mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 23:33:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje pokostnice
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje pokostnice  (Prebrano 42221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #15 : petek, 21.05.2004 : 12:49:55 »

Zivjo!

Hja, vnetje pokostnice je zelo pogosta bolezen velikih pasem, ker prehitro rastejo. Se mi pa zdi, da ni podobno putiki, ker pri putiki gre za nabiranje sečnih kamnov v sklepih (pri ljudeh najpogosteje v gležnju). pri putiki pomaga stroga dieta (brez čokolade, mesa, alkohola....-v bistvu pri vsakem človeku kaj drugače).

Pri vnetju pokostnice pa naj pes samo malo počiva. Naš samec (veliki švicar) je kmalu nehal šepati (brez antibiotikov), samica (bernardinka) pa je na eno taco šepala 1 dan, na drugo taco pa kar 10 dni. Teh 10 dni je imala strogi počitek, samo na stranišče sem jo vozila.

Me pa čudi, da je vet. predpisal antibiotik. Našim psom ga nikoli ni  Lips Sealed.  

Upam, da sem kaj pomagala.

Lp jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #16 : petek, 21.05.2004 : 12:51:28 »

Aja, še to.

Citat
Baje je to zelo pogosta tezava pri NO starih do 17 mesecev.
Ne samo pri NO, ampak pri vseh velikih pasmah. Se pa vnetje pokostnice lahko pojavlja do 24-tih mesecev starosti.

Lp Jana
Logiran
valerossi
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #17 : petek, 21.05.2004 : 13:13:25 »

Bina hvala za odgovor! Ja dobil je 2 inekciji in tablete proti bolecinam. Tudi nas pociva le na wc ga peljem. Upam da se bo kmalu pozdravil.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : petek, 21.05.2004 : 13:23:12 »

Citat
Ja dobil je 2 inekciji in tablete proti bolecinam.

Aha  Grin! No, naša samica je dobila 3 injekcije (vsak dan 1)-na 24 ur eno. To naj bi delovalo proti bolečinam-tako je nam veterinar razložil. Da naj bi bila to "blokada". Kot rečeno, naši psici to ni pomagalo. Samo počivanje, počivanje in še enkrat počivanje.

Lp Jana
Logiran
misha
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 112


« Odgovor #19 : ponedeljek, 21.06.2004 : 21:52:18 »

Aha  Grin! No, naša samica je dobila 3 injekcije (vsak dan 1)-na 24 ur eno. To naj bi delovalo proti bolečinam-tako je nam veterinar razložil. Da naj bi bila to "blokada". Kot rečeno, naši psici to ni pomagalo. Samo počivanje, počivanje in še enkrat počivanje.

Lp Jana

Živjo Bina,
jaz imam pa bullterrierko in ker mi že kar kakšen mesec malo bolj šepa (bolj zadnji teden), sem jo danes peljala k veterinarju, kjer so ji slikali hrbtenico in kolke. Ugotovili niso nič. Rekel je da gre lahko za kakšno vnetje živca ali kaj podobnega in da mora 14 dni strogo počivati.
Zanima me, ali se sploh vidi vnetje na rengenu ali ne?
Res pa je da je moja psička hitro rasla, stara pa je 11 in pol mesecev.

Za pojasnilo ti bom hvaležna (ali pa kdorkoli drug).

Lp, Eva
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : ponedeljek, 21.06.2004 : 22:10:58 »

Živjo Bina,
jaz imam pa bullterrierko in ker mi že kar kakšen mesec malo bolj šepa (bolj zadnji teden), sem jo danes peljala k veterinarju, kjer so ji slikali hrbtenico in kolke. Ugotovili niso nič. Rekel je da gre lahko za kakšno vnetje živca ali kaj podobnega in da mora 14 dni strogo počivati.
Zanima me, ali se sploh vidi vnetje na rengenu ali ne?
Res pa je da je moja psička hitro rasla, stara pa je 11 in pol mesecev.

Za pojasnilo ti bom hvaležna (ali pa kdorkoli drug).

Lp, Eva
Hja, z vnetji živcev nimam nič izkušenj. Meni je sicer veterinarka v Lescah povedala, da se vnetje pokostnice vidi na slikah in da oni slikajo pse, vendar ne vem, koliko je dobro pse slikati (ker za slikanje dobi pomirjevalo). Pa še precej drago pride. Veterinar v Grosuplju ni naša 2 psa nikoli slikal, ko sta imela vnetje pokostnice.

Počivanje ji zna koristiti. Tudi moja psica (bernardinka) je na eno taco šepala 1 dan, na drugo taco pa kar 10 dni. Teh 10 dni je imela strogi počitek, samo na stranišče sem jo vozila. Sicer se mi je psica smilila, ker je imela prisiljeni počitek, vendar ji je pomagalo.

Če ne zaupaš veterinarju, pojdi po drugo mnenje še h komu drugemu. Ali pa počakaj 14 dni in boš potem videla, kako se bo pes obnašal. Če se mu pa poslabša, ga pa pelji takoj nazaj k veterinarju.

Pa sporoči, kako se bo odvijala zgodba še naprej! Držim pesti za tvojo psičko!

Lp jana
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #21 : nedelja, 27.06.2004 : 12:03:17 »

Ali mi more kdo nabrojit vse simptome ki kažejo na tisto bolest? Ali je šepanje konstantno ili samo kadar leži in se digne pa malo šepa in kadar se noga razgiba izgine?

Moj bernardinec je bil zelo veliko štene in nikoli ni imel nikakšnih problemov z nogami, a bil je zelo velik. S 6 mesecev starosti je imel okoli 65 kg.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #22 : nedelja, 27.06.2004 : 12:32:11 »

Ali mi more kdo nabrojit vse simptome ki kažejo na tisto bolest? Ali je šepanje konstantno ili samo kadar leži in se digne pa malo šepa in kadar se noga razgiba izgine?
Moja bernardinka je stalno šepala. Pes pa prav tako. Je pa meni veterinarka razložila, da se bolečina pri vnetju pokostnice seli iz ene tace v drugo. Npr. nekaj časa šepa na levo taco, potem na desno, pa spet na levo. Čeprav Bina je šepala samo na eno taco.

Moj bernardinec je bil zelo veliko štene in nikoli ni imel nikakšnih problemov z nogami, a bil je zelo velik.  S 6 mesecev starosti je imel okoli 65 kg.

 Shocked Shocked Shocked Moja psica je stara 14 mesecev in ima 60 kg. Pri 6-tih mesecih je imela le okoli 37 kg Wink.
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #23 : nedelja, 27.06.2004 : 12:51:31 »

Jana ali ti je psica šepala non stop ili bi to šepanje prestalo kadar bi se noga razgibala?

Kaj se kilaže tiče, moj pes je zelo močan, masiven in ni debel. Zdaj ne vem kolko kil ima ker nimam tako velike vaga na kteri bi ga zvagal  Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #24 : nedelja, 27.06.2004 : 13:02:16 »

Jana ali ti je psica šepala non stop ili bi to šepanje prestalo kadar bi se noga razgibala?
Meni je psica šepala non stop (10 dni). Je pa teh 10 dni samo počivala in spala. Ni hodila nič na sprehod.

Lp jana
Logiran
misha
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 112


« Odgovor #25 : nedelja, 27.06.2004 : 14:10:42 »

Meni psica šepa že več kot en mesec in me že malo skrbi.
Kot sem že omenila, se na rentgenu nič ni videlo. Vnetje pokostnice pa tudi nič ni bilo omenjeno. Je pa od tega poležavanja že čisto zamorjena.
Upam, da bo to minilo, ker se že meni srce trga od te togote.

Do zdaj ni nič bolje!!!

Lp, Eva
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #26 : nedelja, 27.06.2004 : 15:04:49 »

Misha, ali ste slikali samo hrbtenico in kolke? Ker težava lahko izvira iz enega od drugih nožnih sklepov - ramena, komolca ali zapestja, ali celo celo prsta.
Da boš sigurna je treba slikati vse.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #27 : nedelja, 27.06.2004 : 15:16:51 »

Hmmm zdej sem vse to prebrala in me kar malo skrbi...

Blu namreč šepa od nedelje, ko smo bili pri veterinarju zaradi drugih zadev. (je dobil nekaj injekcij v tisto nogico)

Včasih šepa bolj včasih sploh nič...sem klicala veterinarja in je rekel, da si je verjetno kaj pretegnil in če se sam počuva ni nič takega...zanimivo pa je, da šepa najbolj po ležanju potem pa, ko se pretegne/razmiga ne več...
Sem prešlatala vse prstke in blazinice za kakšnimi trni, travami ampak ni nič...se mi pa zdi, kot, da bi imel dva prstka ne v isti ravnini ampak je en malo zamaknjen (in ne pusti preveč tikat pa masirat), vet je rekel, da lahko povijemo ampak, da tega ne priporoča  Undecided

Ve kdo kaj bi lahko bilo?
Kakorkoli, če ne bo dobro v tem tednu greva se pokazat.
Logiran
misha
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 112


« Odgovor #28 : nedelja, 27.06.2004 : 15:42:09 »

Misha, ali ste slikali samo hrbtenico in kolke? Ker težava lahko izvira iz enega od drugih nožnih sklepov - ramena, komolca ali zapestja, ali celo celo prsta.
Da boš sigurna je treba slikati vse.

Ja Dunja,
slikali so kolke in hrbtenico in našli: NIČ.
Meni ni čisto nič več jasno. Vem samo, da je moja psička vsa togotna, ker ji kar naenkrat ne mečemo žogic in se na sploh z njo ne igramo več kot smo se. Klasično metanje žogic pač.
Lp, Eva
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #29 : nedelja, 27.06.2004 : 17:48:24 »

Misha, ali ste psu pregledali tačke? Mogoče ima upalu jastučića (ne vem kako se tomu reče na slovenskom, mogoće blazinica?), ali pa je nakaj nutri, mogoće tudi med prsti, ampak za mesec dni bi to trebalo prejti.... ne vem. Ali mu daješ kaj c vitaminom? Mnogi savetujejo da pes kadar ima vnetje potkosnice vzima c vitamin, a tablete in inekcije proti bolečini lahko poškodujejo psa ker tada on zanemaruje bolečino in se oslanja na nogo in onda se mogu javiti še večje komplikacije.

Zato: Za vnetje je potreben c vitamin in kretanje svesti na minimum, nič kretanja osim lulanje in sranje (oprostite na izrazu), to so saveti onih koji su to bolečino prešli z svojimi kužki.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje pokostnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines