mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 23:33:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 140643 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #600 : petek, 07.01.2011 : 15:22:52 »

Drugo kar me moti (in dejansko ne paše čisto v tole temo) pa je, kdo na to opozarja.
Tule se pa kar strinjava, ker tako opazarjanje spada najbrž v fenomen, ki ga ljudski rek "sova sinici glavana pravi" odlično povzema Grin
Nekaj takega, kot praviš ti, bi si želela tudi jaz, pa sem prevelik skeptik, da bi verjela v to Roll Eyes
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #601 : petek, 07.01.2011 : 15:43:29 »


Dan po novem letu smo srečali begajoče srne.

Sva vas videli s Xeno ja in srne tudi..... zato sva šli v čisto drugo smer. In zdaj spet nestrpno čakava na coursing. Roll Eyes

K
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #602 : petek, 07.01.2011 : 16:13:50 »

Točno tako, kot je napisala Deteljica: "naše" srne mirno hodijo skoraj ob (spuščenih) psih - če je vmes grmovje ostajajo na razdalji 10 - 20m, če je pregledno pa približno še enkrat toliko, se sploh ne vznemirjajo in če se ravno pasejo, se pasejo še naprej. Celo pred psom, ki ga je lastnik redno spuščal na srne (da jih malo zapelje naokrog in se zleta - kot je rekel lastnik in bil zašpecan pri jagrih) so tekle ravno toliko, da so ohranjale varno razdaljo - so točno vedele, da je prepočasen. Resnično panične sem videla samo med množičnimi pogoni (lovcev, ne vaških cuckov). Pa takrat, ko se je več dni zapored nekdo gonil povprek po polju z motornimi sanmi - v tistem času je bilo povoženih več srn, ki so v paniki bežale na cesto. Med pokanjem petard so se pa nekam evakuirale in jih par dni sploh ni bilo videti.
Tako da...divjad, ki se naseli blizu ljudi ni tako zelo plašna, niti niso živali tako zelo neumne (poznajo vse sprehajalne poti, poznajo  redne sprehajalce in poznajo pse, ki so pogosto tam. Vedo pred kom je treba bežati in pred kom ne...)

Drugače pa - psi, ki jih ponoči spuščajo dejansko naredijo veliko škode, še posebej, če se jih spušča redno in če jih je več. Načeloma največ škode naredijo spomladi, ko koljejo mladiče. Nekateri so celo se naučili posebnih taktik - recimo da srne zanalašč gonijo proti ograjenim vinogradom.
In ja, ko se kje najde kakšno zaklano srno, ki so jo psi, so takoj na udaru sprehajalci, namesto da bi si malo pogledali populacijo vaških in primestnih potepuhov.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #603 : petek, 07.01.2011 : 19:37:29 »

Daj, daj, mamaF, sem se zdajle spomnila - pri nas na vikendu je kar nekaj stran bila vojašnica. In smo večkrat s trebuhom in glavo na tleh v vinogradu ležali, ko so krogla šibale sem in tja, ko so imeli vežbe. Kaj pa to? En odvezan pes ˝pod nadzorom˝ ki ne goni, je prava nula napram švigajočim kroglam (pa tudi če je to municija za vežbe) zelenih gušterjev. Se to zadnje čase hvala bogu ne dogaja več, ne vem sicer zakaj, mogoče so ta vežbeni poligon ukinili, ker vojašnica je še tam, se mi zdi.


kocka, na katero vojašnico to misliš ?  Smiley A dol, v dolini ? Kdaj po so nazadnje šibale krogle ?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #604 : petek, 07.01.2011 : 19:47:50 »

A ste že kdaj slišale kako srnjak laja, ko je prestrašen?

Večkrat, ampak ne vem, ali je bil prestrašen, ali ne. Jaz namreč živim v neposredni bližini gozda, in ga večkrat slišim. Grozen zvok, se strinjam. Malo sem se ga pa tudi že navadila.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #605 : sobota, 08.01.2011 : 10:44:54 »

kocka, na katero vojašnico to misliš ?  Smiley A dol, v dolini ? Kdaj po so nazadnje šibale krogle ?
Ja, tisto. Se mi zdi, da jih že kar dolgo ni več - pomoje je zdaj mir, odkar ni več jugo vojske.
Je pa bilo takrat pomoje več divjadi, kot jo je sedaj. Takrat so bili odvezani psi in švigajoče krogle, zdaj pa ni ne enega ne drugega, divjad pa je še, samo manj je je.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #606 : sobota, 08.01.2011 : 13:04:13 »

No, lastniki prosto spuščenih psov iz našega bloka (sta najmanj dva) so umaknili mojo posodico za hranjenje prostoživečk... grrrrrrrrrrrr...  Angry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #607 : sobota, 08.01.2011 : 14:15:46 »

Ja pravijo, da se klin s klinom zbija. Psi ne smejo biti brez povodcev in  - vsaj večinoma - po blokih ni dovoljeno hraniti potepuških mačk in golobov.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #608 : nedelja, 09.01.2011 : 09:24:48 »

Pa s/k prostoživečke? A ni hranitelj, ki je v navezi z društvom, koristen ker kolonijo nadzoruje, sporoča zdravstveno stanje, prihod novih še ne s/k živali...?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #609 : nedelja, 09.01.2011 : 10:38:07 »

FŽ, ti dve muci sem videla dvakrat do sedaj... ne videvam ju pogosto, pa živim tule od konca julija. Tako da nič ne vem. Sem nastavila hrano "za vsak slučaj"...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #610 : nedelja, 09.01.2011 : 10:59:59 »

Ne vem, večinoma imajo v hišnih redih napisano, da se zunaj ne sme nastavljati nobene hrane za mačke ali golobe. Nastavljena hrana privabi vse mogoče, od podgan do vran. Glede tega je čisto vseeno ali se hrani kastrirane ali nekastrirane mačke.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #611 : nedelja, 09.01.2011 : 11:30:44 »

Ja, kam pa lahko nastavim potemtakem?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #612 : nedelja, 09.01.2011 : 12:12:44 »

missysb, je ena teh muck belo oranžna?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #613 : nedelja, 09.01.2011 : 18:22:41 »

Ja, s črnim... poznaš?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #614 : nedelja, 09.01.2011 : 23:43:25 »

Eno tako sem videla na sekundo, par dni nazaj, ko sem šla iz službe, samo zbežala mi je pod avtomobile in se ni več hotela pokazat. Pa se ne spomnim, da bi jo videvala prej, ponavadi tam le enega črnega lastniškega mačkona srečujem, ki me vsakič prestraši, ko skoči ven iz tistega šavja pri inštitutu Grin
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines