mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:46:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Madžarska kratkodlaka vižla
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Madžarska kratkodlaka vižla  (Prebrano 61802 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #60 : sobota, 20.09.2008 : 18:10:14 »

Ja Eva...ziher sta sestri saj je bilo leglo pomojem samo to in tudi ime imata na isto črko...naši pa je ime Ajka Wink Smiley
Danes smo jo šli pogledat tja k tistmu gospodu, ki jo trenira in nas je bila takoooooooo vesela čisto se ji je strgalo Cheesy
Baje je zelo pridna in se skoraj nič več ne boji... Wink Smiley
AngSeter, tudi jaz poznam veliko vižel...ne osebno ampak preko foruma..in so vse v stanovanjih...samo pri mojem fantu je pa noter v hiši in zunaj v pesjaku,...
Sem že razmišljala kje bodo male kepice...vrjetno kar v fantovi sobi Grin Tongue
Lp
Logiran
AREES
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #61 : ponedeljek, 29.09.2008 : 08:36:43 »

Že nekaj časa prebiram ta forum o vižlah. Tudi mi imamo doma vižlo, samčka iz prvega slovenskega legla s Koroške, od ****. Vidim, da se vas kar nekaj oglaša, ki imate tudi mladičke iz tega legla. Drugače pa je naša vižla izključno hišna, seveda z vsakodnevnimi dolgimi sprehodi, saj je drugače prehuda "fedrca". Sem se zato tudi prijavila, na ta forum, da malo izmenjamo izkušnje. Lep pozdrav vsem vižlam in njihovim lastnikom!
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #62 : torek, 30.09.2008 : 11:42:38 »

AREES, lep pozdrav Smiley
No pa je tudi od Ajke bratec na forumu Smiley Cheesy
Ali vas lahko vpršam iz kje ste... bi se drugače lahko kdaj dobili da se malo zletajo...
lahko naredimo tudi kakšem piknik če je kdo za... Smiley ?
Lp
Logiran
AREES
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #63 : torek, 30.09.2008 : 13:52:10 »

Mi smo doma v Velenju. Bi bilo pa lepo spoznati še druge vižle in njihove lastnike, ker se mi zdi, da so vižle res nekaj posebnega. Naš Ari ima strašansko rad otroke in prav lepo pazi nanje. Zna pa biti do drugih psov včasih malo "nastopaški", ampak  mu hitro vrnejo. Res je super, da je v Sloveniji že toliko vižel. Ko smo mi imeli prvo psičko Lelo, sta bili samo dve. LP
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #64 : petek, 24.10.2008 : 16:02:18 »

Živjo, tale tema je pa spet malo zamrla Smiley
No da povem...naša Ajka ima ju3 ispit in ju3 (če naredi) dobi vzrejno dovoljenje Cheesy
Da še povem...je zelo delovna psica, ki obožuje vodo in zelo rada dela z ljudmi, tako da ji bo sigurno uspelo Wink Smiley
Potem pa se kmalu začne še lov za najlepšim samčkom Wink
LP
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #65 : petek, 24.10.2008 : 19:58:35 »

Larra, bomo ju3 mislili na Ajko in držali pesti in tačke, da izpit 100% uspe Cheesy... Vso srečo!!! Pa javi rezultate, ko boš lahko...
Še enkrat GOOD LUCK...
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #66 : sobota, 25.10.2008 : 11:03:22 »

Hehe hvala Wink
Tud jaz držim pesti in tudi moja psička tačke Wink Smiley
Peljal jo je tast, saj je njegova.. Cool, rezultate pa sporočim takoj ko izvem Tongue Smiley
LP
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #67 : nedelja, 26.10.2008 : 08:43:51 »

No pa še žalostni rezultati sram
Nažalost telesna ocena, ki smo jo šli delat prav za vzrejno dovoljenje "ne velja več" Undecided
To sem izvedela po telefonu, bovem bolj točno, ko bom šla tja in mi povejo bolj točno... Smiley
LP
Logiran
CowTarina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #68 : ponedeljek, 27.10.2008 : 13:42:40 »

Larra,
od aprila letos velja nov vzrejni pravilnik za ptičarje, ki si ga lahko preneseš tukaj : http://www.pticarji.net/download.php?lng=si pod vzreja. Pred tem pravilnikom je bilo za vzrejno dovoljenje dovolj, če si opravil PZP in JZP ter imel opravljeno telesno oceno in slikanje kolkov. Sedaj je potrebno tako kot pri vseh ostalih pasmah narediti tudi vzrejni pregled.

Kako vam je šlo pa na JZP? Upam da uspešno. Plemenjaka boste pa, na žalost, morali poiskati v tujini. Zaenkrat nimam podatkov, da bi bil kak nov samec uvožen za vzrejo. Pri nas sta oba plemenjaka v najožjem sorodu z Ajko (oče, brat). Upam, da se boste odločili in poiskali kakega novega plemenjaka v tujini, ki bo osvežil vižlarsko kri pri nas. Fino bi bilo pa tudi, če bi se kdo odločil kakega psa uvoziti, ker se večinoma uvažajo psice.


LP Katarina
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #69 : ponedeljek, 27.10.2008 : 14:13:56 »

CowTarina,
"baje" (tako so mi sporočili po telefonu), da ni mogla "delat" PNZ-ja, ker ni bila veljavna telesna ocena...
Imela je odlično oceno...itd..
Nevem točno kaj je bilo in še nimam točnih podatkov...
Zdaj mora še nekaj narest in potem gre delat...
Drugače pa bomo poiskali plemenjaka v tujini Smiley
Sem že gledala nekatere psarne na madžarskem in imajo zelo lepe, uspešne in delavne primerke Wink
LP
Logiran
CowTarina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #70 : ponedeljek, 27.10.2008 : 20:22:28 »

Kje ste pa delali telesno oceno, da je neveljavna?  Undecided Telesna ocenjevanja se organizirajo spomladi v okviru LKD-jev in niso enaka ocenjevanju na razstavah. Ste vi mogoče mislili telesno oceno na razstavi? Potem res ni taprava. Škoda, ker se niste prej obrnili na koga, ki bi vam razložil kaj potrebuje kuža za vzrejno. Zdajle sem se spomnila, da vaša psička niti ne more delati več jesenske preizkušnje (JZP), ker je prestara in mora opraviti malo težjo širšo poljsko preizkušnjo (ŠPP). Se pa tudi ŠPP opravlja v okviru organizacije jesenskih preizkušenj, samo ko se prijaviš moraš vnaprej povedat. Če se prav spomnim, se da tudi telesno oceno opravit na kakšni od teh preizkušenj, kjer je prisoten sodnik, ki sodi tudi zunanjost psa in ne samo dela, samo je odvisno od njihove dobre volje, če ti ekstra naredijo še to, ker potrebujejo tudi poseben ocenjevalni list. Poskusite se zmenit. Drugače pa se telesna ocena lahko pridobi tudi na samem vzrejnem pregledu, ki se organizira najmanj enkrat letno.

LP Katarina
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #71 : ponedeljek, 27.10.2008 : 22:35:58 »

Živjo,
ja mi smo šli prav na "lovsko" razstavo kamor nas je poslalo lovsko društvo, da gremo po telesno oceno in to ni bila navadna razstava...
Sodnik je baje rekel da bi jo za oceno morali pripeljati k njemu in da mora biti ocena vpisana v rodovnik...
Tast se je tudi zmenil da jo do na naslednjem preizkusu ocenil tako da je to že zmenjeno...
Sedaj lahko držimo le še pesti da ji bo šli čimbolje Wink Smiley
CawTarina, poznaš kakšnega zelo dobrega plemenjaka iz tujine? Smiley
LP
Logiran
CowTarina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #72 : torek, 28.10.2008 : 10:37:19 »

Ja, lovska razstava je tudi samo razstava in ne paše pod uradno telesno oceno za vzrejo. Lovska se imenuje samo zato, ker se ocenjujejo samo lovske pasme psov. Na žalost so vas v lovskem društvu narobe informirali, no pa saj ni panike. Super da ste se uspeli zmenit. Za plemenjake v tujini pa nimam pojma, ker se ne ukvarjam z vzrejo in nimam vižle, imam nemško kratkodlako ptičarko. Mislim pa, da moraš na madžarskem pazit, ker imajo dve kinološki organizaciji, ki izdajata rodovnike, vendar ena ni pod okriljem FCI, če se prav spomnim. Škoda, ker niste obiskali letošnje evropske razstave, ki je bila ravno v Budimpešti. Tam bi sigurno našli kak kontakt z morebitnim lastnikom plemenjaka. Sicer pa tudi na naše mednarodne razstave dostikrat pridejo vižle iz Madžarske in Hrvaške. Se splača malo pofirbcat na kakšni taki razstavi, ali pa kontaktirat koga pri nas, ki je že uvozil vižlo iz tujine, da vam da kakšen preverjen kontakt.

LP Katarina
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #73 : torek, 28.10.2008 : 15:11:11 »

Aha, hvala Smiley
Jah... jaz osebno bi se zelo rada udeležila kakšne tale velike razstave, ampak je to žal bolj težko Smiley (prevoz Undecided), da bi me pa kdo peljal pa tudi ni časa... Undecided Drugič.. Smiley
Sigurno bomo pozorni glede rodovnikov...bom opozorila Wink Hvala Smiley
Seveda je pred izbiro primernega plemenjaka še veliko časa, saj moramo najprej narediti vzrejni pregled čimbolje Smiley
Me pa še nekaj zanima.. Smiley Ima mogoče še kakšna vižla (samica) narejeno vzrejno dovoljenje ali je to samo od ajke mama..?
In ali je katera vižlica blizu našega konca (gorenjska Smiley) za kakšno srečanje Wink Wink
LP
Logiran
CowTarina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #74 : torek, 28.10.2008 : 21:59:04 »

Vsaj še dve psički z vzrejnim sta pri nas. Ena je iz Komende in je imela spomladi leglo z očetom tvoje Ajke, druga pa je mislim, da iz Domžal. Verjetno je pa še kakšna.

LP Katarina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Madžarska kratkodlaka vižla
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines