mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 22:11:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: NUJNO - test urina
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - test urina  (Prebrano 6287 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« : sreda, 29.06.2011 : 06:55:27 »

Ali kdo ve, kje kupiti papirčke za test urina?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : sreda, 29.06.2011 : 06:57:01 »

Na veterinah jih imajo, samo vprašanje zakaj rabiš in kaj boš sama videla iz njih?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2 : sreda, 29.06.2011 : 06:59:53 »

Rabim za ugotavljanje vnetja mehurja pri Rokcu... so me zadnjič za en papirček ogulili za 30 eur, pa, ko sem vprašala zakaj tako velika vsota, mi je hladno povedala da zato, ker mi je interpretirala listek. Pa po navadi na vseh škatlicah piše kako odčitaš rezultate. Zato! (Imam pa Rokca na sumu, da ima vnetje spet  Sad)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : sreda, 29.06.2011 : 07:04:42 »

Aha. Poskusi še v kakšno lekarno poklicat, bi tudi skoraj morali imet.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 29.06.2011 : 07:09:27 »

Hm, to sem tudi jaz pred casom iskala (so bili se tolarji se mi zdi). V Sanolaborju in lekarnah so imeli samo navadne listke za pH merit. Une specialne, ki pokazejo se kup drugih zadev, pa samo veti in so bili dragi (FUL!). Mogoce se je do danes ze kaj spremenilo, ne vem. Pobrskaj se po kaksni internetni stacuni, mogoce kaj najdes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5 : sreda, 29.06.2011 : 07:18:39 »

"Listek za test urina" na Googlu vrže možnost spletnega nakupa na 1. mestu, a kaj, ko bo trajalo vsaj 2 dni, da ga dobiš Undecided.
Cena: 17,90 za 2 listka.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #6 : sreda, 29.06.2011 : 07:25:51 »

V Sanolaborju sem naročila tole http://www.praxisdienst.com/Laboratory+items/Tests/Urin+analysis+and+stool+test/Urine+test+strips+Roche/Combur+9+Test+50+test+strips.html?gclid=CPjAuta82qkCFUkT3wod2jWGZQ, stane nekaj čez 13 eur, je pa 50 ko,madov notri. Glede na izgled škatlice bi prisegla, da je točno taka kot tista, ko mi je merila veterinarka vnetje... Bom sporočila kaj pa kako.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : sreda, 29.06.2011 : 07:32:44 »

Ja, so enaki. Ceprav vecina od Comburja uporablja 10 (imajo zraven se specificno tezo, ceprav se jo obicajno meri z refraktometrom, ce gre za kaksne resnejse preiskave, ta je bolj kot ne orientacijska), poleg teh so pa se Bayerjevi in od Roche-a.

V 30ih evrih bi pa poleg stripsa moral biti vsaj se klinicni pregled, ali pa pregled sedimenta in se kaksna druga preiskava "z masino" (specificna teza, pH).
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #8 : sreda, 29.06.2011 : 08:07:25 »

Ja, so enaki. Ceprav vecina od Comburja uporablja 10 (imajo zraven se specificno tezo, ceprav se jo obicajno meri z refraktometrom, ce gre za kaksne resnejse preiskave, ta je bolj kot ne orientacijska), poleg teh so pa se Bayerjevi in od Roche-a.

V 30ih evrih bi pa poleg stripsa moral biti vsaj se klinicni pregled, ali pa pregled sedimenta in se kaksna druga preiskava "z masino" (specificna teza, pH).

Maja, pa ni bilo... listek je bil brez ddv nekaj čez 7 eur, svetovanje pa 18 eur. Pa sem bila zelo huda, ko sem jo vprašala kakšno svetovanje, za vraga!? Pa je rekla, da mi ni listka samo pomolila pred faco, ampak mi ga je interpretirala.  Huh

Zato ne mislim več plačevat za en listek ušivi...
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #9 : četrtek, 30.06.2011 : 14:58:23 »

maja01, imam Combur 3 in sem odčitala vrednosti:
pH = 8
PRO (beljakovine) = neg.
GLU (glukoza) = norm.


Kdaj veš, če ima kuža vnetje? Se mi zdi pH urina precej visok (oz. alkalen)! Je to normalno?
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 30.06.2011 : 18:21:18 »

pH urina je pri živalih med 5 in 8.5, pri psih je bolj kisel. 8 je bazično (alkalno je do 7, bazično je od 7 do 14  Smiley), ne vem pa, če je že to samo po sebi pokazatelj vnetja, glede na to, da so beljakovine in glukoza normalnih vrednosti.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: NUJNO - test urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines