mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:41:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "umor" mačke
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: "umor" mačke  (Prebrano 24348 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« : četrtek, 07.07.2011 : 17:10:14 »

Mogoče malček čuden naslov, ampak znanki enostavno ne znam več pomagati. Živi v bloku, kjer je veliko prebivalcev zelo konfliktnih. Prejšnji muc, ki ga je imela je izginil in ko si je nabavila novega, sem ji svetovala naj ima zaprtega, kar v bloku ni problem, razen če živiš v pritličju (ona živi v pritličju). Muc se je izmznil skozi okno, dala je oglas na radio, da ga išče....do tukaj je zgodba še dokaj normalna. Včeraj pa me vsa v šoku kliče, da je našla mucka mrtvega nastavljenega pred njena vhodna vrata. Seveda je šla na policijo prijavit kar se je zgodilo, odgovor policistov pa je bil, da oni ne morejo nič.....če ima kdo info kako natančno MORA policija ukrepati v teh primerih bi prosila za informacijo, kaj storiti, če policija ne reagira? Kaj lahko sploh stori?


Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1 : četrtek, 07.07.2011 : 18:37:09 »

Postavi mreže na okna, če misli nabavit še kakšnega mačka.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 07.07.2011 : 18:43:37 »

krut a realen komentar Cats.......upam, da bo to storila v kolikor si omisli novo mačko ali pa bo imela zaprta okna...........ampak vseeno se mi zdi reakcija policije malček čudna...na prag nastavljena mrtva mačka oni pa nič?HuhHuh.........

Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3 : četrtek, 07.07.2011 : 18:56:07 »

Mogoče pa tisti, ki ji jo je prinesel ni bil povezan z umorom? Pač, je zunaj našel truplo, vedel je čigava je mačka in jo tam pustil? (izhajam iz lastne, sicer najstniške, izkušnje, ko sem našla mačko od sosede povoženo (je bila ob cesti, brez znakov poškodb) in sem jo odnesla zadaj na dvorišče - je bila dost pozna ura, pa je nisem takrat motila z zvonenjem na vrata). Je pa res precej morbidno dobit lastno mačko pred vhodnimi vrati mrtvo...bi tudi jaz na kakšno grožnjo pomislila, kot pa na "dobronamernost" mimoidočega.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4 : četrtek, 07.07.2011 : 18:59:44 »

Lahko tudi, da ga je kdo ubil, seveda. Je pa ona vsaj sokriva. In kaj naj policija zdaj stori? Vzame DNK vsem sosedom? Kakor je čisto (in verjetno še najbolj) možno, da ga je tisti, ki ga je našel mrtvega, položil pred vrata - ljudje pač včasih zelo štorasto reagiramo, posebej, ko nas nekaj pretrese.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : četrtek, 07.07.2011 : 19:01:30 »

Uf, policija velikokrat ne naredi nič. Podam en primer, kjer so bili udeleženi ljudje:

-kraj, kot neko igrišče, na njem pa se prepirajo, in skoraj tepejo ljudje. Že slišim težke besede, kako bo nekdo nekoga udaril, in že se začnejo eden drugeg dotikat. Takoj pokličem policijo, in pride čez 40 min (oddaljeni od policijske postaje največ 5 min vožnje). Ko končno pridejo, jih zanima vse bolj kot to, kako so se mislili tepsti. Zanimajo jih predvsem motorji, katere so imeli zraven. Čez nekaj časa eden od policistov celo potegne ven radar, da bi izmeril, koliko gre kakšen motor. In res meri... Lips Sealed Jaz pa samo  Shocked Je bil pa udeležen tudi moj fant, ravno njega, in njegove prijatelje so imeli za žrtve (so jih hoteli pretepsti)...in pač, nič niso naredili. Še smejali so se, vsi veseli. Hvala bogu sem poklicala še pravi čas, da ni prišlo do pravga pretepa.

Ah, s tem sem hotla povedati to, da policija vse manj naredi zadnje čase, razen tega, da znajo super pisati kazni, čakati z radarjem pod vsakim kozolcem (dobesedno), čakati da le enkrat ne boš privezan, in da se boš slučajno oglasil na telefon, da ti napišejo kazen. Kadar pa gre za resnejše zadeve, pa nimajo odgovora. Jih ne zanima. Toliko o tem.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : četrtek, 07.07.2011 : 19:03:21 »

In kaj naj policija zdaj stori? Vzame DNK vsem sosedom? Kakor je čisto (in verjetno še najbolj) možno, da ga je tisti, ki ga je našel mrtvega, položil pred vrata - ljudje pač včasih zelo štorasto reagiramo, posebej, ko nas nekaj pretrese.

S tem se pa strinjam.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 07.07.2011 : 19:18:29 »

Lahko tudi, da ga je kdo ubil, seveda. Je pa ona vsaj sokriva. In kaj naj policija zdaj stori? Vzame DNK vsem sosedom? Kakor je čisto (in verjetno še najbolj) možno, da ga je tisti, ki ga je našel mrtvega, položil pred vrata - ljudje pač včasih zelo štorasto reagiramo, posebej, ko nas nekaj pretrese.

Zadeva se zdi enostavna pa ni....ko je prinesla mucka domov ga je videl sosed in mu "napovedal" kratko življenje...pa dobro ok, gremo preko tega......mačkonček je bil zaprt v stanovanje, torej hišni muc in ja znanka je kriva, ker ni namontirala mrež na okna, tega se zaveda.......in niso vsi v bližnji in daljni okoli vedeli, da ima ona novo mačko in kako izgleda..........torej se ti zdi normalno, da dobiš mačko in prvič, ko se ti ona izmuzne jo dobiš servirano mrtvo dobesedno na prag stanovanja?Huh?
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 07.07.2011 : 19:22:25 »

ok.......če ti nekdo tvojo lastno mačko mrtvo, udarjeno po levi strani glave nastavi na prag...in tej osebi oz. mački se je grozilo v preteklosti....kako mora reagirati policija...........


p.s.: simpl vprašanje......pa brez filozofiranja prosim.....
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #9 : četrtek, 07.07.2011 : 19:26:04 »

Glede na to, da ji je že ena mačka poginila zunaj, je bil sosed zelo praktičen pri svoji napovedi. Tudi jaz bi napovedala podobno. Zdej pa ti meni povej, kaj je razlog tega tvojega modrovanja in analiziranja dogodka? Zgolj moralno zadoščenje zate oz. tvojo kolegico, da ti/ji bo več ljudi pokimalo, da zagotovo ima grozne sosede? Da zagotovo je policija grozna, ker ni odprla preiskave in zaslišala po tvoje/njeno sumljivega soseda? Ali kaj točno?
Ker edino neizpodbitno dejstvo je eno samo: zaradi premalo odgovornosti tvoje kolegice sta ji očitno poginila že dva mačka. Kriva je ona, nihče drug. Če mačku ne bi dala priložnosti za nenadzorovan izhod, bi bil bil najverjetneje še vedno živ prvi in si sploh ne bi rabila nabaviti drugega.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #10 : četrtek, 07.07.2011 : 19:28:33 »

Če se ne motim - pa čisto mogoče da se - je bila razlaga taka, da se maček tretira kot "stvar", torej lastnina, in tvoja znanka posledično tega soseda lahko toži za uničenje lastnine. Seveda je treba dokazati, da je ravno ta sosed mačka ubil, kar, kolikor berem, ni možno.

Po moje bi bilo dobro, da se znanka obrne na kakšnega pravnika za nasvet.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 07.07.2011 : 19:32:42 »

Glede na to, da ji je že ena mačka poginila zunaj, je bil sosed zelo praktičen pri svoji napovedi. Tudi jaz bi napovedala podobno. Zdej pa ti meni povej, kaj je razlog tega tvojega modrovanja in analiziranja dogodka? Zgolj moralno zadoščenje zate oz. tvojo kolegico, da ti/ji bo več ljudi pokimalo, da zagotovo ima grozne sosede? Da zagotovo je policija grozna, ker ni odprla preiskave in zaslišala po tvoje/njeno sumljivega soseda? Ali kaj točno?
Ker edino neizpodbitno dejstvo je eno samo: zaradi premalo odgovornosti tvoje kolegice sta ji očitno poginila že dva mačka. Kriva je ona, nihče drug. Če mačku ne bi dala priložnosti za nenadzorovan izhod, bi bil bil najverjetneje še vedno živ prvi in si sploh ne bi rabila nabaviti drugega.
ženska je naredila vse, da se zgodba ne bi ponovila....ima pa nesrečo, da živi v pritličju in še ni uspela nabaviti mrež za okna....mucko je imela cca 2 tedna.......in ja, jaz sem ji svetovala naj si ne nabavi novega......


povsem si falila point.....in administratorja prosim, da temo briše.........ubita in na prag nastavljena mačka, nereagiranje policije in napad soforumašev rezultira samo v napad na malo premalo ozaveščeno lastnico.....hvala....
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 07.07.2011 : 19:39:45 »

Če se ne motim - pa čisto mogoče da se - je bila razlaga taka, da se maček tretira kot "stvar", torej lastnina, in tvoja znanka posledično tega soseda lahko toži za uničenje lastnine. Seveda je treba dokazati, da je ravno ta sosed mačka ubil, kar, kolikor berem, ni možno.

Po moje bi bilo dobro, da se znanka obrne na kakšnega pravnika za nasvet.

cats...mogoče sem malo premalo napisala, ampak ni toliko problem morilec (itak da je tudi, ampak ni dokazov kdo je), kot neodzivnost policije.........a če meni ubijejo psa in mi ga dostavijo na prag hiše bo policija tudi rekla, da ne morejo nič?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 07.07.2011 : 19:43:15 »

PravaBiBa, je kakšen dokaz, da je bila mačka namerno ubita ali je vseeno mogoče, da jo je povozil avto? Udarec v glavo je lahko od obojega.

Se strinjam s Cats, da je maček tretiran kot "stvar" (male vrednosti) in v tem smislu je tudi reagiranje policije pričakovano, posebej glede na to, da krivca ne morete pokazati s prstom. Verjetno bi lahko od policaja zahtevala, da naredi zaznamek (verjetno je to itak moral naredit, zakaj je šel na teren).

Obsojam vsakršno nasilno ravnanje do mačk, ne glede na to, ali so prostoživeče, namerno spuščene ali uidejo. Tudi zato, ker je dokazovanje krivde za mučenje težavno oz. praktično nemogoče (običajno ni prič, mi pa nimamo pojma, kaj se je dogajalo z mačkom), je še toliko bolj pomembna odgovornost lastnika mačke, da jo ima pod nadzorom. Vsakemu se lahko zgodi, da maček uide in vsakemu mačku se na takem obhodu lahko zgodi najhujše. Iskati krivce, če nimaš dokazov, je najbrž precej neplodno, je pa učinkovit dosleden nadzor v bodoče.

Brisali pač ne bomo nič, saj vsak ve, ko odpre temo, da ni naš sistem - malo pisat in malo brisat.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 07.07.2011 : 19:48:00 »

cats...mogoče sem malo premalo napisala, ampak ni toliko problem morilec (itak da je tudi, ampak ni dokazov kdo je), kot neodzivnost policije.........a če meni ubijejo psa in mi ga dostavijo na prag hiše bo policija tudi rekla, da ne morejo nič?

Glede na to, da dvomim, da boste dokazovali z obdukcijo in še kakšnimi drugimi preiskavami, ali gre za umor mačke ali za nesrečo, je nekako čudno trkanje na policijo, da je neodzivna. Saj v resnici so se odzvali. Kaj pa naj preiskujejo? Maček je bil zunaj, zgodilo se mu je lahko vse sorte, nekdo pa ga je prinesel mrtvega na prag.

Enako bi verjetno ravnali, če bi šlo za psa, morda le z razliko, da bi te oglobili, ker bi bil pes očitno brez nadzora, če ne bi vedela, kaj se mu je zgodilo, le mrtvega bi našla na svojem pragu. Za mačke pač glob še ne izrekajo, upam pa, da jih bodo nekega dne začeli.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: "umor" mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines