mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:14:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ostarel pes
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ostarel pes  (Prebrano 29498 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #45 : sreda, 05.05.2010 : 23:00:28 »

Imam eno vprašanje: se vaši starejši psi na stara leta kaj več derejo? Moj namreč vsako noč, dan, že navsezgodaj zjutraj,...dela red. Saj je vedno delal red, a se veliko več dere, kot se je. In to za brez veze (kar se mene tiče). Drugače ni opaznih starostnih sprememb-vidi in sliši še dobro, ješč je, vstane še lahko, giblje se normalno, je igriv,... v glavem za enkrat še vse ok, edino veliko bolj čuječ je postal. Zakaj mislite, da je temu tako?
Aja, pomislila sem tudi, da to počne iz dolgčasa, a ima redne sprehode, božanje,...torej nič manj kot prej.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #46 : četrtek, 06.05.2010 : 09:33:17 »

Jaz sem tudi to opazila pri Amorju recimo zadnje leto ali dve; meni je dajal občutek, da ni prepričan, kaj je, pa se oglaša "za vsak slučaj" (je slišal, ampak ni več dobro razlikoval zvokov oz. je slabše določil, od kod prihajajo).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #47 : četrtek, 06.05.2010 : 09:52:15 »

Jaz bi tole tudi pripisala bodisi pešanju sluha ali morda vida.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #48 : četrtek, 06.05.2010 : 10:57:57 »

Hmm, glede vida in sluha: meni se ne zdi nič slabše, pa redno testiram. Ko vržem briket v zrak, ga ulovi, ko mu recimo potiho kaj ukažem, ukaz izpolni... pa ne da se sprenevedam, da bi to lahko bilo to, vem da je starejši in bi lahko to bilo to, samo res se mi zdi, da za enkrat to še ni to.
Možno je tudi, da ga moti nova psica na koncu ulice. Ke rje pač nekaj novega, kljub temu, da je psica še mlada-stara kakih 7, 8 mesecev in jo je že spoznal.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : četrtek, 06.05.2010 : 11:00:08 »

Pri nas so začele psice brezveze (in rahlo brez posluha) lajati, ko jim je začel pešati sluh. Takrat so še slišale, čez par mesecev pa nič ali skoraj nič.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #50 : četrtek, 06.05.2010 : 16:16:43 »

Tudi jaz opažam pri Pepsi, da se zadnje čase dere čisto brez veze. Še sploh, če sliši koga lajati, takoj zraven pritegne, pa sploh pojma nima, zakaj. Poleti bo stara 11 let in je do zdaj lajala minimalno, praktično samo doma na zvonec. Kdo ve, kaj ji zdaj roji po glavi...manjka ji v življenju prav gotovo nič.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 06.05.2010 : 16:20:54 »

...sluh...
Sej ni nujno, da če sliši slabše, ne bo slišal nas, sploh če je na nas skoncentriran. Ob pešanju sluha ljudje pravijo, da jim šumi v ušesih. Dvomim, da je pri psih dosti drugače...

Lahko je pa na splošno kaka nesigurnost ob tem, da počasi peša vse po vrsti. In če peša počasi, se ne opazi tako zlahka, sploh ko je v začetni fazi.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #52 : četrtek, 06.05.2010 : 16:59:25 »

Zna biti ja, da peša sluh pa jaz ne opazim. No saj je le 12 let star, me to ne bi toliko čudilo. Važno, da je še vedno živahen, zdrav, igriv,...da še vedno lahko vstane (tukaj mislim brez problemov),...me veseli, da je še vedno tak kot je Smiley Sem ga pa zadnjič, v soboto ob 12 poslušala peti na sireno (čisto vedno se ob sirenah oglaša zraven) in vedno je imel tak lep: auuuuuuuuuuuuuuuuuuu, zdaj je bil pa malo brez posluha kot praviš ti Lanabela. Torej je to verjetno še en znak več, da slabše sliši. Pa zanimivo, ob času hranjenja, zjutraj in zvečer sliši cinglanje žlice ob krožnik, četudi je čisto na drugi strani hiše Smiley Ko so briketi in se ne sliši, ko jih vržem iz lončka v njegovo posodo, ga čisto normalno pokličem in tudi prec prileti. Grin Take stvari očitno prec sliši, sam da je hamica hehe.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #53 : četrtek, 06.05.2010 : 18:19:31 »

Naša je stara 13 let in 5 mesecev in prav tako bistveno več laja (recimo zadnjega pol leta) kot je včasih. Od časa do časa je tudi 'brez posluha' oz. jaz pravim, da je hripava, glas včasih ni več tako poln in enakomeren. Sliši (in vidi) pa po mojem mnenju ne več tako dobro kot nekdaj. Vidim, da včasih ni prepričana, od kod prihaja zvok ali kje se kaj nahaja. Zato jo imam na sprehodu ves čas na očeh (kadar ni na povodcu). In če sem prav ugotovila iz vseh dosedanjih dogodkov, jo moti, če se ji kdo približa (in dotakne) ne da bi ga ona slišala/videla (kar zobe pokaže). Tako da sem previdna, ko jo zbujam (sprva samo z glasom, potem počakam toliko, da se prepričam, da me je slišala in videla) ali se ji približujem od zadaj npr. Pa včasih je... kako bi rekla... zmedena, ima neke svoje muhe. Skratka, opazno je, da se ji poznajo leta, ampak smo se temu prilagodili (se prilagajamo). Aja, hrano pa tudi ona še kako dobro sliši! Smiley Zanimivi so tile naši veterančki, pravi zakladi! Smiley Upam samo, da v prihodnje ne bo kaj hujšega z zdravjem.

Aha, še eno vprašanje. Do sedaj nikoli ni bilo težav z njeno zadnjico, si je vse lepo sama počistila. Pred nekaj tedni pa je izpod repa začel prihajati neprijeten vonj. To je bila posledica kosov iztrebkov, zavozlanih z dlako. Seveda smo ji rito očedili (beri: strjene in med dolgo dlako zavozlane iztrebke sem odstrigla). A je možno, da je do tega prišlo zaradi starosti? Da je pač pri teh letih manj gibljiva in ne more več skrbeti za svojo higieno v tolikšni meri kot nekdaj?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : sreda, 04.09.2013 : 19:57:43 »

Imejmo jih radi tudi potem, ko so stari in obnemogli - KLIK Smiley
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #55 : sreda, 04.09.2013 : 20:04:49 »

Oh.... Kiss starčki naši zlati! Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #56 : četrtek, 05.09.2013 : 08:32:16 »

Starčki... Če se zavedamo, kako skopo nam je v tem obdobju odmerjen preostali skupni čas, je to lahko eno lepših obdobij v skupnem življenju. Ker toliko bolj cenimo vsak ˝dober dan˝, vsak trenutek, ko naš starček pokaže mladostniško navdušenje nad igro, sprehodom, kar smo prej jemali samo po sebi umevno. Res je, da potrebujejo več pozornosti, pomoči in nege, vendar si vse to zaslužijo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #57 : četrtek, 19.09.2013 : 11:10:36 »

kako krasno napisano!
se je treba prilagodit ja, spremenit marsikatero zadevo, spregledat kakšno lužico...  Smiley
meni osebno je še najbolj hudo, ko se je treba navadit, da starejši pes ne zmore več toliko sprehodov in mora marsikdaj ostat doma...

moja zlata Oxa zadnji mesec ni mogla več hodit - razen s pomočjo zank za zadnji del telesa...
pa sem se prilagodila, prav tako vsi ostali psi...
sem si vzela čas, jo naložila v avto k vsem ostalim psom, pa smo hodili na izlete...  ljubezen
je uživala na sončku v ali ob avtu, mlajši psi so se pa pač prilagodili, da je izet z Oxo manj aktivne sorte Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ostarel pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines