mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:58:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Francoski buldog - bruhanje  (Prebrano 31432 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 04.07.2011 : 16:14:06 »

Tole je pa ja čist enostavno preprečljivo in me samo čudi, da niste 100% pri preprečevanju žretja kamnov  Undecided

Nemorem verjet da se eni tako obesite na en stavek...to ne pomeni, da žre kamenje, ampak da jaz ne vem, če je kakšnega pojedel-zato je bil na RTG trebuha... napisala sem da ga je 2x ponoči izbruhal...kar ne pomeni da poje vsak kamen ki ga vidi...pa kr prosim če se tema zapre ali izbriše ... LP
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 04.07.2011 : 16:23:07 »

Nič takega nisem napisala, gre se samo zato, da bi pač jaz osebno določen čas, ko psu ne gre dobro, zagnala 100% preventivo, sploh če bi se že kdaj prej dogajalo, da žre kamenje. Tako bi potem lahko 100% izključila kamenje v želodcu kot vzrok težav.

Ga imaš pač na povodcu in brezbrižno šetanje odpade, ampak bi lahko za sigurno vedela, da ni žrl nič neprimernega.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 04.07.2011 : 16:24:56 »

Brisalo se zagotovo ne bo nič, saj vse, kar je tukaj napisano, lahko komu pomaga preprečiti take težave.

Se moram kar strinjati s skogkatt, da je čudno, da mu res za 100% ne preprečite, da bi požrl katerikoli kamen, glede na to, da ti je jasno, da mu lahko škodi. Se da, je preizkušeno, le nekaj energije je treba v to dodatno vložiti in vztrajati za vsako ceno.

Me veseli, da ste bili pri veterinarju in želim tvojemu psu, da čimprej za seboj pusti vse zdravstvene težave, tebi pa nekoliko več vztrajnosti in ustaljenega reda, predvsem pri strogi dieti, ter nekoliko manj iskanja nasvetov o vedno boljši in boljši hrani za tvojega psa po internetu in po trgovinah. Žal je lahko vsa hrana, ki ti jo bomo priporočali drugi, za tvojega psa pogubna.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #18 : ponedeljek, 04.07.2011 : 16:25:42 »

TaNjUšKa, ne bodi no tako občutljiva. Vsi, ki so ti do zdaj v tej temi odgovorili, so ti želeli pomagati. Če so te pri tem opozorili še na napake, ki si jih očitno delala (saj si jih sama opisala), je bilo prav tako dobronamerno! Če bi bila dovolj zrela, bi to tudi takoj razumela.

Poglej; čisto enostavno bi bilo vsakemu od teh, ki so si vzeli čas in pisali, samo zaviti z očmi in odpreti drugo temo ("been there/seen that") - pa tega niso naredili. Ker želijo dobro psu, katerega skrbnica se pač najbolje ne znajde. Če boš malo zadihala in tole prespala, ti bo - upam -jasno.
Pa srečno! Naj bo kužku kmalu bolje.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : ponedeljek, 04.07.2011 : 16:28:44 »

Takim pa res nima smisla pomagat.... poveš, da lahko tujek povzroči grde težave, tudi če ga pes izbruha, pa napadaš.... fino. Kakor vam drago. A ko je ena moja psica požrla ne kamen ampak samo košček damskega vložka, ki se ji je nalepil nekam na sluznico, je imela še potem, ko je šel ta košček ven, težave več mesecev. Kdove koliko časa se packajo kamni v želodcu preden jih izbruha in koliko škode pri tem naredijo?
PS: psi so različni, eni so bolj občutljivi kot drugi. naši lahko brez škode poberejo in  pojedo neomejene količine  sliv, pa jim ni nič. Pes od znancev pa je pojedel eno samo slivo, pa se mu je koščica zataknila nekam v črevo in so ga komaj rešili z operacijo. vaš je očitno pri občutljivih, zato je pač treba paziti kaj poje, tudi na to, da ne žre neužitnih predmetov. Tega namesto vas ne  more narediti noben veterinar, še manj pa tisti ki pišemo na forum.
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 04.07.2011 : 17:36:28 »

Takim pa res nima smisla pomagat.... poveš, da lahko tujek povzroči grde težave, tudi če ga pes izbruha, pa napadaš.... fino. Kakor vam drago. A ko je ena moja psica požrla ne kamen ampak samo košček damskega vložka, ki se ji je nalepil nekam na sluznico, je imela še potem, ko je šel ta košček ven, težave več mesecev. Kdove koliko časa se packajo kamni v želodcu preden jih izbruha in koliko škode pri tem naredijo?
PS: psi so različni, eni so bolj občutljivi kot drugi. naši lahko brez škode poberejo in  pojedo neomejene količine  sliv, pa jim ni nič. Pes od znancev pa je pojedel eno samo slivo, pa se mu je koščica zataknila nekam v črevo in so ga komaj rešili z operacijo. vaš je očitno pri občutljivih, zato je pač treba paziti kaj poje, tudi na to, da ne žre neužitnih predmetov. Tega namesto vas ne  more narediti noben veterinar, še manj pa tisti ki pišemo na forum.

Poglejte ta vaš stavek citiram ....
Kdove koliko časa se packajo kamni v želodcu preden jih izbruha in koliko škode pri tem naredijo?
ZARADI TEGA SMO SLIKALI, KER JE LAHKO KAMEN V ŽELODCU VEČ TEDNOV, NA RTG PA SE VIDI BOLJE OD KOSTI , se je pa videlo tudi gube v želodcu, kar je pomenilo vnetje želodčne sluznice, slikanje je bilo v začetku prejšnjega tedna... 5 dni je bilo vse dobro, nato se je ponovilo....od danes bo na izključno tej hrani, čeprav zdaj še ni poskusil ne briketa in ne konzerve...ampak bo pač 3 dni lačen, potem pa bo(to je rekla veterinarka)...je bila pa vredu veterinarka danes...v hočah ni vedel kaj bi-veterinar, pa naju je poslal in klical na šentiljsko cesto, to je v bistvu ista veterinarska bolnica, le druga enota.

Trudim se bit 100% v preprečevanju iskanja kamnov, imamo veliko dvorišče, travo, se najde kak kamen... Bolj pazljiva bi lahko bila le, če bi bil cel čas v hiši, saj je sicer vedno kdo z njim na dvorišču. Sem absolventka na Fakulteti za zdravstvene vede, pišem diplomo in imam malo več časa od tistih v rednih službah...sem pa začela delat pred kratkim, ampak si z fantom zaenkrat kombinirama, da ko je on dopoldan bom jaz popoldan in obratno...tako bo zaenkrat najboljše, ker ga niti ko je bil zdrav, nisem upala pustit 8 ur samega...

Pepsi -imaš prav.... hvala vsem ki ste si vzeli čas, ko bo vse mimo in bom manj panična in občutljiva-priznam da sem, bom še 1x prebrala vsak komentar...Bojim se le da v 3 dneh ne bo pojedel dobenega briketa....ne vem koliko trmast je, vem da je zelo, ampak upam da ne bolj kot jaz...
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 04.07.2011 : 17:50:29 »

Tanjuska, probaj mu brikete umaknit, se pravi, da jih nima stalno na razpolago. Psi večinoma bolj jedo, če hrana ni v "izobilju" ad libitum - ampak mu jo večkrat na dan ponudi, pusti par minut in umakni. Držita se in upam, da bo čim prej vse ok.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : ponedeljek, 04.07.2011 : 17:54:41 »

Tudi če tri dni ne bi jedel, to še ne pomeni nujno neke strašne panike, bistveno je, da pije. Zaradi vnetja želodčne sluznice se mora počutiti grozno, ti lahko povem iz osebnih izkušenj, pa sem odrasel človek z nekaj sposobnosti razumevanja, a je bilo vseeno hudo. Nič čudnega, da noče jest. Zapomnil si je, da kadar je jedel, je potem bruhal in driskal. Daj mu čas, najprej se mu mora sistem umirit, potem bo počasi začel jesti. Kot je napisala White Rose, dajaj mu večkrat dnevno majhne količine. Ker je njegov prebavni trakt prizadet, bi mu velike količine trenutno lahko spet škodovale.

Za naprej, ko bo ZDRAV, pa: tudi če bo trmaril, ne bo hotel jest, ne zganjat panike in mu ponujat vsega, kar premoreš v kuhinji. Mu ponudiš njegovo hrano. Če noče jest, umakneš in ponudiš čez nekaj časa ali pri naslednjem obroku. Ko so lačni, pojejo. Ko bo videl, da je široke ponudbe vsega živega konec, bo začel jesti.

Pa še glede menjave hrane: Prehod z ene hrane na drugo se mora opraviti postopoma. To pomeni, da hrani, ki jo trenutno je, počasi in postopoma dodajaš majhne količine nove hrane. Pri občutljivcih mora biti tak prehod še ekstra dolg, lahko tudi več tednov. Ne poslušaj vsakega nasveta, vsak prodajalec ti bo priporočal hrano iz svoje ponudbe, vsak lastnik psa bo hvalil tisto hrano, s katero hrani svojega. Kvalitetnih hran je malo morje, ne ustrezajo pa vse vsakemu psu. Sploh pri tvojemu občutljivčku ne eksperimentiraj in ne sprobavaj novih stvari, tudi če slišiš nevemkašne hvale o njih. Ostajaj na tistem, kar njegovi prebavi ne škodi. Tudi ko boš s te dietne hrane prehajala na "normalno" (upam, da stanje ni kronično in boš lahko), prav tako naredi prehod ZELO POSTOPOMA.

Ker praviš, da imaš prvič majhnega hišnega psa, ti predlagam, da si nabaviš knjigo Psi za telebane. Se zna zgoditi, da boš še kdaj v situaciji, ko ne boš vedela, kako in kaj zdaj. Priročnik je res dober in ti lahko odgovori na marsikatero vprašanje. Srečno malemu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : ponedeljek, 04.07.2011 : 17:56:12 »

Jaz pa sem napisala, da kamen, ki se valja po želodcu  in ga potem izbruha, pa ga v želodcu bo slikanju ni več, lahko povzroči gastritis, ki traja še dolgo potem, ko kamna ni več.

Žal, če imaš psa, ki žre take ali drugačne tujke, pa mu ti očitno škodijo, mu moraš urediti varen prostor, kjer ni nobene stvari, ki bi jo lahko pojedel. tja ga daš, kadar ga ne moreš imeti stalno na očeh.

Je pa lahko tudi obratno, da pse ima gastritis zaradi nekega drugega razloga in žre tujke prav zaradi gastritisa.
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 04.07.2011 : 18:17:12 »

Joj hvala vam, vidim da smo našli skupen jezik, mi je kr lažje...zdaj spi zraven mene, jaz pa berem temo kri v blatu, vidim da je bila Jana na istem ... tudi midva se čudima z fantom, kako da toliko aka, če nič ne je... če bi vedela, da bo zaradi menjavanj hrane tak kot je zdaj, nebi nikoli menjala ... enostavno sem pričakovala, da je na svetu ena hrana, ki jo bo rad jedel in mu bo odgovarjala, pa upam, da nisma z fantom povzročila res kronične bolezni prebavil, časa žal ne morem zavrteti nazaj, me pa prekleto vest peče... Več kot tri leta sem si ga želela, fantu sem vse obljubila, samo da sem/sma ga kupila, zdaj pa to ... Bom mu začela počasi po brizgi davat mililiter vode, da bo vsaj tekočino imel, ker noče pit...pri hrani pa obljubim na vse kaj mi je sveto, da nebom popustila...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #25 : ponedeljek, 04.07.2011 : 18:27:49 »

Ampak res ne popustit. Niti, ko bo najbolj milo gledal, jokal in ti z lačnimi očmi očital brezsrčnost. trmoglavka Ko bo lakota dovolj močna, bodo tudi dietni briketi dobri  Wink. Poznam to, sem imela težave s shiranim neješčim psom ki ima poleg tega še občutljiv želodec. Ampak več od razkuhanega riža z mletim puranom ali ajdove kaše s puranom ni docepetal˙(ajd, parkrat je dobil konjski šnicl in kuhano ribo). Verjemi, da se splača, saj je lažje prenašati kruljenje v pasjem želodčku kot njihovo bruhanje, dehidracijo itd.
Srečno!
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 04.07.2011 : 19:02:13 »

Ampak res ne popustit. Niti, ko bo najbolj milo gledal, jokal in ti z lačnimi očmi očital brezsrčnost. trmoglavka Ko bo lakota dovolj močna, bodo tudi dietni briketi dobri  Wink. Poznam to, sem imela težave s shiranim neješčim psom ki ima poleg tega še občutljiv želodec. Ampak več od razkuhanega riža z mletim puranom ali ajdove kaše s puranom ni docepetal˙(ajd, parkrat je dobil konjski šnicl in kuhano ribo). Verjemi, da se splača, saj je lažje prenašati kruljenje v pasjem želodčku kot njihovo bruhanje, dehidracijo itd.
Srečno!

To pa res... cel dan sem že v solzah, tudi ko komentarje berem... ker ko bruha, se večinoma 10-20 sekund mantra, preden bruha... pač toliko časa mu trebuh gre not in ven, not in ven, je kr glasen med tem `napenjanjem`....vmes mu že gre bruhanje iz ust, tista glavna masa pa pride, ko se to napenjanje trebuha preneha... težko ga je gledat...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #27 : ponedeljek, 04.07.2011 : 19:25:58 »

Psi vedno tako bruhajo, tudi kadar jim ni dobro v želodcu in jejo travo da se zbruhajo. Ne, res jih ni prijetno gledati kako se napenjajo, ampak saj tudi mi bruhamo v krčih.
Bodi trdna in vztrajna, za njegovo dobro.
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 04.07.2011 : 21:52:26 »

bom...zdaj sem mu dala po brizgi fiziološko raztopino, ker vode nekak noče, če bi prišlo do dehidracije, bi pa itak dobil infuzijo fiziološke, vsaj kak mililiter je vrjetno ujel, ker mu je večino mimo teklo, je pa vsaj hotel, preveč nočem da ne bi bruhal, malo po malo.... ker je popoldan kr nekajkrat bruhal Sad ...pojedel ni nič...zvečer še je kakal kravo drisko, upam da nas jutri čaka boljši dan, če ne ga pa peljem spet k veterinarju, da dobi Reglan i.v.,antibiotika pa danes nisem dovolila...ker je star 7mesecev in je že 2x dobival in se mi zdi, da če pri človeku ni dobro prevečkrat antibiotika, ga tudi pes ne sme ...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #29 : torek, 05.07.2011 : 07:10:39 »

Če mu daješ po brizgi v gobček, mu dajaj navadno vodo, ne fiziološke ki vsebuje nitrate (sol) in ti bo samo še bolj bruhal! A proti otroškim boleznim(kuga, parvo...) je bil cepljen?
Če se driskanje ne ustavi pojdita nazaj k vetu, tudi če mora dobiti antibiotik, ga pač mora. Seveda ni dobro pretiravati z njimi, ampak kadar so res potrebni, jih je treba jemati. In krvava driska je vsekakor eden od teh razlogov, če je vzrok bakterijska okužba.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines