mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:57:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 74653 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #300 : sreda, 24.08.2005 : 07:51:46 »

Načeloma naj bi veljalo tako: če je en pes spuščen drug pa privezan, je kriv ta ki je spuščen, tudi če prvi napade tisti, ki je privezan. (navsezadnje se odvezani vedno lahko umakne če se hoče privezani pa ne) No njegov lastnik pravzaprav. nekako tako, kot je vedno kriv lastnik odvezanega psa, če ga povozi avto, ne glede na okoliščine.
Tisti, ki mislite, da se pes lahko brani in pogrize človeka, ki ga draži ali vdre na njegovo ozemlje se pa kruto motite. Če ti pride vlomilec na ograjen vrt ali v bajto pa ga pogrize tam zaprt tvoj pes, zanesljivo odgovarjaš zato na sodišču. Ali boš plačal ali ne je odvisno od sodnika, a če je pogrizeni otrok (recimo da gre rabutat in pade z drevesa) si zanesljivo oplel.

Glede napada privezanega psa sem imela ravno tri tedne nazaj podobno izkušnjo. Namreč ,moj odvezani pes - in vsi ostali moji tudi seveda odvezani, smo šli po PST- ne poleg ne čisto skupaj ampak pač šli, naravnost, ne meneč se za druge pse. Moj pes ni stal en meter od psa in ga ni gledal-Šel je naravnost mimo , na razdalji več kot 1 m, po poti,kjer če greš po poti večje razdalje ne moreš imeti od nasprotihodečih. Ostali moji so bili stran s poti na travi. In gre nasproti tip  z bulmastifo. Ker s to pasmo nimam slabih izkušenj ,nisem ukrenila nič, oni pes pa tudi nič, dokler nista vzpoporedno, potem je privezani bul mastif samo skočil, potegnil privezanega gazdo za sabo in se zagrizel mojemiu v vrat in ga začel metat naokoi, tip seveda ni ukrenil nič samo stal in bedasto gledal. Jaz pa tudi nisem mogla nič,ker sem mogla takoj  spravit ostale svoje po komando, kajti psica je momentu štartala, da bi pomagala samcu iz zagate. ta se anmreč ni branil. Jaz sem torej čakala z ostalimi prsi v povelju prostor ob meni nekaj m stran od dogodka,če bo omenjeni pes blagovolil spustiti mojega, da ga bom odpoklicala. Kar je trajalio cca 5 minut. Takoj ko ga je nehal metat ob tla in spustil ,  je moj pogrizeni pes na odpoklic prišel k meni.
Naj priznam, d asem bila v hudi skušnjavi, da bi spustila ostale tri iz povelja v pomoč staremu in da si želim ,da bi požrli tega psa z lastnikom vred.
Ne bi o tem, da je bil tip poleg tega ,da ni nič ukrenil in zavedajoč se prednosti, da je imel psa na vrvici bil potem še skrajno nesramen.
Kdo je kriv zares je mislim jasno, kdo pravno tudi. Sem se pa ob tem dogodku spomnila predvsem na to da je bistvena razlika imeti psa po dkontrolo ali pa na vrvici o čemer e pred kratkim tekla debata. Kot pogosto temu paru nobena vrvica ne pomaga do kontrole.

Glede drugega pa , vem iz prve rok ez aprimer, ko so otroci(cca 10 let-že pismeni s epravi) preplezali 2 m ograjo z napisi hud pes (narisano in napisano!)na 10 m razdalje in šli rabutat sadovnjak. zalotila sta jih domača rota in ko so bežali čez ograjo nazaj je eden skupil ugriz v rit. Razsodba je bila, da je lastnik parcele kriv za napad psa. Pa razumi, če moreš.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #301 : sreda, 24.08.2005 : 08:33:34 »

Saj sem napisal primere o tem. Ce je otrok zgubis, ce je vlomilec zmagas, ker sodniki majo raje otroke kot nase pse nimajo pa radi vlomilcev.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #302 : sreda, 24.08.2005 : 14:14:07 »

Saj res ni logično, ampak kdaj so bili pa še predpisi logični?  Upam, da jo veteran ni prehudo skupil.
Meni se je še bolj čuden zdel naslednji primer: pes, nemec je bil zaprt v pesjaku. Prišli so mulci, vlomili  v pesjak, vzeli psa ven, se šli igrat komisarja Rexa, med lovljenjem "razbojnika" je pes podrl tega po tleh in ga niti ne  preveč hudo poškodoval, lastnik je mastno plačal, ker pesjak ni bil dovolj dobro zaklenjen.
V dobrih starih časih je bilo bolj enostavno. Če si imel psa privezanega ali za ogrado in pri vhodu znak hud pes, nisi odgovarjal, ne glede na to, kakšne so bile posledice.
Moj ded je imel psihotičnega kao nemca (za videt čisto pravi nemec, na vihru pa vsaj 75cm), ki je pogrizel in polomil kar  nekaj ljudi, pa nikome ništa. pa je zverina nekoč skoraj ubila (bi jo ubil, če ne bi takrat domov prišla teta) sosedovo punčko, ki je prišla pobirat orehe ( za to je imela dovoljenje), in je pozabila, do kod doseže pes. Pa se ni skrivil niti dedkov lasek, niti pasja dlaka. Mimogrede, tega nemca sem jaz podedovala in imela sem ga kar nekaj let, zato mi gre ob omembah raznih nevarnih psov kar malo na smeh.

Veliko vprašanje, če v primeru vlomilca zmagaš. Odvisno od sodnika in od tega, koliko jo je vlomilec skupil.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #303 : sreda, 24.08.2005 : 14:35:31 »

Naslov te teme je definitivno zgrešen.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #304 : sreda, 24.08.2005 : 15:03:14 »

Hehe, definitivno. Bi moralo biti vzgojeni in nevzgojeni lastniki psov. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #305 : sreda, 24.08.2005 : 16:32:59 »

Zato, ker tema ni bila misljena za pogovore, ki jih imamo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #306 : sreda, 24.08.2005 : 17:34:53 »

točno tak! malo ste zašli ... zadnjih nekaj postov bi bolj pasalo v temo "nevarne pasme"  Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #307 : petek, 26.08.2005 : 12:52:04 »

zadnjič sva bila na sprehodu ob potoku in nama prideta nasproti pritlikavi koder in lastnica. sammy na poleg,  na povodcu, koder prav tako na povodcu. pa vprašam, če se lahko povohata, ok ... in mali začne renčati. sammyja potegnem stran, pa reče ženska: "ti so bolj prijazni in socializirani, ne?"
halo Huh kolikor jaz vem, so kodri ena najlaže učljivih pasem. drugače pa ne vem, kaj ima pasma opraviti s socializacijo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #308 : petek, 26.08.2005 : 13:52:55 »

Sammy, veliko. In učljivost z socializacijo ni v neki direktni povezavi. Nekatere pasme so že po naravi bolj družabne kot druge. tako načeloma so recimo predstavniki lovskih pasem po naravi bolj družabni kot večina pastirskih pasem. Za enega tipičnega terierja je dan zgubljen, če se vsaj malo ne zravsa. S pravočasno in pravilno socializacijo se sicer da doseči zelo veliko, ampak po naravi nedružaben pes v pasji družbi ne bo nikoli prav užival. Jo bo pa toleriral. Pudelčki se med seboj zelo razlikujejo, nekateri so zelo družabni, je pa tudi veliko nervoznih. Velikokrat so sicer krivi lastniki, ki se za svojega psa preveč bojijo, ampak nervoznega psa je zares težko dobro socializirati.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #309 : petek, 26.08.2005 : 16:03:30 »

Velikokrat so sicer krivi lastniki, ki se za svojega psa preveè bojijo, ampak nervoznega psa je zares težko dobro socializirati.

Psi se ne skotijo nervozni.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #310 : petek, 26.08.2005 : 16:09:11 »

Nekateri se, to je lahko prirojena lastnost. Nekateri postanejo nervozni že v najzgodnejšem obdobju, ker se tako nauče od nervozne psice. Temu rečemo vtisnenje. Nekatere pa naredijo nervozne lastniki. Samo psa z res trdnim značajem je težko narediti nervoznega.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #311 : petek, 26.08.2005 : 17:23:15 »

No, jaz imam doma eno tako malo nervozno bitje Roll Eyes Do psov je sicer normalna, problem pa so ji ljudje. Jih ne mara. In se trudim kaksne 3 mesece, da jih zacne tolerirati, pa se potem prikaze en pijancek ki ga seveda ne morem prepricati, da tudi tak mali pes rad ugrizne, nato jo cisto zdrazi in tromesecni postopek lahko zacnem od zacetka. Vedno pa vsakemu povem, da jo naj pustijo pri miru. In ce jo, je na koncu lahko celo prijazna do njih. Ob prvem stiku se pocuti pa res ogrozeno.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #312 : petek, 26.08.2005 : 17:45:54 »

Zakaj pustis, da jo drazi?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #313 : petek, 26.08.2005 : 18:24:30 »

Ker ne morem prepreciti
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #314 : torek, 28.03.2006 : 19:19:34 »

odkar imam pse, jih že od samega začetka učim da se povohajo oz. spoznajo z drugimi psi. morda ravno zaradi tega nisem imela nikoli težav. me je pa bolj strah večjih psov. NO me je že enkrat ugriznil, labradorec pa je napadel mojega psa. zato imam malce "rešpekta" do psov.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines