mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 02:26:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 75191 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #165 : torek, 09.08.2005 : 05:31:06 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Ja, ziher se bo moj podredil.  Grin Grin Grin Malcki se pa ja vedno podredijo, kajne? Ampak daje to, hudica, povedat tudi eni nemski dogi, parim hrtom (borzoj), rottweilerjem in enemu kupu goldnov. Je prav smesno gledat, ko taka mrcina lezi na hrbtu, nad njo pa stoji 13kg scene. Grin Grin Grin

Eh, Blackpanther, saj jaz tudi celega kupa ljudi ne jemljem resno, pa si z njimi kljub temu ne zelim imeti kakih stikov. Verjetno si pa oni se manj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #166 : torek, 09.08.2005 : 08:36:13 »

sabina naravna pravila so, da se manjsi podredi. pravilno socializiran pes se bo vecjemu vedno podredil, velik pa ne bo napadal podrejenega. ne morema se nic zmenit, ker je to narava psov, ki je ne moremo spremeniti, ce se pa ne podreja je pa po mnenju znanstvenikov prav, da pustis da ga vecji podere, da se nauci kam spada na lestvici in potem ni problemov. moj pes, ki je kao "nevarna" pasma se pa nazalost podreja tudi manjsim norcem in od vseh mojih nevarih psov ni bil nobeden nevaren in tudi ni nobeden nikoli napadel. ponavadi sem jaz tisti ki more malega psa zbrcat in ga podredit.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #167 : torek, 09.08.2005 : 09:05:00 »

Grin Grin Grin Grin Grin Ja, ziher se bo moj podredil. Grin Grin Grin Malcki se pa ja vedno podredijo, kajne? Ampak daje to, hudica, povedat tudi eni nemski dogi, parim hrtom (borzoj), rottweilerjem in enemu kupu goldnov. Je prav smesno gledat, ko taka mrcina lezi na hrbtu, nad njo pa stoji 13kg scene. Grin Grin Grin

 Grin  Grin  Grin In ravno zaradi taksnih zverin sem zacela "kvihtat", da bom lahko v narocje skrila mojo revo s 73cm plecne in z malce cez 40 kg  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #168 : torek, 09.08.2005 : 09:38:29 »

 Grin Grin Grin Grin Uf, bi rada videla onega, ko bi si dogo oprtal cez ramena, ker se je podredila. Grin Grin Je pa res, da je bil pri vseh teh podrejanjih ranjen edinole ego lastnika vecjega psa. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #169 : torek, 09.08.2005 : 09:41:43 »

Grin Grin Grin In ravno zaradi taksnih zverin sem zacela "kvihtat", da bom lahko v narocje skrila mojo revo s 73cm plecne in z malce cez 40 kg Grin Grin
NO,tu pa se jaz tudi podpišem spodaj Roll Eyes
Morali bi videti,kako se  grifonka Ula(5,5 kg)spravi na mastinko(cca75 kg)in jo poskuša obvladati Cheesy Cheesy Zdaj šele točno razumem pomen "visok prag tolerance" Grin Sploh se ne zaveda,da bi jo lahko imela Hera za en manjši obrok,če bi hotela.
Moje izkušnje na sprehodih,ko srečamo "baterijske"izvedbe psov-še nikoli,ampak res nikoli se ni zgodilo,da bi se "tamali" podredili-vedno,ko nas zagledajo,že od daleč zganjajo celega hudiča-seveda iz varnega naročja...!
Z ostalimi velikostmi Wink ni problema,zato me ne prepričevati,da se manjši podredi Undecided
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #170 : torek, 09.08.2005 : 09:43:05 »

Hitro bosete dali  kakšno novo idejo  izumiteljem  pasem. Grin  Ne bi se čudila  če bo naslednji majhen pes  križanec z  tasmanskim vragom. Grin Grin Wink

Mi ostali , ki bomo imeli pa večje pse jih bomo  pa  z    mini liftom vozili na sprehod, da jih bomo lahko v naročje dvogovali. Grin Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #171 : torek, 09.08.2005 : 09:44:37 »

Uf, moj je to naredil z "mocjo misli" hehe. Niti enkrat ni zarencal, niti enkrat zalajal, rott se je samo na tla butnil in je bilo fertik. Pac je vedel, da je "jack" in mu ni bilo potrebno niti "s prstkom" mignit, da je bil rott (popolnoma prostovoljno) na hrbtu. Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #172 : torek, 09.08.2005 : 11:50:51 »

 Grin Grin Grin To so res smesni prizori.... Meni tudi se danes ni jasno, kaj se je pletlo po glavi enemu nemskemu ovcarju, ki ga je moj pikolincek z mocjo misli pognal v beg.  Grin

Mogoce pa je tudi, da je rotti to storil iz ljubega miru.  Roll Eyes Mojim se na primer ni problem vreci na hrbet, ce je treba. Pudelcek se je nonstop podrejal, ampak dalec od tega, da bi mu to vzelo pogum. Tale zdaj, se pa vcasih podredi kar celi restavraciji. Ce ga vzamemo s sabo, se kar sredi lokala vrze v ipon in tako zaspi. Nic kaj elegantni spremljevalec.   sram Grin

Sicer pa mislim, da ce si gospodar zeli in prizadeva za to, da bi se pes lepo razumel z vsemi, potem tudi pes zavzame tako stalisce in se dobro razume z vsemi. S tem ne mislim, da se prav z vsakim psom valja od srece, ampak da komunicira kar se da miroljubno.
Logiran
janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #173 : torek, 09.08.2005 : 13:20:27 »

Tudi jaz imam doma majhnega psa in enega, ki bo postal velik. Mali nikoli ne laja na pse, vsakega pričaka z repkom, ki miga na vse pretege, vendar se vedno podredi vsem psom, ko pridejo bliže. Zato se razume tudi z "nemogočimi". Sosed ima psa, ki ga je našel zapuščenega. Zaradi slabih izkušenj ne mara ne ljudi ne drugih psov. Naš mali kuža je edini, ki ga prenese. Je pa res, da smo našega malčka vedno spodbujali, da se je ovohal z drugimi psi in nismo pustili, da bi lajal tja v en dan.
Drugi kuža, ki bo velik (pri 4 mesecih ima trenutno 26 kg in plečne 55 cm), pa edino ne prenese "bevskačev". Če gre pes mimo njega (veliki ali mali) in bo tiho, takrat ga komaj da pogleda. Če pa pes nanj laja, takrat se nasrši in renči. Tega ga sicer odvajamo, vendar točno vidimo, da večino psov zelo lepo sprejme. Nasploh ima zelo rad družbo psov, je bilo pa nekaj psov, za katere je takoj pokazal, da mu niso všeč že na daleč. Takrat gremo pač malo naokoli in ga umirimo, ter pohvalimo, če se umiri.
Imeli smo tudi neprijetno izkušnjo na morju - napadel ga je (sicer se sliši smešno) neprivezan beli višavec star 5 mesecev. Naš kuža sprva sploh ni dojel, kaj se mu dogaja med nogami....Nato je pritekla lastnica z otrokom in ne boste verjeli, sploh ga ni mogla ujeti, kaj šele umiriti. Na koncu ga je nekako ujel njen 6 letni sin, katerega je pes (njegov) celo šavsnil. Potem mi pa reče ta lastnica, da je brala in imajo majhni psi sindrom manjvrednosti, zato je takšno obnašanje (kot opravičilo), hkrati pa mi še pove, da se boji takšnih psov, kot je naš Undecided (ki je slučajno lepo čakal, kdaj se bo norija umirila in je samo reagiral s šapo po njem, brez ugrizov in renčanja). Lepo sem ji razložila, da imam sama tudi majhnega psa, ki pa verjetno zgolj slučajno nima nikaršnega sindroma manjvrednosti (ali nekaj podobnega)...
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #174 : torek, 09.08.2005 : 13:52:38 »

he, he, a potem imajo majhni kužki nekakšen napoleonov kompleks? Grin Grin Grin Moja Čajka pa izvede pred takšnimi "hudički" en trik ... najprej se jim podredi (se skrči na minimum) in jih naheca na igro in skoraj 100% ji to tudi uspe, potem jih pa med igro mimogrede še malo povalja med tačkami (pri tistih čisto majhnih ji tega ne pustim Wink), ko pa vrti kakšnega spuščenega jazbečarja, pudla ali mešančka, ki ga zanimajo še kakšne čisto druge stvari pri njej, ji pa kar pustim, da si da duška, dokler ne poskuša tak pesjan dostojanstveno odhlačati stran.   
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #175 : torek, 09.08.2005 : 13:54:24 »

Uh, moj ima vse prej kot pa manjvrednostni kompleks, kvecjemu ima vecvrednostnega. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #176 : torek, 09.08.2005 : 13:59:53 »

Ja Nanook saj to je eno in isto, saj veš, Napoleon... Wink se je tudi moral dokazati, ker je bil majhen, potem pa je dobil tak večvernostni kompleks, potem je bilo pa pol evrope njegove... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #177 : torek, 09.08.2005 : 14:03:17 »

Ja, sej. Tari osvajalec! Bo imel pol Evrope zase! Wink Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #178 : torek, 09.08.2005 : 14:12:55 »

Ne bi se čudila  če bo naslednji majhen pes  križanec z  tasmanskim vragom. Grin Grin Wink


Hm, a ti misliš, da taka kombinacija šele BO? Grin ..... hja, očitno ne poznaš moje  8kg bojevnice, he he.... Wink

lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #179 : torek, 09.08.2005 : 14:14:58 »

In potem bo naletel  enkrat na "rusko ozemlje", kjer  mu  bodo pošteno  zbili ego iz  njegove  majhnosti.    In  žalostno  končal  pri  sveti  Heleni v naročju. Wink Cry

(  malo  heca,  ampak  zna  biti  pa tudi kaj res Wink Smiley)
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines