mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 13:29:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko  (Prebrano 19541 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
blankab
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« : sreda, 31.03.2010 : 10:22:26 »

How How! Imam skrajno smešno vprašanje, ampak previdnost ni nikoli odveč..čeprav se mi zdi, da delam iz muhe slona. Smiley
Torej imam problem.. V nedeljo sem se  s svojo psičko boston terrier-ko odpravila na Rožnik in 2 dni pred tem je končala z gonitvijo.
Na poti, pa je priskakljal mimo samček koker španjelčka..in ja, jo večkrat poskušal naskočit,vendar neuspešno, razen enkrat(uspešno??)! Lastnico koker španjelčka sem prosila, če ga lahko zaveže na povodec, ker si ne želimo nevšečnosti, samo ona me je ignorirala, kot da bi govorila zidu.. Svojo psičko sem imela ves čas na povodcu.

Torej k bistvu. Ali je kaj možnosti,da je bil naskok samčka uspešen? Namreč naskok je trajal le kakšne 3 sekunde, ker potem sem psičko povlekla,tako da se je vse skupaj končalo Smiley Saj vem,da zaganjam preveč panike...samo saj previdnost ni odveč?!  sram
Ker namreč..danes zjutro sem jo peljala lulat in sem videla,da ima nekakšen čuden izcedek..kot lepilo,med gonitvijo(do prejšnjega tedna) pa nikoli ni imela tega. Aha..pa še to..samička je stara dobrih 9 mesecev in se prvič goni.
Hvala vam za pomoč in ker ste si uzeli čas prebrat moje panične izpade! Grin
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1 : sreda, 31.03.2010 : 10:37:38 »

Uspešen naskok traja precej dlje, ker se pes in psička "sprimeta", torej si lahko brez skrbi. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : sreda, 31.03.2010 : 11:36:54 »

Nič ni 100%, psica lahko ostane breja, tudi če pes in psica ne ostaneta skupaj. Sem imala sama en tak primer, psico smo peljali parit, pa pes ni znal, valjal se je nekaj po psici, skupaj pa nista ostala. Da je psica breja smo ugotovili tik pred kotitvijo, pridelali smo celega enega mladiča in imeli nekaj sitnosti z rodovnikom zaradi prepozne prijave paritve.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #3 : sreda, 31.03.2010 : 13:03:53 »

pa ne v 3. sekundah Grin... sej ni zajc  Evil
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #4 : sreda, 31.03.2010 : 13:17:17 »

pa ne v 3. sekundah Grin... sej ni zajc  Evil
podpis. Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : sreda, 31.03.2010 : 13:18:53 »

Še tri sekunde nista bila skupaj. zato tudi papirjev pisat nismo šli. mislim skupaj skupaj. Neuspešno slinil  po njej se je pa dolgo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : sreda, 31.03.2010 : 13:28:43 »

ja ta je pa samo splezal nanjo za 3 sekunde.....pa če je bila že konec Smiley
Jast imam za našo zmerej koledarček...in beležim in barvam dneve, vsako gonitev...pa v zakup da mam psa zraven/domačega( potrebnega ko sahara vode Tongue).
Pa tud kakšen dan dlje vedno oba še z gatam po bajti skačeta.
In naša , ponavad še par dni, ko je že vsega konec za 100%.... iziva in nastavlja...zato da ima pozornost. Un pa itak da naskakuje Roll Eyes in se slin okoli nje.
 pa hvala bogu še ni bilo mladičev Grin

Tukaj pa tud ... no vsaj pomoje Huh, panika za brez veze Smiley... ne jo strašit no Evil
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : sreda, 31.03.2010 : 13:52:23 »

Če se je samo valjal po njej, ne bo nič. če sta bila pa skupaj, pa čeprav samo par sekund (ponavadi se psica ustraši in se umakne preden se "zavozljata"), pa lahko tudi kaj je. Redko sicer, se pa zgodi.
Če sta bila skupaj, ne bo nič narobe, če jo lastnica čez tri tedne pelje na ultrazvok. Če bi slučajno kaj bilo, se potem še vedno lahko odloči ali leglo ali sterilizacija.To, da je psica bila na že koncu gonitve in da se psom že ni več nastavljala, tudi ne pomeni, da ne bi mogla ostat breja. In tisto "lepilo".....če smo kakšen dan po paritvi zjutraj to videli pri psici, smo imeli za dokaj zanesljiv znak, da je breja.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #8 : sreda, 31.03.2010 : 14:58:05 »

sicer "lepilo" izcedka naša še ni nikoli imela...ima pa par dni po gonitvi kot" bel tok"... verjetno zaradi čiščenja....
Logiran
blankab
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 31.03.2010 : 15:15:52 »

Hvala vam vsem za res tako hitre odgovore! Wink
Mislim,da bova čez 3 tedne kar na ultrazvok odšle pogledat,pa bomo videli kako naprej potem..upam,da bo vse ok, oziroma da ne bo nič presenečenj v trebuščku! Smiley
Ker v bistvu tiste 3 sekunde,ko jo je zagrabil je bla res..akcija! Po tistem, ko sem jo potegnila iz njega, pa se je on še vedno šarmersko lepotičil in švigal okoli nje..sam pol sm ga kar nakričala in je končno odšel nazaj k svoji lastnici.

Pa še nekaj bi vas vprašala, ker na tem področju sem precej tuja kar se tiče legel,ultrazvoke, sterilizacije... Če se čez 3 tedne pokaže, da je breja in če legla ne želim obržati, to pomeni,da ji morejo hkrati narediti sterilizacijo in psička ne bo morala nikoli več biti breja?? Upam,da me razumete kaj vas želim vprašati, ker je vprašanje kar čudno zastavljeno. Smiley

Drugače pa je ta moja boston terrierka prava sexulja in naskakuje kot moški vse kar ji pride pod tace.. Cheesy
in ko smo doma, vsem skače po nogah in jih poskuša naskakovat..in to že skoraj 4 mesece! Ni važno kaj je... noga, roka,metla, igračka, vzglavnik,odeja.. samo da poriva! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #10 : sreda, 31.03.2010 : 15:45:37 »

Naskakovanje psičke ima bolj malo veze "s pohoto". Gre za podrejanje. Kako je z naskakovanjem premetov pa ne vem, možno, da gre za kakšno motnjo (stres),... Nekateri psi stalno naskakujejo igrače, blazine, kot da bi bili obsedeni.

Moj nasvet: vsakič, ko bo psica poskušala naskakovati tebe in ostale, odločno reci NE.

Glede prekinitve brejosti pa imaš odprto temo malo nižje, mogoče ti bo v pomoč.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : sreda, 31.03.2010 : 15:54:45 »

Po tistem, ko sem jo potegnila iz njega...

Kdo je zdaj koga naskočil pravzaprav?
Logiran
blankab
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 01.04.2010 : 00:29:49 »

Ren: Mene si ne upa naskakovati, ker je moj NE obrodil sadove že pred 4meseci...poskuša pa naskakovati druge,naprimer, če pride kdo na obisk..čeprav se je zadnje tedne precej umirilo. Samo je premetena ta moja bostonka...če sem jaz v sobi si ne upa nič, takoj pa ko se obrnem stran in odidem iz sobe že išče nekaj da bi naskakovala in je že akcija. In potem ko pridem v sobo v trenutku okameni, izbuli oči in se dela najbolj nedolžno in pridno, kot da se meni meša in da imam privide Smiley Smiley

Yo: oprosti,čudno in dvoumno sem napisala.. on je njo. Smiley

How how
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #13 : četrtek, 01.04.2010 : 07:59:55 »

Če ima po gonitvi kakršenkoli izcedek le pojdi do veterinarja. Lahko gre za vnetje maternice. Da pa bi, glede na opis, ostala breja se mi ne zdi mogoče.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : četrtek, 01.04.2010 : 08:24:12 »



Pa še nekaj bi vas vprašala, ker na tem področju sem precej tuja kar se tiče legel,ultrazvoke, sterilizacije... Če se čez 3 tedne pokaže, da je breja in če legla ne želim obržati, to pomeni,da ji morejo hkrati narediti sterilizacijo in psička ne bo morala nikoli več biti breja?? Upam,da me razumete kaj vas želim vprašati, ker je vprašanje kar čudno zastavljeno. Smiley



Ja, če jo bodo sterilizirali, psica ne bo mogla biti nikoli več breja.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nezaželjen naskok na sprehodu mimoidočega samčka na psičko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines