mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 01:07:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 75190 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #105 : nedelja, 07.08.2005 : 19:44:25 »

Mislim, da je ena od forumovk nekaj postov nazaj, dobro napisala...tu lahko govorimo predvsem o vzgojenih in nevzgojenih psih...ter o odgovornih in neodgovornih lastnikih. Ne pa da se je ta tema razvila predvsem v to, kako so mali psi popadljivi Wink

Pa še nekaj..ne moremo trditi SAMO ugriz je ugriz, ker ni vse črno belo..če smo pošteni, bomo vsi vedeli in priznali, da ugriz velikega psa za malega je lahko usoden, ugriz malega psa pa ne...

In škoda da nevestni in neodgovorni lastniki malih psov mečejo slabo luč na vse male pse in pasme... Sad

LP,
Diana
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #106 : nedelja, 07.08.2005 : 19:49:33 »

Hvala  za  pojasnilo  Sammy Wink Grin. Točno to  sem imela v mislih- mladičke.  In se  popravljam, pa recimo  , da nas je 90% lastnikov  imelo majhne  in nebogljene pse- mladičke.
 Glede  tiste teorije  o  psih iz  zavetišča.....  ne , da sem pozabila  nanje.  O  tem bi lahko pisali romane tisti  , kateri  so jih posvojili in kasneje vzgajali- prevzgajali. Wink  Pa  , je  nekatere  danes  prav veselje   gledati pri  raznih aktivnostih.  Smiley
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #107 : nedelja, 07.08.2005 : 20:21:24 »

Dejstvo je, da mora biti vsak pes vzgojen in da majhnost pasme ni nobeno opravičilo za nevzgojenega in histeričnega psa. Zelo sem vesela, da mi je prijateljica to uspela vbiti v glavo še preden sem se odločila za nakup. Dobro bi bilo, da bi tudi vzreditelji to bolj poudarjali.

In dejstvo je, da morajo biti psi v strnjenih naseljih na povodcu. Sama se tega držim, smo imeli pa že par zelo neprijetnih izkušenj s spuščenimi psi, katerih lastniki so vpili: 'Saj moj ne bo nič naredil!' 'Naj se kar sama zmenita!' in po ravsu: 'Čudno, še nikoli ni naredil kaj takega.' 'To je pa prvič.' 'Joj, oprostite, nisem vedela, da je tudi vaš samček.' Zato sem pač zelo previdna in ne dovolim, da bi se moj pes kar z vsakim nenadzorovano ovohaval. Da ne bo pomote: 'ovohavanje pod nadzorom' zame pomeni, da sta prisotna oba lastnika in da sta oba psa na povodcu.

'Pa še nekaj..ne moremo trditi SAMO ugriz je ugriz, ker ni vse črno belo..če smo pošteni, bomo vsi vedeli in priznali, da ugriz velikega psa za malega je lahko usoden, ugriz malega psa pa ne...'

S tem se pa popolnoma strinjam. Vendar tega nekateri očitno ne želijo razumeti.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #108 : nedelja, 07.08.2005 : 20:37:27 »

Ugriz je ugriz! In nihče me ne bo prepričal, nasprotno.  Pa ne govorimo samo med ugrizi med psi.  Recimo drugače;  velik  pes ugrizne majhnega...  ja res je  ,ugriz zna biti usoden.
Majhen pes ugrizne velikega....  ugriz ni  usoden....  ima  pa lahko posledice.  In potem so na tapeti  lastniki velikih pasem.  Zakaj je njihov velik pes  napadalen  do majhnih lajajočih ubogih kužkov??? Roll Eyes

Ali pa  kot  sem že napisala danes.  Maltežanka je ugriznila triletnega otroka.  Pa naj mi nihče ne govori , da  tak ugriz ni usoden Angry.  Seveda  da je  !  Usodne posledice  po  trpel  otrok, kateri je bil deležen ugriza.  Ker  Otrok je  tudi majhen....  in  iz  njegovega  aspekta gledano,  to ni bil majhen pes  , vsaj on  ni videl  majhnega psa  ampak  samo  psa.

Potem  se  pa  še  enkrat  za  zaključek  vprašajmo;   Ali je  res potrebno , da do  ugriza sploh pride?  In kdo je odgovoren  , da  pride do  ugriza!!??? Angry
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #109 : nedelja, 07.08.2005 : 20:44:38 »

ory poglej si zakone v primeru ce kdo iziva mojega psa jaz nisem odgovoren za napad in njegove posledice.
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #110 : nedelja, 07.08.2005 : 20:59:12 »

'Recimo drugače;  velik  pes ugrizne majhnega...  ja res je  ,ugriz zna biti usoden.
Majhen pes ugrizne velikega....  ugriz ni  usoden.... '

Pa saj si napisala isto kot jaz. Kje je problem?

Lajajoči kužki (pa naj bo čivava ali bernardinec) mi grejo pa zelo na živce. Zdi se mi skrajno brezobzirno, da nekateri ljudje od ostalih pričakujejo prilagajanje (v stilu: 'Naš Piko pa malo laja, ko je sam doma. Pa saj se bodo sosedi že navadili. Ali pa naj kak persen vzamejo.' ali  'Tvoja velika mrcina naj bo tiho in pri miru, da jo moj mali ljubki cukrček nalaja. Ti grda velika zverina, ti!' ali pa 'Moj Reksi bo spuščen ne glede na zakone, saj je to vendar moja pravica. Pa kaj potem, če je obglodal že polovico okoliških psov!'). Zaradi takih lastnikov imamo potem vsi probleme.

Izraz usoden ugriz pa midve pojmujeva malce različno (zame je to ugriz s smrtnim izidom). Se pa strinjam s tabo. Otroku bodo posledice nedvomno ostale. Grizenje je absolutno nedopustno.
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #111 : nedelja, 07.08.2005 : 21:02:14 »

'ory poglej si zakone v primeru ce kdo iziva mojega psa jaz nisem odgovoren za napad in njegove posledice.'

Nisem čisto prepričana. Mislim, da je precej odvisno tudi od tega, kateri pes je na vrvici in ali je poškodovan človek. Pred časom sem malo brala primere iz prakse pa so me nekatere razsodbe kar presenetile (tudi v primeru, ko je šlo za čisto izzivanje psa, je bil kaznovan lastnik psa).
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #112 : nedelja, 07.08.2005 : 21:12:38 »

Sabina
Glede lajajocih kuzkov ali psov, ne glede na njihovo vzgojo, se jih tega ne da odvadit. Ce je pes cuvaj, je skoraj "logicno", da laja ob prihodu vsakega neznanca. Ce je pes v stanovanju ali v bloku (itd) je to res lahko motece in temu se lahko pritozimo. Ce pa je to na vasi, na kmetiji,... pa se pac privadi.
Ce bi ti "dobila" psa, ki bi non-stop lajal, ne vem ce bi ravno tako govorila.  Undecided

V primeru, ce izziva pes, je po mojem za vsak njegov ugriz odgovoren lastnik. Vzgojo od malih nog potrebuje vsak pes. Ce pa je pes agresiven, naj bo VEDNO na pasu in naj ima VEDNO nagobcnik. Nikoli ne ves ...

Lp, Eva in Uriel
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #113 : nedelja, 07.08.2005 : 21:13:56 »

Citat
ory poglej si zakone v primeru ce kdo iziva mojega psa jaz nisem odgovoren za napad in njegove posledice.
Daj priznaj da primer ki si ga ti omenil lih ne moremo stet pod izzivanje pri katerem lahko toleriramo ugriz....zame je ugriz upravicen le v primeru smrtne nevarnosti samega lastnika ali psa.To da ga socializiramo tako z velikimi kot majhnimi humanoidi,v temi in podnevi je pa nasa skrb.Moj pes se tudi v temi (kjer ni nobene luci!) prelevi v sumnivavega "policaja",zato pa ga takrat privezen in lepo hodi poleg.

Citat
'Pa še nekaj..ne moremo trditi SAMO ugriz je ugriz, ker ni vse črno belo..če smo pošteni, bomo vsi vedeli in priznali, da ugriz velikega psa za malega je lahko usoden, ugriz malega psa pa ne...'
Mislim da smo ze par postov nazaj razjasnili da imajo eni psi vecje zobe kot drugi...mene bolj zanima koliko psov dejansko UGRIZNE manjsega kar tako.Pa da ne bi steli sem praske ,ki nastanejo ko se dva psa hierarhirata.Mene moti to da lastniki pasem avtomaticno mislijo da bo vecji pes majhnega ugriznil!Zadnjic sem bila celo malo nesramna,ko je spet 100 lastnik malega psa dvignil v narocje ko sem sla z mojim mimo.Naj obrazlozim da je blo to v Kopru in je bil moj pes privezan in hodil poleg.Pa sem ga lepo naglas pred vsemi vprasala:"Kaj vas pes je tako hud do drugih?"In mi odgovori:"Moj ne grize,samo vas bi ga pojedel en dva tri." Jaz pa:"Gospod mislim da nima nobene zelje poskusit vasega psa,ma raje govedino!"Zakaj me je to enkrat toliko razjezilo?Ker ko se sprehajas okoli in drugi dvigajo svoje pse postanejo vsi drugi ljudje v okolici pozorni na tvojega "ogromnega" psa in zacnejo vsi bezat in se odmikat.Zdaj pa mi povejte ce sem jaz koga ubila ali sem kuzna?Kaj sem storila narobe da pol dobivam same grde poglede in celo kdaj pripombo "ta pes bi pa moral imet nagobcnik!"Zakaj moramo biti lastniki velikih psov na udaru,kot lastniki smtnega orozja ki si ga drznemo se sprehajat okoli?
Ok,malo izven teme,ampak zgolj kot dokaz da  nase obnasanje(lastnikov psov) vpliva tudi na okolico in na to kako nase stirinozne prijatelje sprejemajo drugi.
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #114 : nedelja, 07.08.2005 : 21:17:47 »

Zakaj vas pa tako moti, da nekateri svojega psa vzamejo v narocje, ko srecajo kakega psa? Mislim-mene niti ne moti (pa se mi je ze veckrat zgodilo, ja). Pac, ga vzame v narocje, pa kaj potem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #115 : nedelja, 07.08.2005 : 21:22:05 »

Ker pol se 10 ljudi na poti odskoci in me gleda kot da sem koga ubila.Ce pa je pes na tleh ali celo pustimo da se povohat,gledajo na velikega psa cisto drugace in ga z veseljem pobozajo.
Sej naceloma me ne briga,je pa kaksen dan ko se mi dejansko dogaja na vsakem vogalu in je toliko grdih pogledov da me kar prime da bi...
Lp
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #116 : nedelja, 07.08.2005 : 21:30:42 »

'Ce bi ti "dobila" psa, ki bi non-stop lajal, ne vem ce bi ravno tako govorila.'

Mislim, da se lahko z doslednostjo doseže marsikaj. Prijateljici je z doslednostjo uspelo, da je vestija odvadila lajati, pa je šlo za hudo lajajočega kužka in tudi za precej 'vokalno' pasmo. Aja, pa tudi moj mops je imel na začetku čuvajske ideje in je besno lajal vsakič, ko je šel kdo po stopnicah. Pa smo tudi njega z doslednostjo navadili, da če kdo trka ali pa zvoni pri vratih, zalaja enkrat, toliko da nas opozori.


'mene bolj zanima koliko psov dejansko UGRIZNE manjsega kar tako'

Mojega je kot mladička napadla NO, ki je (izza ovinka) priletela z dvorišča, ga popadla in ga pričela stresati. Rešil ga je tast. Prijateljičinega vestija je par let kasneje in na čisto drugem koncu Lj napadel NO, ki je tudi priletel z dvorišča. Rešil ga je nek delavec (mislim, da je bil gospod zidar), ki je NO odgnal šele ko je šel po svoj kombi, ga pripeljal zraven in z vrati parkrat zaciljal NOja v glavo. Oba napada sta bila nepričakovana in pri obeh napadih je šlo za prvi stik med psi, saj se pred tem niso nikoli srečali.
No, zdaj veš za dva taka primera.  Vem pa še za en primer, ko je kolegici s faksa njen pes zaradi ran poginil v naročju, vendar ne vem, ali je šlo za napad iznenada.
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #117 : nedelja, 07.08.2005 : 21:33:14 »

'Ker pol se 10 ljudi na poti odskoci in me gleda kot da sem koga ubila.'

Balu, obljubim, da ne bom odskočila, če se srečamo, pa tudi najina psa se bosta lahko povohala Wink
Je pa res trapasto, da se tako obnašajo do tebe, ki imaš psa pod nadzorom (beri: na povodcu), namesto, da bi bili bolj previdni pri vseh 'nenevarnih' kužkih, ki prosto letajo okoli in napadajo vse živo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #118 : nedelja, 07.08.2005 : 21:36:23 »

Točno tako  en razlog je  ta  kot ga je  napisala  Balu.

Drugega  bom pa sedajle pojasnila:

Hodim jaz  z mojim psom po poti  na povodcu.....  in od daleč vidim "nevzgojenega  cefizeljna "  kako dirja proti mojemu psu  in se  renčeč in lajajoč zaganja v mojega psa.  Moj pes  tri minute ne šlivi  .....  v  četrti minuti  mu pa  "cefizelj"pride na vrh k***a  in  zarenči nazaj vanjga.  Potem pa  pristopiclja  zraven  lastnica "cefizeljna"  in  ga  dvigne v naročje.  Seveda  "cefizelj "  je potem na višjem položaju in dobi  še dodatno moč  in  še bolj  bevska  v mojega psa.  Okolica  gleda  zgroženo  , in čaka  kdaj  bo  velikan  pomalical "  cefizeljna"  ...  njegova lastnica  pa  zavija  z  "  okularji"  in  daje pripombe, kot  so;  "  saj ga je hotel samo pozdraviti, kaj pa renči"  in  " saj je čisto majhen,  se mu tudi poznalo ne bi  čeprav bi ga malo  prijel  z  majcenimi zobki"
Potem pa mene pograbi  ....  najprej  da  bi njo  prižgala  okoli  njene  kepe  da  bi  ji  "okularje"  odneslo ven iz  tiste njene  butaste  buče.In kot  drugo , da bi prijela  njenega  "cefizeljna  in  ga  zalučala  kot  frizbi.

Če je pa  tako  nedolžno  vse  skup  naj ga da  pa  na tla  in  še jaz odpnem  svojega psa pa  naj  "cefizelj  "  pokaže  junaštvo Wink.  Samo  ali je to  način? Angry  Ni    a ne?  Ker  V  končni  fazi  vedno bo  usran  tisti vodnik  z večjim psom, ker je  velik in nevaren.  Koliko je pa  " cefizelj  provociral pa konec koncev nikogar ne zanima.
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #119 : nedelja, 07.08.2005 : 21:40:13 »

Ja, bogi mali kužek, kako ga je tvoja grda velika zverina prestrašila!

Damayanti, boljše živce imaš kot jaz. Jaz ne bi bila tiho, pa imam majhnega psa.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines