mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:15:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Francoski buldog - bruhanje  (Prebrano 31568 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #30 : torek, 05.07.2011 : 08:06:22 »

antibiotika pa danes nisem dovolila...ker je star 7mesecev in je že 2x dobival in se mi zdi, da èe pri èloveku ni dobro preveèkrat antibiotika, ga tudi pes ne sme ...

Ne pocni tega. Pusti veterinarju, da opravi svoje delo in se ne vtikaj vanj s svojim znanjem. Do sedaj je bilo ze dovolj skode narejene. Ce temu veterinarju ne zaupas, potem pelji psa nekam kjer jim bos. Ampak pusti, da naredijo kar je treba. Najbolj nemogoce je zdravit, ce lastnik ne dovoli dolocenih diagnosticnih metod ali zdravljenja (govorim o tem, da tega ne dovoli na podlafi nekih babjih cenc in ne konkretnega znanja) ... Potem je v vecini primerov zadevo precej nemogoce, ali pa vsaj veliko tezje pozdravit.
Pri enteritisih se pravilom antibiotike daje vedno, se posebej, ce je v blatu prisotna kri. Ce ne drugega zato, ker skozi poskodovano crevesno steno bakterije iz crevesja (nam je logicno, da jih je notri polno, ne) precej z lahkoto prehajajo v krvni sistem kjer lahko naredijo precej skode. Poleg tega se pri infekcijah crevesja mikroflora spremeni in normlano prerastejo bakterije, ki naredijo vec skode.
Res, pusti veterinarju, da naredi kar mora.
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #31 : torek, 05.07.2011 : 09:01:23 »

ok ...zdaj sem mu dala probiotično pasto, pojedel pa je celo en briket z malo konzerve, pa je pameten in je konzervo polizal iz briketa, briket pa izpljunil...no na koncu ga je pojedel ampak izbruhal vse z pasto vred,no to kaj je izbruhal je takoj pojedel in je zdaj mir, spi spet...

sicer je pa v 1 ml fiziološke 0,009 g natrijevega klorida, vsebuje pa nekaj elektrolitov, to kar rabi... sem mu že dala pred nekaj meseci pa je veterinar rekel da dobro, da dobi...ker od včeraj niti ni spil 5-10ml tega, tako da je dobil mogoče 0,09 g NaCl največ... vode noče zaenkrat še ... ob pol 6 zjutraj je sicer akal, ampak fant ni videl krvi z očesom, ni bila čista krvava driska, ne vem, če je bila prisotna, jaz sem spala, ker sem do 3 dežurala ob njem....zdaj še ni akal, bom pa naredila hematest spet, ko bo...

ga peljeva ob 3 k veterinarju po antibiotik in reglan ...
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #32 : torek, 05.07.2011 : 10:35:19 »

Ko je moja mešanka imela težave zaradi čira (zvečer sem opazila, da nekaj ni povsem v redu, zjutraj je začela bruhat in kakat kri), je nekaj dni vsak dan dobijala infuzijo (ker je vsakič bruhala po pitju), antibiotik (v injekciji, naj bi bilo boljše zaradi želodca; pribl. teden, deset dni) in venter tablete za želodec (večkrat na dan, pred obrokom - ne spomnim se več koliko časa, 15 dni, mogoče malo več). Dobila je Hillsove i/d konzerve (samo konzerve, nič briketov). Obroki so bili najprej zelo majhni - pol žličke, ena žlička, večkrat na dan (psica je majhna, visoka 30 cm). Ves čas zdravljenja je jedla samo i/d, po zadnji tableti venterja je še približno en teden jedla i/d in potem sem ji počasi začela dodajat prejšnje brikete. Vse skupaj, od prvega bruhanja do prvega "normalnega" obroka (samo briketi, brez i/d) je trajalo 4, 5 tednov.
Ni povsem ista težava, mogoče ti pa moja izkušnja lahko nekako pomaga. Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #33 : torek, 05.07.2011 : 10:49:36 »

Res je. Obroki naj bodo manjsi in naj jih bo rajsi vec. Za zacetek daj res samo konzerve, ne briketov, ce ze, pa naj bodo razmoceni.

S pitejm ga ni treba silit, ker tisto kar bos spravila vanj, je zanemarljivo in ne bo nic izboljsalo hidracije, samo prej bo bruhal. Rajsi mu med hrano dodaj malo mlacne vode, lahko tudi fiziolosko ali 5% glukozo (tisto, ki je namenjena za infuzijo), da bo zmes bolj tekoca. Ce je toliko dehidriran, naj mu da veterinar infuzijo.
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #34 : torek, 05.07.2011 : 11:15:49 »

odlična ideja...se nisem spomnila na 5% glukozo... ja prej sem mu dala približno 10gramov briketov in sem mu jih na polovizo rezala, ker so malo preveliki in zraven sem dala konzervo...je nekaj pojedel, iz roke...bruhal več ni, akal še ni...bom pa probala to z glukozo na brikete...pil je že sam... in že laja na balkonu občasno Smiley
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #35 : torek, 05.07.2011 : 12:13:23 »

no hematest je bil spet pozitivn, kri je prisotna v driski...zdaj se bojim da ima to že dolgo, ker prej nisem delala hematesta, blato je pa podobne barve, ampak kri ni vidna z prostim očesom...je pa tako čudno, da ne veš če je bruhal al je akal-bolj rjava sluz, ni podobno blatu ...
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 07.07.2011 : 09:08:05 »

Če mu daješ po brizgi v gobček, mu dajaj navadno vodo, ne fiziološke ki vsebuje nitrate (sol) in ti bo samo še bolj bruhal! A proti otroškim boleznim(kuga, parvo...) je bil cepljen?
Če se driskanje ne ustavi pojdita nazaj k vetu, tudi če mora dobiti antibiotik, ga pač mora. Seveda ni dobro pretiravati z njimi, ampak kadar so res potrebni, jih je treba jemati. In krvava driska je vsekakor eden od teh razlogov, če je vzrok bakterijska okužba.

Cepljen je bil vse tak ko treba...14.1. pri vzreditelju, potem 14.2. je v potnem listu oranžna in rumena nalepka Eurican DHPPI2-L, 14.3. je modra in zelena nalepka Vangard Plus 7 in proti steklini 28.3. ...no ne spoznam se na cepljenja, upam da je vse tak kot treba....Dobiva pa tudi ampule proti klopom...do zdaj je dobil 2x, zdaj bo dobil tretjič, samo čakam, da bo bolj zdrav...tudi proti glistam mu zdaj ne upam dat, je pa dobival tak kot so mi naročli, na začetku na 14 dni, zdaj pa 1x na mesec še...

Sicer je pa danes ob pol 6 zjutraj imel trdo blato  upam da bo zdaj boljše, čeprav še 100 gramov ne poje na dan...in bruhal je pred pol ure tisto, kaj je pojedel ob pol 6 zjutraj...Danes gremo spet po antibiotik, če še bo bruhal pa tudi antiemetik..... je malo bolj živahen, skače po trampolinu, laja, igra se z nemškim ovčarjem...
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #37 : petek, 15.07.2011 : 10:43:35 »

No malo se javljam, če bo mogoče koga zanimalo, kak se držimo... v soboto pred 6 dnevi mi je sodelavka priporočala veterinarja Matko Milana v Topolščici, tako da sem že v soboto povedala po tel. kako je stanje, komaj v ponedeljek dopoldan pa so mi dali termin za včeraj...vzeli so mu kri in ga obdržali...v pon.ali torek bo prišel na vrsto za gastroskopijo, če bo to, kar sumijo, ga čaka operacija... klicala sem pred nekaj minutami in so rekli da je, pije, driske ni imel, bruhal ni...tak da sem malo zmedena, ker zadnje 4 dni je doma sicer imel fejst apetit, jedel je samo konzerve i/d Hils, je pa vseeno imel bolj mehko kot trdo blato...tudi bruhal je do 10x dnevno....ima pa še kr 7,9kg in ni napredoval niti za 100gramov...
 ga pa tak fejst fejst pogrešam, da več ne vem kam bi šla, da mi mine čas...ampak važno da bo dobro z njim!
So pa tudi takoj vedeli kaki so toti veterinarji, kjer sma ga s fantom do zdaj `zdravila`... no sodelavka je imela zdravstvene težave s svojim mopsom in je tudi rekla, da so ji ga skoraj ubili pri naših strokovnjakih, v Topolščici pri dr.Matkotu pa so očitno res tak kot treba...no da nebo vse tak črno glede naših veterinarjev, ne morem vse grdo o njih, nekateri so verjetno vredu, pač najin Messi je poseben primer, nima vsakdanjih težav, je potreben bolj izkušenega veterinarja, in zdaj ga je končno dobil......končno nek `žarek upanja`;))

 Pa lep pozdrav iz Štajerske Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #38 : petek, 15.07.2011 : 17:13:25 »

Me veseli, da je v dobrih rokah. Sedaj samo še držimo pesti da bo čim prej spet doma.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #39 : sobota, 16.07.2011 : 06:58:59 »

Tudi jaz držim pesti, da se čimprej pozdravi.
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 16.07.2011 : 15:59:44 »

hvala!
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #41 : sobota, 16.07.2011 : 16:03:06 »

Kakšno diagnozo so potem postavili v Topolšici?
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 17.07.2011 : 22:54:39 »

ni še diagnoze, jutri oz.v torek ga čaka gastroskopija, po tem bo več znanega....jutri bom poklicala da vidim, kdaj bo na vrsti... upam, da grem v torek že po njega, ker ga tak grozno pogrešam, da je vsak dan brez smisla, pa čeprav delam vsak dan z soboto in nedeljo vred, ostanek dneva pa je pust brez malega Sad bom napisala, ko izvem, kakšno diagnozo bojo postavili!
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 21.07.2011 : 08:07:00 »

evo nas...naš Messi je že doma iz bolnice po skoraj 7 dnevih, zaenkrat brez bruhanja in driske, je bolj mehko blato, kot trdo, vendar ni tak trdo, kot je imel pred driskanjem, ima pa obliko;) kakorkoli, ne vem kaj so delali z njim, ampak je pravi požeruh postal! zamenjali so hrano na eukanuba intestinal in mi je suhe brikete do zadnjega in hoče še, nikol nima dovolj. je pa zelo shujšal, zdaj ima 7,3 kg, je kr mučno ga božat, ker so ga same kosti, vendar če bo tak jedel, bo v prej kot enem tednu debeluh;))) njegova največja teža je bla 8,6, pred odhodom pa je imel 7,9, ampak se zelo opazi, hrbtenico ma čist ven zdaj, pa okrog riti ma en kup kosti... ampak zrihtali so ga pa v nulo, vsaj zaenkrat...bil je operiran na mehkem nebu v torek hkrati je bila opravljena gastroskopija, kjer je dr.matko videl razdjede na tankem črevesu, tako da zdaj jemlje 3 različna zdravila, antibiotike synulox 2x na dan polovico tablete, 1x na dan polovico tbl venter+ ultop zvečer... tablete mu nekako zdrobim v konzervo in poje kot za šalo:) potem mu pa dam še suhe brikete, ki jih tudi zmaže do zadnjega, to se ni zgodilo že približno 4-5 mesce... tudi če grem vstran, ne pride za mano, dokler jih ne poje:))) kr šokirana sem bla, ko sem to vidla!! Smiley)) mi je pa blo rečeno, da je imel gliste, in ne vem kak je to mogoče Sad(( saj je dobival redno proti glistam tablete,( na začetku na 14 dni-četrt oziroma polovico tablete-ko je bil težji, saj je cela tableta za 10kg, potem je dobival pa celo tableto- 1x na mesec...resda odkaj je bil tak bogi, ko se je začelo bruhanje 1x ni dobil, ker sem vedno čakala, da bo bolši, da mu takrat dam, pa se stanje ni izboljšalo... razglistili so ga 3 dni zapored po 1 tableto, tak da lahko rečem le kapo dol, ne vem več, kako naj jih pohvalim....šivi, ki jih ima, pa se bojo sami razgradili....lp Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #44 : četrtek, 21.07.2011 : 08:23:00 »

Me veseli, da se je tako dobro izteklo. Zdaj pa res striktno upoštevajte vsa navodila veterinarja in problemov ne bi smelo biti več. LP Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines