mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 23:20:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 140832 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
_martina
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #480 : torek, 13.04.2010 : 17:47:27 »

Jaz konkretno govorim o 'starih babah' ( pa nočem nobenega užalit!)
Njihovi pritlikavi psi so itak najbolj pridni in nič nočejo. Ko se zaganjajo v mojega psa pa 'itak nič nočejo'.
Pa naredim med bloki samo 200m, med tem pa se mojemu na bedro nalimajo 4 psi minimalno.
Sem že obupala in naslednjega Titija/Fifija/Mikija/Pikija/karkoliže nabrcam.. In itak bom spet jaz tista nesramna  Angry
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #481 : torek, 13.04.2010 : 18:28:32 »

Haller, glede na to, da pes ni od nikogar (kot praviš, tudi če ga hranita verjetno zanj ne bosta želeli krit stroškov zavetišča in ne bosta želeli biti lastnici...) pokliči zavetišče naslednjič ti, saj ni treba, da kliče ena od "lastnic". Saj če jih je nekdo že poklical pa ni uspelo to ne pomeni, da je pa stvar zaključena in je to to. Sami od sebe pa seveda tudi ne bodo prišli Wink. Napiši si številko pristojnega zavetišča in jo imej s sabo. Ko psa zagledaš jih pokliči in poskušaj (če ti seveda uspe) s kakim priboljškom ali hrano in dodatnim povodcem psa zadržati, ali pa vsaj zadržati v nekem območju.

Houdini.. bi to naredila, ampak se me pes že pošteno boji, saj sem ga že parkrat morala zbrcati vstran od svojega psa, ker ga je napadal.. Ljudem brez psov se sploh ne upa približat, kakšnega drugega psa pa definitivno ne mislim izpostavljat.. :/ Pa zavetišče je že enkrat ukrepalo pa brez uspeha in so pač pustili stvari kot so...
Nisem več nikogar videla, da bi skušal podivjanca ujeti.. Sad
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #482 : sreda, 14.04.2010 : 00:22:25 »

Kolikor je meni jasno, si psa v nekaj dneh dolžan izročit oz. najdbo sporočit pristojnemu zavetišču (končno ga nekdo lahko išče), vkolikor ga obdržiš in hraniš, se šteje, da si postal lastnik (spet po toliko in toliko dneh, ki so itak tu že pretekli). Prostoživečih naj pri nas namreč ne bi bilo in jih po tej logiki niti ni mogoče samo hranit.
Gospa ga očitno hrani (in je po zakonu torej lasntica), ga pa ni cepila, čipirala, nima ga pod kontrolo... tole je vredno prijave na VURS plus na policijo (na to zadnjo magari vsak dan oz. vsakič, ko ogroža, grozi, renči...). Naj prijavljajo različni osebki, zmeni se magari še s kom iz bloka, da tudi kliče policijo, poslikaj ga, kako sam šeta naokrog, zahtevaj od organov poročilo o tem, kaj so naredili, skratka migajte, so dolžni ukrepat.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #483 : sreda, 14.04.2010 : 07:16:17 »

Ja.. baje je že več ljudi prijavilo policiji pa ni bilo nič od tega... Sad
Ker nisem vedela, kaj še storiti, sem šla h gospe in ji pojasnila, da je zakonsko odgovorna za psa,
ki ga hrani.. In je začela, da se pač pri njej zadržuje in jo ima rad (seveda.. ker mu je všeč ali kaj???),
ona pa bi se ga rada znebila in ga kao zapira pred dvorišče..
Pa sem ji rekla, da če bi bilo to res.. ga ne bi krtačila, hranila sigurno, ker se ne zadržuje tam brez razloga pa hodi
z njo in njeno psico na sprehode.. bi ga pripela in odpeljala ali vsaj poklicala zavetišče..
Pa je jezno odkorakala..
Največji problem teh "skupnih prijav".. da je veliko ljudi, ki pač vidijo le ubogega potepuškega psa in mu za nameček še hrano nastavljajo povsod, kjer je možno.. :/

Nekako bo pač res treba ukrepat, ker bo pes le še bolj agresiven in občutljiv na druge pse... Odkar se naša psička goni, neprestano straži okrog bloka, nastrada pa moj pes, ki ven pride pa se mu ta zverina obesi za vrat.. Sad
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #484 : sreda, 14.04.2010 : 07:43:27 »

Jaz konkretno govorim o 'starih babah' ( pa nočem nobenega užalit!)
Ni problem samo v starih, verjemi...
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #485 : sreda, 14.04.2010 : 09:14:04 »

Ni problem samo v starih, verjemi...
Niti slučajno. Tudi v tem primeru, ta ženska ni ravno tako stara.
Logiran
_martina
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #486 : sreda, 14.04.2010 : 11:32:17 »

Verjamem da ne. V mojih primerih so samo stare babe z malimi tečnimi psi. Čudi me, da so lahko vsi večji lepo vzgojeni psi na štrikih, njihove pošasti pa ne. Lips Sealed
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #487 : sreda, 14.04.2010 : 14:18:50 »

Kolikor je meni jasno, si psa v nekaj dneh dolžan izročit oz. najdbo sporočit pristojnemu zavetišču (končno ga nekdo lahko išče), vkolikor ga obdržiš in hraniš, se šteje, da si postal lastnik (spet po toliko in toliko dneh, ki so itak tu že pretekli). Prostoživečih naj pri nas namreč ne bi bilo in jih po tej logiki niti ni mogoče samo hranit.
Gospa ga očitno hrani (in je po zakonu torej lasntica), ga pa ni cepila, čipirala, nima ga pod kontrolo... tole je vredno prijave na VURS plus na policijo (na to zadnjo magari vsak dan oz. vsakič, ko ogroža, grozi, renči...). Naj prijavljajo različni osebki, zmeni se magari še s kom iz bloka, da tudi kliče policijo, poslikaj ga, kako sam šeta naokrog, zahtevaj od organov poročilo o tem, kaj so naredili, skratka migajte, so dolžni ukrepat.
se strinjam. pes je zdaj njen , če hoče al noče. naj dobi prijavo, pa se mogoče spomnila, da ga lahko ujame.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #488 : sreda, 14.04.2010 : 14:50:37 »

Hm ..., ce ni cipiran, lahko tudi ona rece, da ni njen Undecided
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #489 : sreda, 14.04.2010 : 17:58:46 »

A je ta pes kdaj pri njej noter? Če bi bilo možno, da pride kdo od zavetišča takrat do nje in prevzame psa? Če ni njen, ga bo izročila...
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #490 : sreda, 14.04.2010 : 19:18:45 »

To sem ji že sama rekla... pa noče... saj to je problem. Ker (kolikor vem) ima edina neposredni stik s psom pa sem že 100 krat ponovila, da če ima vsaj malo vesti in se izreka za ljubitelja živali, da ga naj preda v zavetišče in če se vsaj malo normalizira, morda tudi najde nov dom (ampak v pravem pomenu besede).

Ženska pa z roko zamahne pa odide.. in na žalost sva že prišli na mejo in z njo več ne zmorem normalno komunicirat, ker vsakič, ko cucek napade mojega psa (pa verjemite, da ni edini, ki je bil in bo napaden s strani tega mešanca), potem pa se še ona sladko smeji zraven, ker mi zameri, da jo vsakič opominjam, da jo bom prijavila.. me ima, da bi zadavila psa pa še njo zraven.  jezen jezen

Trenutno se pes zadržuje okrog naše stanovanjske stavbe, natančneje pri vhodnih vratih.. in če prej ne pogledaš ven, se vanj dobesedno zaletiš.. potem je tudi jasno, kako na pse reagira in smo spet v problemih..  Undecided Angry

Sem že razmišljala o kakih metodah, da bi ga ujeli, glede na to, da mu hrano nastavljajo, ampak nimam ideje, kako to izvesti..
Ker če se mu človek začne približevat, mu je vseeno za hrano in pobegne (domnevam, da ima "doma" zasigurano in mu je vseeno).. Kakšne ideje morda?  Undecided
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #491 : sreda, 14.04.2010 : 19:50:08 »

Haller, od kod pa si? Prašam ker me zanima katero je pristojno zavetišče, pa da ne bos pet to ali tisto imenovano, bo kraj kar dovolj Wink
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #492 : sreda, 14.04.2010 : 20:17:39 »

Maribor..
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #493 : sreda, 14.04.2010 : 21:04:09 »

Jaz imam pa en malo drugačen problem .... no o kopici lastnikov teh malih ki se dnevno zbirajo , pse na frej in se prosto "igrajo" po parku , zaganjajo v naše ko gremo mimo , pa potem nas grdo gledajo ker imamo pse na štriku in gremo mimo , ker naši so pa itak tako hudi da so pripeti in žleht ker ne sprejemajo gruče malih nevzgojenih ki prileti iznenada ... ne bom zgubljala besed zaenkrat.
Smo šle danes , tako kot vsak dan, s kolegico in njeno bokserko , pa jaz s svojo, na ne ravno obljuden plac, malo gozda okrog, ampak teren ful pregleden tako da že na sto metrov vidiš če se ti še kak sprehajalec psa približa, v bistvu je to rudniška zemlja nedaleč stran od dnevnega kopa.
In medve psici tam spustiva, se pa nikdar ne oddaljita več kot 20 m od naju, pa tudi če kdo prihaja ju vedno pripnema, poleg tega da obe ubogata in sta čist neproblematični.
Pride od zgoraj en tip , starejši , kao nek pohodnik in se ustavi eno "etažo" nad nama, nekih 70 m morda , najprej naju ful gleda, kolegica svojo pripne , za vsak slučaj, ker vsi dobro vemo kako so ljudje v zadnjih časih neg nastrojeni do psov, moja se pa itak sploh am ne vzame nobenga .... in tip kar naenkrat fotoaparat v roke in naju fotka  Shocked , ker nama itak ni bilo nič jasno greva za njim in ga sprašujeva zakaj naju je fotkal in on se od daleč neki piz .... da smo v naravi in ne na svoji zemlji ... potem se ustavi še pred parkiranem avtom ob cesti in fotka še avto oz. predvidevam da registracijo.
Ker nama ni bilo nič jasno ... kaj je bil sploh namen tega, štekala bi namreč da bi se psic ustrašil, da bi zašibali do njega, al da bi ganjale morda kakšno žival  al da bi bili na njegovem terenu ..... konec koncev ali me ima res vsak bebec pravico fotografirat , mene, mojega psa, avto ....
In ker mi ni dalo mira, sem šla sama informativno na policijo in jih povprašala, povedala da me je nadlegoval s tem da me je fotkal brez razloga ....  In odgovor, da on nima kaj storiti s temi fotkami in da me nima pravice fotkati sploh .... v glavnem policaju tud ni bilo nič jasno ( tud kako prijavo morda bi tip lahko podal al kaj ) , še smešno se mu je zdelo , vprašal me je sicer kako je zgledal ....
Res je folk že čist ubrisan, vedno in vsepovsod se najde kdo ... pa sploh ko vedno pazim, da koga ne posiljujem s svojim psom, v urbanem okolju jo imam vedno na štriku, pa še to ful na kratko, izogibam se otrokom ... spoštujem tud tiste ki psov ne marajo, ja a zdej pa še v čisto "vukojebino" res ne bom več smela al kaj ....  Roll Eyes
Ima kdo izkušnje s podobnim oz. kaj bi si vi mislili .....  Undecided
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #494 : sreda, 14.04.2010 : 21:13:56 »

Huh..  Roll Eyes

Predvidevajmo, da je veliko čudakov na svetu (to že vemo  Evil).

Pomoje.. če bi vas slikal kar tako, se potem ne bi razburjal, ko sta ga spraševali.. pa tudi avta ne bi slikal..  Huh
Pa sta ga prvič videli?

Pri nas se najdejo kakšni friki, ki potem to posredujejo policiji, ki že celo na travnikih po novem piše kazni za pse brez povodca..  Angry Shocked
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines