mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:15:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 139711 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #720 : četrtek, 03.07.2014 : 18:10:50 »

Mislim, da vem o kom govoriš. So nekateri od psov mladiči oz. mlajši? Napadalna pa mama ali starejša psica pač?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #721 : četrtek, 03.07.2014 : 19:16:02 »

Mislim, da vem o kom govoriš. So nekateri od psov mladiči oz. mlajši? Napadalna pa mama ali starejša psica pač?

Ne bi vedela. En od psov/psic je pretežno bele barve, drug precej temen (črn?), tretji pa "flekast"? Težko rečem, ker je bil
a tema.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #722 : petek, 04.07.2014 : 01:36:52 »

Tudi v Štepanjskem naselju se sprehajajo psi brez povodca, kot navajajo v prispevku:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/kdo-v-stepanjskem-naselju-ustrahuje-prebivalce.html
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #723 : petek, 04.07.2014 : 09:17:57 »

Tudi v Štepanjskem naselju se sprehajajo psi brez povodca, kot navajajo v prispevku:

Pa tudi v Tivoliju se. Ups, saj to je pa moj pes ... Smiley
Ampak brez skrbi, ne ustrahujeva nikogar. Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #724 : petek, 04.07.2014 : 14:41:20 »

Ne bi vedela. En od psov/psic je pretežno bele barve, drug precej temen (črn?), tretji pa "flekast"? Težko rečem, ker je bil
a tema.

Sem skoraj sigurna, da so to eni in isti, ker se zaganjajo v vse pse, lastnica pri tem niti ne trzne. butnglavc

Žal pa ne vem nič o njih. Undecided Srečala sem jih ene 3x do sedaj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #725 : petek, 04.07.2014 : 22:30:49 »

Pa tudi v Tivoliju se. Ups, saj to je pa moj pes ... Smiley
Ampak brez skrbi, ne ustrahujeva nikogar. Wink

Niso isti. In ja, mene spuščeni psi ne motijo, dokler ne ogrožajo okolice. Tole tu je pa že malo preveč.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #726 : sobota, 30.08.2014 : 12:51:05 »

Mene pa motijo Sad Živim blizu parka, kjer ponavadi zgleda sprehod psa tako, da se zberejo 3 babe, pridejo do prve klopce in odpnejo svoje pse. Psi norijo, babe se začvekajo in jih absolutno nič ne briga, kaj se s psi dogaja. Ko začnejo skakat po mojem psu, se nobena niti ne dvigne, neverjetno. Če ga že katera pokliče jo seveda ignorira in potem bemti kako je trmast. Da ne omenjam, da očitno ljudje še niso slišali za to, da se da pasje lajanje omejit, da je to del vzgoje. Ne, mali bevskač ustrahuje cel park, baba pa čveka in tud pogleda ne. Jezna sem, da moram jaz toliko bolj skrbet, ker so ostali tak jebi veter, dokler se nekaj hudega ne zgodi pa nobenemu nič / Da ne omenjam, da imamo v parku na vsake 3 m tablo, da pes ne sme bit spuščen. Pa vsak drug dan na FB en izgubljen pes, le kako. Evo, sem se morala mal spucat Cheesy
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #727 : petek, 05.09.2014 : 12:51:40 »

Mene pa motijo Sad Živim blizu parka, kjer ponavadi zgleda sprehod psa tako, da se zberejo 3 babe, pridejo do prve klopce in odpnejo svoje pse. Psi norijo, babe se začvekajo in jih absolutno nič ne briga, kaj se s psi dogaja. Ko začnejo skakat po mojem psu, se nobena niti ne dvigne, neverjetno. Če ga že katera pokliče jo seveda ignorira in potem bemti kako je trmast. Da ne omenjam, da očitno ljudje še niso slišali za to, da se da pasje lajanje omejit, da je to del vzgoje. Ne, mali bevskač ustrahuje cel park, baba pa čveka in tud pogleda ne. Jezna sem, da moram jaz toliko bolj skrbet, ker so ostali tak jebi veter, dokler se nekaj hudega ne zgodi pa nobenemu nič / Da ne omenjam, da imamo v parku na vsake 3 m tablo, da pes ne sme bit spuščen. Pa vsak drug dan na FB en izgubljen pes, le kako. Evo, sem se morala mal spucat Cheesy

No, misva nisva med temi. Wink
Sicer pa tudi mene motijo tisti, ki nimajo nadzora nad psi. Recimo dva, ki spuščata pse na naš vrt, potem moram pa jaz pobirati kakse - pa če jim moram pobirati, je še ok, ampak ko stopim na kakšnega, me pa pogreje.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #728 : ponedeljek, 16.02.2015 : 20:25:58 »

Naj delim še zadnji 2 izkušnji, ki sta se obe zgodili na isti dan, če samo enemu kapne, da da psa na povodec, bo dovolj. Najprej greva zjutraj z mojo na sprehod v park in od daleč vidim žensko z malim psom in odpeto boksarko, ki skače okoli niju. Kar naenkrat se boksarka zažene v malega psa in ko ženska začne kričati šele ugotovim, da boksarka ni njena. Lastnice od boksarke seveda nikjer. Nekako je uspela zgrabiti boksarko za ovratnico in jo razbesnelo držati v zraku vsaj 3 min, dokler se ni končno prikazala njena lastnica. Trajalo je še vsaj najdaljne 3 min, da je lastnica boksarko ujela, ker je seveda ni šmirglala 5 posto. Lastnica malega psa je v šoku brez besed odšla, medtem ko se je lastnica boksarke zdirala na svojega psa, zdaj končno na povodcu. ne vem, če upate vsi tuje pse vlečt za ovratnico, sama ne vem kaj bi naredila v tem primeru (razen skloftala njene lastnice po dogodku).
2 dogodek je bil na najinem popoldanskem sprehodu. Jaz z mojo na povodcu, hodiva, ko na razdalji cca 20 m zagledam žensko z odpetim srednje velikim psom. Moj pes je ob meni se ustavi in pogleda drugega, drugi otrpne in zalaufa proti mojemu in laja. Od daleč vidim, da ima pes dvignjeno grbo in ne deluje nič kaj prijazno. Njena lastnica stoji vkopana na mestu. Vseeno se odločim, da vidim kaj bo in ko pride psica do moje začne poleg lajanja še renčati in se zažene v mojo. Svojo sem potegnila stran in stopila med niju ter se na psa na vso moč zadrla. Skušala je prit okrog mene do mojega psa in vseskozi renčala. Ker ji ni uspelo in ker sem se drla naj gre stran je začela lajati name in se zaganjati, tako da sem bila prepričana, da me bo zgrabila za nogo. Lastnica še vedno stoji 20 metrov stran in jo kliče, hkrati meni govori, da nič ne bo, meni se pa meša. Morala sem zbrat res ves pogum, da se nisem pognala v dir saj me je bilo tega psa pošteno strah, moja je v tišini stala za menoj. Končno se je psica odločila, da se obrne in vrne k lastnici, ki se je še naprej vehementno sprehajala z njo brez povodca. Zdej mi pa povejte, a imam jaz in moj pes kaj pravic ali imajo pravice samo vaši psi, ki jim želite nudit vso svobodo brez povodca s tem, da jih nimate toliko radi, da bi jih naučili odpoklica?! Dovolj mi je tega, da je sprehod s psom stres zaradi takih ljudi. Kaj mislite, da lahko naredite v primeru problema, če stojite 20 m stran?!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #729 : torek, 17.02.2015 : 08:42:42 »

Si prijavila? Po forumu zlivat gnev pomaga samo razburjenosti ne pa temu, da se dejansko kaj spremeni. Glede na to, da teli ljudje še naprej sprehajajo pse brez povodca, ki niso pod kontrolo, bo pomagalo samo, če se tudi njim kaj zgodi.

Sicer sem jaz za spuščene pse, če so primerno vzgojeni in pod kontrolo, kar vključuje tudi zanesljiv odpoklic. Če tega ni pa štrik ali kazen, če ga serjejo po svetu...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #730 : torek, 17.02.2015 : 08:43:41 »

Pa 99% sem, da tisti, ki si jih srečala ne berejo forumov  Roll Eyes
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #731 : torek, 17.02.2015 : 09:17:47 »

Kaj reče policija, če kličeš pa te pes ni ugriznil? Nisem klicala ne, ravno zaradi slednjega. Ampak bom začela, če nič drugega, da se začnejo sprehajat po parku in pisat kazni za odpete pse. Ma ja, sej verjamem, da tukaj večina ve, kakšna odgovornost je odpet pes, ampak tega je res toliko, da ni za verjet in res tud en ne obvlada odpoklica Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #732 : torek, 17.02.2015 : 11:01:56 »

Ni potrebno imeti lukenj...
V zakonu piše: 5. člen... 10. nevarne živali so živali, ki ogrožajo okolico zaradi svoje neobvladljivosti oziroma kažejo napadalno vedenje do človeka;

Če se počutiš ogroženo in še pes je spuščen tam kjer nebi smel bit imaš že 2 zadostna razloga. Kako bo pa policaj odreagiral je pa odvisno od njega. Eni so v redu, drugim je vse odveč, odvisno od tega kaki dan so meli... so pač samo ljudje tudi oni. Ne glede na to pa imaš ti pravico do prijave takega vedenja...
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #733 : sreda, 01.04.2015 : 18:37:27 »

Policaji preverjeno pridejo. Ampak jih moraš pa počakat na licu mesta. Nato tudi izrečejo denarne kazni.

Jaz nič več ne prosim, da jih pripnejo. Nosim solzilec s sabo in pa pokličem policijo, ko je res kaj takega, da je treba prijavit.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #734 : sreda, 01.04.2015 : 21:23:13 »

Ja, policaji pridejo. Pet ur so potrebovali za 10 km butnglavc.
Se najde še kdo, ki bi čakal? Odvezan pes mogoče? Sem prepričana, da policajev jaz ne bom več klicala.
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines