mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 12:58:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141119 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #465 : sreda, 07.04.2010 : 18:21:09 »

zalarjeva, glede na to da se mi zdi, da si iz Podutika in, če te je ta pes tam zasledoval ali je možno malo bolj natančno opisati kje te je zasledoval, ker se jaz tam velikokrat sprehajam  s svojo psičko in ga res ne bi rada srečala. Undecided
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #466 : sreda, 07.04.2010 : 18:28:20 »

Zasledoval me je od začetka makedama, če greš od delikatese, mimo gasilskega doma, mimo apnenice in do doma.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #467 : sreda, 07.04.2010 : 18:34:22 »

Najlepša hvala za odgovor. Bom pozorna.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #468 : nedelja, 11.04.2010 : 19:14:06 »

Včasih imam že poln kufer teh neobzirnih skrbnikov ali lastnikov psov. Jebela...v samem mestu oz. mestnem parku se človek ne more več v miru sprehajati. Na koncu sem pa jaz tista "tanesrmna pesjanarka".
Greva z Divo v park (bil je prazen) in začneva se malo igrati (trikci, skakanje za balonom...), ko nenadoma zagledam kako en mali pasji "cefizelj" laufa proti nama. Ker Diva ni najbolj navdušena nad psi, sploh, če ima kakšne opravke z baloni sem jo prijela in gledam kje bom zagledala lastnico. Na evo... Ženska, pri kateri sem prvič bila tiho, ko je lovila svojega psa okoli Dive, drugič ji je moja mama zabrusila, če ne more imeti psa na povodcu, če je ne uboga, saj ga je ponovno lovila vsaj 5 min. okoli Dive (Diva pa čisto penasta), no in zdaj tretjič nikakor nisem mogla bit tiho.
Ko vidim, da pes leti proti nama sem se zadrla ženski (ki je bila oddaljena vsaj 100 m), da naj pokliče svojega psa. In pol se začne dreti čez cel park "Fifi! Fifi! in seveda je ta "Fifi" ne "šmirgla" 5%. Je pa počasiiii prihajala k nam, očitno si je vzela čas, ker jo je zabavalo, ko sem se na psa drla "stran". No, in ko kokoš končno priskaklja do mene, ji rečem, da je tole že tretjič in da naj ima psa na povodcu, če je ne uboga. In pol me začne spraševati kako je ime moji psici. Jaz  Huh "Ni važn kak je psici ime, prosim, če psa primete", ji rečem. Pa mi spet dvigne pritisk z vprašanjem ali ukazom  Grin "Vprašala sem vas kako je psu ime". Sem rekla, da niti mal ni pomembno ime mojega psa in me niti malo ne zanima, če sta pred tedni divjala skupaj na nekem travniku (mene gotovo ni bilo zraven  Tongue ) in da ji zadnjič rečem, da naj že v "k...." prime psa. Pa mi začne neki lajat, da kako negativno energijo trošim okol sebe in nič čudnega, da je moj pes cel penast  Huh in da je njen kuža star komaj 9 mesecev in se mora socializirati. Aja? Od kdaj pa je socializacija psa, da nadleguje druge, da se mora sama lastnica/skrbnica dreti čez pol parka "Fifi" in se na koncu še prerekati z mano? Sem rekla, da mi dol visi za tako socializacijo in da naj že priklene psa. No, po 10ih minutah dretja "Fifi" ga je le priklenila, odšla sem v drugo smer in še poslušala kako nestrpna sem.  Roll Eyes
Sem ji še sam zabrusila, da zaradi takih kot je ona, veliko ljudi ne mara psov. Seveda se ni strinjala z mano in bojda zaradi takoh kot sem jaz ljudje ne marajo psov.  Grin Ja, verjetno... Moj pes, ki nikogar ne nadleguje, ne psov, ne ljudi povzorča odpor, njen "Fifi", ki pa v vsakega vtakne svoj nos je pa predmet občudovanja. Madona, ka me to jezi.  Angry

No, da ne boste mislili, da je žensko kaj ganil tale najin "pogovor". Dva dni nazaj sem znorela...dobesedno znorela. Že tako je bila v parku gneča, ker je pač bilo lepo vreme, tako da je samoumevno, da ne pustiš, da pes leta naokoli brez povodca.
Z Divo in z Apisom (8 tednov star mladiček), sem odšla na travnik, da bi malega malo utrudila, socializirala, da se malo naigra... V glavnem, na krajši sprehod. Z obema se igram, malce odmakjeno stran od ostale množice, ko nenadoma zagledam kako spet ta isti "fifi" laufa proti nam. Kar prebledela sem...ne, da Diva ni najbolj navdušena nad njim ampak do Apisa je zelo zaščitniška in sem vedela, da bo vse skup eno veliko sr.... Divo zagrabim za ovratnico, jo dam čisto k sebi, malega sem tako imela na fleksiju in pes prileti do nas. Na vsak način je hotel pridet do tamalega, da bi ga prevohal, Diva je čisto znorela, jaz pa še bolj. Po minuti mojega dretja (kletvic ne bom pisala) se je ta "gospa" le prikazala in prišla do nas, seveda z ne preveč hitrimi koraki. Medtem je pes silil in silil v Apisa, da sem ga na koncu brcnila v trebuh, da je zabevskal ampak očitno še premalo, ker je pol še vedno krožil okoli nas, kakšen meter stran. Divo sem že komaj držala, trola trapasta pa se je le prigugala do nas in prijela svojga psa. Vem samo, da se nisem nič obremnjevala z okolico, kaj si misli o moji kulturi, vem samo, da mi je baba tako dvignila pritisk s svojim pametovanjem kako sem kulturna in da se naj umirim in na koncu še z grožnjami..."saj boš vidla, ko boš nekje sama...". Prosim?!!!  Shocked A zdaj mi misliš pa še grozit?!!! Bila sem tako jezna...ne jezna, besna. Da se moram vedno z enim in istim folkom kregat, biti nekulturna, nesramna in ne vem kaj še vse, samo zato, ker se jim ne ljubi svojih cuckov imeti na povodcu... Pa višek no! Če se mi še 1x približa ta pes, od ženske, ki sem jo že vsaj 4x opozorila, da naj ima psa na vrvici, ga bom tako "našutirala", da se mi ne prebliža več na 10 m. A se res ne da nekaterim dopovedati, da ima psa zase in ne za pol Celja? Pol mi pa še dviga pritisk, ko se ženska ne umakne in ne umakne ampak stoji 2 m stran in se neki prereka z mano. In da ve, da sem delala v ZOO trgovini, saj je bila večkrat tam. Ooooo! Ja, dobro, da to ve. Sem rekla, ja in??? Kako vezo ima vse skup s tem kje sem delala?
Eni res niso normalni ali pa jim je prekleto doooolgčas.  Lips Sealed
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #469 : nedelja, 11.04.2010 : 19:56:56 »

ma daj naslednjič prec pokliči policijo, ker tale baba (no in nejn Fifi takisto)  gre pa že meni ornk na ku**c, pa samo berem tvoje pisanje... Angry
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #470 : nedelja, 11.04.2010 : 20:01:13 »

Ja, očitno jo bo samo to streznilo.   Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #471 : ponedeljek, 12.04.2010 : 08:55:17 »

Lorry, te čisto zastopim. V petek sem skoraj popolnoma izgubila nadzor nad sabo tudi jaz (žal v prisotnosti otrok sram Undecided) Ne samo, da je odvezan NO cotal našo Missy na cesti, potem se je baba še usajala, da si jo drznem tikat (to, da je bil njen pes spuščen in je napadel mojega 6x manjšega psa itak nima veze, ane...). In na koncu se je prav zaničljivo režala, ko so jo njeni otroci (ki so bili tudi na vrtu, samo da niso videli samega napada) očitno spraševali, kaj se je zgodilo, da se tako deremo Lips Sealed
Mi smo malo ˝glasovali˝ potem doma in dali prijavo na VURS s ciljem, da jim naložijo, naj dvignejo ograjo, ki je trenutno visoka cca 1m in so jo dali narediti po tem, ko je pes že odrasel. Saj ni važno, da psa zadrži, važno je, da dobro izgleda umeščena v njihovo krajinsko zasnovo vrta (ki je sicer res lep Lips Sealed).
In 1 m visoka ograja naj bi zadržala odraslega NO Shocked Shocked Shocked
Saj nima veze, sam da dobr zgleda, ane....
Sem pa komaj mojemu preprečila, da ni letel za psom na dvorišče in ga nalomu, ker je njegovo lubico Micko grizu Evil

Micka naša je pa še vedno čist usrana...
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #472 : ponedeljek, 12.04.2010 : 09:03:26 »

Bemti ta folk! Očitno jih nič ne bo streznilo, dokler ne bodo segli loboko v žep.  Angry
Logiran
_martina
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #473 : torek, 13.04.2010 : 11:55:03 »

Hm, mi smo pa naleteli na psa, ki je sicer bil na povodcu.. Ampak ga je vlekel za sabo, lastnica pa ene 200m stran ( se pogovarja s prijateljicami itak  Roll Eyes )
Prilaufa drugi pes, laja ko blesav. Se začnem dret. Pes se ustraši in se malo odmakne. Prilaufa tale s povodcem in se ne odziva na moje dretje. Lastnica samo stoji in gleda. Moj na štriku me itak brani in ima grbo do zvezd, ne prenaša da psi lajajo na njega.
Na koncu sem mogla s palico odganjat pse, lastnice pa so samo stale in gledale.. Da slučajno njihovi pridni kužki nebi skasirali s palico po riti  Lips Sealed
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #474 : torek, 13.04.2010 : 14:55:26 »

Ja..  Angry teh podivjanih psov imamo očitno res že vsi dovolj.. še bolj pa njihovih neodgovornih zmešanih lastnikov.. če jih sploh imajo..  Lips Sealed

Pri nas se že dobri 2 leti sprehaja mešanec (skoraj sigurno z bordercolijem - se opravičujem morebitni napačni pisavi..), ki so ga odvrgli iz avta in vandra okrog po Mariboru..
Na začetku se mi je pes še smilil, dokler ni začel napadati psov na sprehodih, še posebej, ko se kakšna psička goni (beri: nonstop)..  Angry Angry
Pri sebi ga ima ena "gospa" in njena mama, ki imata doma nemško ovčarko (definitivno ne prijazno), mu ponujata hrano, skratka - samo njima se pes pusti prijet.. Tam spi, jé, čez dan pa po svoje.. In ko se srečamo, pes pridirja in renči tako v mojega psa kot v mene, ona se pa sladko smeji, da sploh ni njen.. da se pač prostovoljno pri njej zadržuje.
Pes je že ugriznil enega labradorca, ki so ga imeli zelo dolgo pri vetu, da so sploh ugotovili, kako mu kaj pozdravit, ker tisti agresivnež ni bil cepljen že več kot 2 leti..  Lips Sealed Angry Angry
Trenutno je obdobje, ko se tudi naša mala psička goni in se ves čas zadržuje okrog našega bloka, ko pa z mojim ven stopim, pa se mu za vrat obesi in ga hoče pogrist.. ljudem brez psov se sploh ne upa približati.
Cele situacije imam dovolj, ampak nihče ne ukrepa.. na policiji bi naj bilo že kar nekaj pritožb, zgodilo se pa še ni nič.
Gospe, ki ga hrani, sem rekla, da če je tako odgovoren pasji ljubitelj pa po njenih besedah se ga hoče znebit (čeprav ne zgleda tako), ga naj sprne na povodec in pelje v zavetišče.. To pa draga gospa ne bo naredila..
Sem ji tudi pojasnila, da je odgovorna zanj, če mu nudi hrano, pa je le zamahnila z roko in šla, cucek pa nas dalje zasledoval in renčal... Zdaj je že moj star 1 leto in me je prav strah, da bo enkrat prišlo tako daleč, da se bosta zravsala - bogve, kakšne bolezni vse ima ta mrcina.. Undecided Shocked

Od takrat naprej hodi po istem travniku in se mi smeji in provocira, cucka pa tako ne bo prijela.. očitno uživa, ko se med seboj pretepajo..  Angry Angry Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #475 : torek, 13.04.2010 : 15:02:02 »

Jaz ne vem, no.... folk je totalka ubrisan Angry Angry.
Me pa čudi, da večinoma govorimo o ˝babah˝ Roll Eyes Lips Sealed
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #476 : torek, 13.04.2010 : 15:04:57 »

Haha.. imaš prav, ja.. :/
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #477 : torek, 13.04.2010 : 16:16:14 »

Pri nas se že dobri 2 leti sprehaja mešanec (skoraj sigurno z bordercolijem - se opravičujem morebitni napačni pisavi..), ki so ga odvrgli iz avta in vandra okrog po Mariboru..

Popravite me, če se motim, ampak... a ni za takšne pse pristojno zavetišče? Tista gospa pa pač v toliko, da ga hrani, ni pa naredila nič drugega.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #478 : torek, 13.04.2010 : 16:26:15 »

Zavetišče ga je prišlo iskat, kolikor vem.. pa ga niso mogli ujet - menda so celo streljali nanj z uspavali pa ni uspelo.
Zakaj pa niso naprej posredovali, pa samo oni vejo.. :/

Tista gospa bi ga komot lahko peljala tja, ker se res samo njej pusti prijet, ljudem brez psov se pa sploh ne približa..
Za psa kar skrbi, ampak ko pa so problemi z njim, pa ni njen.. TO ME MOTI.. ali ga imaš pri sebi in opremljenega s povodcem in ovratnico, ok.. Na pol pa žal ne gre.. oz. vsaj ne bi smelo it..
Vmes je celo uspel zaploditi eno leglo, kako dolgo pa se bo njegov pohod nadaljeval, pa ne vem.. Sad
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #479 : torek, 13.04.2010 : 16:33:09 »

Haller, glede na to, da pes ni od nikogar (kot praviš, tudi če ga hranita verjetno zanj ne bosta želeli krit stroškov zavetišča in ne bosta želeli biti lastnici...) pokliči zavetišče naslednjič ti, saj ni treba, da kliče ena od "lastnic".  Saj če jih je nekdo že poklical pa ni uspelo to ne pomeni, da je pa stvar zaključena in je to to. Sami od sebe pa seveda tudi ne bodo prišli Wink. Napiši si številko pristojnega zavetišča in jo imej s sabo. Ko psa zagledaš jih pokliči in poskušaj (če ti seveda uspe) s kakim priboljškom ali hrano in dodatnim povodcem psa zadržati, ali pa vsaj zadržati v nekem območju.
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines