mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:50:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska na sprehodih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska na sprehodih  (Prebrano 2609 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
manja
novinec
*
Sporočil: 1


« : sreda, 10.08.2005 : 08:11:08 »

Imam 7 mesecev starega bernskega planšarja.Zanima me pa zakaj dobi pes drisko,kadar ga peljem na sprehod.Zjutraj ima normalno blato,po sprehodu pa drisko.Pes je imel pri 5-ih mesecih že težave s prebave in je bil kar hudo bolan,vedar je drisko med sprehodi dobival že pred tem.Ali je to lahko zaradi živcev?

LP Manja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : sreda, 10.08.2005 : 17:42:38 »

Lahko da ni nič, tudi moje psice imajo potem ko tečejo bolj redko blato in grejo večkrat, doma pa čisto normalno. Lahko bi bil pa tudi začetek kakšnega kolitisa, še posebej, če je prisotna kakšna sluz.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2 : četrtek, 11.08.2005 : 06:08:56 »

Kaj je kolitis? Ali je v blatu vsakič prisotna sluz, če gre za kolitis ali samo včasih?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : četrtek, 11.08.2005 : 17:17:25 »

Kolitis je vnetje debelega črevesa, včasih se kaže v blagi obliki, ko v bistvu ne vidiš kaj dosti drugega, kot to, da se pes iztreblja dlje časa kot ponavadi, iztrebek je od začetka normalen, potem pa vse bolj tekoč in v njem je sluz. Psa to na videz nič ne moti, vendar je, če zadeva traja dlje časa dobro preveriti za kaj gre. V hujših oblikah so prisotne driske, pa poleg sluzi lahko najdemo tudi kri. Kronični kolitisi so precej zoprni za zdravljenje, vzroki so pa lahko zelo različni.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #4 : petek, 12.08.2005 : 06:03:46 »

Moja Žiža ima pogosto driske. Včasih je prisotna sluz. Krvi ni nikoli. Včasih se res iztreblja dalj časa - od začetka je iztrebek trd, potem pa vse bolj tekoč (vendar v njem ponavadi ni sluzi). Tudi bruha kar pogosto (skoraj vsaka 2 meseca). Bruha zeleno rumeno tekočino in nič hrane ali belo penastega. Torej bi to lahko bil kolitis?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : petek, 12.08.2005 : 12:45:55 »

Lahko bi bil, ni pa nujno. kolitisi so sploh ena taka zanimiva tema, se kažejo na različne načine, imajo različne vzroke, pa tudi zdravi se jih različno. Enkrat ob priložnosti povprašaj veterinarja, ni treba da kar takoj letiš tja zaradi tega, je pa dobro začeti zdraviti prej, preden se pojavijo kakšni resnejši znaki.
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #6 : torek, 06.09.2005 : 20:28:08 »

Živjo!
Moja psička(8 mesecev) je imela prej skozi "tapravo" blato in je blo vse uredu!Zdaj ma pa na začetku normalno...potem pa vse bolj redko!
Zanima me kako zgleda tale sluz?? Undecided
Hvala!
LP,Polona
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #7 : sobota, 10.09.2005 : 12:41:36 »

Tega se spomnim izpred let, ko je moja prejšnja psica dobivala Eukanubo-od začetka je bilo blato normalno, potem pa vse redkeje, zato smo zamenjali hrano in je bilo o.k.

Jaz bi dala psa na enotedensko dieto (piščanec z rižem), preveč maščobe v hrani tudi povzroči zelenkasto blato , ki je bolj redko.
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #8 : torek, 20.09.2005 : 21:22:53 »

Primavera,hvala za nasvet!Med tem smo že menjali hrano(okus in firmo) in se ji blato normalizira-vedno bolj trdna oblika  Smiley

Lep pozdrav,Polona
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #9 : četrtek, 10.11.2005 : 18:12:34 »

Sluz zgleda tako rekoc kot tak "znuder" v blatu (razvlece se)... ne vem kako naj ti bolj tocno povem povem.

Moja psicka ima zdaj take probleme z blatom, ampak sumim Pro plan, ker je prej skoz imela trd kakec, zdaj od kar je pa to hrano, pa veckrat opazim, da ni blato uredu.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska na sprehodih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines