »

Moj pes se bo vohal s tistimi psi, katere bom dolocila JAZ. Zato drzite svoje cuceljne stran od njega, dokler ne dobite OK z moje strani. Kapiš?!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : ponedeljek, 01.08.2005 : 07:19:11 »

Hm, morda sem pa jaz med tistimi redkimi.... Roll Eyes

Jaz imam tri majhne cufkote.....

In od nekdaj jim poskušam dopovedati, da se stvari rešuje v miru in na tleh; psa zagledaš - na tleh, se mu pravilno in umirjeno približaš, morda dodaš kak miritven signal - ne tleh, se povohata in ovohata - na tleh, se obrneta vsak v svojo stran in odideta - na tleh. Dobro je seveda, če veš, kakšnemu psu se približuješ, pri neznanih je potrebna večja pozornost. Tako pri velikih, kakor tudi pri majhnih! In kadar nisi prepričan, se mu - če se da - v loku izogneš.

Je pa res, da včasih tak "protokol" sestavlja samo nekaj točk: se zagledamo, na daleč malo ogledamo in gremo dalje. Pri meni je namreč ta problem, da vedno sprehajam vse tri skupaj, vsakega na svojem povodcu in včasih jih prime, da se igrajo "krdelo"- takrat se včasih šefici Xeni zazdi, da je treba kakega mal "nazjat" in packa samozavestna si izbere nemško ovčarko, landseerko (ne vem, če sem pravilno napisala), včasih pa kako majhno kosmato bitje. Ostala člana bande ji seveda takoj priskočita na pomoč in se derejo skupaj! V tem primeru še vedno ostanejo na tleh, s tem da jih počasi odvlečem stran. Se mi je pa že dvakrat zgodilo (ko sem sprehajala samo Xeno), da se je tako histerično začela na eno psico usajat (10x težjo od nje, itak!), da sem jo lahko utišala samo tako, da sem jo dvignila - dvigovanje v naročje namreč na smrt sovraži in to ji 100% vzame "dar govora".

Prepričevanje ljudi naj imajo svoje pse na povodcih je pa seveda druga stvar in ne vedno uspešna. V mojem okolišu na srečo takih težjih primerkov
ni, pa še dejstvo, da imam tri (čeprav res majhne) dostikrat pripelje do tega, da se ljudje meni umikajo, dajejo večje mrcine na povodce, oz. vprašajo, če se "bomo povohali". Wink

Je pa res, da se tudi meni umikajo skoraj praviloma lastniki majhnih psov. Tongue

Lp, Katarina

Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #5 : ponedeljek, 01.08.2005 : 07:48:37 »

Nanook je blo tvoje sporocilo kaj namenjeno meni?Enkrat sva ze imeli tako debato pa ne bi spet...... Cool
Xena,moj pes se kar ustrasi ko ga kaksen manjsi nadere Grin Grin...pol pa vseeno proba ce se bo kaj igre izcimilo,pa mu vecinoma rata.Drugace pa jaz psa ob srecanju z neznanim majhnim psom vedno pripnem:predvsem zato da preprecim kaksno "lovljenje" ker majhni psi hocejo veckrat v strahu zbezat in mi ni prijetno da bi ga pa moj velikan lovil....to pa vecina lastnikov pol razume da jih bo moj najmanj raztrgal...zato pa lepo vprasam ce se lahko povohata in je mir Wink
Lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #6 : ponedeljek, 01.08.2005 : 07:56:10 »

nama se naceloma manjsi psi ne izogibajo, razen kaksnih izjem, to so starejse gospe z njihovimi malimi ljubljencki, ki jih takoj dvignejo v narocje pa crto naprej Roll Eyes..
drugace pa ce se moj dalmatinec pa neki manjsi pes povohata, jih tak ponavadi johny "skupi".. s tem mislim, da mu mali psi tak povejo, da se ga bojijo, pa kar zacnejo rencat, Johny pa se seveda  umakne Grin Grin.(ces kaj te je to neki zivcni pes? Huh)... ce pa ga z prve ne nalajajo, pa misli Johny da se hocejo igrat, pa začne s tačkami po njih,, evo, pa potem začnejo lajat, ker jih ne pase, da "taca" po njih Grin Grin.. tak da igra se ponavadi z manjsimi ne, ker ga vsi nalajajo.. edino ko je bil se on mali pa mlajsi je imel dosti "malih" prijateljev.. Wink
drugace pa menim to da je malega psa tezko socializirat.. saj ni priporocljivo da ga ko je mlajsi pa se raste dvigujes v narocje, po drugi strani, pa ce ga spustis v igro z večjim psom, je nevarno da si kaj naredi, saj je vecji pes dosti tezji in manj pazljiv Roll Eyes.. tako da vsaka cast tistim, kateri imajo male pse in se večjih ne bojijo, ter bi se z vsakim igrali, pa če je veliki ali mali Cool
balu mi je znano to zadnje ja Roll Eyes Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 01.08.2005 : 08:07:06 »

Namenjeno je vsem, ki mislijo, da morajo biti vsi psi prijatelji, se polupckati, prevohati in imajo o tem pac mnenje, ob katerem se kar stopis od cukra. Kot kaka osladna limonada...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 01.08.2005 : 08:15:21 »

Namenjeno je vsem, ki mislijo, da morajo biti vsi psi prijatelji, se polupckati, prevohati in imajo o tem pac mnenje, ob katerem se kar stopis od cukra. Kot kaka osladna limonada...

He he nanook, ti povem kaj je limonada? Ko ti zagledaš Buzza. Dokaz imate v avatarju.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 01.08.2005 : 08:17:58 »

Večinoma pišete o odnosu manjši/večji pes o odraslih psih. Mi pa imamo še mladička in je tako: Naša mala kepa (samojed, star 2 meseca) je imel doslej srečanje samo s tremi psicami. Sosedova zlata prinašalka (popolnoma nesocializirana, ne sliši niti na svoje ime  Shocked) je čisto popenila in so jo komaj udržali na povodcu...naš jo je samo čudno gledal izza mojih nog...druga, ravno tako zlata prinašalka se je hotela z njim igrati, samo on tega ni še čisto dojel in je bežal stran od nje....no, učirej pa je že on spravil eno v beg  Cheesy Eno leto staro lovsko psičko (zelo prijazno  Smiley) je tako nabevskal da je zbežala naravnost v svoj pesjak in samo od daleč opazovala to lajajoče kosmato čudo  Wink No tako je to sedaj ko je še majhen....kmalu bo to razmerje večji/manjši pes obrnjeno....  Roll Eyes Pa se tipkamo še kaj takrat!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 01.08.2005 : 08:25:19 »

Citat
He he nanook, ti povem kaj je limonada? Ko ti zagledaš Buzza. Dokaz imate v avatarju.

Nope, temu se rece pa obsedenost. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : ponedeljek, 01.08.2005 : 08:38:37 »

Je mogoce kdo pomislil, da je "majhen rencac" posledica tega, da je nekoc nekje en prevec samozavesten lastnik precenil prijaznost svojega velikega psa in se je zgodilo, da je kaksen vecji pes napadel manjsega? Nazadnje sem taksen napad dozivela vceraj zvecer! In to na mojo povsem prijazno, privezano psico, ki nikoli ne laja na pse, ki se ji priblizajo. Zaenkrat psica zaradi taksnih napadov kaze le znake strahu in ne tudi agresije do vecjih psov. Druga psicka pa je ze po prvem napadu, ki ga je dozivela se kot mladic, zacela lajati na vse pse, ki se ji priblizajo. To nima nobene zveze s socializacijo in vzgojo, saj smo vlozili precej truda v pravilno vzgojo in prevzgojo.
 
Poleg tega pa imam tudi precej velikega psa in ce na sprehodu z njim srecam manjsega psa in lastnika, ki kazeta jasne znake, da se naju bojita, se jima umaknem. Mislim, da imata do sproscenega sprehoda ravno tako pravico kot jaz. In nekateri se pac bojijo velikih psov. Psi in lastniki. lp
Logiran

Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #12 : ponedeljek, 01.08.2005 : 08:44:53 »

Ok se strinjam da večina ljudi totalno napačno vzgaja svoje mini kužke s tem da jim ne dovoli da bi se kaki večji kuža sploh približal. Valda da rata mini kuža prestrašen in nezaupljiv. Itak pa moraš vsakič ko se srečata dva psa opazovati obnašanje in če vidiš da sta oba za to da bi se malo povohala ali igrala zakaj pa ne. Ne maram lastnikov ki me samo čudno pogledajo kaj si dovolim da pustim psa blizu njgovemu, ko je ta drugi kuža isto zagret za vohanje kot moj.
Aja moja mini yorkica (1,2 kg) je prva ki gre takoj pozdraviti vse kužke - ne glede na velikost. Tako je bila vzgojena in se ne boji nikogar. in ne laja na nobenega kužka. Se pravi totalno stvar vzgoje. In moram povedati da res 99 procentov velikih kužotov je zelo nežnih in ful pazijo ko se jim mala kepica mora pod nogami. Ok malo je problem z kakimi mladički ampak to je razumljivo. Tako da jaz res svetujem vsem mini lastnikom da že od malega navajajo svoje kužke na druge in jih ne dvigujejo. Je pa seveda potrebno pazizi ker obstajajo tudi malo bolj neprijazni velikani ampak jaz do zdaj še nisem imela nobenih slabih izkušenj.

Ne vem ali kdo misli da morajo biti vsi psi prijatelji??  Ne vidim pa razloga zakaj moraš psa vlečti stran če se hočeta spoprijateljiti...

Aja še to, ne vem zakaj ta delitev na lastnike mini in velikih kužkov. Jaz mam  yorkico in bernardinca trenutno Smiley In se ful dobro razumeta.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #13 : ponedeljek, 01.08.2005 : 08:49:53 »

Ja to je drug primer. Mislim da pusti za vsakega mladiča trajne posledice to če ga napade drug kuža, pa ni važno ali je velik ali mali kuža.

Samo ne verjamem da je 90 procentov malih kužotov bilo napadenih, ker poznam kar nekaj lastnikov za katere je ziher da so oni tisti ki so kužku dobesedno vcepili strah pred drugimi psi.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #14 : ponedeljek, 01.08.2005 : 09:27:20 »

uh nasteval bi lahko lastnike malih psov in napake, ki jih delajo. od tega, da svojih malih nevroticnih, popadljivh in skrajno agresivnih cuckov nimajo niti privezanih, to, da ne pustijo, da se povohajo, ceprav moj nebi nikoli napadel, pa do tega, da mi ponosno razlagajo, da njihov cucek pa upa rotta napadit pa, da se naj pazim ce bo moj velikan hotu napadit, ko bi jaz tistga cucka zbrcal ce bi mi napadel psa. moj kuza "nevarne pasme" ima strah pred psi, ker ga je neki cucek napadu ko ga je moj hotu sam povohat. ko sem se zacel dret na lastnika ka ma takega napadalnega psa spuscenga je bil odgovor: moj kuza pac ni napadalen, ceprav je iz prve skocil v mojega psa. drugace pa gledam vsak dan enega otroka, ki se zjoce, ko ga dan za dnem mali cucek oblaja, a lastniki ga ne privezejo, ces da mu nocejo jemati svobode, ce bi pa jaz mojega psa pustil svobodnega(ki je manj napadalen) bi pa klicali policijo ali bi ga pa kak obseden morilski lovec ustrelil. kje so pa lovci ko so mali psi spusceni??? napadalnost malih psov pa pride v vecini primerov iz napacne vzgoje, moj pes je bil hudo napaden a vseeno ni napadalen. lastniki malih psov mislijo da vzgoja ni potrebna, medtem ko se lastniki dobro zavedamo, da je vzgoja kljucnega pomena in imamo vecinoma dobro vzgojene.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines