mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 05:52:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 52886 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tarek
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #255 : torek, 17.06.2008 : 21:18:22 »

Pozdravljeni!

Po kar nekaj urnem brskanju- priznam, nisem vsega prebrala- mislim, da nisem zasledila nobenega pogovora glede dobrih briketov- katere "firme" briketov so dobre in katere ne. Namreč morem povedati, kaj se mi je zadnjič zgodilo v veterinarski trgovini. Prišla sem tja in vprašala za ceno Pedigree hrane za pse in me je prodajalec dobesedno nadrl, da oni ne prodajajo tako zanič hrane, ki jo lahko kupiš že na vsaki bencinski črpalki. Da ti briketi, ki so "barvasti" da to samo tako zgledajo, kot da so zelenjavji, da pa v resnici vsebujejo samo maščobe, ki psa samo redi in nima nič vitaminov. Povedala sem tudi, da smo psa še do nedavnega hranili z Eukanubo in je za to hrano povedal isto, da ni nič boljša od Pedigreeja. Pa me zanima- je res Pedigree hrana samo reklama ali je res nekaj več? Mi lahko prosim kdo svetuje? Če pa je kje podobna tema, pa bi prosla za link. Sem namreč čisto zmedena glede prehrane svojega psa.

Lp, Jasmina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #256 : torek, 17.06.2008 : 21:26:33 »

Ja, prav ti je povedal.

O tovarnisko pripravljenih hranah (briketi, konzerve, dodatki, priboljski ...) je na voljo cela rubrika Tovarniško izdelana hrana. Rubrika je na voljo clanom z uporabniskimi paketi, kaj se v njej skriva, pa lahko vidis na zemljevidu.
Logiran

Tarek
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #257 : sreda, 18.06.2008 : 15:35:03 »

Hvala!
Logiran
klemenko
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #258 : ponedeljek, 07.05.2012 : 18:24:19 »

Pred približno letom in pol je nemški ugleden časopis oz. fundacija Stiftung Warentest naredila obsežno študijo briketov in prišla do zelo zanimivih ugotovitev. Med drugim so trdili, da so nekateri zelo poceni briketi boljši od prenekaterih mnogo dražjih. Trdili so, da npr določeni briketi kupljeni v 'samopostrežnih veleblagovnicah' (med njimi ni bilo pedigreja) vsebujejo prav vse kar pas potrebuje in ustrezajo vsem zakonsko določenim normativom. Skratka da ni treba plačati veliko, da boste psu nudili optimalno prehrano. Po želji test v pdf formatu pošljem na mejl.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #259 : ponedeljek, 07.05.2012 : 18:47:26 »

Prav vsi briketi, ki jih dobiš na trgu morajo vsebovati  vse, kar pes potrebuje in morajo ustrezati vsem zakonsko določenim normativom.
Logiran
klemenko
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #260 : ponedeljek, 07.05.2012 : 18:59:52 »

po preizkusu sodeč so imeli nekateri briketi preveč oz premalo kalcija, nekateri premalo vitamina a, nekateri nepravo razmerje kalcija in fosforja. nisem strokovnjak, tole sem objavil bolj zato da nekdo, ki se na reči spozna pokomentira ugotovitve. rezultate lahko kupite na njihovi spletni strani za 1,5 eur. je pa napisano v nemščini.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines