mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:26:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Francoski buldog - bruhanje  (Prebrano 31581 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 21.07.2011 : 08:25:27 »

 bravo  veselje
Pa veliko veselja za malim nadebudnežem!
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 21.07.2011 : 09:48:35 »

Hvala... presrečna sma, upam da bo dolgo trajalo, račun boma že pozabla, če bo  OK !!  Cheesy
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 21.07.2011 : 12:01:24 »

Super za vse vas! Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 21.07.2011 : 13:42:27 »

TaNjUsKa, zdaj se samo dosledno drži navodil in čeprav je pes suh ter boš imela občutek, da mu že lahko daš še kaj drugega, se zadrži v dobro psa. Na noben način ne eksperimentiraj več. Lahko bo potrebnih samo nekaj tednov, lahko pa nekaj mesecev, vendar se ne smeta pregrešit. Če se bosta, bosta lahko spet na začetku.

Držita se Smiley
Logiran

TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 21.07.2011 : 14:20:44 »

brez skrbi, nima smisla, da bi se pregrešila, ker brikete in konzervo eukanuba intestinal puppy je kot jaz čokolado:) se mu že vidi, da je 80% boljši, kot da so mi dali drugega psa:))) ta veterinar in vsi, ki so tam zaposleni,so angeli!! Cheesy
Logiran
zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #50 : petek, 22.07.2011 : 01:05:40 »

Tudi moja psička je dobila (in še ima) isto vrsto hrane, ko je imela težave z želodcem in moram rečt da ko je bilo najhujse, so bili ti briketki edini, ki jih je uspela obdržat v želodčku...Pa še zelo rada jih ima. Sedaj pa samo vztrajat! Opozorila bi te samo na nekaj-da ne boš storila isto napako kot jaz, dokler ima tvoj kuža dieto mu ne umivaj zob (če mu jih), pri moji psički je po umivanju zaradi zobne paste spet prišlo do bruhanja, ker ji je le-ta razdražila želodček.
Pazi tudi ko sta zunaj da ne bi kaj pojedla po tleh, dobro je tudi odstraniti tepihe in igrače cufkote-tiste pletene vrvi z vozli na koncu, ker če poje-nevede eno samo nitko sta lahko spet na začetku!

Veliko sreče, držim pesti da bi šlo sedaj samo še na bolje  Wink
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #51 : petek, 22.07.2011 : 16:32:43 »

hvala za opozorilo.... zob mu ne umivam :/ , sem vprašala vzreditelja, (ko sem psa obiskovala, preden sem ga dobila)če je potrebno strižt kremplje in umivat zobe, pa se je smejal, ker sem brala na forumu, da nekateri mu umivajo...  zob mu ne umivam, krempljev pa mu ni potrebno strižt, ker si jih sam dovolj zbrusi med hojo.. čeprav...zdaj ko ne sme več grizt kosti, z katerimi si je čistil zobe in to...bom poskusla ,ampak brez paste Smiley
glede igrač sem pa že opazla, da mu neka plišasta muca povzroči draženje, verjetno zaradi dlakic, ki so malo manjše...ima pa nekaj drugih plišastih majn dlakastih igrač(malega psička,miško,tigerčka-majo kratke dlake,oz.so bolj iz blaga kot iz pliša), in eno tako z vozli na vsaki strani, tam je nekaj niti,ampak jo ma zelo rad, vozle pa grize......občasno še rad grize, zelo rad pa mi tudi stvari nosi nazaj, če mu vržem, tako da sem palice zamenjala za ta vozelj...že pred 1 mescem sem mu vse vstran vzela, kar je prej grizel(kosti iz goveje kože, +tista zelena kost-za svež zadah kupljena v mr.pet Cheesy , pa bikovko-nič o tega VEČ NE SME) ... nekaj pa le more imet za igranje ...
sicer še pa vedno ni bruhal niti 1x !!!
Logiran
zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #52 : petek, 22.07.2011 : 17:09:52 »

Bodi res vztrajna pri dieti, boš videla, trud se ti bo poplačal! Seveda mora imeti nekaj za grizti...jaz sem odstranila cisto vse tekstilne igračke, copate, tepih, brisace tudi nimam vec obesenih v kopalnici, ker jih je cukala. Moja psička je na sprehodu nekaj pobrala, ko sem ji hotla vzeti ker ni na ukaz izpustila, pa je zanalašč požrla in se zastrupila. Želodček je imela tako razdražen da je bruhala celo po piščančku in rižu, edino briketki so ji ustrezali...čisto vse ji je dražilo želodec, zato sem uvedla tako drastične ukrepe, ker sicer ne bi zdravila nič pomagala. Nekaj časa je celo nosila na sprehodu nagobčnik, ker sem jo morala odvaditi pobiranja s tal. Seveda pa mora imeti kaj za grizenje, kakšno igračko, sam kot sem rekla ti svetujem da se trenutno izogibaš tekstila. Moja je dobila jajček za mladičke, to je v bistvu nekakšna žogica nepravilne oblike, ki se nepredvidljivo odbija in kotali, zato je kužku zanimiva, je pa namenoma narejena iz zelo trde gume, in je nemogoče da bi kuža odgriznil košček. Stane od 6 do 10 evrov, če se prav spomnim, in obstaja v več velikostih, zraven dobiš še DVD z navodili za uporabo. Pri naši se je obneslo. To je res varna igračka in ti jo priporočam.
Glede higiene zob- če je briketke, briketki so boljši za zobe kot konzerve, ker so trdi in baje da si psi že z grizenjem briketov delno očistijo zobe.
Držim pesti za 0 bruhanja!!!  Wink
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #53 : petek, 22.07.2011 : 22:55:26 »

bom povprašala za igračko...ima sicer iz gume klobaso in svinjo, ki piskata, ampak nista zanimiva nikoli... je pa danes zvečer 2x v razmaku 2 ur akal in ko sem mu obrisala rit, je bilo kr fejst rdeče krvi na robčku...jutri kličem, če je to skrb zbujajoče, ker sem spet panična al je le del celjenja ran na tankem črevesu... Sad nisem se nič pregrešila, zelo malo je zunaj in še to sem cel čas zraven(vsaj 1meter vstran od njega ) ... sicer je pa še vedno ok, igriv, razpoložen, tak ko treba, le ta kri ............ še spat ne morem ... ima pa že 7,7-7,8 kg Smiley))
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : petek, 22.07.2011 : 23:26:05 »

Tudi s tal ne sme NIČ pobrat. Sadje že neumorno pada z dreves. ONEMOGOČI mu, da bi karkoli pobral s tal. Mi je jasno, da je težko, lahko pa si misliš, kako je težko držat od tal gobec hiperaktivnega mladega bokserja in če se da takega, se da tudi tvojega. Bo pa terjalo neznansko veliko tvoje discipline - al preusmerjat pozornost v vsakem trenutku - ne, da je pes 1 m stran od tebe, temveč da je tik ob tebi in pozoren nate, v vsakem trenutku na kratkem štriku (tudi na dvorišču), da ga lahko popravljaš, ko mu postane na tleh kaj zanimivo, al pa nagobčnik na glavo. Sadje je v tem trenutku zanj neznansko škodljivo, prav tako vsak kamenček, les, listje ... pri nas je bila zelo škodljiva tudi trava.
Jaz sem sprobala na psici (na začetku nisem verjela, da bo tako in sem pač kiksala, trpela pa je psica), tebi ni treba, ker ti znamo že povedat, česa vse se je treba pazit. Trenutno je prepovedano VSE, kar ni za v njegovo skledo po navodilih za strogo dieto. In tako bo verjetno (glede na pojavljanje krvi) še kar dolgo.

Kompliciraš okrog igrač ti in ne pes. Pospravi vse in mu daj eno takšno igračo, s katere se ne da nič požret. Zabavaj ga (v stanovanju in zunaj), uči ga kakšne vaje in trikce, pa se bo utrudil in mu bodo tudi druge igrače postale všeč, saj jih bo povezoval s tvojo pozornostjo in igro s tabo. Sam na dekci s kupom igrač - hm ... tudi otroci, ki imajo polno rit vsega, hočejo vedno kaj drugega in ne tisto, kar jim je na voljo.

Res ne bo lahko, zato se že zdaj sprijazni, da je zdravljenje dolgotrajen in nikakor lahek proces, ki zagotovo ne predvideva le jemanja zdravil, temveč veliko drugih ukrepov. Zdravila in ustrezna hrana so na začetku le majhen delček.
Logiran

zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #55 : sobota, 23.07.2011 : 13:18:36 »

Ja, se popolnoma strinjam z Jano! Ne gre se zato kaj je tvojemu psu všeč in kaj ne, gre se zato da TI poskrbiš za tisto kar je najbolje zanj! Igrače pa naj ti bodo pripomoček s katerim popestriš aktivnost med tako in tvojim psom. Pa bolje imet eno kvalitetno igračo, kot pa cel kup klumpa, ki lahko psu škoduje.  Jaz mislim da s kompliciranjem malce izvajaš pritisk na svojega psa...    Wink
Tudi meni se je zdelo kruto ker sem morala 4 mesečni Jack Russell terierki nadet nagobčnik, ji vzet 90% igrač in zravem še poslušat moža, ki mi je očital da sem kruta in da pes zgleda z nagobčnikom kot konj, ampak konec koncev, sem bila jaz tista ki je brisala njeno kozlanje in visela vsak dan v veterinarski ambulanti... Undecided Danes vem, če bi vse te ukrepe izvedla takoj, že 1. dan ko je začela dobivat zdravila, bi ji gotovo prihranila vsaj en teden bruhanja...na srečo hujših posledic ni in smo sedaj ok, še vedno na dieti, ampak ne bruha in tudi težo je pridobila nazaj, pa čisto nič ji ni bolj dolgčas ker ima namesto 10, samo 2 igrački Smiley
Lahko ti napišem kje se kupi tisto jajčko, samo ne vem če smem...(trgovina Aler v BTCju, firma Karli)
Glede krvi ki si jo opazila pri kakanju-če se bo ponavljalo vsekakor pokliči, možno pa je da mu je samo kakšna žilica počila ker predvidevam da ima sedaj po teh dietnih briketkih bolj kompaktno blato, vsaj moja psička ga je imela.... Držim pesti da bo vse ok!  Wink
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #56 : sobota, 23.07.2011 : 14:51:02 »

Sem klicala, jutri morem spet in javit kak je...grem zdaj iskat to igračo v mr.pet, če ne najdem pa prosim, da napišete v keri trgovini jo majo...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #57 : sobota, 23.07.2011 : 14:59:21 »


Lahko ti napišem kje se kupi tisto jajčko, samo ne vem če smem...(trgovina Aler v BTCju, firma Karli)

 Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #58 : torek, 26.07.2011 : 13:14:03 »

Wink

sem upala kakšno trgovino v štajerskem koncu...v mr.pet-u še niso slišali za to :/
Sicer sem pa pridno ubogala vas in v njegovo dobro spakirala v škatlo vse njegove igrače Wink ostal mu je le še gumjasta: pujček in klobasa, ki krulita oz. piskata, zaenkrat je dovolj, dokler ne najdem kakšne, ki mu bo zanimiva...
Sem na stalni vezi z veterinarjem Matko Milanom, je treba večkrat klicat, da ga dobim, je v gužvi Smiley trenutno pa sumim, zakaj je po prihodu domov dobil drisko, vendar še morem danes govoriti z njim, da mi potrdi, če je to mogoče... namreč z fantom sma ga čist preveč hranla Smiley) kot sem že napisala, imel je 7,3 kg, ko je prišel domov, zelo suhcen je bil revež, smilil se nama je, po drugi strani pa je imel tak apetit, da joj, in sma mu dala še in še, v vsakem primeru pa verjetno 2x več kot piše na briketih oz.konzervi... Smiley)sicer to NI smešno, vendar je vsekakor boljše, da je to krivo, kot da je kaj resnejšega...od nedelje, ko sma posumila, da je to krivo, ga hranima manj in krvi več ni, tudi driske več ni, aka 2-3x dnevno, prej pa tudi 6x dnevno ali več(krvavo drisko)...no zdaj je pa OK Smiley)ima že 7,9 kg...
glede nagobčnika pa-sem ga iskala, pa glede na to, da ima kratki gobec nevem ?? v mr.pet v mb niso imeli NIČ za njega, bi raje takega, ki se `natakne gor` kot pa tistega, ki se mu ovije okrog gobca(no ta mu verjetno sploh ne bi šel gor zaradi prekratkega gobca, pa tudi dihanje bi mu otežil)... sicer se ne spoznam ravno na nagobčnike, se bom pa šla še ta teden `izobrazit` v bližnje trgovine...,...in malo še bom prebrskala po forumu, kaj je primerno za njega, ker je to najboljša rešitev, da bo lahko malo več zunaj...hvala vsem forumovci! Wink
Logiran
vellamo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #59 : torek, 26.07.2011 : 17:03:56 »

Ker vidim, da ste iz okolice Maribora, imam predlog glede veterinarja, ampak še ne za zdaj, ker boljšega od Matkota verjetno tako ni. Smiley Torej za vnaprej, če boste kdaj potrebovali koga v bližini - Simon Princl na Pobrežju (zraven Ramzes puba). V MB je on najboljša izbira, poleg tega pa v njegovi ambulanti niso tako oderuški kot drugje.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines