mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:27:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Transporter za psa-izkušnje
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Transporter za psa-izkušnje  (Prebrano 13800 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #15 : sreda, 25.09.2013 : 22:33:46 »

Viamia, če stvar (box, omaro, karkoli) fiksno pritrdiš na zadnje sedeže, se nima kaj zgodit.
S tem mislim pač "gurtne", ki objamejo boks in jih med sedalom in naslonjalom zadnje klopi povlečeš v prtljažnik in tam pritrdiš na "rinke" na dni prtljažnega prostora (če jih avto ima) ali pač boks z gurtnami pritrdiš na sedalno površino, pa ne kot varnostni pas, ampak tako, da gurtne(vrvi ...) spelješ pod sedežen in dobro zategneš okoli boksa.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 26.09.2013 : 09:33:34 »

plastične bokse ne smeš tako pritrjevati, ker niso narjeeni za točkovne ali pasovne obremenitve.  Undecided
Če se lahko fiksira v kombinaciji s sedeži, mogoče še gre...

Sicer pa pes v avtomobilskem boksu v najboljši poziciji če leži. In dobro je da je čim manjši, ker ni namenjem temu, da bo pes notri preživel ure. Če je vožnja daljša, se vedno lahko ustavimo in psa pretegnemo Wink
Če se pes v boksu lahko obrne in leži, ne da je preveč skrčen je velikost v redu. Ni treba, da se v njem razteguje. Je pa zafeva malo bolj odvisna od pa in same oblike, strukture... Je treba probat. Ne gledat toliko na višino, ampak na to, ali gre pes notri, se lahko obrne in uleže in če lahko zadevo varno montiramo v avto Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 26.09.2013 : 10:59:18 »

plastične bokse ne smeš tako pritrjevati, ker niso narjeeni za točkovne ali pasovne obremenitve.  Undecided
Če se lahko fiksira v kombinaciji s sedeži, mogoče še gre...


Ma veš, kako sem si jaz predstavljala ... da imaš recimo TAK boks, ki ga na zadnjo sedalno klop v avtu postaviš vzdolžno (torej pravokotno na smer vožnje) in ga z dvema "gurtnama", ki se lahko zategneta, objameš in greš z njima pod sedežem, in ju potegneš ven med naslonjalom in sedežem in čez boks. Tako boks pritrdiš v bistvu na sedalno površino, gurtni ga tiščita navzdol s celo svojo površino, tako do premikov naprej-nazaj v smeri vožnje ne bi smelo biti. Kot bi recimo pritrdil deske na strešni prtljažnik.
Misliš, da tako ne bi šlo?
Saj se nima kam premaknit - edino če sila trka celo zadnjo klop premakne Undecided
OK, odvisno od avta, seveda ... če gre za kakšno limuzino, ki ima še zadnje sedeže ločene z naslonjali za roke ali kaj podobnega, seveda ne bi šlo.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 26.09.2013 : 12:18:48 »

Ne vem sicer kakšni so boksi, ki jih uporabljajo tudi za letalski prevoz... baje naj bi bili ojačani, ampak jih nisem nikoli gledala... Sicer boks lahko poči, če ni po celotni dolžini naslonjen na neko ravno površino v smeri trka. Mogoče pol vsaj 3 gurtne Wink

Glede na prvotno vprašanje pa vseeno mislim, da bi bilo najprej za probat malo manjši boks, ki verjetno paše v avto. Če pa ne pol pa iskat dalje. So pa "letalski" dražji od navadnih in se pol že splača dat še malček več in v avto fliknit nekaj po meri iz aluminija, ki bi šlo v prtljažnik...   Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 26.09.2013 : 13:21:20 »

Ja, avio bokse sem mislila, ki naj bi bili bolj ojačani. In da široki pasovi (gurtne, kot jih recimo moj mož uporablja za kamen dvigovat) dobro, po široki površini držijo škatlo na mestu. Govorimo o širini vsaj 5 cm, ne neke tenke zadeve.

Samo, Viamia sprašuje za manjši boks za na sovoznikov sedež, če sem jo prav razumela.
Via ima plečno višino 45 cm, po teh standardih sodeč bi ji morala kupiti boks višine 50 cm (takega sem gledala) ampak je stvar tako velika, da ni šans da ga spravim za sovoznikov sedež.
Tle se pa meni poraja vprašanje - kako pa na sovoznikov sedež sploh pritrdit kakšenoli boks, da ni točkovno oz. s pasovi?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 26.09.2013 : 14:23:28 »

sovoznikov? pa res...
Hm... raje pol na tla. Bodo airbagi boks fentali... Undecided Je ista pašta kot z sedeži za dojenčke...

Sicer pa je po testih najbolj varen kraj za boks za voznikovim sedežem na tleh.  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 26.09.2013 : 14:35:31 »

Ja, tisti testi res tko pravijo, samo, več od mačjega boksa pa za sprednje sedeže itak ne spraviš, če nimaš ravno Bentlea ali kake predsedniške limuzine Sad

Je pa opcija, če imaš možnost od zadnje klopi en zadnji sedež ven vzet, pa boks pritrdit na tisto mesto - ampak za to bi pa spet kakšne pasove oz. gurtne rabil, ker tudi če je boks "speštan" v tisto "luknjo" ga ob trku lahko sila naprej v voznikov ali sovoznikov sedež zabuta.
Prtljažnik pa pri Viamii spet ne pride v poštev, kot pravi, ker ni povezan s potniškim delom in je torej očitno popolnoma zaprt Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #22 : četrtek, 26.09.2013 : 14:42:39 »

Jaz sem razumela, da bi rada boks postavila na tla za sovoznikov sedez in pred sedez za sovoznikom.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 26.09.2013 : 14:44:56 »

jao!
Saj, prav si razumela, Jaz trapa sem prebala "za na" sovoznikov sedež. butnglavc
Starost ni lepa! sram
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #24 : četrtek, 26.09.2013 : 14:46:02 »

Prehitro stisnila poslji.

... In dvomim, da se bo nasel boks, ki bo dovolj majhen, a bi sel za sovoznikov sedez.

Mislim, da bi bila varijanta s pritrditvijo z vec gurtnami na zadni sedez ok. Glede velikosti boksa pa sem mnenja, da mora biti boks tako visok, da pes lahko v njem sedi. Ampak to je samo moje mnenje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 26.09.2013 : 14:46:25 »

ha ha ... forumi...  Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 26.09.2013 : 14:50:09 »

Ko sem še mela atlas 80, psica ni mogla sedet notri, ker ni bilo komot - prenizko zaradi predalov v strehci. Zato je lepo ležala pravokotno na smer vožnje. Idealno! Zdaj mam aluminjast v drugačnem avtu (Berlingo) in je višji in komot sedi, še zmeraj pa pretežno leži. Kar se pozicije pasjega telesa tiče, se mi je prejšnja vseeno bolj dopadla.
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #27 : četrtek, 26.09.2013 : 18:55:44 »

Ja sem mislila zadaj na tla, zadaj za sovoznikov ali voznikov sedež, tako naj bi bilo najbolj varno. Zadaj če daš sovoznikov sedež malo naprej je kar precej prostora ampak za tako velik boks pač ne. Sploh ne vem kaj naj naredim, zdaj jo sicer vozim pripeto na tisti oprsnici za avto, ki se potem pripne na varnostni pas. Nikoli nisem imela nobenih težav, je super pridna v avtu, da moram včasih nazaj pogledat, če je nisem kje pozabila Grin. mislim, da bo najbolje da greva skupaj v trgovino in malo stestirava te bokse, mogoče bi ji bil kakšen manjši res prav, in potem probamo z gurtnami, kot je predlagala mamaF.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #28 : petek, 27.09.2013 : 01:47:04 »

Sama imam na zadnjem sedežu boks Guliver 5 in potem za sovoznikovim sedežem toiliko nazaj, da je varno pritrjen. Kaj čem, imam avto nabasan z dvema boksema, drugi je pa v prtlažniku.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Transporter za psa-izkušnje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines