mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 15:07:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141123 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #390 : sobota, 07.02.2009 : 19:05:50 »

sessa... zaradi takih incidentov, pa se jaz po Mariboru ne sprehajam več brez spreja!!! Folk ni normalen  Angry! Endija mi je napadlo že več malih cuckov, lastniki katerih še niso slišali za povodce, kaj šele za vzgojo psov  Angry!!! Na srečo, sma jih vedno odnesla brez fizičnih posledic, je pa zato Endy postal agresiven do malih belih psov - pa se preklemano hudo matram, da bi ga tega odvadila  Sad!!! Ponavadi pa sem se še skregala s temi trapastimi, nevednimi lastniki, ki ne vejo, čemu služi povodec!!! Včasih so me še celo ozmerjali, češ zakaj sem pa svojega na povodcu mela in da je njegov - spuščen - zato napadel mojega, ali pa da se morajo psi med sabo zmenit, ali pa da je moja krivda, kaj pa nisem svojega psa v naročje vzela!!! Mislim, halo  Angry Angry Angry?! Folk je prizadet!!! Take sem vedno zastrašila, da naj mi dajo svoje podatke, da bom podala prijavo na policijo! Pri enih je zaleglo, druge pa še danes srečujem na sprehodih brez povodca, kajpak  Angry! Od ostalih sprehajalcev pa poslušam tragične zgodbice, kako je tudi njihove pse popadel! Od zdaj naprej sem rekla, da ko se še enkrat zgodi podobno, bom pristopla do lastnika neprivezanega, agresivnega psa, pa njega v oči našpricala, ker kaj drugega očitno ne zaleže!
Sreča samo, da ste imeli peppermint sprej zraven, pa da nobenemu spuščeni "črni vrag" ni kaj naredil! Take lastnike bi bilo res ZADAVIT treba!!! Psi so nepredvidljivi, ob srečanjih pa še toliko bolj in ne vem zakaj so eni take "flegme", pa vidijo, da se približuje nekdo s psom, pa ga še vseeno ne privežejo!!! Pa ponavadi imajo ravno taki pametnjakoviči spuščene pse, ki za odpoklic še slišali niso, kaj šele, da bi ga strenirali na svojem psu!!! Zoprno res  Angry!!!
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #391 : sobota, 07.02.2009 : 19:10:48 »

Malo offtopic vprasanje.  sram Kje se dobi ta peppermint sprej? Tudi pri nas je grozna situacija glede spuscenih psov (z in brez lastnikov).. Najprej se moram prepricati, da je zrak cist, preden stopiva iz bajte, tako da, katastrofa.. Rabim nekaj za zascito, ker moja "zverina" ni ravno majhna, da ga popokam v narocje. Da ne omenjam, da se po vecini sprehajajo sami sumljivi kvazi nemci in rottiji  Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #392 : sobota, 07.02.2009 : 19:11:37 »

Pepper spray (poprovec) Wink
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #393 : sobota, 07.02.2009 : 19:16:05 »

Jaja, to ze  Tongue Ampak kje se ga dobi? Nisem ravno iz velemesta, in pri nas nimamo trgovin, ki bi to prodajale, zato tudi sprasujem..  Wink
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #394 : sobota, 07.02.2009 : 19:30:31 »

ta sprej se da dobiti v vseh bolje založenih trgovinah za male živali Wink dokler ga naša ''pametna'' država ne bo zasegla in se odločla da je to orožje in bomo ostali brez vsakega varnostnega sredstva, ker zakonsko tako ali tako nič ne naredijo za te pse spuščene.
Eva D., da to je najhuje, ko se še lastniki potem pametne delajo in nas ''nalajajo''. Da in ta izjava, da se morejo sami zmenit, to se že tolikokrat slišala in vedno jim zabrusim nazaj, da si bom drugič vzela pitt bulla zraven, ne shih tzujev, potem pa se bosta sama zmenila z njihovim histeričnim pajacem.
Nevem kako je drugje po sloveniji, ampak maribor in okolica nista najbolj varna pred psi in predvsem ''vsevedimi'' lastniki.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #395 : sobota, 07.02.2009 : 21:15:57 »

Ovcka, ta poprov sprej se da kupit tudi v trgovinah z lovsko opremo, tud prek neta lahko naročiš  Wink... malo "pogooglaj", ker je res praktična zadevca in v okolišu, kjer jaz sprehajam psa že nujna, obvezna oprema... se sliši smešno, ampak tako je - na žalost  Undecided!
Vem ja, sessa... bi blo res fajn met kakšno pasmo "težke kategorije"  Grin... s prejšnjo psičko (mešanko med dalmatincem&nem.ovčar.), so se naju ljudje ognili na 100m, pse povečini dali na povodec, pa je bla psička bolj "mirne" in cartlaste narave, kot pa Endy  Grin... Se mi je vedno tak fajn zdelo, to je bil užitek it na sprehod... pa si se lahko prav sprostil  Smiley! Ne pa zdaj... z mojim malim cucekom, ko samo čakam s katere strani bo naju kaj napadlo  Angry!!! Se pa povsod najdejo taki "pametnjakoviči" brezobrazni, ne samo pri nas, ki ti "zagrenijo" sprehod in cel dan konc koncev  Angry!
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #396 : sobota, 07.02.2009 : 23:09:23 »

Hvala vsem za info  Wink
Logiran
markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #397 : torek, 23.02.2010 : 09:30:11 »

mene pa zanima. Če pokličem policijo, ker ima sosed dva spuščena velika psa, ki onemogočata meni, da bi šel na normalen sprehod z mojim psičkom, bodo ukrenili kaj? S tem ne mislim samo kazni, ker mislim, da kazen temu še najmanj pomaga. In ne, ne bom se šal osebno pogovorit z njim, ker to pa še manj pomaga. Je nek velik privatnik, poln samega sebe, ki si gradi neko farmo polno zanemarjenih konjev in ovc.

Psa sta me že večrat presenetla, napadla in me preganjala po več metrov do hišnega vhoda.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #398 : torek, 23.02.2010 : 10:18:42 »

markec, na http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=206 lahko pogledas, kaksne so pristojnosti policije v zvezi z izvajanjem ZZZiv.

Tako je policija pristojna za represivno ukrepanje ob kršitvah določb, za katere so predpisane sankcije v ... 6. točki prvega, drugega in tretjega odstavka 46. a člena.

46.a člen
Z globo od 800 do 33.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

6. ne zagotovi fizičnega varstva psa v skladu s tretjim odstavkom 11. člena tega zakona;

Z globo od 400 do 1.600 eurov se za prekršek iz prejšnjega odstavka kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika.
Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.

11. člen
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu. (3. odstavek)


Ce policaj ne bo vedel tega, kar je zgoraj navedeno, mu porini printano pod nos.
Logiran

markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #399 : torek, 23.02.2010 : 11:05:37 »

hvala za hiter odegovor.

še eno vprašanje mam. nisem glih vešč tega klicanja na 112 pa me zanima kaj sploh naj rečem tistemu tam v takem primeru, ko ne gre za nujen primer. Saj vem, da je to fejst laično vprašanje ampak me res to muči Smiley hvala še enkrat za informacije in odgovor.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #400 : torek, 23.02.2010 : 11:15:27 »

Pokličeš, se predstaviš, poveš iz kje kličeš in zakaj kličeš. In prosiš, če lahko pošljejo eno patruljo. Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #401 : torek, 23.02.2010 : 11:25:32 »

112 je Center za obveščanje, 113 pa policija. Da se ve, koga kličete. Wink
Logiran
markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #402 : torek, 23.02.2010 : 13:00:01 »

hvala za vse informacije. Naslednjič, ko me psa napadeta pokličem policijo brez razmišljanja.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #403 : torek, 23.02.2010 : 13:05:42 »

Jaz sem enkrat klicala policijo zaradi spuščenega psa. In mi je policaj najprej naložil cel kup bučk, ko sem mu zrecitirala zakon, pa je rekel, da gre pri spuščenem psu za prekršek in ne za kaznivo dejanje. Zato lahko policija kaznuje lastnika samo, če ga vidijo s spuščenim psom, ne pa, če lastnik takrat psa pripne (ne glede na število prič, foto posnetek ali karkoli drugega).

Ali ima kdo kakšne izkušnje, če je to res? Priznam, da si nisem še pogledala zakona o prekrških.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #404 : torek, 23.02.2010 : 17:56:54 »

Če je pes samo spuščen je eno, če pa rečeš da te dva psa napadata, pa da ne moreš na ulico... pa stavim, da bo patrulja tam v rekordnem času.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines