mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:37:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Madžarska kratkodlaka vižla
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Madžarska kratkodlaka vižla  (Prebrano 61806 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #45 : torek, 25.09.2007 : 09:39:43 »

Joj, ja res so luštne Kiss Ja, jaz bi jih tudi v eni večji številki...čeprav so tudi take kot so izredno prikupne Kiss Mene fascinira njihov pogled...pa smrček, ki je v isti barvi kot dlaka. Glede poslušnosti ...zadnjič smo bili skupaj na sprehodu z vižlo Tajo in je bila ful pridna (ima zelo dober odpoklic), ampak je to seveda posledica dobrega šolanja Wink

Lp, Eva
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #46 : torek, 25.09.2007 : 12:25:26 »

Ja King-roy, Efica ima prav, Tajina poslušnost je posledica dobrega šolanja,
nimam pa občutka, da so vižle kaj manj žive od naših norcev. Se mi zdi, da
je stvar precej podobna, kolikor sem imela priložnost spoznat to krasno pasmo.
Mene pri vižlah fascinira njihova barva in glava, ki je tako zelo prikupna. Wink

Lp, N
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #47 : sreda, 26.09.2007 : 20:56:02 »

Seveda imata prav in je večina njihovih veščin odvisna od šolanja-sem pa po pogovoru z nekaterimi lovci dobila občutek,da so bolj naklonjeni vižlam. Baje imajo super nos in so manj trmaste od naših. Aja,pa še njihova uporabnost je še vedno pretežno lovska,medtem ko so weimiji postali že na pol spremljevalci (družabniki)-sploh pa v Ameriki.
Govorim pa na pamet,ker nimam izkušenj-sploh pa ne lovskih Wink
Lp,Andreja
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #48 : četrtek, 27.09.2007 : 20:20:49 »

Citat
medtem ko so weimiji postali že na pol spremljevalci (družabniki)-sploh pa v Ameriki.

.....ja, na žalost se to res dogaja. Ljudje kupujejo weimarance, ker se jim zdijo lepi, ne znajo pa
ukrotiti njihov lovski nagon. In ti psi na veliko pristajajo po zavetiščih, groza Angry.
Enkrat sem malo brskala po spletu in sem našla ničkoliko "weims for rescue". Strašno Cry.
Ampak, zdaj sem pa malo zašla s teme o vižlah. Upam, da mi ljubitelji vižel oprostijo ali pa
če kdo ve, če je morda z vižlami podoben primer?

Lp, N
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #49 : petek, 28.09.2007 : 08:04:34 »

Če me spomin ne vara obstaja tudi vizsla for rescue.

Efica - glede Tajinega odpoklica bi se še dalo komentirat. Je pa na dobri poti Smiley

Glede uporabnosti weimi in vižla je pa takole. Weimiji so se večinoma uporabljali na lov na divjega prašiča, ravno zaradi tega so tudi bolj ostri. Pa tudi šolanje je lahko bolj ostro. Našo Tajo samo grdo pogledaš in se ji zašibijo noge.

lp Vid
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #50 : ponedeljek, 12.05.2008 : 21:59:33 »

Vižle s svojimi lastniki ste vljudno vabljeni na piknik vaših sivih bratcev in sestric naslednjo nedeljo.
Vabilo na najdete pod temo Weimaranec.

Lahko noč, Zobek
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #51 : četrtek, 18.09.2008 : 08:03:50 »

Ellouw  Wink!

Tale tema je pa čist zamrla  Undecided... Kje ste vsi "vižlLOVEci"?

Me zanima, če gre kdo v soboto ali pa nedeljo (v Maribor) razstavljat svojo krasotico, krasotca  Smiley? S fantom se namreč odločava za nakup vižle (sicer šele prihodnje leto, ko bo moj pes vsaj v 90% vseh primerov ubogljiv, da bo več časa za vzgojo novega  Roll Eyes), in greva na razstavo v upanju, da bo razstavljal tudi kakšen pošten vzreditelj, da si bova lahko nabrala čim več informacij o teh lepotcih...

lp, Eva
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #52 : četrtek, 18.09.2008 : 09:48:56 »

Pozdravljena!

Res ne vem, kje se vsi "vižleljubci" skrivajo, ampak glede na statistiko prihajajočega vikenda
mislim, da ne bo problema kakega srečati v Mariboru. V soboto so namreč prijavljene tri
(en pes in dve psici), v nedeljo pa ena psica. Če pa vama bo dolgčas pa se sprehodita po
istem ringu malo naokoli in pridita pozdravit vižline sive brate in sestre Wink.

LP, Nina
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 18.09.2008 : 09:52:00 »

Živjo,

Splača se it v Budimpešto pogledat, ker je 4.10. klubska razstava vižel.

lp Vid
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #54 : četrtek, 18.09.2008 : 12:46:54 »

Hvala Zobek in Vid, itak, da se bova zglasila tudi pri ringu, ko bodo weimiji v elementu  Grin! Sta mi ti 2 pasmi (vižle in weimaranarji) pod kožo zlezli (zaradi karakterja in videza) in še sedaj "kolebam" med pasmama, tako da bodo vse dodatne informacije, ki si jih bom pridobila od lastnikov/vzrediteljev, več kot dobrodošle, da mi pomagajo pri odločitvi  Roll Eyes...
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #55 : petek, 19.09.2008 : 20:10:14 »

Eva D., mi oziroma pri fantu nameravamo imeti leglo...ampak seveda še ne čisto takoj... Sedaj je psička na šolanju psi enem privat gospodu (za PNZ) in je baje zelo učljiva (kar vem tudi jaz Wink) ampak baje se boji takoj "zagrabiti" žival al kakorkoli sem slišala ne vem točno...ker jo je v mladosti napadla mačka katere se boji kot hudič križa Undecided
Tako da držim pesti da šolo čimbolj opravi Eva tebe pa če te še kaj zanima o karakterju ali kar koli pa vprašaj Smiley
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #56 : petek, 19.09.2008 : 21:57:18 »

Super, Larra,... upam, da dobite vzrejnega in "boječi" lepotički enako kvalitetnega, neustrašnega, zdravega ženina  Grin  Grin  Grin. S kod pa prihajate?

Tudi jaz ne mislim nabavit vižle takoj, če bo šlo vse po sreči in bo Endy postal malo bolj resen, bi si jo omislila naslednje poletje-jesen Roll Eyes... Za zdaj vem samo to, da bo 100% psička  Smiley. Prej se moram psihično, pa tudi "fizično" pripravit za vzgojo in si nabrat energije in kondicije za lovskega psa, saj sem po izgubi Kare  Cry, kar malo "zakrnela"  Tongue...

Kolikor sem zasledila v knjigah in se tudi na lastne oči prepričala, so vižle zelo "easy going", kar se tiče socializacije/prijateljevanja z malimi psi, kar je zame (poleg učljivosti in poslušnosti) ključnega pomena! Sem že videla primere, ko so se lovski psi "podili" za malimi, misleč, da lovijo plen ali kaj podobnega (ni blo lih lepo za videt)... Endy prijateljuje kar z 2 vižlama iz mariborskega konca in moram rečt, da se obe psički z njim igrata brez problema - z občutkom; prej on njiju podi, kot pa obratno  Smiley! Mali je, od ne vem kod, podedoval več lovskega nagona, kot ga premore njegovo malo telo  Grin... 

Zanima me izpadanje dlake, glede na to, da imajo vižle kratko dlako, in če so po tem vsaj malo podobne ostalim kratkodlakim pasmam, tudi njim izpada dlaka "non-stop"  Shocked? Naša Kara, kratkodlaka psička, mešanka (zelo podobna je bila dalmatincu - po karakterju in izgledu), se spomnim, da sem jo česala 3-krat na dan, pa sem dlake nabrala za celo nakupovalno vrečko  Shocked! Poleg tega, da smo morali sesati hišo vsak dan, pa se je kljub temu še našla kakšna zapičena dlaka na tepihih, oblačilih - pač povsod Cheesy... Da vidim, če me čaka enaka prihodnost  Grin...

Ju3 bom poslikala vse vižle na razstavi in pripopam slikice sem gor, da bo tema še malo "nebesedno" obogatena  Wink...
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #57 : sobota, 20.09.2008 : 12:02:25 »

Živjo Eva,
ja jaz sem drugače iz Kranja...psička pa je na Brezjah na Gorenjskem..pri mojem fantu.
Uporabljajo jo kot lovskega psa, kot družinskega tako da je doma prava razvajenka, ko pa dela je pa zeloo zagnana in ves čas v vodi...jo komaj ven dobimo Cheesy
Jaz imam sedaj 4 mesece staro psično pasme beagle s katero se zelooo dobro razumeta ampak če sta skupaj jih nikoli ne umirimo saj se veš čas "ravsata" podita...sploh moja saj je gonič Smiley Wink...tako da nam ni nikoli dolgčas...
Je pa res da moraš imeti veliko energije za tega psa saj ni nikoli utrujen... Undecided Grin
Kar se tiče dlake izpada ves čas ampak pri fantu je v hiši samo če je zunaj dež ali nevihta drugače pa je v svojem pesjaku...dlaka ne odpada nevem kako zeloo veliko...tistim v hiši seveda manj kot pa ajki sploh poleti...
Je pa psička iz prvega legla v Sloveniji, ki je bil mislim da na Koroškem...
Lahko ti pošljem tudi kakšno sliko ampak šele ko pride nazaj iz šolanja...razen če jo grem kaj prej pogledat Smiley
Lp
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #58 : sobota, 20.09.2008 : 13:38:49 »

Ja, sem že slišala za tega vzreditelja rodovniških vižl na Koroškem. Pa prihajam sama s Koroške, pa še nisem slišala za njega... Sem pa brskala in brskala po netu, pa tudi nič nisem našla (razen njegovega priimka). Zanimivo, da nima g. nobene internetne stani... Poznam pa eno psičko iz Mb-ja, Ajo, ki prihaja iz njihove vzreje, lahko da sta celo iz istega legla (s psičko od tvojega fanta).

Ja, res imajo "naspeediran" karakter! Izpadanje dlake pa me je zanimalo zarad tega, ker jaz bi jo namreč v stanovanju imela! Sem študntka (3. letnik) in čez teden živim v stanovanju v Mb-ju, čez vikend pa se pridem relaksirat domov (v SG), v hišo z velikim vrtom (ob gozdu), ki je pravi raj tako za pasjo kot človeško dušo. Zdaj z malim Endyjem mi ni problem se tako seliti sem in tja, z vižlo, bo pa to malo večja pustolovščina, ali pa tudi ne  Roll Eyes, upam samo to, da se bo rada vozila  Wink...
Zanima me bolj to, kako se bo "obnesla" v stanovanju (bloku)? Namreč, ne poznam nikogar, ki bi imel lovskega psa v stanovanju? Vem, da bo imela zagotovljena najmanj 2 dooolga sprehoda na dan, s tem pa upam, da bo imela manj energije v stanovanju... Če ne, se bo treba pač v hišo selit  Grin...

P.S.: Slikic pa ne bo (z razstave), ker se nisem uspela pravi čas vstat, tako da na koncu s fantom sploh nisva šla  Tongue.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 20.09.2008 : 13:47:40 »

Jaz pa vse, ki poznam imajo lovske pse v stanovanju, vključno z mano. Poznam tudi par lastnikov vižlic in čisto vse so notri.

Tudi lovci, ki pridejo k nam na tečaj imajo pse v večini notri! In eden je tudi razlagal, da so rezultati pri delu boljši. Bil je pa kar nekaj let nazaj baje zelo uspešen na tekmah s svojo bavarsko barvarko, ki je že kar nekaj časa že pokojna.
V glavnem je med njimi viden boljši odnos do psov.  Cheesy

Je pa treba vedet, da se kratka dlaka zapiči v tekstil in jo je recimo težje odstranit iz kavča, če se pes valja po njem Wink  kot dolgo dlako. Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Madžarska kratkodlaka vižla
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines