mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:56:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bela snežinka Ajša in njena dolgouha prijateljca Neli
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bela snežinka Ajša in njena dolgouha prijateljca Neli  (Prebrano 50828 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« : četrtek, 12.05.2011 : 15:29:37 »

Končno sem se odločila, da tudi sama odprem lastno temo svojemu živalskemu delu družine, saj si jo še kako zasluži  Cool .
Družbo mi pa delati dve navihani babiki, ki sta moj največji zakladek  Kiss .

Maltežnka, no, ne "čisto prava", saj ni rodovniška, je moja bela snežinkica s tremi črnimi gumbki, moja Ajša. Skotila se je 22. decembra (če sešeteješ števke datuma rojstva brez letnice, dobiš mojo srečno številko) 2007. Takoj, ko sem jo zagledala, je bilo med nama čutiti neko kemijo, do takrat meni nepoznano privlačnost, ki se je skozi vsa ta leta le še stopnjevala. Vsakega je omehčal (in ga še sedaj) njen ljubek pogled, ko želi kaj (sebi v korist, jasno Tongue Roll Eyes ), a jaz sem vedela, da ni le pogled, je nekaj več... Tako se je v teh treh in pol med nama skovala res posebna vez, ki jo je težko predstaviti le s 25 črkami, kolikor jih premore naša abeceda.
No, vseeno pa ta pogledek ni bil dovolj, da bi pes ostal nevzgojen  Evil Grin . Ker se uči izjemno hitro, je še toliko večji užitek gledati njen napredek in pa seveda, s kakšnim veseljem se uči in dojema nove stvari. V teh letih sva osvojili že več kot trideset trikcev z osnovnimi vajami poslušnosti, ki jih pridno vadiva vsak dan  Smiley . V zadnjem času pa je obe povsem zasvojil agiliti, katerega imava namen tudi še bolj resno (kot sedaj) trenirati. Vsekakor nama ni dolgčas  Wink Cheesy . Vedno si izmisli kakšno novo vragolijo, največj užitek pa jo je gledati, kako preprosto uživa svoje pasje življenje. Vsak dan je zanjo nekaj čudovitega, nova priložnost, da pokaže, kako me ima rada in kako mi je hvaležna.  Kiss Kiss

Imamo pa še Nelčo, skoraj pet let staro kunčico, ki je legenda in pol  Cool Grin . Uživa v skakljanju po stanovanju in travi, z Ajšo se super razumeta, saj ji le-ta dovoli praktično vse (tudi, da ji Neli puli dlako zaradi lastne zabave  Roll Eyes Shocked Angry ). Je mirna, izjemnno crtljiva pisana dobrovoljčica, ob kateri ne moreš ostati ravnodušen. Joj, ko se spomnim, kako divja in ognjevita je bila v svojih začetkih  Grin . Kakšen kabel, dva, to je šlo že prvi teden  Grin .

Moja snežinkica




žoga, žoga... ljubim žoge



Nelča
Rastlinojedec   Roll Eyes Tongue

Pančkanje kar na travi  Cheesy

še malo Njene lepote



se nadaljuje...

Lp
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #1 : četrtek, 12.05.2011 : 16:11:48 »

Super, da si se odločila odpreti svojo temo, dobrodošla med mešanci Wink Luštna je Ajša, zajčica pa prav tako.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #2 : petek, 13.05.2011 : 14:05:36 »

mešanka - hvala Smiley

No, pa nadaljujmo...
Ajšini začetki so bili, kot bi se sama potožila, vse prej kot lahki Tongue . Že prvi dan smo jo "nehumano" zaprli kuhinjo, češ, naš pes bo lepo vzgojen, spal bo v kuhinji pa pika.
Malo morgen... Tongue Vse se je hitro spremenilo in danes spi, kjer si princeska pač zaželi. Edino kavč je še (zaenkrat) čisto naš Cool .
Je kot en otroček, vedno pripravljena na igro, če je zraven še žoga ali frizbi, pol bi se pa tak na smrček postavila  Sad Cheesy (saj ne vem, kateri smešek naj dam sem Tongue ) . Hrana, joj, zanjo bi se prodala, ampak, ugrabitelji, pozor - briketi ne pridejo v poštev  Evil ! Samo ob res veliiiiki lakoti. S poliko, mesekom, kakšno ribo, sirom... Je pa vaša  Evil Shocked ... Ma ne, res je tako.
Ljubi tudi vodo, ni važno ali je to mala luža ali ocean, sam da je Cool in enako je obsedena s tekom - jap, teče pa reees rada.

Toliko za sedaj

Jana, a bi lahko lepo prosim v naslov besedi "prijateljca" dodala "i" = prijateljIca ?? Da ne bo že naslov tako slovnično nepravilen Tongue Sem opazila šele sedaj Roll Eyes

Lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : petek, 13.05.2011 : 14:26:09 »

O, super  Cheesy še ena tema več, ki jo bom redno spremljala  Smiley Joj, kako je Ajša luškana, sploh na tretji slikci  Kiss Neli je pa tud lepa kunčica  Kiss
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #4 : petek, 13.05.2011 : 17:58:23 »

Ajša je prava "foto babnica" Cheesy.......ful je lepa, Neli pa prav tako.
Krasno, da si se odločila napisati njuno zgodbo...čakamo nadaljevanje. Afro
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #5 : petek, 13.05.2011 : 18:12:27 »

O super, da je končno dobila tudi Ajša svojo temo in njena prijateljica Neli Cheesy Obe prav luštni Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #6 : petek, 13.05.2011 : 20:52:53 »

Za temo je bil res že čas, malteško je bralo malo ljudi Tongue Grin  Grin Evil .

Ajš (jo včasih tudi kar tako pokličem) je sicer en čist navaden pes... Mislim, nanjo nikoli nisem gledala kot na malega belega psa, kot na dobesedno živo plišiko, ampak... Kot na psa  Huh . Ker to tudi je. Zato tudi uživa svoje pravo pasje življenje, ki obvezno vključuje divjanje in kopanje v potoku  Evil Cheesy . Kot na današnjem sprehodu...

Bomo samo stali tukaj, ali bo padla kakšna žoga??


Kaj zdaj - ja ali ne?!


No, potem pa nič... Bom pa si kaj druga poiskala  Evil ...


Hoho, palica  Cool !!!!
Šefica: "Pa se ti ne zdi malo, hm, prevelika?"
Eh, kaj pa ti misliš, da sem velikost maltežana??!
Šefica: "Ja skorajda...  Evil "


Šefica: "Ma, daj ti raje to veliko palco meni in si poišči kakšno svoji velikosti primerno..."
Ne, ni šans! ne dam, ne dam, to je moje!!!


Šefica: "Kaj pa menjava - jaz tebi žogo, ti meni palco Tongue ?"
Oho, to pa se boljše sliši  Cool Azn !



In potem norenje  Cool Roll Eyes ...


Se nadaljuje...
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #7 : petek, 13.05.2011 : 20:54:13 »

Jana, a bi lahko lepo prosim v naslov besedi "prijateljca" dodala "i" = prijateljIca ?? Da ne bo že naslov tako slovnično nepravilen Tongue Sem opazila šele sedaj Roll Eyes
Ni treba, sem ugotovila, da lahko to popravim tudi sama Evil Roll Eyes Tongue , vseeno hvala.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #8 : sobota, 14.05.2011 : 07:06:14 »

Kakšni lepotički sta obe. Super, da si jima odprla svojo temo. Pozdravček od Kaje in Keli
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : sobota, 14.05.2011 : 08:33:09 »

O, packa mala  Cheesy oz. velika packa  Tongue

Saj je prav tako, da ji privoščiš, da se umaže, in dela po svoje, ali pač po pasje. Se vidi, da uživa v tem, tako kot vsak pes.  Smiley Jp pa najverjetneje kar velikokrat kopaš, a ne?  Smiley

Sem pa ves čas mislila, da živiš v bloku, pa ne vem zakaj.  Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 14.05.2011 : 11:10:34 »

pudelj, vračamo pozdravčke Smiley

Ja, saj živim v bloku Cheesy Tongue ... Smo pa bolj na mirnem, Neli pa vsaj vsak vikend vzamem na deželo, tudi h kakšnim prijateljem itd. in jo potem tam spustim, imamo seveda vse ograjeno, je varno, skratka Smiley .

Ajšo kopam enkrat mesečno, če pa se kopa v kakšni luži, pa ji potem doma samo umijem tace Wink . Moram ji pustiti, "vsako tele ma svoje vesele" ... Pa še tako lepo jo je gledati Smiley .

No, da še povem kaj o Ajš... Ma piko na muhe  Huh . Ko želim kakšno vloviti, ali spraviti iz stanovanja se ji čisto zrola, skače v zrak in hlasta za muho Grin ... Včasih se pa še dere zravn, ampak potem je pa kregana  Evil .

Zjutraj sva se udeležili nekega pohoda, kjer smo imeli pravi mali pasji tabor. Bilo je enih osem, devet psov, tako da ne eni ne drugi ni manjkalo družbe Smiley .
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 14.05.2011 : 12:11:44 »

Simpatični kosmatinki! Kiss Kiss Ajša je pa moje najljubše ime. ljubezen
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : sobota, 14.05.2011 : 12:14:36 »

Luštni ste vsi trije. Kiss Smiley
Kako jo pa potem opereš doma, s šamponom ali samo z vodo? Glede na to, da je verjetno kar pogosto blatna zaradi kratkih tačk in dolge dlake.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #13 : sobota, 14.05.2011 : 14:51:20 »

O, super nova tema Cheesy Fajn babnici, pa zelo fotogenični Wink Ajša je pa ful simpatična v pol mokri-pol suhi izvedbi Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 14.05.2011 : 16:56:42 »

čaja, se absolutno strinjam  Grin Azn Tongue !

sanco1a, tačke ji umijem samo z vodo, razen, če ni res zeloooo umazano, torej recimo, da bi skakala po blatu ali kaj takega. Ker ni v redu, če bi ji trikrat tedensko s šamponom umivala, ne vem, no... Mi pa t ne vzame dosti, mogoče skupaj z brisanjem (je ne fenam, samo ko je celo skopam) pet minutk. 
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bela snežinka Ajša in njena dolgouha prijateljca Neli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines