mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:48:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Francoski buldog - bruhanje  (Prebrano 31431 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #60 : torek, 26.07.2011 : 17:22:30 »

TaNjUsKa, trgovina, ki ti jo je omenila Pepsi, ima tudi spletno trgovino, vpiši v najdi.si in boš našla. Nagobčnik čisto po meri (tako usnjene kot kovinske, tiste prave, ne iz tekstila) pa izdeluje ena gospa na Gorenjskem, tudi najdeš na najdi.si, če vpišeš nagobcnik.si
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : torek, 26.07.2011 : 17:40:55 »

Za pogovore o veterinarjih je članom na voljo rubrika Veterinarji, alternativna medicina, za pogovore o igračah pa rubrika Igra in trening, za pogovore o opremi za sprehod pa rubrika Vodenje in sprehodi. Kje je kaj in kaj je komu dostopno, se da videti na Zemljevidu.

... trenutno pa sumim, zakaj je po prihodu domov dobil drisko, vendar še morem danes govoriti z njim, da mi potrdi, če je to mogoče... namreč z fantom sma ga čist preveč hranla Smiley) kot sem že napisala, imel je 7,3 kg, ko je prišel domov, zelo suhcen je bil revež, smilil se nama je, po drugi strani pa je imel tak apetit, da joj, in sma mu dala še in še, v vsakem primeru pa verjetno 2x več kot piše na briketih oz.konzervi... Smiley)sicer to NI smešno, vendar je vsekakor boljše, da je to krivo, kot da je kaj resnejšega...od nedelje, ko sma posumila, da je to krivo, ga hranima manj in krvi več ni, tudi driske več ni, aka 2-3x dnevno, prej pa tudi 6x dnevno ali več(krvavo drisko)...no zdaj je pa OK Smiley)ima že 7,9 kg...

Prenažiranje je povsem enako nevarno kot stradanje. Ne vem sicer, čemu je potrebno podlegati čustvom (pes se ti smili, pa mu daš preveč za jest) in ne uporabljati razuma (za psa je izjemno pomembno - ustrezna kolikčina ustrezne hrane)? In, lepo prosim, prenehaj takoj s tehtanjem psa in s cepetanjem o gramih gor in gramih dol. Daj psu v več obrokih količino, ki je zanj primerna. Če je zelo hiperaktiven (to pomeni, če je res ves dan v akciji), mu nekaj malega dodaj zraven. Ne omogočaj mu prenažiranja, ker počneš s tem zelo slabo psu. Veliko psov ima apetit, da bi žrli in kozlali, pa požrli še kozlanje in spet kozlali, pa jim ne dajemo toliko za jest. Posebej pa se ne daje preveč naenkrat ali nasploh preveč za jest psom, ki imajo težave s prebavili in tvoj pes ima hude težave, ki se ne bodo končale čez teden, dva ali čez en mesec. Zato se discipliniraj takoj, ali pa boš podaljševala težave v nedogled. Pri disciplini ti drugače ne moremo pomagati, kot da ti napišemo, česa se ne sme počet in upamo, da tega pač ne boš počela in da boš pri vsem uporabljala zdravo pamet - pri težavah s prebavnim traktom pomaga samo stroga dieta - seveda skupaj z zdravili, vendar brez diete so zdravila stran vržena.

Intestinal je hrana, ki vsebuje vse tisto, kar pes potrebuje za preživetje, tudi energetsko, in zagotavljam ti, da ti pri normalnih obrokih pes ne bo umrl zaradi pomanjkanja hrane ali katerega od hranil, pa četudi bo tako suh, da se mu bodo videla rebra. Ko bo zdrav in ko bo imel prebavo urejeno, boš lahko začela zelo zelo postopoma dodajati katero od drugih, bolj energetsko bogatih hran in takrat bo začel pridobivati na teži. Vsekakor bi morala zdrava pamet odločati o tem, ali želiš okroglega psa s težavami ali suhega psa brez težav.

Tudi brez nagobčnika je pes lahko zunaj in se zdivja. Potrebuješ pa teren, kjer ni po tleh kaj pobrat, dolg povodec in oči v vsakem trenutku na pecljih - zadeva zahteva zelo veliko tvoje energije - preden pes pomisli, da bi dal glavo dol, mu to preprečiš s korekcijo in preusmeritvijo pozornosti.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #62 : torek, 26.07.2011 : 18:33:55 »

Jaz sem bila pred isto dilemo - zaradi alergije na beljakovine in s tem povezanih prebavnih motenj (hudih) ob prekršku sem imela samo dvoje: nagobčnik in ves čas povodec.
Menim, da bi psa z nagobčnikom  stigmatizirala in da zanj samega ni bila najboljša opcija. V mestu torej obvezen povodec, ves čas, gledat hkrati s psom po tleh (hudič je, če je vohljač z gobcem v vseskozi v travi kot moj), in, kot pravi Jana, najti si prostor, travnik,  kjer je možnost odmetavanja hrane minimalna in ga lahko spustiš.
In še vedno se nam parkrat na leto kaj zgodi. Če gre za krajše obdobje zdravljenja, ga jaz ne bi imela na dolgem povodcu, predno vidiš, je že prepozno. Pri nas zagotovo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #63 : torek, 26.07.2011 : 19:07:43 »

Se vsekakor strinjam, sanco1a, da je v urbanem (torej nepreverjenem okolju) treba imet psa na zelo kratkem štriku in mu preprečit, da bi dal glavo in gobec proti tlom. Je zelo zelo težko, da pa se, samo moraš biti bolj ubrisan in trmast od psa. Grin Jaz sem pri mladi psici dosegla, da ni z gobcem šla do tal, če pa jo je že zaneslo, je bil ostri GOR tako nedvoumen, da ji je bilo jasno za nekaj časa, da mora po luftu gledat Tongue. Sem pa pri tem storila cel kup napak, saj sem jo lahko motivirala samo z igračo (priboljški so bili smrtno nevarni, briketov pa v igri ni marala) - zdaj ima dve napaki - bolestno je navezana name, oz. upošteva samo mene in ubijala bi za žogico (tudi mene) Roll Eyes.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #64 : torek, 26.07.2011 : 19:13:33 »

Jaz bi psa prej naučila leteti po zraku kot mu preprečiti neprestano vohljanje tal.
So udarili ven vsi lovski geni iz ne vem že katerega prednika iz pamtiveka.  Shocked Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : torek, 26.07.2011 : 19:23:45 »

Saj v resnici ne vem, kako bi nama šlo, oz. čist verjamem, da nama ne bi šlo, če bi imela psica kaj lovske krvi Smiley
Je čisti bokserski norc, pa se je dalo Wink
Logiran

TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #66 : torek, 26.07.2011 : 19:34:10 »

Za pogovore o veterinarjih je članom na voljo rubrika Veterinarji, alternativna medicina, za pogovore o igračah pa rubrika Igra in trening, za pogovore o opremi za sprehod pa rubrika Vodenje in sprehodi. Kje je kaj in kaj je komu dostopno, se da videti na Zemljevidu.

Prenažiranje je povsem enako nevarno kot stradanje. Ne vem sicer, čemu je potrebno podlegati čustvom (pes se ti smili, pa mu daš preveč za jest) in ne uporabljati razuma (za psa je izjemno pomembno - ustrezna kolikčina ustrezne hrane)? In, lepo prosim, prenehaj takoj s tehtanjem psa in s cepetanjem o gramih gor in gramih dol. Daj psu v več obrokih količino, ki je zanj primerna. Če je zelo hiperaktiven (to pomeni, če je res ves dan v akciji), mu nekaj malega dodaj zraven. Ne omogočaj mu prenažiranja, ker počneš s tem zelo slabo psu. Veliko psov ima apetit, da bi žrli in kozlali, pa požrli še kozlanje in spet kozlali, pa jim ne dajemo toliko za jest. Posebej pa se ne daje preveč naenkrat ali nasploh preveč za jest psom, ki imajo težave s prebavili in tvoj pes ima hude težave, ki se ne bodo končale čez teden, dva ali čez en mesec. Zato se discipliniraj takoj, ali pa boš podaljševala težave v nedogled. Pri disciplini ti drugače ne moremo pomagati, kot da ti napišemo, česa se ne sme počet in upamo, da tega pač ne boš počela in da boš pri vsem uporabljala zdravo pamet - pri težavah s prebavnim traktom pomaga samo stroga dieta - seveda skupaj z zdravili, vendar brez diete so zdravila stran vržena.

Intestinal je hrana, ki vsebuje vse tisto, kar pes potrebuje za preživetje, tudi energetsko, in zagotavljam ti, da ti pri normalnih obrokih pes ne bo umrl zaradi pomanjkanja hrane ali katerega od hranil, pa četudi bo tako suh, da se mu bodo videla rebra. Ko bo zdrav in ko bo imel prebavo urejeno, boš lahko začela zelo zelo postopoma dodajati katero od drugih, bolj energetsko bogatih hran in takrat bo začel pridobivati na teži. Vsekakor bi morala zdrava pamet odločati o tem, ali želiš okroglega psa s težavami ali suhega psa brez težav.

Tudi brez nagobčnika je pes lahko zunaj in se zdivja. Potrebuješ pa teren, kjer ni po tleh kaj pobrat, dolg povodec in oči v vsakem trenutku na pecljih - zadeva zahteva zelo veliko tvoje energije - preden pes pomisli, da bi dal glavo dol, mu to preprečiš s korekcijo in preusmeritvijo pozornosti.

Nisem mislila, da prenažiranje ni nevarno, ampak da je v vsakem primeru boljše, da je to vzrok, kot kaj BOLJ RESNEGA, prenažiranje sem ustavila sama, ko sem ugotovila, da mu preveč dajem, če bi bile krvave driske posledica česa  resnejšega pa bi bilo potrebno spet obravnava pri veterinarju ... tako pa je na srečo bilo krivo preveč hrane, saj sem s tem še dodatno obremenila poškodovano tanko črevo...
sem še vedno `novopečena` lastnica in sem štorasta marsikje, se sproti učim, na žalost kdaj tudi škodim psu, tak kot sem z preveč hrane, ker do zdaj nikoli ni hotel jesti, je zdaj za mene nekaj novega, da se ne ustavi, jedel bi in jedel in nisem vedela kje mu je meja, to sem zdaj uredila, zdaj dobi zjutraj in zvečer(že zaradi tablet) in med 11.00-15.00  okrog 20gramov briketov(odvisno kdaj delam)...nisem mu davala velike količine naenkrat, ampak večkrat po malo, včasih tudi na 3 ure itd... zato pa sem se obrnila na forum.... in to ne kr en forum, ampak verjetno kr najboljši pasji forum ...da dobim koristne informacije...
sicer pa sem že napisala, če se ne motim, imamo veliko ograjeno dvorišče, imamo nemškega ovčarja, ampak ga kljub temu ZDAJ iz hiše na dvorišče peljem na povodcu, bi pa rada da je na dvorišču kdaj pa kdaj spuščen in z nagobčnikom, tak kot ste rekli, 100% preprečujem, da bi kaj našel za pod zob, saj imamo še nemškega ovčarja... je pa bil sicer zelooooo rad zunaj, razen ko je dež, takrat pa raje na plenico lula, kot da gre ven Wink Sicer pa mislim, da nujno potrebuje nagobčnik, saj je prej pobiral na tleh čisto vse, nekaj izpljunil, veliko pa verjetno tudi ne, in vseskozi vohljal po travi....ko je bil še zdrav, in temu nisem posvečala posebne pozornosti takrat, saj je bilo z njim vse vredu...no nič od tega mu zdaj ne dovolim, ven gre samo lulat in akat in na kratek sprehod, pa seveda zraven naju, ko kam grema Wink

miskica hvala bom pogledala!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #67 : torek, 26.07.2011 : 19:40:41 »

Odlično, TaNjUsKa, me neizmerno veseli, da razumeš, kar smo napisali. Morda se ti zdi kdaj preostro, vendar zagotovo tako ni napisano v tvoje ali pasje slabo, temveč samo zato, da si res vzamete k srcu - tisti, ki imate s psi take težave in tisti, ki se bodo morda (upam, da ne) kdaj s takimi težavami srečali.
Nic hudega mu ne bo, če mu kupiš nagobčnik in ga z njim spustiš ven. Preveri pa prej, da vseeno ne more čez mrežo karkoli požret.

Želim vama nadvse uspešno zdravljenje Smiley
Logiran

TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #68 : torek, 26.07.2011 : 19:51:27 »

Odlično, TaNjUsKa, me neizmerno veseli, da razumeš, kar smo napisali. Morda se ti zdi kdaj preostro, vendar zagotovo tako ni napisano v tvoje ali pasje slabo, temveč samo zato, da si res vzamete k srcu - tisti, ki imate s psi take težave in tisti, ki se bodo morda (upam, da ne) kdaj s takimi težavami srečali.
Nic hudega mu ne bo, če mu kupiš nagobčnik in ga z njim spustiš ven. Preveri pa prej, da vseeno ne more čez mrežo karkoli požret.

Želim vama nadvse uspešno zdravljenje Smiley

hehe...ja na začetku se mi je zdelo da ste preostri, zdaj pa niti malo, sem zelo hvaležna za vsak nasvet, saj nimam izkušenj z hišnimi psi, sploh nobenih pa z tako občutljivimi, kot je moj srček, tako da tisočkrat hvala v mojem in Messijevem imenu, če bi znal tipkat, bi vam ziher sam napisal Cheesy LP
Logiran
zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #69 : sobota, 30.07.2011 : 13:54:16 »

Zivjo!
Kako vama gre TaNjUsKa? Se je stanje umirilo?

Upam da je vse ok...
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #70 : sobota, 30.07.2011 : 22:40:56 »

...ja evo mi smo spakirali in gremo jutri na morje:)) no stanje je pač takšno, da je blato super že nekaj dni...bruha pa še kr ampak vedno med ali po kratkem sprehodu (300-500metrov)ali ko se igramo, ali če vidi mačko in se na polno zašprinta za njo...sicer pa še vedno zelo rad je(2x dnevno) , je zelo zelo hiperaktivn(v primerjavi z prej), včasih se bojim da me bo pojedo Cheesy v glavnem štima vse, razen to bruhanje še, okrog 5x dnevno in male količine, tako da zadnja 2 dni sem raje izpustila sprehod, ker nočem da bruha... sicer je pa zjutraj dobil zadnjo polovičko tbl.antibiotika, nadaljujema pa še z ultop 10 mg zvečer in zjutraj polovico tbl venter...z ultopom sem v bistvu končala, saj je dobil iz bolnice samo 7 tablet, ampak sem govorila z veterinarjem Matko Milanom in je zaradi bruhanja svetoval še vsaj 3 tedne in da se slišimo po morju, upam da ne VMES! Sad je pa nor na vodo in že ziher komaj čaka;) lep pozdrav, se javim čez en teden Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #71 : nedelja, 31.07.2011 : 08:00:46 »

Pazi, da ne bo pil slane vode, ker to tudi iritira želodec - pri tvojem psu pa najbrž še bolj. Pa lepo se imejte! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 31.07.2011 : 10:29:54 »

Ok, upam da bo na dopustu vse ok, včasih tudi sprememba okolja pripomore k ozdravitvi Wink.
Če še vedno bruha mu dajaj čim manjše obroke, pa naj je 5x, 6x na dan. Pa izogibaj se sprehodom po hranjenju, naj po obroku počiva pol urce, itak je pa tako da ce je pes bolan je bolje prakticirat vec kratkih sprehodov dnevno kot 2 dolga. Pojdita ven veckrat po 20 min, da ne bo prevec se utrudil.
In ja, pazi da ne bo pil morske vode Wink

Srečno!
Logiran
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #73 : nedelja, 07.08.2011 : 20:32:19 »

Ok, upam da bo na dopustu vse ok, včasih tudi sprememba okolja pripomore k ozdravitvi Wink.
Če še vedno bruha mu dajaj čim manjše obroke, pa naj je 5x, 6x na dan. Pa izogibaj se sprehodom po hranjenju, naj po obroku počiva pol urce, itak je pa tako da ce je pes bolan je bolje prakticirat vec kratkih sprehodov dnevno kot 2 dolga. Pojdita ven veckrat po 20 min, da ne bo prevec se utrudil.
In ja, pazi da ne bo pil morske vode Wink

Srečno!


Evo mi smo nazaj z morja... meli smo se super...moj najboljši dopust do zdaj...nisem pristaš celodnevnega ležanja in praženja, mi hitro postane tečno...zdaj pa sem imela kr aktivnosti ob vodi z našim radovednežem, ima ZELO rad vodo in sem cel čas skakljala z(a) njim, ko je bil zraven na plaži...mislim da mu je slana voda prej koristila kot škodila...smo ga pazili, ga držali v senci čimveč, vendar se je zelo rad sončil, ampak ker ni bilo nič narobe, smo se sončili v meji normale, npr.po namakanju nekaj minut.....je bilo vsak dan 30-35 stopinj:), nekaj metrov je plaval, sicer pa bolj čofotal, ampak vedno v najini bližini... od 7 dni je bilo 4dni, ko sploh ni bruhal, sicer pa je bruhal največ 2x dnevno, in še to med ali po gibanju, 2x pa ponoči-ko ga je tiščalo akat-naju je zbudil sredi noči in smo šli na potrebo :/ sicer je še vedno živahen, vedno lačen, zelo radoveden, .... smo srečali kr nekaj francozkov na Pagu :)blato je pa tak kot more bit! lep pozdrav
Logiran
arnela.o
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #74 : četrtek, 25.08.2011 : 21:36:06 »

francozi so bruhači  Grin sicer ni smešno, vendar sem se jaz navadila, da moj zbruha vse, kar mu ne paše. veliko več se je to dogajalo, preden sem upoštevala nasvet svojga veterinarja, ki je rekel. krvna analiza, odkril je alergijo na perutnino in je rekel, da od velike količine lahko pade v šok, zato sem to popolnoma črtala s seznama. rekel je tudi, takoj stran vse priboljške, ki jih jemo ljudje. vse, sploh pa kakršnekoli sladkarije. pa začni mu kuhat vsaj 2 krat na teden. kupi dobre, kvalitetne brikete in pes naj je večkrat na dan.

zdaj izgleda hranjenje takole. po jutranjem sprehodu poje 1/4 400 konzerve. To je ovčetina, riba, konj. Te okuse ima najraje, kupujem pa mu kvalitetne konzerve kot so fitness trainer (konj) ali pa pralzoo (ovčetina, riba).

vmes mu dam kak pasji piškot in vsak dan en denta stick, izbiram take, kjer je veliko vlaknin in čimmanj sestavin.

vmes ni nič človeške hrane, edin kak zalogaj mesa od partnerja, ker jaz sem vegi Wink

večerja so kvalitetni briketi, menjavava enkrat vrečo Cibau Fish, ki jih ima najraje, enkrat pa Taste od the Wild, losos. Včasih, vsake par mesecev vzameva bizona, sam nima tko zlo rad kot ribe.

zdej pa prihaja glavno. Ob vikendih mu kuham. riž in goveje meso ali pa svinjsko 8mastno ne) ali pa tudi kak ribni file brez kosti seveda. to pa ima najrajši. kuham mu pa brez vseh začimb.

in nimam nobenih težav, čim pa je kaj kontra zna bruhat. tko, da priporočam ti da ga večkrat hrani in izločuj hrano, francozi so zlo občutljivi na hrano. ne daji mi nič kar jue za človeka, kupi pa kvalitetno hrano.moj je od slabe konzerve tudi že bruhal.

in predvsem, francozi so veliki občutljivci, zlo navezani na lastnika, moj je kot klop. zato tudi katalizira in tudi zaradi mojega stresa je že bil bolan. bodi pozitivna Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Francoski buldog - bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines