mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:50:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 74651 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #270 : torek, 23.08.2005 : 12:33:39 »

Ja nič ni za zanikat. Glede tistih pitbulov pa se je dogajalo po cesti in v parkih ko so jih lastniki odvezane sprehajali in med žrtvami so bili tudi otroci.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #271 : torek, 23.08.2005 : 12:58:29 »

Glede  psov , ki niso pod kontrolo  lastnika  smo pomoje  že  obdelali stokrat(  povodec)...  In  še vedno  tako radi  vsi na plan  izvlečete  tiste  "velike nevarne pasme"  Angry  In  vedno znova in znova pogrevate  star  golaž.

Ne vem zakaj nihče ne omenja  kolikokrat je  kakšnega otroka  pogrizel  recimo pudelj,    koker španjel, čivava,  yorki........

Kaj vi mislite,  da  če  bi  se  našli  naprimer  trije podivjani  nemški lovski terierji(  so majhni  Wink)..    pa ne bi bili sposobni  ubiti  otroka  ali kaj  (  govorim hipotetično, da ne bo  spet  kdo  pograbu)  Če so  sposobni  ubit jazbeca  ...  bi v svoji "zdivjanosti"  bili  tudi  koga drugega......
Amapak  seveda ne zgledajo tako  grozno  kot  roti,  AST-ji, dobermani.......
Prav  luštna mala  bitjeca  so.....  a ne?  Oni drugi  veliki pa  zlobni  grozeči  psi Shocked......  dajte no nehat  že  fantazirat....
Kolikokrat smo  že  predelali  , da nevarnih pasem ni ! Nevarni so lahko  kvečjemu njihovi lastniki.  In njihova skrb-neskrb za psa Angry

DDB:  Sicer ne vem kje  živiš...  NY  ali  Rio.....  da se dogaja toliko kriminala okrog tebe.  Če ti  tam ne paše  se še vedno lahko preseliš. Če  ti  pa  ustreza  se pa prilagodi.
Kar se pa tiče moje okolice,  sedaj   živim na vasi  ...  pa  se  tudi    mogoče dogaja  kakšno kriminalno dejanje.....  si  upam  trdit  , da  tudi  danes  kakšen lastnik zemljišča  prestavil  mejnik  za  kakšne pol metra  na sosedovo Roll Eyes Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #272 : torek, 23.08.2005 : 13:14:00 »

Pa dajte no... Koliko ljudi je umrlo v pasjih zobeh pri nas v zadnjih letih? Mislite, da se ne bi govorilo o tem? Koliko jih je pa umrlo pod kolesi avtomobilov?
Pa še nekaj - prosim, ne vlecite ven "pitbulov". Povsod po svetu je znano, da je vse, kar koga ugrizne, "pitbul" - pa čeprav je v resnici mešanec z labradorcem. Pitbuli so bili vedno načrtno selekcionirani na prijaznost do ljudi - ko so prišli ranjeni iz pasjega boja so morali nujno pustiti ljudem, da so jim zašili rane, razkužili praske itd. Če zaradi bolečin in stresa človeka niso spustili blizu, so poginili. Enostavno.
Preberite tole: http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=1283&highlight=%E8lanek

Je pa res - kdor išče gužvo, jo tudi najde...  Cheesy

Lp, 5ra
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #273 : torek, 23.08.2005 : 13:19:04 »

Damayati selitev ni poceni in si je ne morem privoscit. Ce preberes moj nick bos vidla, da sem tudi jaz lastnik "nevarne" pasme. Rott je bil samo primer, ker ste mi ze za njega trdili, da me ne more ubit, kaj bi sele bilo, ce bi dal za primer terierje. Bojim se samo malih psov in so mi oni "veliki pa zlobni  grozeči  psi", velike imam rad, ker vem da so mucike(ce so dobro vzgojen)
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #274 : torek, 23.08.2005 : 13:30:57 »

DDB:  ali  veliko preveč  filme gledaš.....  ali  preveč  pokadiš......  sigurno pa močno  " bluziš"... Roll Eyes

Drugače  forumaši  tukaj  beremo  kar veliko  tem  in nismo  omejeni  samo na eno.
Pri lovcih  si zapisal,  da te  lovci in ostali ne marajo ker  si  iz  premožnejše družine, in se voziš  z  avtomobilom(  kar  tudi jaz dvomim , da imaš izpit), ki je več vreden  kot,  celotno premoženje nekaterih,   v  nedavnih postih si  bil  človek  z  30-letno tradicijo  pisanja na računalniku, policaji te ne marajo ker kadiš  in  te nadlegujejo  ker si najstnik.........  sedaj  si  že  socialno  ogrožen revež , ki  nikakor ne more  pobegniti  iz " krime-  city-ja".......    nekaj časa  svojega  psa treniraš  samoobrambe  na vratne arterije(  primerjava  kosti-mišice -arterija), še prej  si  ga učil biti  mucica  ob  dunajcih, pred tem si bil  rambo  z elektrošokerjem-sedaj  so  ti  grozeči  že mali  terierčki.....

  meni tele  tvoje  definicije  niso  več nič  jasne......  sory Huh
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #275 : torek, 23.08.2005 : 14:12:40 »

Jaz sem omenla kar sem slišala!!!
Yorki in čivava pa ne bosta ubila človeka!!
In tudi če jaz se mirno sprehajam po ulici z mojo psičko mi lahko izzaovinka pride kakšen pes ki se recimo ustraši in popade mene ali mojo tamalo!!!!

Ne živite v pravlici, morete se zavedat da nevarnosti obstajajo takšne in drugačne in z njimi se moremo sprijaznit  ne pa si zatiskat oči kot tu mnogi počnejo!!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #276 : torek, 23.08.2005 : 14:53:56 »

Yorki in čivava pa ne bosta ubila človeka!!
In tudi če jaz se mirno sprehajam po ulici z mojo psičko mi lahko izzaovinka pride kakšen pes ki se recimo ustraši in popade mene ali mojo tamalo!!!!

Zgodilo se je že da so psi malih pasem (govorim za Ameriko) popadli dojenčka. Ne spomnem se več za katero pasmo je šlo (lahko je bil tudi mešanček).. omenjeno je bilo da ima pes 3 kg. No, ta pes je tako izmaličil obraz dojenčku da se potem ni več vedelo do kolikšne mere se bo potem sploh dalo popraviti obraz, da ne govorim o psihičnih posledicah. VSI psi brez nadzora so potencialno nevarni. Tu nismo samo odrasli ljudje ampak tudi nebogljeni otroci ki jim mini pasme lahko prav tako povzročijo škodo in trajne posledice.
Potem tu obstaja še nevarnost za lastnika malega psa... Ponavadi so majhni psi veliko bolj nevzgojeni.. pač, saj ne rabi šole... Če moje 3 kg "ščene" Smiley začne lajati in se zaganjati v velikega recimo 30 kg psa in potem temu psu "prekipi" in se zažene v malčka, jaz pa bom seveda posredovala in branila mojo malo "mrcinico" bo pes najverjetneje zelo pogrizel mene. Kdo je tu kriv? JAZ in moj NEVZGOJEN cucek, saj je moj mali dal povod za napad velikega psa.

Jaz mislim da tu ni res da so eni psi bolj nevarni od ostalih. Res je da imajo eni bolj, drugi manj močen ugriz, ni pa prijetno ne če te ugrizne mali ne veliki.
Ko sem imela 7 let je k nam na dvorišče pridivjal sosedov terierček (max. 5 kg) in me (po mojem mnenju brez razloga) ugriznil v koleno. Toliko časa me ni spustil dokler mama ni pritekla z metlo, ki jo je po poti pobrala. No v tem času mi je koleno pošteno zmrcvaril do kosti. Še danes se mi pozna brazgotina, sem se pa tistega psa bala vse dokler ni poginil. Že ko sem zaslišala da je zalajal sem bila vsa zelena...

Lp, Mojca

PS: pa da ne bo kdo mislil.. doma ima eno 3kg punco, in tri 10 kg pse, nobenega velikega. Pa vseeno mislim da ni prav da se samo čez lastnike velikih pasem pljuva češ.. če me tvoj ugrizne mi lahko odtrže roko, če te pa moj pa ti odlomi noht Roll Eyes Grin
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #277 : torek, 23.08.2005 : 14:55:17 »

Jaz sem omenla kar sem slišala!!!
Yorki in čivava pa ne bosta ubila človeka!!
In tudi če jaz se mirno sprehajam po ulici z mojo psičko mi lahko izzaovinka pride kakšen pes ki se recimo ustraši in popade mene ali mojo tamalo!!!!

Ne živite v pravlici, morete se zavedat da nevarnosti obstajajo takšne in drugačne in z njimi se moremo sprijaznit ne pa si zatiskat oči kot tu mnogi počnejo!!!

zakaj  pa majhni psi  npr. yorki ali pa čivava ne bi mogla ubiti človeka? Huh

primer 1.  Človek hodi  po poti in ima v ustih bombon....  priteče  nesocializiran majhen pes se zakadi v človeka-> človek se ustraši pogoltne bombon(  sapnik)  in se zaduši-> umre. Wink
primer2. Človek hodi  po  pločniku  prileti  mali  nevzgojeni pes  se zakadi proti njemu  -> človek  se spotakne in  pade  z glavo  udari v rob pločnika , izkrvavi->  umre.
primer3.  človek mirno  hodi po parku ima slabotno srce  ...  iz  za ovinka  se  pripodita  dva  majcena kužka... se jih ustraši->  mu odpove  srce -> umre

lahko bi še nadajlevala Wink Grin
Kar se  pa  tiče  tega  , da se nekateri ne zavedamo nevarnosti okoli nas  in si zatiskamo  oči.....  zavedamo  se  kužnih bolezni   katere pestijo svet, zavedamo se  prometa na cestah in nevarnost  ki nas lahko doletijo  vsak dan , ko smo za volanom,zavedamo se splošnih bolezni  rak, kap itd., zavedamo se narave  in kako  majhni smo ko se le ta  razbesni v svoji veličini....zavedamo  se  marsičesa....  nekateri   se celo bojijo  , da jih bodo  pobili marsovci.....
mislim , pa,  da  so  slednje  napisane  veliko  večja nevarnost(  razen marsovcev Roll Eyes), kot  ,da nas požre  velik pes.
In  ni mi jasno zakaj  toliko paničarite, nad velikimi  psi...  v končni fazi,  saj ste  zraven  ,ko  vodite na sprehod svojega  majhnega  kužka.  Ali ne?
Vaš pes  ima  vas,  ki ste  ja večji  in bolj  iznajdljivi  za obrambo  kot  nebogljeni majhni kužki......  ali  obstaja  še  večji pes  kot je  človek?(  razen  maxi pes Fik  v risanki)
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #278 : torek, 23.08.2005 : 15:11:10 »

No, sej sem par sporočil prej napisala da obstajajo nevernosti takšne in drugačne in da jaz ne paničarim ko grem ven samo sem pozorna kaj se dogaja okoli mene in ne hodim brezglavo po ulici.
Glede tega koliko se zavedamo kakšnih bolezni in drugega se lahko zavedamo kolikor hočemo ampak  ne naredimo nič da bi to preprečli. Pasmo spet na začetku...... Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #279 : torek, 23.08.2005 : 15:28:35 »

primer 1.  Človek hodi  po poti in ima v ustih bombon....  priteče  nesocializiran majhen pes se zakadi v človeka-> človek se ustraši pogoltne bombon(  sapnik)  in se zaduši-> umre. Wink
primer2. Človek hodi  po  pločniku  prileti  mali  nevzgojeni pes  se zakadi proti njemu  -> človek  se spotakne in  pade  z glavo  udari v rob pločnika , izkrvavi->  umre.
primer3.  človek mirno  hodi po parku ima slabotno srce  ...  iz  za ovinka  se  pripodita  dva  majcena kužka... se jih ustraši->  mu odpove  srce -> umre

lahko bi še nadajlevala Wink Grin

ti kar Grin sem se tak nasmejala, ko sem to brala ... bi že lahko spadalo skoraj v razvedrilni kotiček Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #280 : torek, 23.08.2005 : 16:04:39 »

Citat
Če moje 3 kg "ščene"  začne lajati in se zaganjati v velikega recimo 30 kg psa in potem temu psu "prekipi" in se zažene v malčka, jaz pa bom seveda posredovala in branila mojo malo "mrcinico" bo pes najverjetneje zelo pogrizel mene. Kdo je tu kriv? JAZ in moj NEVZGOJEN cucek, saj je moj mali dal povod za napad velikega psa.

Ce je tvoj privezan, veliki pa odvezan, je kriv lastnik velikega. Ce sta oba odvezana, sta v bistvu kriva oba. Ce je tvoj spuscen, veliki pa privezan, si kriva ti. Ce sta oba privezana, je kriv lastnik velikega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #281 : torek, 23.08.2005 : 16:27:59 »

Aja, po zakonu pa je mislim da tako, da je kriv tisti, ki ugrizne? Ve kdo morda bolj tocno? Meni je bilo receno, da je recimo v primeru, da je moj privezan in ugrizne spuscenega psa, ki je prisel in ga napadel, kriv moj-ker je ugriznil. Ne un, ki je napadel.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #282 : torek, 23.08.2005 : 16:56:10 »

 Grin Grin Grin Grin Grin

Citat
DDB:  ali  veliko preveč  filme gledaš.....  ali  preveč  pokadiš......  sigurno pa močno  " bluziš"...

Drugače  forumaši  tukaj  beremo  kar veliko  tem  in nismo  omejeni  samo na eno.
Pri lovcih  si zapisal,  da te  lovci in ostali ne marajo ker  si  iz  premožnejše družine, in se voziš  z  avtomobilom(  kar  tudi jaz dvomim , da imaš izpit), ki je več vreden  kot,  celotno premoženje nekaterih,   v  nedavnih postih si  bil  človek  z  30-letno tradicijo  pisanja na računalniku, policaji te ne marajo ker kadiš  in  te nadlegujejo  ker si najstnik.........  sedaj  si  že  socialno  ogrožen revež , ki  nikakor ne more  pobegniti  iz " krime-  city-ja".......    nekaj časa  svojega  psa treniraš  samoobrambe  na vratne arterije(  primerjava  kosti-mišice -arterija), še prej  si  ga učil biti  mucica  ob  dunajcih, pred tem si bil  rambo  z elektrošokerjem-sedaj  so  ti  grozeči  že mali  terierčki.....

  meni tele  tvoje  definicije  niso  več nič  jasne......  sory
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #283 : torek, 23.08.2005 : 16:56:43 »

Da razlozim. Na zacetku smo ziveli v bloku, kjer sem spoznal v bistvu vse, ki jih poznam(tudi lovce). Nato so starsi napredovali in smo se preselili v hiso. Sedaj imamo se hiso in avte, vendar pa podjetje propada in imamo velikanski dolg(okoli 30miljonov), to pa vemo samo mi in vi, po kraju tega ne razglasamo(navzven zgleda vse vredu) nikoli nisem napisal, da imam 30 letno tradicijo na racunalniku(imam ga 11let). Prekrsek zaradi kajenja sem imel par let nazaj. Star sem 18. Brez izobrazbe in delu pri podjetju, ki propada, mislim, da sem socialno ogrozen revez, nisem pa omejen samo na mojo soseko in hodim tudi drugje, sploh pa je kriminal povsod. Za psa nisem NIKOLI napisal, da ga treniram obrambe(mladica se sploh ne sme trenirat zacne se lahko pri 18 mesecih), nisem napisal da ga ucim napada na vratno arterijo, ampak kaj bi lahko naucen rott(moj ni rott) naredil. Napisal pa sem, da bi ze moj lahko pregriznil misico, ker zgrize kost, vendar pa moj pes nikoli v zivljenju ne bo grizel ljudi, ker ga solam samo na lep nacin, kolicino dunajskih za nagrado pa zmanjsujema in je res mucika(si brala temo-podrejenost?). Rambo z elektrosokerjem ne, prej navaden fant z nijm. Vedno so mi bili grozeci mali psi(ne samo terierji, predvsem cucki) shocker pa imam ravno zato, ker je moj pes taka mucika, da ze proti malim psom potrebuje obrambo. Upam, da sem ti vsaj malo pojasnil, vem, da znam bit nerazlocen. Ce se kaj ne razumes kar povej.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #284 : torek, 23.08.2005 : 17:04:29 »

Ce je tvoj privezan, veliki pa odvezan, je kriv lastnik velikega. Ce sta oba odvezana, sta v bistvu kriva oba. Ce je tvoj spuscen, veliki pa privezan, si kriva ti. Ce sta oba privezana, je kriv lastnik velikega.

Sele zdajle sem videl. Bral sem primer ko je clovek izival psa in ga je ta ugriznil. Lastnik psa je bil oproscen, ker, ce nebi bilo povoda on nebi napadel, zato si je sam kriv, lastnik pa tega ni mogel predvideti-pise tu na mojpes
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines