mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:31:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kateri znani Slovenci imajo psa?
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kateri znani Slovenci imajo psa?  (Prebrano 47671 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #225 : četrtek, 01.01.2009 : 20:52:27 »

ameriški staford je pogost. stafordshire pa redek pri nas. Ampak ko nekdo reče "staford", bi človek menil da gre za stafordshire terijerja (anglija), ne na ameriškega. dvomim da je stafordov kaj več kot 20, torej točno tako kot je bilo rečeno. Vsaj na pesjanarski strani bi bilo zaželjeno pravilno izražanje, ker potem pa ni čudno, da bokserje zamenjujejo za pitbule. pa da je vsak staford avtomatično tisti ki je ameriški, oz da je vsak z 4oglato glavo kar pitbull, od dogosov, do bokserjev.
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #226 : četrtek, 01.01.2009 : 21:08:22 »

Uh Alti se motiš veš...glede števila staffbulov (angleških stafordov)....okol 50 jih je zihr, vpisov v SLR je 69...

se pa strinjam...ko rečeš staford vsak pomisli najprej na staffbulla in ne na amstaffa....

btw srečnga pa zdravga Wink
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #227 : četrtek, 01.01.2009 : 21:14:43 »

Za lažje razumevanje:
Staffordshire Bull Terrier - pogovorno SBT ali staffy ali celo nanny  Smiley
in pa
American Staffordshire Terrier - pogovorno AST, staff, stafford, amstaff

Pogosto še meša amstaffa in staffyja, mislim, da zato, ker staffyji niso tako zelo pogosti oz. imamo v Sloveniji samo eno psarno, ki jih vzreja. Vseeno pa mislim, da jih je nad 20. V psarni ** se jih je do zdaj skotilo 28, če se ne motim, poleg tega pa so tudi ostale SBT psarne dokaj blizu ( Avstrija, Češka,...), tako da sem prepričana, da jih je precej več od 20.

Ne razumem pa:
Citat
Ampak ko nekdo reče "staford", bi človek menil da gre za stafordshire terijerja (anglija), ne na ameriškega.
Zakaj bi človek tako menil?  
Jaz namreč ob besedi ''stafford'' takoj pomislim na amstaffa...
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #228 : četrtek, 01.01.2009 : 21:15:55 »


Staffordshire Bull Terrier - pogovorno SBT ali staffy ali celo nanny  Smiley
in pa
American Staffordshire Terrier - pogovorno AST, staff, stafford, amstaff


Itak pa je vse ''pitbull''  Tongue
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #229 : petek, 02.01.2009 : 01:32:41 »

jaz pomislim na angleža ob besedi staford
na amrečinana pa ob besedi amstaf al pa pitbul
in, ja, vsi so pitbuli, hehe
Logiran
TopField
rad pišem
****
Sporočil: 371


« Odgovor #230 : petek, 02.01.2009 : 11:14:01 »



Pogosto še meša amstaffa in staffyja, mislim, da zato, ker staffyji niso tako zelo pogosti oz. imamo v Sloveniji samo eno psarno, ki jih vzreja. Vseeno pa mislim, da jih je nad 20. V psarni ** se jih je do zdaj skotilo 28, če se ne motim, poleg tega pa so tudi ostale SBT psarne dokaj blizu ( Avstrija, Češka,...), tako da sem prepričana, da jih je precej več od 20.

That's right! Sva včer s Tjašo štele, 28 mladičev, od tega jih je 5 šlo v tujino. Pa ona jih ima 7, od tega 2 nista vpisana v SLR...

Zame je amer.staffordski terier AST ali pa amstaff, staffordshirski bullterrier pa staffbull Smiley
Logiran
Megavega
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #231 : ponedeljek, 01.08.2011 : 17:59:19 »

Tole sem po naključju videla:
http://www.slovenskenovice.si/20let/zvezdana-mlakar.html

Razjezil me je predvsem brezbrižen odnos do zaščite psičke pred brejostjo, še bolj pa vesela lahkotnost, s katero je bila ta zgodba predstavljena v rumenem mediju, ki ga že tako berejo med drugimi ljudje, ki bi nujno potrebovali lekcijo o odgovornosti do živali, ne pa takšnega zvezdniškega "zgleda".
Primer:
»Moja Dolly se je pred časom zaljubila v sosedovega psa. Zadnje tedne v juniju se je poredila in hodila za mano še zvesteje in me gledala z vprašujočimi očmi. Tudi jaz sem se bala in sem ji govorila, da tudi sama ne vem, kako je imeti pasje otroke in da se bova že znašli,« nam je pojasnila simpatična Zvezdana.

Se opravičujem, ker sem odprla novo temo ali če to ne pada sem; sem bolj redko tukaj, pa še ne poznam dobro foruma.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kateri znani Slovenci imajo psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines