mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:59:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 52970 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #15 : četrtek, 25.11.2004 : 19:18:23 »

Citat
Raw Protein 11.2 %
Sources: Ox muscle meat, ox heart, ox liver, ox lung, ox kidneys, third stomach, fourth stomach, paunch, chicken.

 Shocked Zakon. Najbolj kvalitetni deli mesa za psa, še posebno tretji želodec  Cheesy

Mimogrede v tujini npr. Nemčiji jo to povsem običaj, da lahko kupiš takšen svež pripravljen obrok za psa v navadni trgovini za ljudi mimogrede, ko ravno nakupuješ zase. Poiščeš ga v skrinji, tako kot npr. meso za ljudi. Pakirano je pa tudi podobno. Obrok se ne kuha ali greje, samo odtaji se na sobni temperaturi in takšno postreže. Segrevanje bi uničilo pomembne encime, ki jih takšna hrana vsebuje in vitamine. Sem bral o ženski, ki že dalj časa živi v inozemstvu. Ko je prišla k nam, so jo pa v marketih vsi čudno gledali, ko je spraševala po čem takem.

Slovenija je seveda, kar se tega tiče bogu za hrbtom. Mislim pa, da bi se posameznik v Sloveniji težko lotil proizvajanja te hrane ali pa uvažanja. Kakšna veriga trgovin bi pa že lažje to izvedla ali pa, če bi kakšno mesno pridelovalno podjetje odprlo posebno linijo za izdelavo takih obrokov..... Brez skrbi, saj se bodo kmalu spomnili kaj takega. Kjer je vonj po zaslužku.....
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #16 : petek, 26.11.2004 : 17:01:42 »

Hm, se pravi, da je vse zmleto v kašo  Shocked Undecided
Bomo kar doma naprej pacali  Roll Eyes Grin

Lp, Yo

Ne vem, če je potem to to o čemer jaz govorim, ker tisto naj ne bila kaša, le kosti in meso naj bi bilo zmleto in ostalo (zelenjava) pa naj bi bilo v koščkih dodano. Pa naj bi obstajale celo malo spremenjene različice glede okusa, kar se dodatkov mesa tiče.

Nekdo je rekel, da to prijetno diši.... hehe, če je zraven tretji želodec, potem sigurno ne diši kaj preveč Grin Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 29.11.2004 : 18:00:08 »

Citat
Segrevanje bi uničilo pomembne encime, ki jih takšna hrana vsebuje in vitamine.

In potem pride svizec ter zavije vse skupaj v folijo...  Roll Eyes A se zdaj padate na te fore ali kaj?

Celoten smisel BARF-a, surove hrane, kuhane hrane,...je v tem, da posameznik sam pripravi obrok glede na potrebe svojega psa, ne pa da kupi zmrznjeno kisto in jo po potrebi odtaja ter postreze. Cez komot ga ni. Roll Eyes Seveda je v "kisti" vse kar potrebuje katerikoli pes, ker vsi pac tako dobro poznajo nasega psa, da lahko sformulirajo obrok (zmrznjen ali ne) in ga potem prodajo. Se stempelj "natural" pa je stvar resena.  Cool

Citat
Vitamin A  8000 iu/kg
Sources: Is only found in animal material. Liver, fish liver oil.

Je tole misljeno glede na njihovo hrano ali nasplosno? Ce prvo, bom raje  Lips Sealed, da ne bom kaj grdega rekla. Ce drugo, bom pa  Grin Grin Grin.

Zakljucek: te hrane jaz svojemu psu ne bi dala, pa ce mi placate.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 29.11.2004 : 18:05:12 »

Aja, da ne bo nesporazumov, pod "te hrane" je misljen pac ze pripravljen obrok surove hrane, ki se tudi postreze surovo. Pa lahko zaradi mene tudi moja mat dela te paketke.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #19 : ponedeljek, 29.11.2004 : 20:50:06 »

Ja najbolš da pol kr pogreješ tja na 100 stjopinj na stopinj pa bo.   Roll Eyes Tole o čemer govorimo je najbrž oz. po največji verjetnosti je seveda vet. pregledano. Če že ponujajo v supermarketih med živili. Jaz mu tega sigurno ne bi grel, ampak mu ponudil sveže.

Saj pa delaj sama ne, saj ti nihče ni rekel, da ne smeš. Če imaš čas in se ti da surovine iskat širom po klavnicah ni kaj, izvoljo, pot je prosta. Če že ravno šimfaš.

 Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 29.11.2004 : 22:42:26 »

Vidis, jaz tocno vem, kaj je in kaj ni, ko pogrejem do 100 stopinj. In je vse tocno tako, da ustreza mojemu psu.  Wink

Vet. pregledano...a to taisti "podkupljeni veterinarski lobij, ki forsira brikete, ker ima od tega dobicek" kot se da marsikje prebrati. Grin Grin Grin Roll Eyes

In ponovno-tole ponujajo v supermarketih, ces da je primerno za vsakega psa, sformulirano tako, da ustreza vsem oz. veliki vecini psov, vse kar potrebuje vas pes je v tistem paketku. Ala briketi varianta, samo surovo. Hmmmmmmm... Grin Wink Isto sranje, drugo pakovanje bi se lahko reklo. Roll Eyes

Citat
Saj pa delaj sama ne, saj ti nihče ni rekel, da ne smeš. Če imaš čas in se ti da surovine iskat širom po klavnicah ni kaj, izvoljo, pot je prosta. Če že ravno šimfaš.

Saj si sam odprl temo: kuhana hrana, barf, briketi-plusi in minusi. Drugic pa: Be careful what you ask for, you just might get it.  Wink

Sicer pa ne hodim po klavnicah in ne iscem drobovine. Iscem samo akcije, pa nic vec drobovine. Ker ga cenim... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #21 : torek, 30.11.2004 : 00:26:50 »

Citat
Vet. pregledano...a to taisti "podkupljeni veterinarski lobij, ki forsira brikete, ker ima od tega dobicek" kot se da marsikje prebrati.

Ja daj no  Roll Eyes Potem bi že toliko psov pomrlo Shocked

Ja razlika med briketi in to hrano o kateri govorimo je, kar se proizvajanja tiče, da briketov ne moreš sama naredit, ta drugo pa lahko vsaj poizkušaš, če jo že tržno primerjaš z briketi. Če prideš do vseh sestavin za zgoraj omenjeni 'barf' seveda (kar pa sigurno zelo težko, pa še takrat ni vse vet. pregledano) in če imaš čas. Pa prepečena ni, tako kot briketi  Cheesy

Lahko pa hodiš na akcije (isti klinc, ker si spet 'na trgu' Nanook Roll Eyes), tako kot večina pripravljalcev sveže hrane  in mu daješ bolj tiste kose, ki so za ljudi, kar pa spet ni popolno, ker ni vseh delov, tretjega želodca in še nekaterih sestavin že ne boš dobila, če se že greš to oh in sploh vse popolno Wink. Seveda pa lahko tisto kar dobiš še prej skuhaš, da je res sterilno in da slučajno ne bo kakšen bacilček zaužil Roll Eyes Wink

Its all the same s hit Nanook. Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #22 : torek, 30.11.2004 : 05:15:15 »

Kaj, a mislis, da ne pomirajo? A mislis, da so imuni na bakterije? Uuu, a lahko ugibam? Keeer...so itak volkovi imuni na vse to.  Grin Grin Grin

Tudi brikete lahko sam naredis (nekateri to tudi pocnejo), samo v vecjih kolicinah-takrat se ti menda bolj splaca.

Zakaj bi moral priti do zgoraj omenjenih sestavin? Ker tako volkovi jedo? Ker je to popoln obrok? In ce ze, zakaj je to popoln obrok-ker ima vse vitamine in minerale v ustreznih kolicinah (in katere so te ustrezne kolicine-po AAFCO vet. pregledano ali po NRC?), ker ima kompleten seznam vseh aminokislih...ali ker to volkovi jedo?
Kaksno vezo ima pecenje z vsem tem? Ker se izgubijo vsi vitamini in minerali (ki se ne, btw, lahko preveris)? Ali pa morda, ker je najbolj simple vreci tja en paket in je to to (se kuhati ni treba)?

Se enkrat: tole ponujajo v supermarketih, ces da je primerno za vsakega psa, sformulirano tako, da ustreza vsem oz. veliki vecini psov, vse kar potrebuje vas pes je v tistem paketku...Hint hint... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Kaj je zate popolno, Chris? To, da mu sfutras tiste dele telesa, ki so kao naravni oz. bi jih v naravi jedel tudi volk? Hm, kje zaboga naj jaz dobim jakovo meso? Jakovo maslo? Kaj je narobe s trgom, za katerega pravis, da je "isti klinc"?
Kaj res mislis, da pripravljalci sveze hrane hodijo sem in tja po trgovinah in kupujejo meso in druge sestavine? Da ni nobenih "by products-ov"? Je to potem cenovno se ugodno? Glede na to, da gre v bistvu za ogromno vode (precej draga voda, se ti ne zdi)...
Torej-kaj je zate popolno?

Ne, moj pes ne papca sterilne hrane, s kuhanjem se znebim le velike vecine (oz. prakticno skorajda vseh) patogenih bakterij, vendar ohranim tako vitamine, minerale, kot aminokisline. Razlike med kuhanim in surovim mesom so v bistvu minimalne (ja, sem sla preverjat  Wink), poleg tega pa obstajajo dodatki (za "terapevtsko uporabo" kolicine, ki jih najdemo v surovem ali kuhanem mesu/zelenjavi, ne zadostujejo, zato je potrebno dolocene stvari pac dodajati).

In se enkrat: smisel BARFa, kuhanja, surove hrane,...je v tem, da vsak sam pripravi obrok, ki je prilagojen posameznemu psu in morebitnim tezavam, ki jih ima. Prodaja paketkov, briketov (kuhane hrane mislim da se nisem zasledila) je pac trzna nisa. Wink Pa se dobro se prodaja, zdaj so zaceli briketarji oglasevati svoje izdelke kot nekaj, kar je v bistvu skorajda barf, le da ni cisto surovo, bla bla bla.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #23 : torek, 30.11.2004 : 10:06:55 »

Tripe, heart, liver, kidneys 50%, Cereals, vegetable by-products
 
Moisture 61.9 %
Raw Protein 11.2 %
Raw Fat 10.6 %

Nuki ne more spat, ker misli na barf Shocked Grin

Kaj ni malo malo, 11% proteinov Huh In malo dosti 10% mascob Shocked In koliko, kolicinsko, mora potem pes pojest, da dobi zadosten delez beljakovin?

Nuki, ma kje pise, da je point barfa prilagojenost individualnemu psu?

Ne vem no, meni se ne zdi. Prilagojenost individualnemu je point doma pripravljene hrane, ne barfa.

Kaj tocno je point barfa ne vem, ker tudi meni se zdijo blesave primerjave z volkovi.
Ampak razlika med tem kupljenim barfom in briketi (ce pac odmislis to, kaksni dvolicnezi so barfarji, ko vpijejo nad briketi, samo pa se grejo isto masovno proizvodnjo) je ta, da so v barfu sestavine sveze in ne pecene. Kar se meni zdi prednost.
In kako ves, da v briketih je pa res human grade meso, ce tako pise na vrecki, tukaj pa ni? Tretji zelodec je tretji zelodec, ce pise, da je notri tretji zelodec, naceloma to ni mleto perje ali kaj takega.

Pise vegetable by-products Grin Grin Grin ne pa meat by-products...
(ali bos zdaj rekla, da so to olupki in to pa ne gre? Wink)

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : torek, 30.11.2004 : 10:54:50 »

Hehehe, brez skrbi, BARF me pa ze ne zbuja ponoci.  Grin
Koliksen pa je zadosten delez beljakovin?  

Kje pise? Skoraj povsod hehe. Kar pobrskaj po mailing listah, kjer ljudje poskusajo prehrano prilagoditi svojemu psu in njegovim potrebam. Ja, to je point barfa, kuhane hrane, surove hrane,... To, da ti nabavis ze pripravljeno stvarco in jo fliknes v posodo...je pa point briketarjev in industrije. Ker smo seveda vsi lastniki prevec tupi, da bi bili sposobni nahraniti tako kompleksno bitje, kot je pes. In ker seveda vsi vedo bolj od nas kaj nas pes potrebuje v danem trenutku... Medtem ko je tak odnos pri briketih spljuvan, je npr. vedno bolj popularen pri drugem ekstremu-surovi hrani. Marsikomu se namrec surovo meso gnusi in je pac najlazje flikniti stvar v posodo in opraviti s tem, ane. Pa se tuhtati ni treba, kaj in kako dodajati oz. ce sploh dodajati, saj je vse itak popolno. Jp, edina razlika je, da so sestavine surove. Kar se meni ne zdi prednost hehe. Sploh pa ne, ce je surova tudi zelenjava. Aja, zakaj pa je vseeno potrebno pljuvati po briketih? Hja, konkurenca pac. Wink

Citat
In kako ves, da v briketih je pa res human grade meso, ce tako pise na vrecki, tukaj pa ni? Tretji zelodec je tretji zelodec, ce pise, da je notri tretji zelodec, naceloma to ni mleto perje ali kaj takega.

Kdo pa tule govori o human grade mesu v briketih? Jaz namrec govorim o by products nasplosno, ne samo o meat by products. In tudi ne o doticnem izdelku, ki ga je predstavila deteljica (razen tistih vprasanj glede vitamina A), temvec predvsem nasplosno (jih je precej hehe). Saj tule nikjer ne trdim, da tega, kar pisejo, ni notri hehe. Pravim samo, da moj pes drobovine tudi slucajno ne bo vec jedel.  Grin

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
zoycik
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 236


« Odgovor #25 : torek, 30.11.2004 : 12:43:24 »

Tudi pri nas imamo stalne dileme briketi,  konzerve ali kuhana hrana, doma imamo dva boxerja, ki pa nad konzervami in briketi nista niti najmanj navdušena. Probali smo vse mogoče hrane ne vem kolikih proizvajalcev vendar zaužijeta tako hrano samo v skrajni sili, kar je pa doma skuhano pojesta kot nora.

Tako sem pred mesecem  skuhala naslednje:

1 svinjsko glavo, 4 svinjske noge, 1 kg jezikov, 1 kg puranjih jetrc, 1 kg govejega srca, 1/2 kg korenja, 1/2 kg ostale zelenjave in ko je bilo vse to skuhano sem meso zrezala na neprenajhne koščke, dala v dve večji plastični posodi, dodala sem še 3/4 kg pasjih makaronov in vitamine ter zalila z mlačno vodo v kateri se je kuhalo meso.S kostmi, ki se jih loči od glave in nog pa imata tudi nekaj veselja z obiranjem in igranjem.

Čez noč se je zadeva spremenila v žolco, ki sem jo zjutraj narezala v kocke velike za pasji grižljaj in ko je bila hrana segreta na sobno temperaturo sem jima "postregla".

Vem, da je v tako pripravljeni hrani dovolj beljakovin, vitaminov, proteinov, mineralov in ogljikovih hidratov vendar me pa še vedno po tihem skrbi, če pasa dobita res vse tisto, kar potrebujeta.

Najbrž je bilo na to temo na forumu že veliko napisanega vendar me pa zanimajo izkušnje drugih glede kuhane hrane in njene priprave.
Navdušenje nad tako hrano je bilo neizmerno, opazila sem, da se jima po tako pripravljeni hrani dlaka izredno sveti in z eno uro dela imata izbirčneža za nekaj dni preskrbljeno hrano.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : torek, 30.11.2004 : 16:27:47 »

Moj je itak utrgan na kuhano. Od mesa trenutno dobiva srce (ga klasificirajo kot "muscle meat"), puranja in piscancja bedra, iscemo pa se ovcko. Puranjih in piscancjih zelodckov, jeter, pa kakih ledvic, pljuc,...ne dobiva (vec). Prav tako ne je vec rib (nic vec lososka Undecided).
Od zelenjave (oz. rastlinja) dobi skorajda vse, razen cebule in cesna (pa verjetno se cesa, a se trenutno ne spomnim). Aja, pa korenja potanovem tudi ne. Odvisno kaj se takrat pac dobi oz. kaj zraste na vrtu. Jecmen, rz, oves, riz, prosena kasa, makaroni,... Aja, pa se Ca v primernih kolicinah.

Zoycik, tule in pa tule dobis informacije koliko cesa vsebuje posamezna hrana. Ce se ti da brskati hehe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #27 : sreda, 01.12.2004 : 00:15:34 »

Citat
Koliksen pa je zadosten delez beljakovin?
Ni tam +- 20%?

Citat
Puranjih in piscancjih zelodckov, jeter, pa kakih ledvic, pljuc,...ne dobiva (vec). Prav tako ne je vec rib (nic vec lososka ).

Ker?

Citat
1 svinjsko glavo, 4 svinjske noge, 1 kg jezikov, 1 kg puranjih jetrc, 1 kg govejega srca, 1/2 kg korenja, 1/2 kg ostale zelenjave

zoycik, pa v kaksnem kotlu si ti to kuhala Shocked Grin Grin Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 01.12.2004 : 09:02:15 »

Jaz vecinoma kar v gramih izracunam potrebo po belj., se mi zdi bolj natancno kot %.

Iz zdravstvenih razlogov ne sme vec tistih stvarc.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #29 : sreda, 01.12.2004 : 13:14:39 »

No hvala.  :)Mene je predvsem zanimalo , če je kaj interesa za tako varianto. Zgleda ,da trgovci niso zastnj tako skeptični Wink.
Meni se zdi sestava v briketih čisto primerna, če me kaj moti je to dejstvo obdelav pri visokih temperaturah,ker po kmečki logiki je sveže pač sveže. Tudi me ni še noben prepričal , da je kao 100% pomarančni sok isto kot sveže stisnjen, saj se ve,da je najprej dehidriran, pol pa voda spet voda dodana.....enako je z briketi.
Mislim ,da sem poudarila, da je prepisan samo en izdelek. je seveda več različnih. Eden tudi dietni in eden npr za pse, ki jim ne dela trebušna slinavka- so dodane sveže zraven npr. Dobi se pa tud samo posamezne vsrte mesa... pa saj nima smsila vse razlagat, boste še mislni , da sem kakšen prodajni agent  Undecided. Uvozniki so cagavi Shocked (jim ni za zamerit)....kupcev pa tud kaže da ni.... Wink
no jaz bi zadeva sigurno vsaj občasno hranila, ker sam res ne mislim mešat in mlet barfa...tako pa bodo še nadalje bolj na "suhem" Sad, ker jasno je, da za eno osebo ne bodo po pošti pošiljali Grin
je pa ponekod res normalno , da to hranijo in ni na to temo tolk pametnjačenja...no kaže, da se to pri nas nadaljnjih nekaj svetlobnih let še ne bo prijelo.
Edino sem bila mal presenečena, ker sem mislila glede na morebitne "potencialne "kandidate , ki vidijo prednosti v barfu (vsaj občasno )sodeč po diskusijah lani, da bo le kaj več zanimanja..
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines