mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 06:47:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nenavadno vedenje psa-kaj naredit?
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nenavadno vedenje psa-kaj naredit?  (Prebrano 11977 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lina25
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« : sobota, 07.05.2011 : 10:12:21 »

Pozdravljeni,

Imam psička pasme francoski buldog, ki je star leto in pol. Zadnji teden opažava s fantom, da se je vedenje psa bistveno spremenilo, mogoče sva to opazla samo midva, vendar so določene stvari ki si jih pri psu navajen tako kot pri človeku, le da ti ta sam lahko pove kaj je narobe, pes pa žal ne.

Veliko je utrujen, spi, ko stoji na vseh 4 tačkah zadnjo desno dviguje v zrak, ne laja( kar je pri njem zelo nenavadno saj je z laježem vedno opozoril nase, ko mu je kaj majkalo), ne skače( vedno kader je prišel kdo domov ali kdo na obisk se je odbijal kot žoga in skakal po zraku) zdaj samo zamiga z zadnjim delom telesa, je pa v tem tednu 3x zacvilil, ko je bil zunaj, sprva sva mislila da je na kaj stopil, kaj pojedel ampak po cviljenju se je začel trest po celem telesu in takoj odšel nazaj v hišo in v svojo posteljo. Naj povem da sma doma v hisi z mojimi starši in da imamo pri hiši se 7 let starega mopsa, ki pa se z njim vec ne igra, Archy še samo sedi ko opravi svojo potrebo in uživa na soncu.

Je pa res da najin Skinny normalno je, pije, hodi na potrebo...dobene spremembe... hraniva ga z briketi , ki jih namakava v vodo, ker jih drugače pohlasta.

Je pa res da se mu kot mladičku do zdaj niso jajčka spustila v mošnjičke in ne vem, če bi to lahko bil razlog, saj sva ga celega pretipala in na noben otip ne trzne,da bi kje kaj zabolelo. Obe jajčki se pa čutita v podkožju. Veterinar nama je dejal da za odstanitev jajčk iz podkozja ni nujna takojšna operacija, da se s tem lahko počaka da bo starejši, saj sama vem da narkoza lahko psa ubije.
Sma mu pa našla pred dvema dnevoma tudi klopa ki ga je imel blizu lulčka, kjer nima dlak, čeprav ga redno gledam in krtačim klopa nisem opazla, čeprav je bil že zelo velik.

Zahvaljujem se Vam za pomoč,
Lina
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : sobota, 07.05.2011 : 10:28:26 »

Pojdite k veterinarju. Mogoče smo že vsi preveč nafopani s temi klopnimi boleznimi, ampak tako se je obnašal taščin nemc, ko je imel erlihijo.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2 : sobota, 07.05.2011 : 10:29:36 »

Takoj bejžte k  veterinarju testirat erlihijo in druge klopne bolezni. Te so hudo sranje, ampak je pol lažje če jih odkriješ v akutni fazi, ko še imaš kaj zdravit. Morda je tudi kaj čisto drugega, tudi tega kot zgleda ne pogruntat sama, veterinar pa lahko.  
Logiran
lina25
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 07.05.2011 : 11:00:30 »

ja bova sla v ponedeljek zjutraj, ker namreč tut šepa na zadnjo desno tačko, ne vedno ponavadi takrat ko se zbudi... Sad
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #4 : sobota, 07.05.2011 : 11:17:30 »

Ja, šepanje je tudi znak klopnih bolezni... k veterinarju na test.
Logiran
lina25
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 07.05.2011 : 12:44:06 »

Je že prišel od veterinarja. Našli mu niso nič, kljub navadenim znakom. Dobil je samo protibolečinsko injekcijo in protibolečinske tablete za en teden in ampulo proti klopom in bolham. Če se v enem tednu stanje ne bo uredilo, se bo naredil test za klope, sedaj se jim pa ne zdi potrebno delati testa. Nevem... Bom ga spremljala čez teden da vidm, če se mu bo vedenje kaj spremenilo na bolje.

lp
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : sobota, 07.05.2011 : 12:49:47 »

Protibolečinske bodo vsekakor učinkovale. Če je šepal, ga dejte malo nazaj držat, da bi ne pretiraval, ko ga ne bo več bolelo. Protibolečinske odstranijo bolečino, ne pa vzroka za nastanek bolečine.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : sobota, 07.05.2011 : 13:00:01 »

Če bi bil vzrok samo gibalni sistem psa (ne vem sicer, zakaj pri tako mladem psu), se vedenje zelo verjetno ne bi spremenilo. Bolečine ne spremlja apatičnost, razen če ni izjemno huda. Veterinarja je potrebno opozoriti predvsem na te drugotne, spremljevalne znake.
Ne vem, meni to tudi zelo smrdi na klopne, od okuženega klopa do znakov bolezni mora miniti približno mesec dni, ni pa seveda nujno, da ste klopa tudi opazili.
Logiran
lina25
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 07.05.2011 : 13:24:49 »

Sej klopa nisem opazila takoj, rauno to je tut meni sumljivo saj je bil že lepo rejen kljub temu, da Skinnya skozi božam pa pregledujem že zaradi jajčk, ki se mu niso spustile v mošnjičke in me tut to skrbi, da ga ki to ne boli. Bojim se da je to tako kot pri ljudeh, preden prideš do vzroka bolezni mine en lep čas... Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 07.05.2011 : 13:29:42 »

A so mu kri pregledali?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sandras
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 07.05.2011 : 13:34:40 »

Mi smo imeli podobne tezave, ki so se pojavile slab teden po odstranitvi klopa (prvi, ki smo ga zasledili).
Klop je bil okuzen, psicka pa vecino dneva brez vsake volje. Prvi veterinar nam je dal zdravila (podobno kot vam), druga veterinarka pa je naredila test, ko smo ji nasteli vse simptome in to, da je imela klopa.
Sledilo je zdravljenje z Ronaxanom, v naslenjih parih mesecih se je ponovilo se 2x.
Ne vem, ce ti to kaj pomaga, je pa vsekakor boljse dat kri, kot pa potem it cez vse to..
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #11 : sobota, 07.05.2011 : 13:36:33 »

Tisti klop, ki si ga opazila pred dnevi, verjetno še ne more biti vzrok. Klop se sam ne obdrži več kot nekaj dni, potem odpade sam.
Daj, opazuj še malo njegovo vedenje, povečano željo po spanju, neinteres za igro, umirjenost, žalost (te pride pozdravit, ko se vrneš) morebitne nenavadnosti pri gibanju poleg šepanja (ga morda zanaša) in če se res ne bo bistveno spremenilo, šibaj do veterinarja, tudi do drugega, če bo treba, in zahtevaj test. Navsezadnje plačaš sama, pri klopnih pa je odločilen čas. Ne verjamem, da gre za jajčka.
Logiran
lina25
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 07.05.2011 : 14:05:13 »

Nanook- ne krvi mu ni pregledal, teste mu bodo nardili v primeru če ne bo vredu v tem tednu...

Ja, to mi je jasno da  ta klop ni pravi, malo se bojim ker smo 3 tedne nazaj bili na vikendu kjer imamo hektar travnika z gozdom in smo nardili tut en velik krog čez gozd in travnike... V kolkem času se razvije ta inkubacijska doba klopa? Kdaj se pokažejo prvi znaki?

Lp
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #13 : sobota, 07.05.2011 : 15:00:25 »

Očitno različno, sandras pravi, da dober teden pri njeni, pri mojem zelo izraziti po mesecu dni.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : sobota, 07.05.2011 : 17:25:23 »

Če je imekl enega debelega klopa na lulčku in ga niso takoj opazili, jih je imal lahko tudi prej, pa ni noben opazil. Erlihiuja se lahko pokaže precej prej kot v enem mescu.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Nenavadno vedenje psa-kaj naredit?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines