mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:26:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Zaščita pred klopi in zajedalci za mladičke
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zaščita pred klopi in zajedalci za mladičke  (Prebrano 6714 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« : torek, 02.08.2005 : 16:09:41 »


Hojla,

Mene pa zanima, katero sredstvo proti klopom, bolham in drugim zajedalcem se sme dati 3 mesečnemu mladičku?
Prosim za vaša mnenja, nasvete, izkušnje. Kaj priporočate?
Že vnaprej najlepša hvala.

Lep dan in lp,
Nati
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : torek, 02.08.2005 : 16:17:01 »

Nati, saj imajo pri Strongholdu tudi ampule za mladičke. Vem, da piše, da je za mladičke in mačke do 10 kg. Sem jaz to uporabljala za svojega zekota (ki je še bolj občutljiv kot pasji mladiček). In je bilo vse OK. Za Advantix in Frontline pa ne poznam. Vprašaj veterinarja. Uporablja pa moj vzreditelj za mladičke kar Frontline sprej. In jih pošprica še predno mladički grejo od njega.

Lahko pa uporabiš kakšna eterična olja.

Lp Jana
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #2 : četrtek, 04.08.2005 : 22:24:41 »

Stronghold se lahko da mladičem starim dva meseca (tako mi je rekel Burja), je pa zaščita proti notranjim (tudi proti srčni glisti, ki jo na obali prenašajo komarji) in zunanjim zajedalcem, razen proti klopom.
Trimesečnim mladičem se lahko da sprej Bio spot on ali kak drugi na naravni osnovi, to pa je zaščita proti klopom in bovham.
Proti klopom in bovham pa lahko daš brez problema domači zvarek :1 dcl olivnega olja, 10 kaplic et. olja čajevca in 10 kapljic et. olja citronela, to fajn zmešaš in namažeš na različna mesta po telesu, a ne tako da bo psiček ves masten. Malo pa je po tem nadišavljen  Tongue , a raje kot nič.
Frontline lahko daš, ko mladiček dopolni štiri mesece.
Advantix pa ne vem, a na navodilih piše, da ne dajemo mladičem mlajšim od 7 tednov, ampak jaz jim ne bi dala še pri 8 tednih, ker se mi zdi premočna zadeva.

Našo psičko smo dobili, ko je imela že dopolnjene štiri mesece in nam je vzreditelj rekel, da lahko že damo Frontline.
Mislim, da bi bilo trimesečnemu najbolje dati Stronghold in namazat z domačim zvarkom.
Naslednjič, ko daš, pa lahko že prakticiraš Frontline. Za Advantix pa ne vem kdaj lahko začneš. Naši psički sem ga prvič dala pred dvemi tedni (stara je tri leta in pol) in sem se prav bala kakšna bo reakcija, ker so nekateri psi na to alergični. A ni bilo nič, sem pa ugotovila, da je ta najbolj učinkovita stvar proti klopom  Wink . Na Frontline niso vsi reagirali  Undecided .
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #3 : četrtek, 04.08.2005 : 22:32:34 »

Še to, nikakor pa ni dobro dajat ampule Stronghold + ampule Frontline ali Advantix. Tudi odraslim psom ne.
 Bina
Uporablja pa moj vzreditelj za mladičke kar Frontline sprej. In jih pošprica še predno mladički grejo od njega.


Za sprej Frontline vem, da se ga dobi  v Italiji. Ali ga prodajajo tudi v Sloveniji?

lp
Barbara
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #4 : petek, 05.08.2005 : 08:57:00 »

Bina
Za sprej Frontline vem, da se ga dobi v Italiji. Ali ga prodajajo tudi v Sloveniji?
Ja, na Klinika Loka ga prodajajo.

Lp jana
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #5 : petek, 05.08.2005 : 10:33:20 »

Jaz bi za mladičke ( pa tudi za odrasle) priporočala Tea tree olje - kapljice ki se nakapajo po telesu ali pa na vlažno gobo in se pol kuža predrgne z to gobo. Lahko povem da uporabljam to na tari od spomladi in do zdaj nobenega klopa in bolhic. Medtem ko pa je lani, ko sem jo mesečno nesla pošpricati z Frontlinom, na morju dobila bolhice. Ker je nisem pošpricala takoj po enem mescu in je takoj dobila. Mi pa je frontline sprej res grozne, ker je totalna kemikalija in da vsak mesec pošpricaš psa z tem - to se mi zdi zastrupljanje psa, ker obenem tudi še vdihne malo spreja ... Ni isto kot pri ampuli.

Tako da od zdaj samo še naravna sredstva. In to se je pokazalo za učinkovito.  Tako da priporočam.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #6 : petek, 05.08.2005 : 11:13:41 »


Kje se dobi Tea tree-olje?
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #7 : petek, 05.08.2005 : 11:22:02 »

Mislim da se da dobiti v trgovinah kjer prodajajo proizvode od Jean Poa ( ne vem če se tak napiše). Šamponi in podobno, v črnih embalažah.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #8 : petek, 05.08.2005 : 11:22:46 »

Za LJ vem točno kej se da dobiti, v Šiški. Če koga zanima naj pošlje zasebno sporočilo.
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.08.2005 : 07:14:15 »


Najlepša hvala vsem za odgovore.

Lp,
Nati
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:27:24 »

Jaz sem v soboto kupila eno naravno etericno olje - Limona in pepermint, ki je primerno tudi za mladicke. Uporaba je nanasanje kapljic za usesa in pod rep 2x na teden, stevilo kaplic pa glede na velikost psa. Primerno je tudi za mladicke, ker jaz Umi tistih kemikalij zaenkrat ne mislim dajat. Kaksen bo ucinek bom pa lahko sporocila sele cez nekaj casa, ker po prvem nanosu se ucinek pac se ne more pokazat.
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 10.08.2005 : 12:49:26 »

Ojla.

Nam Frontline sprej ni prav nic pomagal...ali so nase bolhe ekstremno trdoziva sorta ali pa se je res bolje posluziti ampulc...aja, pa pri vseh naravnih zadevah, ki sem jih poskusala (olje cajevca, oreha,...), je nas ta mali dobil skorajda zivcni zlom...ocitno so mu arome etericnih olj cisto prevec disale...

Lp.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Zaščita pred klopi in zajedalci za mladičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines