mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:03:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: obcutljiva koza na tackah
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: obcutljiva koza na tackah  (Prebrano 28921 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bailey
gost
« : sreda, 18.09.2002 : 15:52:13 »

Pozdravljeni!

Imam 9 mesecev starega westija, ki pa ima zadnje case probleme z kozo na tackah. Je namrec vneta in pojavljajo se tudi glivice. Prislo je celo tako dalec da pes ni mogel vec hodit. Dvakrat sva bila pri veterinarju, zamenjala sem mu hrano (nic vec perutnine, lahko bi bila alergija), zamenjala sva lezisce pa ni blo nic boljs. potem sva sla drugic na pregled in je dobil mazilo in antibiotike, se vedno pa veterinarka ni vedla nic dolocenega zakaj je do vnetja prislo. po enem tednu zdravljenja z mazili je stanje le malce boljse. glede na izkusje od veterinarja pa me zanima ce ima kdo kaksne izkusnje da ne bi psa brezveze vznemirjala, ker je zanj obisk pri veterinarju velik stres.
skratka ce ima kdo izkusnje z vnetji in nasploh koznimi problemi bi bila nasveta zelo vesela!

lp

Bailey
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1 : sreda, 18.09.2002 : 21:39:02 »


  Ojla1

  Ena nasih dogic je imela isti problem. Na tackah so se mu naredile gljivice. Veterinarji so rekli , da lahko tudi od vode. Pes je namrec veckrat na dan preplaval jezerce, ki ga imajo na posesti. Nobena stvar mu ni mogla pomagati. Ne antibiotiki ne kreme. Ker pa je gospa iz Svice , je tam dobila neko kremo BOGASKIN. V njej je Teebaum , ali po nase -cajevec ali  cajno drevo( nekaj takega). Ce imas moznost kaj podobnega dobiti , poskusi , skoditi ne more. Jaz to zdaj uporabljam za vse ranice in praske , ki jih "pridelajo" nasi psi, pa moram reci, da je super. Takoj se posusi in ni vec problemov.  V glavnem , Maxim zdaj lepo plava , pa je s tackami vse v redu.

 Ce te se kaj zanima , mi lahko pises na privat mail.

  Cao- Slavi
  P.S.:Upam , da ti bom kaj pomagala.
Logiran
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #2 : sreda, 18.09.2002 : 21:58:56 »

Predlagam Justovo kremo Tea Tree... uporabljamo jo za vse praskice in ranice na sebi, preizkusili smo jo pa tudi ze na Thoru, ki si je praskal kožo po trebuscku in zraven "oneja". Zadeva deluje. Na nas in na njemu!

LP

TGT
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #3 : četrtek, 19.09.2002 : 07:55:31 »

Hey Gabi,

Vidis, ce bi prisla k meni na Justovo predstavitev, bi jo lahko dobila  Grin
To ti pa lahko zrihtam.  Grin Upam le, da bo pomagalo.  :-/
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #4 : četrtek, 19.09.2002 : 23:35:45 »


  Sem vedla , da sem ze enkrat imela kremo , ki ravno tako smrdi ( ali pa disi, ne vem). TEA TREE- ja!

  LP-Slavi
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #5 : sreda, 25.09.2002 : 20:25:15 »

Živjo Bayley!

Tudi pri mojih psih se občasno pojavljajo vnetja med blazinicami. Ugotovili smo, da je to največkrat v deževnem obdobju ali pozimi ( soljena cesta ). Ker psi živijo pretežno v hiši imajo občutljive blazinice na vlago.
Te zadeve odpravljamo z umivanjem večkrat dnevno v jod-betadine ( dobiš v vsaki lekarni ), izkazala se je kot zelo učinkovita. Po umivanju pusti nekaj časa psa v suhem prostoru, da lahko raztopina učinkuje, čez noč pa mu umij blazinico in obleci preko nogavičko, da ne bo mogel blazinice zlizati.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #6 : petek, 16.04.2004 : 14:18:18 »

ko smo s sprehoda prišli smo zagledali ureznino na blazinici... Cry

Kako hitreje pozdraviti? Zdi se mi, da je že nekaj dni popolnoma enako globoka. Ni prav globoka, a vseeno zaskrbljujoča.
Boga naša Sally-ka. sram

Kaj pametnega predlagate? Kiss
Hvala,Neli
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #7 : petek, 16.04.2004 : 14:34:43 »

Sally s nugget!
Tudi naš si je že porezal blazinico, in smo zagnali celo paniko in ga vlekli k veterinarju amapk je rekel, da rana ni pregloboka in da se bo sama zacelila. In tako je tudi bilo. Če pa je ranica bolj globoka in ji še vedno teče kri pa jo le pelji pokazat.
Drugače smo jo pa našemu kar malo povili tisti čas, ko mu je tekla kri, čez je dobil nogavičko, da ni cufal povoja pa se je lepo zacelilo.

LP nina
Logiran
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #8 : petek, 16.04.2004 : 22:52:30 »

Zivjo!

Za cas, ko ne tece vec kri in se ureznina zacne celiti, zelo priporocam mazilo "Arnika Salbe", ki sem ga kupila v Mercatorju (hipermarket v Ljubljani). Sploh ni drago, deluje pa izjemno hitro.

Moja Simba je imela enkrat res globoko ureznino, ki se tudi ni in ni hotela pozdraviti. Vedno sem pazila in 3 leta ni imela niti pikice na podplatih, potem je pa skocila na veliko crepinjo, ki jo je nek idiot pustil v travi... Kri je tekla v ogromnih kolicinah. Ko sem ze mislila, da gre na bolje, je spet kam udarila s acko in znova se je ulila kri. Cim se je malo posusilo, sem zacela parkrat na dan mazati s tem mazilom (namazala sem na debelo, zlasti pred sprehodi, tako da je mazilo tudi preprecevalo vstop smeti v takrat se siroko odprti urez.).

Ne le da se je rana lepo in hitro zarastla, s tem sem ji nato pozdravila tudi oguljene komolce, kjer so vse zive kreme , ki jih sicer priporocajo (Elastopad, Kuterid...) odpovedale.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #9 : sobota, 17.04.2004 : 18:06:19 »

hejhov! Wink

naš šnuci je imel lani grozljivo vnete blazinice....za 2 cm široke rane je šlo....
povzročila pa jih je trava....alergija na cvetočo travo.
Ker ni mogel več normalno hoditi,smo ga peljali k veterinarju in po njegovem nasvetu je Toby vsak večer stal v banji z vodo v kateri smo razredčili hibisept in hipermangan.
Dobil je tudi antibijotik proti gnojenju in po kakšnem tednu je bilo pozdravljeno.
Za takšne rane na tačkah pa je dobro tudi ognjičevo mazilo,ki se dobi v lekarni!
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #10 : ponedeljek, 19.04.2004 : 21:14:12 »

Hvala, ninchi, toby, kiki... ste me potolažili...
Grem veliko boljše volje v nabavo telih rastlinc! Roll Eyes

Srčki ste,
pa, pa Neli in familly
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #11 : četrtek, 16.09.2004 : 09:44:18 »

Živjo!

Se opravičujem, če je ta tema že kje odprta (sem pogledala, pa je po Zdravje nisem opazila). Pri Bubi (eno leto stara francoska buldogca) vsake toliko časa opazim, da šepa na prednjo taco. Blazinice nima porezane, tudi ne izgleda, kot da bi se ji zapičil kakšen trn. Tudi če na tačko pritisnem (po celi dolžini, do lopatice), je nič ne boli. Edino, kar sem opazila je, da ima na spodnji strani med blazinicami vneto kožo in si jo tudi veliko liže. Je mogoče, da ima alergijo na hrano? Čeprav se mi zdi čudno, da bi to bilo samo na eni tački izraženo.

Naj povem še to, da teče normalno, šepa samo, ko hodi ali če po dolgem ležanju vstane- kot da bi se zaležala.
Če ne bo boljše, bomo šli na pregled k dr. Matkotu. Pa še to: v Mestnem Logu nas niso jemali resno, ko smo bili tam zaradi te težave (v stilu: kaj sploh paničarite, pes si pač liže taco in ima zaradi vlage vneto kožo).

Lp,
Tina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #12 : četrtek, 16.09.2004 : 10:55:40 »

Joj, sem ze vse napisala, pa je Jana temo prestavila drugam  Undecided Undecided Undecided - sem!

Pa gremo se enkrat!

Glede vnetja koze med blazinicami!
Aiki se je to v zadnjih mesecih pojavilo ze dvakrat! Zakaj - ne vem - mogoge alergija na travo, gnojilo, ... ne vem!
Prvic smo sli na Univerzo - k dr. Pavlinovi, pa nam je dala neko razkuzilo - ne vem tocno kako se imenuje, ker imam posodico doma - je bele barve - velika kake 0,75 l in ima rumeno nalepko gor - sporocim takoj, ko bom izvedela kako se imenuje!
To razkuzilo nalijes psu med blazinice - pocakas, da se speni - razkuzi - potem obrises! Sicer malo pece ampak zdravi! To naredis po sprehodu in tudi kar tako, veckrat cez dan!
Priporocljivo je, da ko gresta ven, da ji na tacko das vrecko ali kaj drugega, da "tesni" - da ji ne pride "svinjarija" na vneto mesto!

Sicer pa lahko na vneto mesto nalijes tudi jod!

Ali sepa na isto tacko, kot ima vnetje in ali je sepala tudi ze pred vnetjem!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #13 : četrtek, 16.09.2004 : 11:31:05 »

Hitre novicke ... imam tok dobro sosedo, da mi je sla pogledat, katero razkuzilo imamo:

SKINSEPT ... !
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #14 : četrtek, 16.09.2004 : 16:27:47 »

Najlepša hvala, bomo nabavili Skinsept torej  WinkČeprav se sprašujem, če ni zadeva vneta ravno zaradi tega, ker ima tam ves čas mokro kožo. Kaj lahko naredim v tem primeru? Da bi ji tačko povijala, ne bo šlo, ker si vse strga dol v hipu  Angry

Šepa pa včasih tudi, ko nima vnete blazinice oz. kože med njimi, tako da res ne vem. Bomo probali najprej to pozdravit, potem se bomo pa ukvarjali naprej s kakšnimi kostno-mišičnimi zadevami  Wink Upam pa, da ne bo treba.

Sporočim, kako nam bo šlo  Wink

Lp,
Tina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: obcutljiva koza na tackah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines