mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:37:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 139340 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #15 : torek, 09.08.2005 : 08:33:56 »

Me pa moti, če otroci letajo k moji dalmatinki. Potem se pa ustavijo na enemu metru razdalje in nepremično zrejo vanjo. To psa zmede. Zato že prej odženem otroke, pa če me mamice še tako jezno gledajo.


Se povsem strinjam. Tudi pes ima rad svoj mir! Sama včasih raje ne dovolim, da se psu preveč približujejo (sploh mogoče v kaki gostilni). Ja in sploh, če so to preveč glasni in dirjajoči "mulci". No, v našem primeru se to ni zgodilo, deklica je samo šla od mame k očetu, ni tekala ali kaj podobnega...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #16 : torek, 09.08.2005 : 09:01:31 »

Problem pri folku  z razpuščenimi mulci je ponavadi ta, da   so starši v družbi(  npr.  dve družini)  in med  seboj  so  tako  zadebatirani in predani  tistemu pivu , da  pamžov  niti vidijo ne  kaj delajo in kje se jagajo.  Potem če jim pa kaj rečeš,npr.  naj umirijo svojo otročad, pa sledi zavijanje z očmi in  pripombe.......  seveda  ker so v družbi-  gruči, podobno mislečih.  Jim  ne zaleže.  Bog  ne daj  , da mi  mogoče  nekdo(  od gostov)  malo  prijel  enega  od  mulcev.......  to  bi bil pa cel  halo Angry.

Lani pozimi sem bila  v nekem lokalu,  prvo  kot prvo  , lokal je bila  kavarna,  folka polno  in  zakajeno  tako , da mi sploh ni bilo  treba  prižgat  cigareta.  Za  mizo pa neka  mlada  damica  v družbi  (  frišnega) ljubumca,  in njen  pes(  velika nevarna pasma Roll Eyes Wink Grin)  je nadlegovala  goste po lokalu.  In  sploh  ni opazila  , da njen pes  šetka  po lokalu in  ovohava  prestrašene goste.....  na vsake toliko časa  je   pes  še malo postal pred kakšno mizo  in  nepremično  strmel v  kakšnega človeka.   Kaj mislite  kaj si je ta človek mislil.....Huh Undecided(  zdaj -zdaj, me bo  požrel).
In  potem  se imajo  taki za pasjeljubce Roll Eyes.  Že  ta podatek, da  svojega  psa  , ki ga ima  tako  rada  pelje v lokal,  ki  že  na  človeško zdravje nima blagodejnega  vpliva , kaj šele  na  psa. Tongue
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #17 : torek, 09.08.2005 : 09:45:51 »

Citat
velika nevarna pasma
Grin Wink
Jaz moram povedat, da sem zadnjič v trgovini božala bullmastifa. Super prijazen kuža! Seveda sem prej vprašala lastnika, če sploh smem, pes je bil pa itak full za to.
Ma ugrizne te lahko katerikoli pes in kjerkoli. Seveda je pa razlika a te popade pritlikavi pudelj ali pa kakšen večji oz. močnejši.
V zakajen lokal jaz še sebe ne spravim, kaj šele psa.  Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #18 : torek, 09.08.2005 : 09:48:43 »

Pa še jaz pristavim svojim. Priznam, da zelo rada jemljem Umo vsepovsod zraven, še posebej zdaj poleti ko lahko pojem ali spijem kavo zunaj. Uma je vedno pripeta in na prostor pod stolom ali mizo, tudi ce se zeli prestavljat ji ne tezim, vendar ima povodec tako na kratko da ne moti niti natakarjev, niti drugih gostov. Parkrat sem jo vzela na kavo tudi noter, vendar je bila v mojem narocju in nisem imela negativnih izkušenj ne z lastniki lokalov, ne z drugimi gosti, sem pa vsakokrat vprasala ali bo narobe ce vzamem psa zraven.

Strinjam se pa z vsemi, ki trdijo, da prav taksni lastniki mecejo slabo luc na vse ostale, ki mislijo, da je njihov pes pac najbolj zlat in ce bi ljudje imeli vec kulture, bi bilo tudi pri nas mogoce psa vzet se kam drugam zraven kot samo na kaksni letni vrt, tako kot je to normalno v tujini. Smo pac na Balkanu in kultura je na nuli, pa Evropa gor ali dol.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #19 : četrtek, 11.08.2005 : 13:18:20 »

Sama imam kar se tiče psov v javnosti (lokali itd...) zelo pozitivno mnenje, vendar je nekje tudi meja. Normalno je, da pes ne gre v restavracije s hrano. Čeprav so tudi izjeme-lani npr. sem bila v restavraciji z 2 mesečnim pesjanom, ne na terasi, ampak notri Wink
Ko sem bila v restavraciji na terasi v LJ sem najprej vprašala, če gre lahko zraven tudi pes.
V neki piceriji na koroškem sem vprašala najbližjega ''soseda'' za mizo, če ga bo pes motil...
Obzirnost se izplača Roll Eyes Wink

To kar sta počela tista dva lastnika rottija je skrajno neodgovorno, s tem sta le kazala svojo nedoraslost.
Jaz imam Oxo spuščeno le v nekaj redkih lokalih, kjer so ''dobri'' pogoji za to Wink. Npr. v lokalu mojega kolega ni bila še nikoli privezana. Niti kadar sem šla na WC v stavbo. Vendar mora biti lokal res ''narejen'' tako, da presodim, da je pes lahko spuščen. Je pa res, da se Oxa npr. ne premakne iz prostora. Še enkrat- le v tistih lokalih, kjer so ''pogoji'', drugje je na povodcu. Grin
Sedaj sem se spomnila primera! Igrala sem biljard, kjer psi niso bili dovoljeni. Pred vrata sem ob steno dala Oxo na prostor, Tayosa pa na vrvico zraven. Stokrat sem prišla ven in jima za mirovanje dala nagrado. Še malo (no, veliko Grin Grin ) pa bo tudi Tayos lahko tako prosto čakal Grin Grin Grin Grin
Sem neodgovorna?
No, moji psi vsaj nikogar ne nadlegujejo Wink
So stalno na očeh in nimajo kaj šetat od enega do drugega Roll Eyes

Pes v lokalu, terasi restavracije-absolutno sem za, da je na vrvici. Še posebej, če se sprehaja okrog. Zato pa je pri meni vedno le Oxa spuščena, Tayos niti ne  Roll Eyes Grin Grin
Imam še en primer, kjer je moja psička spuščena, in sicer pri frizerju. Pa ne da bi sama tako želela, ampak so frizerke tam in šef čisto nori na pse in skoraj da zahtevajo od mene, da je psička prosta Cheesy Wink

Aha, še nekaj. Kar se tiče drugih spuščenih psov, sem zadnjič skoraj znorela. Bili smo v lokalu, zraven  sprehajališče, nasproti pa sladoled. Prideta dve punci na sladoled, njuna bela majhna tečnoba pa zagleda moje pse. Seveda spuščen- saj je majhen, saj ne bo nikomur nič naredil Tongue
Tayos, živček seveda takoj reagiral na lajež male podgane, vstal je in se želel frajariti nazaj. Vsaj to sem dosegla, da ni lajal, je bil pa skos pozoren na tistega psa. OK, sem si rekla, škoda, da Tayos ni tako ravnodušen kot Oxa. Bela ''podgana'' je lajajoče tekla skoraj do nas, se obrnila in pobegnila. In spet...In spet... Videla sem, da nisem bila edina, kateri je šel pes na živce... grrrrr Angry

Logiran
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #20 : petek, 12.08.2005 : 08:12:39 »

Teja,
mislim, da nisi neodgovorna, če imaš psa tako lepo vzgojena, da ju lahko pustiš brez povodca tudi v kakšnem lokalu, za katerega presodiš, da to lahko storiš.
Jaz npr. mojega ne vem če bi upala. Sploh če bi bila v bližini kakšna majnša stvarca in bi se repenčila. Moj bi se nazaj, pol pa že vidim obsojajoče poglede, ker je pač moj večji pa tudi lajež se sliši bolj nevarno!? Grin
Ja in naš Sean kar rad "odluta" do ljudi in bi se cartal in čohal in... Roll Eyes in zato je na povodcu.
Sicer pa danes ne bo nobenih "problemov", ker bo kar cel dan notri spal, ko zunaj tak dež!!! Tongue
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #21 : petek, 12.08.2005 : 09:04:58 »

Mislim, da sploh ni dvoma, ali mora biti pes na povodcu ali ne. Ne glede na to, katere pasme je in kakšen značaj ima, na povodcu ga lahko nadzoruješ, tudi pri srečanju z drugimi psi. S tem se krepko zmanjša nevarnost pretepov med njimi. Če bi vsi lastniki psov to upoštevali, pretepov med psi skoraj ne bi bilo. Kjer pa veš, da si res popolnoma sam s psom in ne more "ogrožati" nikogar, pa mu seveda pustiš, da se zdivja.

Teja,
mislim, da lahko tudi v restavracije s hrano  brez nadaljnega greš s psom. Pri nas so take restavracije, ki to dovolijo sicer še precej redke, v nekaterih sosednjih državah je pa to povsem normalno. Se pa popolnoma strinjam, da se če se le da usedeš malo stran od drugih in, kot si napisala, vprašaš bližnje sosede, če jih pes moti. Večinoma ti tudi taki, ki psov ne marajo odgovorijo pritrdilno, saj jih razorožiš s svojo vljudnostjo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #22 : petek, 12.08.2005 : 11:15:11 »

Kar se tiče momoidočih psov- tudi Oxo včasih primem npr. za ovratnico, razen, če res idealno hodi ''skupaj'' in vidim, da ni kakšen škotski ovčar ob katerih ji podivjajo hormoni Grin Grin

Moram pa pohvaliti Tayosa, mojega 1-letnega ''hudička'' Cheesy
Včeraj smo šli na sprehod po dežju in sem sprehod+dež izkoristila za njegovo prvo učno uro ''Hoja brez vrvice po ulicah'' Wink
Bil je izreden, zgledoval se je po Oxi in tam, kjer je na drugi strani gozd, hodil ob robu, sploh mu ni prišlo na misel, da bi se šetal po cesti levo/desno. Potem sem v ulicah zahtevala, da sta hodila ob meni, vsak na eni strani. Ko je videl, da Oxa hodi zraven mene, je tudi sam ponavljal za njo + bil presrečen, ko sem ga za lepo hojo pohvalila Cool
Povodec je bil cel sprehod obešen name Grin, Tayosa sem prijela le dvakrat; ko smo šli mimo hiše z ''milijon'' mačkami (preventiva je najboljša Grin Grin Grin ), ter ko smo se bližali berncu-samo zato, da sem mu dala vedeti, da se mora ustaviti in potem sme na moj znak zdirjati k psu (psa se poznata Wink )

Je pa res, da imam največkrat pse spuščene, ko sem sama, ko jih lahko cel čas opazujem, opozarjam... Kadar hodim po ulici npr. in imam s sabo sogovornika/e Roll Eyes ni pošteno niti do psa, niti do sogovornika, da je brez vrvice, če je velika verjetnost motečih dejavnikov Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : petek, 12.08.2005 : 11:29:52 »

Luka, ampak ti ne razumes, da pes potem ni SVOBODEN!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #24 : petek, 12.08.2005 : 11:41:05 »

A nismo teme o pravicah in svobodi psa že obdelali? Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : petek, 12.08.2005 : 11:48:45 »

Ce pa se kar naprej vraca! Wink Kot Lassie... Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #26 : petek, 12.08.2005 : 13:46:12 »

V lokalih in restavracijah imam psico vedno na povodcu in če je miza dovolj velika, leži pod njo, sicer pa poleg mojega stola tako, da nikogar ne ovira.

Kljub temu da pse naravnost obožujem, bi lastnika, ki bi prišel s spuščenim psom v lokal ali restavracijo in bi le-ta prosto po Prešernu hodil od mize do mize, pošteno nadrla, če ne bi pomagalo, pa še lastniku lokala naredila kakšno pridigo.

Jaz do sedaj še nisem imela negativne izkušnje v restavracijah kjer strežejo hrano - vedno sem šla najprej vprašati zaposlene če ima pes vstop, do sedaj še nobeden ni imel nič proti, edino enkrat je rekla ena da nje pes ne moti, ne ve pa kako bi bilo z gosti. Pa sem šla v prostor, kjer bi sedeli s psico in vprašala najbližje goste če bi jih pes motil, pa so bili vsi ZA, da lahko pride notri.

Nam je pozimi uspel celo rekord - s petimi pasjimi velikani smo lahko šli v lokal, toda moram jih tudi pohvaliti (pse namreč), ker so bili vsi mirni in nekateri gostje sploh niso opazili petih ogromnih mrcin poleg nas... Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Bondi
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #27 : torek, 16.08.2005 : 13:54:49 »

Sem skrbica dveh krasnih kužkov, ki sta socializirana, kar pomeni, da slišita in ubogata na vse ukaze. Nisem se doživela, da bi zarenčala na koga (niti na človeka, niti na psa). In vendar: nikoli in nikdar jih ne peljem s seboj  v gostilno, pizerijo ipd (izjemoma gredo z menoj v (pred) lovsko kočo ali lokale oz. okrepčevalnice, ki so namenjene  pohodnikom in se nahajajo v naravi in kjer je moznost, da bi koga motila minimalna ali je pa sploh ni). Zakaj? Zato, ker ne zelim nobenega človeka posiljevati s svojima ljubljenčkoma. Mislim, da so lokali, gostilne, pizerije ipd. namenjeni izključno "človeškim gostom". Nekatere ljudi motijo tudi privezani kosmatinci, ki pridno ležijo pod mizo, še posebej tam, kjer je hrana. Sama sicer nimam teh zadržkov, pa vendar smo si ljudje različni.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #28 : torek, 16.08.2005 : 17:21:04 »

 Mislim, da so lokali, gostilne, pizerije ipd. namenjeni izključno "človeškim gostom". Nekatere ljudi motijo tudi privezani kosmatinci, ki pridno ležijo pod mizo, še posebej tam, kjer je hrana. Sama sicer nimam teh zadržkov, pa vendar smo si ljudje različni.
Citat

Se kar strinjam z zgornjim pisanjem, včasih se premalo zavedamo, da je več ljudi , ki niso ljubitelji psov, kot pa tistih, ki jih imamo radi.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #29 : torek, 16.08.2005 : 17:24:45 »

V lokalih, kjer so psi dovoljeni, mislim da nimajo koga motiti. Še vedno grejo lahko tisti osebki, ki so na pse alergični, v lokal, kjer psom vstop ni dovoljen.

Jaz mislim, da do sedaj nisem še nobenega "posiljevala" s tem, ker je moja psica ležela pod mizo ali meni ob nogah in se ni zmenila za druge. Vsaj odziva še ni bilo nobenega negativnega, kvečjemu sami pozitivni.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines