mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 01.05.2024 : 22:08:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kaj pa, ko ti psa nočejo cepit???
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pa, ko ti psa nočejo cepit???  (Prebrano 22468 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #45 : četrtek, 09.06.2011 : 15:00:54 »

Na koga je vpisana na Hrvaškem? Na nikogar?

Na vzrediteljico.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #46 : četrtek, 09.06.2011 : 15:01:05 »

zdaj bom malo nesramna ... zakaj hudiča se ne pozanimate kaj rabite predno si pripeljete psa???

pejmo po vrsti ... tako kot je rekla smetka ... nekaj manjka.

pogodba ti ne bo zaenkrat nič koristila. kaj ti piše v potnem listu ... kdo je lastnik?? ali je psica izpisana iz CRP na hrvaškem?? ali imaš potrdilo, ker je prišla prej kot je bila stara 3 mesece??

ne moreš je vozit sem in tja več, ker je že stara 3 mesece.

najlažje je, da se zmeniš z vzrediteljem, da dopolni potni list, če kaj manja. pes ostane v SLO, ti pa skačeš s potim listom brez psa čez mejo.

jana na tistem linku sem prebrala samo do tam, da se hrvaškega potnega lista ne menja  .... MENJA SE GA za SLO. zakaj, ker hrvaška ni v EU njihov potni list ni čisto enak kot naši iz EU (zadeva stara par dni, ker smo vpisali psa iz HRV v SLO CRP).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #47 : četrtek, 09.06.2011 : 15:01:48 »

Jst pa tukaj moram nekaj povedat, glede na to, da se na vsakem koraku jajcamo nad preprodajalci, švercerji in podobnimi štosi - a v takih in podobnih primerih je pa vse ok? So takrat, ko gre za koga med nami, nelegalni postopki sprejemljivi, ko gre pa za koga drugega, pa ne?

Sorry, ampak bi bla res med srečnejčimi, če bi se najprej mi držali "pravil igre", potem pa kazali s prstom na druge - tudi na VURS.

Jaz sem bila prepričana, da sem naredila vse v redu. Očitno ne, čeprav še vedno ne vem, kaj ni bilo v redu.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #48 : četrtek, 09.06.2011 : 15:02:16 »

no pa mamo problem

izpis iz CRP na hrvaškem, sama dopiši svoje podatke v potni list, če imaš potrdilo drugače pot pod noge
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #49 : četrtek, 09.06.2011 : 15:03:13 »

natis, ne vem, od kdaj imaš mail, mi smo zadnja dva tedna obrnili okrog vse predpise z OU Postojna in glavnim uradom. Tistole kopirano obvestilo je za malo več kot teden dni "star" vpis cepljene hrvaške psice.

isto kot trdim jaz in kar je pisalo v mailu je jana prilepila zgoraj ... daj poglej
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #50 : četrtek, 09.06.2011 : 15:04:59 »

no tudi v prilogi 1 ti piše točno to kar pišem jaz.

potni list na ime LASTNIKA (torej YO)
potrdilo
in pes mora bit mlajši od 3 mes.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 09.06.2011 : 15:05:17 »

Yo, da ni v redu, si videla sama ob prehodu meje in ukrepala po svoje:

No, meni so nazadnje kar fino zakomplicirali in sem se morala na meji obrnit.
Seveda sem pridno poiskala naslednji mejni prehod Tongue

Sicer pa še tole moram Smiley
Super bi bilo, ko bi kdo (raje več ljudi) opisal povsem legalen postopek od začetka do konca in ne da sprašujemo ali delimo nasvete, o katerih sicer vpijemo, da niso pravi, ko jih deli nekdo drug.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #52 : četrtek, 09.06.2011 : 15:07:37 »

Dobro, a lahko zdaj počas, ker ste me z vsemi potrdili že čisto zmedle.
Torej rabim neko potrdilo, da je pes moj in izpis iz hrvaškega crp?
V potni list je moje podatke vpisala že vzrediteljica - v rubriko 2. lastnik.
p.s. Pozanimala sem se, dobila sem informacijo, da rabi potni list, čip in če je starejša od 3 mesecev, cepljenje proti steklini.
Jana, kompliciral mi je, ker nisem imela računa, ker je hotel zaračunat carino in davek.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #53 : četrtek, 09.06.2011 : 15:07:59 »

Jst pa tukaj moram nekaj povedat, glede na to, da se na vsakem koraku jajcamo nad preprodajalci, švercerji in podobnimi štosi - a v takih in podobnih primerih je pa vse ok? So takrat, ko gre za koga med nami, nelegalni postopki sprejemljivi, ko gre pa za koga drugega, pa ne?

Sorry, ampak bi bla res med srečnejšimi, če bi se najprej mi držali "pravil igre", potem pa kazali s prstom na druge - tudi na VURS.

jana se popolnoma strinjam s teboj in sem za legalen uvoz AMPAK ... iz srbije se psa (mladiča) ne da pripeljat legalno. za marsikatero pasmo je starost (min 7m, če se držiš črke zakona) prevelika. vprašanje je kako ti vzreditelj psa socializira. pri moji pasmi, je cena bistveno drugačna pri 7m (razstavni psi) kot pri mladiču staremu 10 tednov.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #54 : četrtek, 09.06.2011 : 15:11:06 »

Dobro, a lahko zdaj počas, ker ste me z vsemi potrdili že čisto zmedle.
Torej rabim neko potrdilo, da je pes moj in izpis iz hrvaškega crp?
V potni list je moje podatke vpisala že vzrediteljica - v rubriko 2. lastnik.
p.s. Pozanimala sem se, dobila sem informacijo, da rabi potni list, čip in če je starejša od 3 mesecev, cepljenje proti steklini.
Jana, kompliciral mi je, ker nisem imela računa, ker je hotel zaračunat carino in davek.

pes je bil mlajši od 3 mesecev, ko je prišel v SLO. ali imaš v potnem listu označeno rubriko IX. predzadnja stran v hrvaškem potnem listu??

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #55 : četrtek, 09.06.2011 : 15:12:59 »

pa IX in X ??

torej hrvaški potni list

stran 22, 23 in 24
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #56 : četrtek, 09.06.2011 : 15:15:25 »

natis, rešitev ni v priporočanju nelegalnega početja. Kakorkoli obračamo. Al bomo vse delal na pol, al pa se trudili delat čim več ok. Med nami so vzreditelji iz Srbije, imam pa na portalu objavljene vse podatke, kako se psa iz Srbije uradno pripelje. Za početje posameznikov, ki objavljeno berejo in potem po svoje postopajo, ne jamčim, ne bom pa napisala, da je prava pot mladega psa nelegalno pripeljat sem. To je vse, kar sem želela povedat. Predpise imamo in sama menim, ali se jih držimo v celoti, ali pa se jih ne. Prepogosto se dogaja, da jodlamo, kakšen je ta ali oni, ki ne dela po predpisih (dajmo pomislit na vse kozlarije proti VURS, pa proti zavetiščem, pa proti KZS, pa proti carini, davkariji, celjskemu trgovcu ...), v isti sapi pa smo sami pripravljeni (celo javno) dati tak nasvet. Žal, nikoli ne bo vse za vse pravično in prav in enako in korektno ...

Hja, yo, če ti je kompliciral, je očitno imel podlago.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #57 : četrtek, 09.06.2011 : 15:20:36 »

ja jana popolnoma se strinjam s teboj .... tudi jaz sem za legalno početje ČESARKOLI.

samo ti pogoji so nečloveški, če se kupuje pri normalnih vzrediteljih.

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #58 : četrtek, 09.06.2011 : 15:28:51 »

Jst pa tukaj moram nekaj povedat, glede na to, da se na vsakem koraku jajcamo nad preprodajalci, švercerji in podobnimi štosi - a v takih in podobnih primerih je pa vse ok? So takrat, ko gre za koga med nami, nelegalni postopki sprejemljivi, ko gre pa za koga drugega, pa ne?

Sorry, ampak bi bla res med srečnejšimi, če bi se najprej mi držali "pravil igre", potem pa kazali s prstom na druge - tudi na VURS.

 Afro super Afro
natis, rešitev ni v priporočanju nelegalnega početja. Kakorkoli obračamo. Al bomo vse delal na pol, al pa se trudili delat čim več ok. Med nami so vzreditelji iz Srbije, imam pa na portalu objavljene vse podatke, kako se psa iz Srbije uradno pripelje. Za početje posameznikov, ki objavljeno berejo in potem po svoje postopajo, ne jamčim, ne bom pa napisala, da je prava pot mladega psa nelegalno pripeljat sem. To je vse, kar sem želela povedat. Predpise imamo in sama menim, ali se jih držimo v celoti, ali pa se jih ne. Prepogosto se dogaja, da jodlamo, kakšen je ta ali oni, ki ne dela po predpisih (dajmo pomislit na vse kozlarije proti VURS, pa proti zavetiščem, pa proti KZS, pa proti carini, davkariji, celjskemu trgovcu ...), v isti sapi pa smo sami pripravljeni (celo javno) dati tak nasvet. Žal, nikoli ne bo vse za vse pravično in prav in enako in korektno ...

Hja, yo, če ti je kompliciral, je očitno imel podlago.

Afro super Afro

P.S.
In veljajo za vse enako, ali pa za nobenega.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #59 : četrtek, 09.06.2011 : 15:36:58 »

Yo, da ni v redu, si videla sama ob prehodu meje in ukrepala po svoje:

Sicer pa še tole moram Smiley
Super bi bilo, ko bi kdo (raje več ljudi) opisal povsem legalen postopek od začetka do konca in ne da sprašujemo ali delimo nasvete, o katerih sicer vpijemo, da niso pravi, ko jih deli nekdo drug.


pes uvožen iz hrvaške MLAJŠI OD 3 mesecev potrebuje hrvaški potni list v katerem je potrdilo veterinarja (stran 22, 23 in 24) da pes ni prišel v stik ...., vzreditelj, ga mora  pri svojem vet-u izpisat iz hrvaškega CRP, psa mora čipirat in primerno starosti cepit (torej brez stekline do 3 mesecev). kot lastnik v hrvaškem potnem listu mora bit naveden novi lastnik. vzreditelj ti računa vkolikor ni pravna oseba ne more dat. najboljše je, da imate pogodbo o prodaji mladiča.

vkolikor ti vzreditelj psa cepi proti steklini (pred dopolnjenim 3 mes starosti mladiča) se to cepljenje pri nas vpiše v evidenco in plača takso (cca 16€).

to je na kratko.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kaj pa, ko ti psa nočejo cepit???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines