mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:04:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 139719 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #705 : sreda, 10.10.2012 : 10:34:07 »

Jaz sem govorila za ljubljanski grad. Je tudi malo manjši kot Rožnik ali Golovec, mogoče je kakšna razlika, ne vem. 

Tam bi znalo biti drugače, ker je Grad manjši in ni stranskih poti. Sicer pa se ti opravičujem, ker sem očitno po pomoti citirala ravno tvoje sporočilo (o Rožniku je bilo veliko govora v drugih sporočilh).
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #706 : četrtek, 15.11.2012 : 12:58:38 »

Ena današnja neljuba prigoda ali videosmešnica za tiste, ki se ne strinjate. Grin

Zjutraj, sredi poti na grad lovim prostoživečega mačka z živolovko. To je edino mesto, kjer se mu uspem dovolj približati oz. nastaviti živolovko. Maček me prav heca, ko je že dvakrat skoraj stopil na sprožilo, zdaj probavamo še tretjič.  Angry Pa prileti pes, ki se zapodi v mačka, lastnica daleč stran - brez besed. Ko pride do mene, se ji lepo zahvalim, ker mi je spodila mačke. In pravi "ja kaj pa naj jaz naredim?" Ji odgovorim, da za začetek lahko psa vsaj pokliče. Ona:"Ah kje bo pa pes to slišal". Ji rečem, da potem pa takega psa tako ali tako na vrvico. In se razburi: "Aja!? Kar na vrvici naj bo, ali imate tudi vi vašega mačka na vrvici?" (logično, svojega mačka lovim sredi ceste z živolovko  Roll Eyes ). Sem ji razložila, da me ne skrbi toliko za mačka, ampak za mojega psa, ki ga njena psica vsakič znova napade, revež cvili kot za stavo, jaz ju ločim, psici iz gobca štrli kila njegove dlake. Lips Sealed Lastniki so vedno še daleč stran in ko pridejo zraven komentirajo, da ni nič hudega, psici se samo fino zdi, ko se je moj pes boji. Ja super, mojemu se verjetno tudi vse skupaj blazno fajn zdi.  butnglavc
No za konec mi pove kako se ne spomni ne mene, ne psa (videli in pogovarjali smo se že vsaj 10x). Sen ji rekla, da nič hudega in še enkrat hvala.
 jezen

Se opravičujem za izpad, nekje sem morala povedati. Tongue Lahko se oglasi tudi dotična lastnica, da bo telenovela popolna. Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #707 : četrtek, 15.11.2012 : 13:22:05 »

U madona...tole bi pa mene zanimalo o kateri psici je govora? Zdej, al se nismo še nikoli srečali, ali pa preferira luštne, bele kosmate kuŠke Huh?
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #708 : četrtek, 15.11.2012 : 13:23:59 »

Če teta ne sodeluje, potem si nabavi kak sprej ali kaj podobnega in ga uporabljaj (tudi dobro nacentrirana brca nosi veliko sporočilno vrednost). Ne vem, koliko je napadalka velika, in ali deluje že to, da svojega dvigneš, oziroma če te ni strah, njo primeš za ovratnico in počakaš, da njena skrbnica prištorklja do tebe. Lahko ji tudi zagroziš s prijavo ali pa to tudi dejansko narediš. Če se le da, ne dovolit, da pride psica do tvojega in ga zlasa, in to ob vsakem srečanju, bo revež čist zafrustriran.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #709 : četrtek, 15.11.2012 : 13:31:57 »

U madona...tole bi pa mene zanimalo o kateri psici je govora? Zdej, al se nismo še nikoli srečali, ali pa preferira luštne, bele kosmate kuŠke Huh?
Tudi mene to zanima o kateri psici se to piše??? Res imam pa s strani tega gradu izredno slabe izkušnje še z mojim prejšnjim  (prvim mojim) psom Angry
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #710 : četrtek, 15.11.2012 : 13:48:54 »

U madona...tole bi pa mene zanimalo o kateri psici je govora? Zdej, al se nismo še nikoli srečali, ali pa preferira luštne, bele kosmate kuŠke Huh?

Definitivno poznate, psica je basenji. Ampak res najprej nisem imela slabega mnenja o lastnikih in njej, veliko smo se tudi pogovarjali, ko smo se prve parkrat srečali (čeprav očitno oni tega ne vedo  Roll Eyes )... Vse pozitivno. Potem pa se je to vedenje stopnjevalo, psica že na daleč zagleda Binkija in ga ima prav na piki. Huh On je itak na vrvici in niti ne laja, cvili, nič!  Roll Eyes
Mislim, da z drugimi psi ta psica nima takih srečanj (mogoče s kakšnimi manjšimi) in je zato ne vidite v tej luči.

Saj verjetno res ne bi pokasiral kakšnih resnih poškodb, ampak že to cufanje ga spravi v šok. Sad Bom pa definitivno ukrepala naslednjič, sprej ali brca (čeprav bi raje lastnico  Evil ). Ujamem jo težko, ker je taka mala, hitra in izmuzljiva. Grožnja s prijavo ne deluje (verjetno, ker res vsi samo grozimo  sram ). Ampak konec je mojih srečanj z nasmeškom zaradi prijaznosti do znanca (vsaj z moje strani).
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #711 : četrtek, 15.11.2012 : 13:54:26 »

Žužka, pa ima ta lastnica samo eno basenjiko ali dve? Lastnica mlajša ali starejša?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #712 : četrtek, 15.11.2012 : 13:58:21 »

Ah ja..tile "graški" basenjiji so vsi "ekhm" Lips Sealed. Sicer nismo še nikoli imeli nobenih incidentov (ne s tisto psico, ki jo najbrž ti omenjaš in ne s parčkom (kjer je tudi psica kritična)), sem pa vedno pozorna, ko jih kje zagledam, ker se vedno približa/jo z naježenim hrbtom, lastnice pa itak noben ne šmirgla pet posto...še dobro, da so tako lepo vzgojeni, da lahko na fraj letajo okoli Lips Sealed.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #713 : četrtek, 15.11.2012 : 21:46:57 »

Ooo, o grajskih basenjijih vem tudi jaz marsikaj, ampak o samcih, so pač bili tam konkflikti, ker imam samca. Eden od njih je bil vedno pripravljen na pretep, izognili smo se mu le zato, ker pezdeta prepotentnega mali ni šmirglal čisto nič, čeprav mu je mali grozil in se obešal nanj po celo uro skupaj. No, in ta samec je hodil za mano po celem hribu in me grizel v rit, ker mu nisem hotela dati priboljškov od svojega psa. Upošteval ni niti eden od petih basenjijev, ki so redno hodili po Gradu, nobenega od lastnikov čisto nič, pa tudi sami se niso pretirano trudili.
Nimam lepih izkušenj, res ne.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #714 : četrtek, 15.11.2012 : 23:41:29 »

Jaz sem doma pod gradom, pa je zelo fajn, ko se ti basenji zaleti v borzojko, potem jih pa spravljaj narazen - beri; umirjaš borzojko in zraven stran naganjaš basenjija, katerega lastnik gleda v sončni mrk al kaj?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #715 : nedelja, 18.11.2012 : 08:39:22 »

Ena današnja neljuba prigoda ali videosmešnica za tiste, ki se ne strinjate. Grin

Zjutraj, sredi poti na grad lovim prostoživečega mačka z živolovko. To je edino mesto, kjer se mu uspem dovolj približati oz. nastaviti živolovko. Maček me prav heca, ko je že dvakrat skoraj stopil na sprožilo, zdaj probavamo še tretjič.  Angry Pa prileti pes, ki se zapodi v mačka, lastnica daleč stran - brez besed. Ko pride do mene, se ji lepo zahvalim, ker mi je spodila mačke. In pravi "ja kaj pa naj jaz naredim?" Ji odgovorim, da za začetek lahko psa vsaj pokliče. Ona:"Ah kje bo pa pes to slišal". Ji rečem, da potem pa takega psa tako ali tako na vrvico. In se razburi: "Aja!? Kar na vrvici naj bo, ali imate tudi vi vašega mačka na vrvici?" (logično, svojega mačka lovim sredi ceste z živolovko  Roll Eyes ). Sem ji razložila, da me ne skrbi toliko za mačka, ampak za mojega psa, ki ga njena psica vsakič znova napade, revež cvili kot za stavo, jaz ju ločim, psici iz gobca štrli kila njegove dlake. Lips Sealed Lastniki so vedno še daleč stran in ko pridejo zraven komentirajo, da ni nič hudega, psici se samo fino zdi, ko se je moj pes boji. Ja super, mojemu se verjetno tudi vse skupaj blazno fajn zdi.  butnglavc
No za konec mi pove kako se ne spomni ne mene, ne psa (videli in pogovarjali smo se že vsaj 10x). Sen ji rekla, da nič hudega in še enkrat hvala.
 jezen

Se opravičujem za izpad, nekje sem morala povedati. Tongue Lahko se oglasi tudi dotična lastnica, da bo telenovela popolna. Smiley


Uh, ti si pa mila... jaz bi ji ****** milo mater! Noben pes ne bi cufal mojega psa! Bi pa njenega psa prijela, pa policijo poklicala... če bi se šla pa lastnica kregat bi ji pa tudi eno ucmekala, če bi bilo treba. Če sem pa na kaj alergična sem pa na spuščene pse. Doma imam enega boječega se cucka in mu podobna srečanja res ne pomagajo.

Vse preveč ljudi je, ki jih boli k*rac za vse ostale. No, k sreči za take obstaja denarna kazen, samo policijo je treba poklicat. Jaz sem jo enkrat že, so prišli zelo hitro in bili pripravljeni sodelovat. A so prašiči s spuščenim psom, ki se je zagnal v mojega, pobegnili...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #716 : ponedeljek, 04.03.2013 : 22:55:51 »

Aaa, seveda sem vedno brez telefona, ko srečava z Aiko spuščenega "Sladkorčka"  Angry

Logiran
najdenček
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #717 : torek, 31.12.2013 : 17:48:10 »

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme.
Včeraj se mi je zgodil neljubi dogodek z mladičkom sva šla na sprehod izven vasi po cesti.
Imela sem ga izpuščenega, nakar zagledam  akito brez povodca, pokličem psa k sebi in ga privežem na povodec. Nakar se mu akita približa in bi se rada verjetno igrala  z njim, ampak se psiček prestraši in akita začne napadati. Nikakor je nisem mogla ustaviti ker tudi ovratnice ni imela. Psička sem morala prijeti v naročje, šele potem je pritekel lastnik in ustavil psa.
Mi prosim lahko nekdo svetuje kako tujega psa obvladati če nima lastinka in je brez ovratnice?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #718 : torek, 31.12.2013 : 17:56:10 »

Kako ukrepati ob napadu psa na psa - KLIK
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #719 : četrtek, 03.07.2014 : 13:50:31 »

Pozdravljeni!
Zaradi ponavljajočih se napadov na pse se obračam na vašo pomoč. Iščem mlajši par, ki se je verjetno pred cca 10 dnevi preselil na območje Poljan v Lj. in ki svoje tri parsone zvečer vozi v park in otroško igrišče med Streliško in Kristanovo ulico (tik ob tunelu).
Za vsako informacijo bom hvaležna.
Policija je po včerajšnjem dogodku, kjer je bila ena oseba poškodovana, obveščena.
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines