mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:03:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Klošarski muc in morebitna bolezen
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Klošarski muc in morebitna bolezen  (Prebrano 5308 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« : nedelja, 22.05.2011 : 17:04:45 »

Pri nas se zadržuje (oziroma občasno pride na hrano) en klošarski muc, kateri ima na določenih mestih kožo brez dlake. Ker e ne spoznam preveč na mačje bolezni me zanima kaj bi to bilo ( morda, garje, ali mikrosporija???).
Kaj narediti s takim mačkom, saj se bojimo, da bo s čim okužil še našega muca.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1 : nedelja, 22.05.2011 : 17:11:19 »

Jaz bi najprej poskušala s strongholdom.
Smo imeli mi pri hiši podoben primer, je na vrt začel zahajat en podivjan oguljen maček. Sem se bala, da ima mikrosporijo. In ko se je dečko odločil,da bo živel na vrtu, sem ga nekako zbasala v boks in peljala k vetu. Test na mikrosporijo je bil negativen, je pa imel garje, ki smo jih rešili s strongholdom.
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #2 : nedelja, 22.05.2011 : 17:29:29 »

Ma ja , ponavadi je odgovor veterinar.
Problem so vedno finance. Osebno si ne morem privoščiti, da bi vsakega klošarja vozil k veterinarju in plačeval.
A take zadeve tudi kaj financira občina (kot kastracije)?

Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #3 : nedelja, 22.05.2011 : 17:46:40 »

Kaj pa vem .....meni osebno se poguljenčki, ki včasih zaidejo na mamin vrt, vedno v dno duše zasmilijo. Sploh če so redni obiskovalci.
Če maček ni lastniški, se lahko na občini zmeniš vsaj za s/k, medtem pa probaj zrihtat eno ampulo stronholda, ni nek hud strošek.  Wink
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #4 : nedelja, 22.05.2011 : 18:09:41 »

Saj se meni tudi smili vsaka žival, ki pride in je lačna. Vedno damo , čeprav nekateri pravijo, da ne bi smel dajati saj potem nočejo stran. Bom nabavil Stronghold pa bomo videli.
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 22.05.2011 : 19:39:15 »

Kaj pa da obvestiš pristojno zavetišče, da poskrbijo za odlov, v kolikor to ni lastniški maček? Ga kastrirajo in oskrbijo, nato pa vrnejo nazaj. Ker lahko da niso garje ali mikrosporija, lahko je FIV, ali pa nič od tega... Je pa nemogoče vedt tako na oko.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #6 : nedelja, 22.05.2011 : 19:43:24 »

Če maček ni lastniški, se lahko na občini zmeniš vsaj za s/k, medtem pa probaj zrihtat eno ampulo stronholda, ni nek hud strošek.  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.05.2011 : 07:22:59 »

Prej pa preveri prakso občine/veterine, kar se mikrosporije tiče, ker marsikje izberejo "lažjo" pot in žival evtanazirajo namesto zdravljenja.
Logiran

all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #8 : torek, 24.05.2011 : 12:01:39 »

King-roy, oprosti, sem zgleda prehitro prebrala in zgrešila tvoje, pa potem isto napisala.  sram

Logiran
Zofi
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #9 : torek, 24.05.2011 : 14:49:42 »

Pri nas se zadržuje (oziroma občasno pride na hrano) en klošarski muc, kateri ima na določenih mestih kožo brez dlake. Ker e ne spoznam preveč na mačje bolezni me zanima kaj bi to bilo ( morda, garje, ali mikrosporija???).
Kaj narediti s takim mačkom, saj se bojimo, da bo s čim okužil še našega muca.

Napiši kateri kraj je to, da ti bomo lažje svetovali kam se obrnit?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Klošarski muc in morebitna bolezen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines