mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:14:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Bulica in rdečica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulica in rdečica  (Prebrano 5354 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SprukN
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : petek, 03.06.2011 : 13:50:53 »

Živjo!

Danes sem pri svojem psu našla  bulico, katera me sicer spominja na bulico po klopu. Slučajno sem opazila da je okrog bulice
rdečica... zanima me če je kdo od vas morda že našel kaj takega, da ne gre slučajno za borelijo?

Hvala za pomoč!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : petek, 03.06.2011 : 15:43:02 »

V vsakem primeru je dobro, da to pogleda veterinar. Takole na pamet je težko kaj reči. Če je kaj narobe, lahko zamudiš cel dan z razmišljanjem, ko bi se pes lahko že zdravil. Če pa ni nič hujšega, boš pa mirno spala!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SprukN
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2 : petek, 03.06.2011 : 15:58:33 »

Se strinjam, problem je bil zgolj v tem da danes nikakor nebi mogla priti do ambulante, zato me je zanimalo če je kdo že imel podobno izkušnjo, da bom kot praviš, mirnejše spala.

Hvala Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3 : četrtek, 12.04.2012 : 11:36:25 »

Danes sem našla na Lexi klopa, pod pazduho, se je fajn napil čez noč bruham jezen). Odstranjen je bil v celoti, ostala ji je pa rdeča, otečena bula, mesto sem še razkužila...sem sicer mnenja, da mi ni še treba delat panike, ampak raje vprašam Wink - je smiselno it pokazat vetu ali počakamo, da uplahne samo od sebe? Ima pa tam tako nežno/tanko kožico (+ je bolj slabo odlakana), tako da si mislim, da je zaradi tega reakcija še bolj burna. Mnenja?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 12.04.2012 : 11:40:29 »

Packarija, ni kaj.  Angry
Našima obema v tem primeru mesto pika oteče, kljub temu, da vedno najdemo v roku min 8 ur od zadnjega sprehoda.
Zgine najkasneje čez noč.
Mislim, da ni zaenkrat še nobenega vzroka za "paničarjenje".  Wink
Priporočam pa kontrolo še ene dva/tri dni. Vsaj jaz imam tako prakso.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #5 : četrtek, 12.04.2012 : 11:57:00 »

Hvala za odzivnost Wink. Sem si mislila, da ne bi smela biti neka panika, bomo spremljali kritično cono - če ne bo bulica izginila v par dneh, bomo šli pokazat. Si mislim, da je lahko tudi bolj občutljiva/alergična na te klopne izločke, pa je zato taka reakcija. Problem je v tem (na srečo Wink), da ni imela nikoli tako dolgo prisesanega klopa, tako da nimam izkušenj s tem, kako naj bi potlej koža izgledala v bistvu sem v prejšnji sezoni našla le enega klopa, pa še ta je bil sveže pripopan in ni bilo nobenih težav.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 12.04.2012 : 12:05:52 »

Ni blema. 
 Afro
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : četrtek, 12.04.2012 : 16:21:04 »

Povsem normalna rekcija na ugriz klopa. Nic ni treba panicarit.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #8 : četrtek, 12.04.2012 : 17:09:06 »

No, pol pa sploh ni nobene panike Smiley Tnx!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Bulica in rdečica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines