mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:04:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 139716 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #690 : torek, 09.10.2012 : 20:16:24 »

Jaz imam dobre izkušnje s "hribi" na Brezovici in pri Črnučah (Nadgorica).  Smiley Je manj frekventno.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #691 : torek, 09.10.2012 : 20:23:11 »

Jaz imam pa dobre izkušnje na Rožniku, pa sem velikokrat tam. Se pa sprehajam bolj na tem koncu, kjer je Mostec (iz Rožne do Cankarja pa potem dol proti Mostecu, tudi recimo tik nad ZOO) in po stranskih poteh, kjer se le da.. Na teh glavnih poteh je toliko večja frekvenca, čeprav me po drugi strani skrbi, kaj me čaka na teh stranskih, ko se bo nek neodgovoren lastnik zavedel enako. Če ti je Rožnik blizu in fajn, ne obupat. Je ogromno poti in potkic. 
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #692 : torek, 09.10.2012 : 20:57:44 »

Potem pa resno vprašanje.
Imam psičko 13kg staro pol leta. Ni,a problemov z ljudmi ali z bilo katerim psom-da bi želela koga napast. Če kateri pes laja se umakne. Vendar je do zdaj nisem spuščala, saj sem se bala, da se bo kdo pritoževal.
Torej ni nič narobe, če jo imam na Rožniku, gradu ali kakšnem pst-ju spuščeno? Odpoklic načeloma štima, ampak običajno rabi kak trenutek, da se obrne in pride do mene-če pa začnem laufat, pa takoj priteče.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #693 : torek, 09.10.2012 : 21:01:20 »

 seveda, sem pa jo spustila, če sva srečali kakšnega psa za igro Smiley.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #694 : torek, 09.10.2012 : 21:05:46 »

Največji procent privezanih psov je na urejeni sprehajalni poti za Bistrico. Je pa tu tudi največji procent zoprnih psov, ki se zaganjajo na povodcih v vse, kar gre mimo njih. Zoprno.

Res je. Če greš kje drugje pa ne srečaš nikogar, razen tiste, ki hodijo tam z namenom, da ne srečajo nikogar. In posledično tudi ne marajo, da bi se psi preveč ovohavali in ljudje ogovarjali med seboj.  Wink No, če sem iskrena tudi meni ogovarjanje ne paše preveč, bi bila pa vesela ovohavanja.  Tongue

Meni je to za Bistrico zelo moteče, ker se trudim iz dneva v dan, da (boječi) psici omogočim "normalna" srečanja s psi, potem pa pride en tak in skoraj da ne izniči ves vložen trud.  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #695 : torek, 09.10.2012 : 21:20:53 »

Pojdi raje na polje, tam so bolj normalni. Samo premalo jih je. Zato pa sprašujem, če jih v Ljubljani res mrgoli.

Sicer pa: zaradi parih nesramnih vase zaverovanih lastnikov, ki mislijo, da so oni zlato, vsi ostali pa blato, se res ne gre umikati. Če psa na prijazno prošnjo vsaj ne poskusijo odpoklicati (če se trudijo pa jim ne gre, se jim lahko prijazno pomaga), potem se pač odžene nesramnega psa. Ponavadi zadostuje že ostra beseda, ki jo podkrepiš z malce cepetanja, če ne pa zmeren udarec s povodcem. Načeloma imaš potem pred temi lastniki mir. (velja samo za nesramne pse, ne za resno agresivne)
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #696 : torek, 09.10.2012 : 21:36:43 »

Sicer pa: zaradi parih nesramnih vase zaverovanih lastnikov, ki mislijo, da so oni zlato, vsi ostali pa blato, se res ne gre umikati.

Saj to, jaz skušam tudi med takimi naučiti psico, da se vede tako, kot jaz želim, da se vede in ne, da beži na vse možne konce pred njimi. Iz tega vidika mi taki pridejo prav. Je pa težko.

Torej ja, očitno bomo ob vikendih začeli redno hoditi v Ljubljano, namesto v bolj odročne konce.  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #697 : torek, 09.10.2012 : 21:54:32 »

Ja, v Ljubljani mrgoli psov, spuščenih in ne, malih in velikih, in najti primeren manj obljuden konec je izjemno težko. Midva s seniorčkom sva ljubila Golovec, a sva hodila samo po precej odročnih, skoraj neznanih poteh, po glavni poti od observatorija dalje je kot na Čopovi ob drugi uri. So pa tam na žalost zelo okuženi klopi.
Se mi pa zdijo lastniki v Lj. danes bistveno bolj vzgojeni kot pred desetimi, dvajsetimi leti, in če svojega psa odpokličeš in pripneš, ker ti nasproti prihajajoči nekako ni všeč, skoraj v 99% naredi isto tudi drugi lastnik. Že dolgo nisem imela nasprotnih izkušenj, pa sem redna sprehalka s psi po gosto in manj gostofrekvenčnih pasjih poteh. S primerno socializiranimi cucki Tongue, seveda.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #698 : sreda, 10.10.2012 : 07:27:11 »

Se mi pa zdijo lastniki v Lj. danes bistveno bolj vzgojeni kot pred desetimi, dvajsetimi leti, in če svojega psa odpokličeš in pripneš, ker ti nasproti prihajajoči nekako ni všeč, skoraj v 99% naredi isto tudi drugi lastnik.
Se strinjam, jaz imam po navadi probleme z vedno istimi psi/lastniki (ene 3 lahko na hitro naštejem, 1 od tega je resno agresiven, ljudje se celo izogibajo določenim potem, kjer hodi, ali pa nosijo sprej za odganjanje  Angry ), ostala večina je res ok.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #699 : sreda, 10.10.2012 : 07:28:21 »

Ja, to je res, eni in isti/posamezni so resen problem.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #700 : sreda, 10.10.2012 : 09:11:43 »

Sem pa zelo presenečena, da imajo pse tako spuščene, ker na kakem pst-ju  zna bit ob vseh kolesarjih to tudi nevarno...

Na PST-ju so po mojih izkušnjah veliko bolj nevarni fleksi povodci. Ker velikokrat so lastniki na eni strani poti, pes pa na drugi. Vmes povodec - in če imaš srečo, da je še mrak, se mimogrede spotakneš med tekom.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #701 : sreda, 10.10.2012 : 09:16:40 »

Se strinjam, jaz imam po navadi probleme z vedno istimi psi/lastniki (ene 3 lahko na hitro naštejem, 1 od tega je resno agresiven, ljudje se celo izogibajo določenim potem, kjer hodi, ali pa nosijo sprej za odganjanje  Angry ), ostala večina je res ok.

Jaz se redno sprehajam in tečem po Rožniku (to drugo sicer brez psa), pa nimam nobenih negativnih izkušenj.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #702 : sreda, 10.10.2012 : 09:31:12 »

Jaz se redno sprehajam in tečem po Rožniku (to drugo sicer brez psa), pa nimam nobenih negativnih izkušenj.

Jaz sem govorila za ljubljanski grad. Je tudi malo manjši kot Rožnik ali Golovec, mogoče je kakšna razlika, ne vem. 
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #703 : sreda, 10.10.2012 : 09:43:00 »

Roadman, do pred kratkim smo živeli v Šentvidu in imam bolj naštudiran ta konec ... na romarske poti smo zelo redko zahajali, ker jih ne maramo. Veliko smo se sprehajali po hribu, skozi katerega gre šentviški predor (torej proti Toškemu čelu) ali po hribu med Podutikom in Dobrovo (Stražni vrh/Klobuk). Izhodišč veliko, poti mrgoli, ljudi malo (so pa tudi kolesarji, ampak bolj poleti), še manj s psi ... veliko gob, borovnic in kostanja Wink. Za ljubljanske razmere skoraj raj, vsaj zame, in če bi se vrnila v LJ, bi se zagotovo hotela na ta konec. Tudi na hribu med Črnučami in Gameljnami, proti Rašici, nam je bilo zelo všeč, ampak mogoče nekoliko bolj obljudeno (še vedno pa "puščava" v primerjavi z Rožnikom ali PST-jem). Zelo luštno je tudi pod tem hribom v Sračji dolini, to je od Črnuške gmajne gor proti Rašici (nadaljevanje Ceste v Pečale). Glavna promenada je precej obljudena, stranske so pa super. Polja imaš pa za Stegnami čez železnico ... med Cesto na Poljane in Avšičevo oz. Obvozno (nemško) cesto, pa med Obvozno in Savo. No, tolk o severnem obrobju Wink.
Logiran
Saga
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #704 : sreda, 10.10.2012 : 10:15:43 »

Hm ja, jaz svojo spustim vedno ko jo lahko. Je pa res, da ji ne dovolim silit v druge pse ali ljudi. Ker sem se bala da mi odpoklic ne bo štimal, sem res na tem delala od prvega dne. Sem in vedno bom zagovornica, da psi morajo biti tudi spuščeni, se poigrati,... Ne doživljam živčnih zlomov če se nam drug pes približa, dokler nima kakšnih agresivnih izpadov (takrat me velikost niti ne zanima), od lastnika pričakujem da psa odstrani. Če je pes tečen in vidim da psici ne paše, lastniku rečem da pride po njega. Na začetku sem bila zelo prijazna in se trudila lepo pogovoriti (ker sem bila večkrat, lahko rečem šokirana, nad odzivi), zdaj, če imajo kakšne pripombe ponavljam ''ne zanima me'' kot papiga, če niti to ne zaleže, spet lepo rečem naj pridejo po psa, ker način na katerega jim ga bom dostavila oz. odgnala jim sigurno ne bo všeč. Ponavadi ob grdem pogledu zadostuje. Je pa res, da moja psica ni med manjšimi in nimam straha pred kakšnimi poškodbami od drugih psov...
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines