mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:53:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Markiranje v stanovanju/7-letni pes
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Markiranje v stanovanju/7-letni pes  (Prebrano 4554 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Boy
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 14.05.2011 : 10:56:03 »

Pozdravljeni! Imam eno vprašanje...namreč imamo čivavo, kratkodlakega samca starega 7 let, ki je zelo dominanten. Zunaj markira pri vsaki travici, na pol metra. Tudi do ostalih psov se čuti nadrejenega, drugače je pa kar se vzgoje tiče poslušen, z manjšimi izpadi, predvsem ko smo zunaj. Problem je sledeč; pred mesecem, dvema je začel lulati v hodniku, zmeraj na istem mestu in zmeraj ponoči, ko gremo spat. Nikoli se ne polula čez dan, tudi če je sam po 8 ur. Ven ga peljemo 4x na dan, torej ni variante da bi mu ušlo od sile, ker bi ga tiščalo. V našem naselju je kar nekaj psičk in lastniki ene so tako neuvidevni, da ji med gonitvijo dovolijo da lula po dvorišču kar vsepovprek. Tako je tudi naš kuža posledično v tistih obdobjih čisto nor in ga to kar precej muči. Sedaj je bolj mirno obdobje pa še kar spusti lužico čez noč. Kako ga odvaditi? Hvala za odgovore.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : sobota, 14.05.2011 : 11:32:11 »

Ste preverili za vsak slučaj, da ne gre za kako urološko težavo?
Logiran
Boy
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 14.05.2011 : 12:09:34 »

Dvomim, saj je kar dosti zunaj, pa tudi, če je sam doma, ko smo v službi, ne spusti niti kapljice, pa zna biti sam tudi do 9 ur. Verjetno bi potem spustil še kje drugje po stanovanju. Ker smo mislili, da ga lulat ker gremo zvečer zadnjič ven z njim okrog 20.30h, pije pa vsakič točno ob 22h (večje količine), smo ga začeli voziti ven po deseti. Pa sem prejšnjič našla lužo na istem mestu ob 1.30h zjutraj, ko sem prišla pozno domov. Ne verjamem, da bi bila v treh urah takšna sila, če brez problema zdrži čez dan, ko nas ni.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Markiranje v stanovanju/7-letni pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines