mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:23:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 52887 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #240 : nedelja, 06.11.2005 : 19:56:53 »

Ne gre mi toliko za čist natančno analizo....vsake tok ...res da je teh raziskav na miljone in enkrat je tako drugič drugače...mislila sem bolj v smislu: če pes dolgoročno dobiva ribje olje (ja kupujem ,,tekoče,, kapsule, ki ne vsebujejo olja iz ribjih jeter-čeprav je olje ki ga kupiš v lekarni ... ti ga natočijo kolikor bi ga rad vzel in je mnogo  cenejši ...žal pa ima tudi Omega 6 (iz ribjih jeter)-za katerega sem prebrala, da spodbuja rast tumorjev če razmerje med omega 3 in Omega 6 preseže razmerje 3: 2... ) saj je nevarnost, da bo imel preredko kri in posladično slabše celjenje.
Vitamin E je dodan že v kapsuli poleg tega ga je tudi v tisti vsakodnevni tablet ABC.
Poleg tega se naj bi te dodatke dobivali kot ,,kuro,, torej ne konstantno. Recimo, da moj pes tehta pol odrasle osebe (vem, da so pasje potrebe v določenih zadevah drugačne) mu dajem polovičko kot je priporočljiva dnevna doza in ker teh tekočih kapsul ne morem deliti sem to nekak porazdelila na cel tede, da ne bi bilo preveč, ...razen pri Ca ne upam eksperimentirat oz. dajati ,,na meji,,, ker znajo biti problemi...vsaj na veterini so me opozorili...sploh zaradi Medrola, ki upliva na Ca (recimo pri ljudeh se izloča v kolkih in potreben je operacijski poseg) in Kalij...kjer je pravilno doziranje izredenega pomena in ga dobi samo z banano ...recimo, da polje v povprečju 1,5 na dan in nekak je s  hrano težko predozirati karkoli...medtem, ko je ekstrat neklaj drugega...in sploh ne vem če obstaja kot dodatek.
Kaj za ene ,,vitamine,, ti kupuješ in kje?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #241 : nedelja, 06.11.2005 : 20:14:16 »

O razmerju med omega 3 in 6 je veliko debat, se kregajo, se zdaj ni jasno, kaj je optimum (eni pravijo da 5:1=omega 6: omega 3).

Jaz dodajam vitamin E (Solgar), omega 3, coQ10 (pozabla kaj ze) in kalcij.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #242 : nedelja, 06.11.2005 : 20:18:08 »

Eh, bucha, pozabila napisat; moje info glede doze (omega 3) za psa: 50mg/kg; se pravi za mojega ca 600mg na dan. Ampak se ne spomnim, kje sem to prebrala, tako da lahk vzames z rezervo.

A prav razumem, da naj bi edino banane vsebovale kalij? No, ce ja, to tudi slucajno ni res. Ma kdo to pravi?!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #243 : nedelja, 06.11.2005 : 22:36:38 »

Točno kje sem to prebrala ...ne vem...od nekdaj veljajo banane za bogat vir kalija-strci so o povedali...seveda niso edine vendar ga imajo precej...poiskusi poiskati kaj pod POTASSIUM...tule pa lepim en link kje je še in zakaj je potreben...med drugim zadržuje tudi kalcij v telesu

http://www.urbanext.uiuc.edu/greenline/01v5/13.html

Sicer se mi sedaj ne ljubi preveč brskati in ne spomnim se točno kje...neke amerške strani s predtavitvami raziskav raznih inštitutov in Omega 6 naj bi tumorje prav spodbujale...baje pa naj bi bil Vitamin E zdravilo prihodnosti za ustavitev rasti teh novotvorb...celo direktne aplikacije naj bi dajale dobre rezultate...sicer pa kot pravim...100 univerz 100 raziskav 100 rezultatov- eni celo izkjučujoči.
Vendar sem se skregala Tongue z Omega 6 in jih ne dodajam...kokor jih dobi jih dobi s hrano.
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #244 : nedelja, 06.11.2005 : 22:49:23 »

...razen pri Ca ne upam eksperimentirat oz. dajati ,,na meji,,, ker znajo biti problemi...vsaj na veterini so me opozorili...sploh zaradi Medrola, ki upliva na Ca (recimo pri ljudeh se izloča v kolkih in potreben je operacijski poseg) in Kalij...kjer je pravilno doziranje izredenega pomena in ga dobi samo z banano ..
Kaj za ene ,,vitamine,, ti kupuješ in kje?


Če še enkrat preberem moj post o banani kot edinem viru kalija...je res mal dvomljivo napisano...hotela sem reči, da mu ga dodajam (v hrani, ki jo je ga je kar nekaj in za zdravega psa dovolj) z banano-s tem namenom mu jo dam ker medrol tudi pospešuje izločanje Kalija..in ga moj pes tako rabi mal več.
In tudi tisti stavek o kalciju manjka pomišljaj ali vejca-NE upam z njim eksperimentirat...recimo pri C vitaminu ni take panike če mu ga daš kdaj preveč.
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #245 : nedelja, 06.11.2005 : 22:54:29 »

eni pravijo da 5:1=omega 6: omega 3).

5 za ,,omega 6,, in samo 1 za Omega 3???
al sem jaz že dolgo iz matematike ven in ne znam več razmerji brat...čist možno zato vprašam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #246 : ponedeljek, 07.11.2005 : 07:36:25 »

Jap, 5 za omega 6 in 1 za omega 3. Ampak to je samo eno izmed razmerij.
Za to, koliko cesa je kje, priporocam USDA stran. Ce obstaja kaj podobnega tudi za Evropo, pa ne vem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #247 : petek, 02.12.2005 : 15:23:29 »

Živjo...eno vprašanje...malo off topic..pa vseno... Smiley
A kdo pozna ali pa je slišal za hrano Pet´s life(briketirano in v konzervah)??
Če jo...ali se vam zdi uredu?? Huh

Lep pozdrav!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #248 : petek, 02.12.2005 : 15:54:22 »

Loni: klik  Wink
m.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #249 : petek, 23.12.2005 : 01:35:49 »

Ni kaj dosti, nekaj malega pa je bilo raziskano:
http://www.mountaindogfood.com/RawHelp/Raw_Food_Study.pdf
Logiran
valy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #250 : ponedeljek, 19.06.2006 : 12:54:08 »

Že dalj časa me zanima ..imam Aljaškega malamuta in me zanima kaj vse mu lahko da m za jest, trentno mu dajem birkete pro kak, dobi pasjo salamo ali konzerve in tudi nekaj domače hrane. Zelo rad ima sadje. Na forumu sem brala da nekateri dajejo tudi skuto.... zak ja je pa to dobro ? Ali mi lahko nekdo pove kakšen recept za pripravo domače hrane, ker se mi zdi da življenje ob birketih postane dolgočasno. Pa tut ne je jih vedno ...ker se jih je po mojem že malo naveličala. Roll Eyes..
lp
Valentina
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #251 : ponedeljek, 19.06.2006 : 13:08:33 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,433.0.html
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #252 : ponedeljek, 19.06.2006 : 15:48:44 »

Pozdrav!

da se jaz mal uletim v to temo. mam yorkija in za njega ni tak problem, gre se pa tocno za to kaj mu skuhati?!
trnutno dobi en obrok RC briketov,ali zelenjvnih hill's briketov, 1 obrok mu pa kuham.
2-3x na teden dobi (srcke, jetrca, ledvice) sram  a je prevec
2-3x na teden dobi puranje-kurje meso-belo
1x na teden svinjsko-goveje   Undecided a je premal
1x na teden ribo
poleg vsega tega mesa dobi mesano prekuhano zelenjavo kar je pac v hladilniku ali na vrtu.

zdej sem prebrala da drobovina ni ok- čeprav jo moj pesko obozuje., potem mi je nekdo omenil da pac za male kuzke ni doboro prevec mesa ker imajo slabso prebavo.

kaj torej kuhati?! ni mi problem kuhati vsak dan samo dajte mi ideje kaj naj skupaj vrzem v posodo in skuham in ali morem dodajati tudi kaj soli in ostalih stvari.

poleg kuhane hrane mu dajem tudi vitaminsko pasto-multivitamin, in Ca tabletke.



Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #253 : ponedeljek, 19.06.2006 : 22:59:56 »

-> drobovino manjkrat - najvec 1x tedensko, veckrat naj dobi rdece meso. To, da ima kuza drobovino rad, nima nobene veze...
-> kaj mu dajes zraven mesa in zelenjave (katere ogljikove hidrate)? Najboljsa sta riz in ajdova kasa, lahko pa tudi druga zita in izdelke, ce jih prenasa (rz, oves, pira, kuskus, testenine, polenta, krompir)
-> mislim, da je dodajanje vitaminov in se posebej kalcija povsem odvec. Vse to (in se vec) dobi ze z briketi in kuhno hrano. Prevelika kolicina dolocenih vitaminov (A, D, E - ti so topni v mascobah) je namrec obremnjujoca za telo, saj se ne izlocajo, ampak kopicijo. RAvno tako je skodljiva prekomerna kolicina kalcija. Ce ne ves tocno koliko in kaj dodajati, rajsi ne dodajaj nic.
-> jaz soli ne dodajam, oz. zelo redko (npr. enkrat mesecno)
lp, m.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #254 : ponedeljek, 03.07.2006 : 09:42:40 »

maja01

hvala ti ful. od oglikovih hidratov dobi najveckrat testenine in riz. pa tudi krompir in polento. nisem mu pa se dala ovsa, kuskusa,pira.
torej vitaminov ne rabi. solit pa tudi  ne rabim dodajat. hvala ti.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines