mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 07:23:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 75113 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #210 : sreda, 10.08.2005 : 09:37:45 »

Mel, jaz ne mislim vaških pritlikavcev, ki se brez nadzora potikajo po vasi, ampak predvsem na mestne gospe, ki si psa omislijo namesto mačke (, da bodo lahko šle z njim na sprehod in 'preganjale velike "mrcine"').

Ja, ja o mestnih gospeh bi lahko razvili čisto posbno debato, a ne?   Wink Grin Grin

Pa vseeno - to je ponovno nevzgojen pes in ni kot sam pes zoprn bevskač...te mali renčači, bi bili lahko zelo prijetni PSI, če bi bili pravilno vzgojeni...samo kako dotičnim gospem to razložit Roll Eyes, je pa drug problem Grin

No Mel   te bom pa drugače  vprašala.  Sedaj pa ti meni  pojasni  v čem je razlika  med tvojim in mojim psom.    Pa  pustimo sedaj  velikost in težo.
Hm damayanti, zdaj si me pa dobila sram Huh Grin...ker tvoje pasme ne poznam ravno najbolje (razen tega, da te obtožujejo da imaš "hudo nevarnega" dolgodlakega dobermana  Wink Grin Grin) si ne upam preveč pametovat Wink..bom pa tako rekla - vem kaj jima je skupnega Wink...oba imata štiri tačke in kosmata ušesa, ter tako meni moj, kot tebi tvoj polepšata vsak dan posebej, s svojimi neumnostmi in zvestim pogledom  Wink. Kaj pa parviš na to?  Wink

Jaz se pa tokrat strinjam z dogue de bordeaux (pa zakaj 'maš ti tak' dolgi vzdevek? Undecided Wink), ki je zelo lepo povzel tisto, kar piše v knjigah. Po "pravilih narave" bi se moral podrediti pes, ki je manjši oz. tisti, ki je fizično manj sposoben.

Hja, Sammy povej to mojemu malemu...ko namreč nekdo stopi na "njegov" teritorij je lahko zaradi njega to čivava ali pa doga, pa takrat ne razmišlja o svoji velikosti Wink

LP,
Diana
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #211 : sreda, 10.08.2005 : 09:54:47 »

No  vidiš Mel Grin  točno  tako.  Moj je  seter....  samo  so  ga vaški modreci  preimenovali v dolgodlakega dobermana. Grin

In  nikakor  sedaj ne morem  dotajčiti folku, da jim ne bo  kaj  odgriznil. Wink Grin

Hotela  sem pa samo   povedat s svojimi posti  , da  je  obnašanje psa  v veliki večini  odsev lastnika.  Res , da je  na  čase malo norčav in strapan in kakšno bedarijo  ušpiči(  kot lastnik Tongue Grin)  , je pa če vedno  kulturen,  ko  je pa  mera polna....  pa  " sa primitivcima- primitivno" Wink Grin Grin.

Tudi moja  mami je bila prepričana  , da velik pes(  čeprav  srednje velik) je pa  štorast in grob.  Sedaj ima  pa novega  mačka  (  evnuh je pokojni, na žalost  Cry )  in  samo  oči je vrgla  ven  ko je videla  , da je tudi  velik pes  sposoben biti  nežen z  malo kepico, in to  še celo  mačkom( potepuhe  pa  še vedno z veseljem zapodi Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #212 : sreda, 10.08.2005 : 10:05:02 »

damayanti, jaz sem si pa mislila, kaj je zdaj to spet za enega dolgodlakega dobermana?!  Grin kao ista finta kot dolgodlaki NO itd.  Roll Eyes

Zato, ker se lastnikov odsev vidi na psih, sem tudi podala takšen naslov, da ne bodo psi česa krivi ...  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #213 : sreda, 10.08.2005 : 10:15:43 »

Uh, vidis, to se pa kar strinjam, kakrsen lastnik, taksen pes. Je prav zanimivo gledat repencenje kvazivelikanom, ko jih pa malo bolj ostro nagovoris in pozugas, pa rep med noge in gasa. Grin Grin Grin
Midva sva pa res glih, oba imava rada mir in se odlicno razumeva le s pescico osebkov iste vrste, Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #214 : sreda, 10.08.2005 : 11:31:47 »

Čakaj malo ... Pa nimaš ti shar pei-ja? Pa kaj se potem psloh razburjaš? Roll Eyes Sorry, ampak to je za mene večji pes ... Nima nekje 50 plečne? Nekje si napisala, da ima tvoj pes 13 kg, ni to malo premalo za shar peija?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #215 : sreda, 10.08.2005 : 11:32:56 »

Cakaj malo, pa kaj ti ne ves kaksnega psa imam? Kaj se potem razburjas? Sorry, ampak 13kg tibetanski terier pa zame ni vecji pes. Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #216 : sreda, 10.08.2005 : 11:53:48 »

Ne, nisem vedla, pa avatar mi ni čisto jasen ... Ni se mi dalo brskat okrog ...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #217 : četrtek, 11.08.2005 : 06:42:28 »

Jaz sem tudi vedno mislila, da ima Nuki shar pei-ja  Huh . Po prebiranju teh postov pa sem pa ugotovila, da ima njen pesek celo 2 kg več kot moja nadloga (pa saj t sploh ni važno).

Torej moja spada med majhne pse? S svojimi 11,3 kg in 39 plečene? Kdo bi si mislil? Zadnjič mi je lastnica dobermanke (s katero se je Žiža igrala) rekla, da je Žiža ostra kot britev. Nič se ni zmotila... To samo potrjuje: velikost ni pomembna!
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #218 : četrtek, 11.08.2005 : 10:11:44 »

Zadnjič sem pozabila napisati, kaj se mi je zgodilo.:

Greva mimo ene hiše, zunaj pesjak, lastnica pa mali mešanček. Sammy na povodcu, lastnica histerično beži proti malemu, ga vzame v naročje in gleda proti nama. V trenutku, ko ga je vzela gor, se je začel repenčit, renčat itd. In mi sploh ni jasno, čemu je bilo to potrebno?

Hočem reči, da s tem, ko psa vzamejo v naročje, ga postavijo na višji položaj, se psi takoj počutijo bolj pogumne in "glavne".
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #219 : četrtek, 11.08.2005 : 10:31:53 »

Lahko ga je vzela v naročje ker je popadalen, res je da bi ga lahko imela zvezanega če je tako. Mojo moram tudi na tesno držat ker se spravi nad vsakim, večji ki je bolj se šopiri, če je manjši pa se raje umakne, kot da bi se ga bala poškodovat. Grin
 To je ful nevarno vedenje ker s tem lahko izzove spopad, če je drugi pes odvezan.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #220 : četrtek, 11.08.2005 : 12:13:28 »

dviganje v narocje je zagotovo napacno in skodljivo pocetje
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #221 : četrtek, 11.08.2005 : 14:23:29 »

Meni je vzreditelj, pri kateremu sem kupila Unija rekel, da ga naj dvigam v naročje do šestih mescev, da ne bo doživel kakega neprijetnega srečanja z odraslim psom. Nisem ga upoštevala, že na prvem sprehodu sva srečala nekega srednje velikega mešančka in ker se mi je lastnica zdela uredu in kuža socializiran, sem pustila, da sta se povohala, potem mu je pa Uni itak samo sledil. Ko sva šla na obisk k mojim staršem, ki imajo tudi psičko, ga je ta lizala. Srečal je tudi odraslega zlatega prinašalca, pa ni bilo nikakršnega problema. Letos na dopustu se je po celem kampu igral s psi ( husky, mops, pudel ), pa je bilo čisto vse uredu, čeprav je star komaj tri mesce.
Je pa res, da ima raje pse kot psičke, čeprav ni doživel nobene neprijetne izkušnje s psičkami.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #222 : četrtek, 11.08.2005 : 14:43:56 »

Bog pomagaj - do 6 meseca dvigovat v narocje? kdaj pa bi se ta pes zacel socializirat?
Pametno, da ga nisi upostevala Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #223 : četrtek, 11.08.2005 : 17:10:40 »

izjemno pametno, sreca za tebe saj bi drugace imela malega nevroticnega in popadljivega psa
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #224 : četrtek, 11.08.2005 : 18:21:58 »

He, he, v bistvu bi imela velikega, nevrotičnega in popadljivega psa. Smiley

Sicer me je mal strah kadar srečava kakega odvezanega psa, ki ga ne poznava, samo mislim, da če bi tak pes hotel kaj narediti, nama tudi dvig v naročje ne bi pomagal.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines