mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:03:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje pokostnice
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje pokostnice  (Prebrano 42100 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #75 : sreda, 21.12.2005 : 18:14:48 »

Hvala Maja.
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #76 : torek, 27.12.2005 : 17:49:35 »

So me predvčerajšnjim poklicali s klinike in povedali, da je test za borelijo negativen.  Smiley Hvala bogu in Božičku za čudovito darilo. Na rezultate testa za erlihijo pa še čakam. Upam na še eno takšno darilo od Dedka Mraza.
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #77 : sreda, 28.12.2005 : 18:12:05 »

Tudi rezultati za erlihijo negativni. Hvala bogu. Ampak še vedno šepa. Vet. mi je svetoval Medrol. Ima kdo kakšne iskušnje s tem zdravilom?
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #78 : sobota, 10.06.2006 : 11:19:18 »

Kako pa lahko veterinar brez opravljenega slikanja kar tako ugotovi da gre pri psu za vnetje pokostnice?
A to dejansko lahko, ali gre to zgolj za domnevanje?
Logiran
šnufi
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #79 : nedelja, 20.08.2006 : 10:14:32 »

Naš 8 mesečni novofundlandec šepa eni 5 minut na sprednjo taco potem, ko dalj časa spi, zdaj že 1 teden. Ali mu je treba omejiti gibanje, ker potem ko se malo razhodi, ne šepa več?
hvala, lp
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #80 : sreda, 21.03.2007 : 18:45:47 »

pozdravljeni
me zanima nakaj glede vnetja pokostnice. In sicer, vem da je to pogosto pri velikih pasmah, ker hitro zrastejo,torej se to pojavi nekje do enega leta. Ali je mogoče tudi pri odraslih psih, starih že nekaj let... ali ne.
hvala in lep pozdrav
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #81 : sobota, 30.06.2007 : 15:00:26 »

Včeraj smo bili pri veterinarju, ker se šepanje pojavlja na vsake toliko časa že tri leta (oz. toliko nazaj se jaz spomnim). Vmes lahko tudi mine več kot pol leta in traja samo 2-3 dni (enkrat na levi, drugič na desni nogi), zato jaz temu do nedavnega nisem posvečala kake pozornosti, ampak sem pač šepanje pripisovala temu, da je mogoče na sprehodu kak čudno stopil, ko toliko nori ali kaj podobnega. Je bil na rentgenu in je slika pokazala vnetje pokostnice, ampak ker sumim, da je morda tudi kakšna klopna bolezen, so vzeli še kri. Boreliozo je izključil, ker naj bi v tem primeru šepal vedno na isto tačko.
Ta bolezen pojavljala od 0,5-5 let, potem pa prenehala, Sammy pa je že od maja star 5 let.  Kljub temu upam, da je 'samo' to in se bo sčasoma nehalo. Undecided

Je kaj takega, na kar bi morala biti pozorna? Mu moram omejiti gibanje? Baje je dobro, da se hrani dodajajo kakšni vitamini - kateri?
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #82 : sobota, 30.06.2007 : 15:26:42 »

Preberi si TUKAJ...dober strokovni članek...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #83 : sobota, 30.06.2007 : 17:07:25 »

Sem že prej, pa mi ni ravno odgovorilo na vprašanja. Huh
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #84 : četrtek, 28.08.2008 : 11:07:43 »

Pozdravljeni!  Moja 5 mesecna psicka BT ima vnetje pokostnice. Ravno vceraj, ko smo zaradi sapice bili ze tretjic pri veterinarju, so ugotovili da gre za to vnetje. Pred casom je namrec obcasno sepala na sprednjo levo tacko (brez da bi prislo do kaksne poskodbe), ponavadi samo zjutraj.. Ker pa ima zelo visok prag bolecine, se je vecino casa obnasala normalno. No, do vceraj, ko je revica zeloooo sepala, nic jedla in cel dan prespala (to namrec za njo ni znacilno). Smo seveda sli takoj k vet., kateri je pac ugotovil za kaj gre. Danes imamo pregled, upam da bo kaj boljse. Po stopnicah jo nosim ze od malega in jo bom se nekaj casa zaradi tega... Ji pa redno dajem vitamincke, ker ne poje dovolj hrane... Lp
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #85 : torek, 28.10.2008 : 18:50:58 »

Živjo

Zanima me, kako vet. ugotovi, da je šepanje posledica vnetja pokostnice? Ali je le-to možno pri 16 mesečnem psu?
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #86 : torek, 28.10.2008 : 20:12:54 »

Moja labradorka je imela do sedaj že dvakrat vnetje pokostnic. Prvič vseh štirih, drugič eno. Ko sem šla na pregled, ji je veterinar najprej razmigal tačke, potem pa pritisnil na sklepe, ob tem je tudi zacvilila. Tačke niso bile nič zatečene, prav tako ne poškodovane tako je na podlagi stiska in cvileža določil diagnozo. V tistem obdobju je zelo rastla, predvsem na tačke. Roll Eyes
Zdaj je stara 17 mesecev in se je stanje hvalabogu umirilo.  Sva pa dobile injekcijo in neke tablete, take velike, jemale sva pol na 12 ur, mislim pa, da so te tablete vsebovale veliko kalcija.
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #87 : torek, 28.10.2008 : 20:18:18 »

Ali drži, da pri vnetju pokostnice pes začne najprej šepat na sprednjo levo tačko, ali je to "za lase privlečeno"? sram
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #88 : torek, 28.10.2008 : 20:27:50 »

Hmmm, to pa ne bi vedela, prvič slišim. Undecided
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #89 : četrtek, 01.10.2009 : 10:53:18 »

Imam psičko BT in vnetje pokostnice nas spremlja že kar dolgo časa...od 4 mesecev naprej (zdaj smo stari leto in pol). Vsake tolko časa je vnetje izbruhnilo...potem se je pomirilo in zdaj je spet tu, po treh mesecih miru. Se mi zdi, da bi že bil čas, da se vse skupaj konča, ker smo tolko stari. Zanima me, kdaj se je vnetje pri vaših psih končalo, koliko so bili takrat stari..
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje pokostnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines