mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 15:28:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: ovratnica, povodec
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: ovratnica, povodec  (Prebrano 22301 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
najci
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #15 : petek, 26.05.2006 : 22:07:02 »

hehe, megli... kot da bi opisovala mojo psicko.  Huh
Logiran
megli
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #16 : nedelja, 28.05.2006 : 08:21:20 »

NO ZDAJ SMO Z VELIKO DELA KUŽATA RECIMO NEKAKO PRIVADILI NA POVODEC Roll Eyes
Logiran
najci
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #17 : nedelja, 28.05.2006 : 16:06:07 »

pri nas gre tudi malo na bolje, pa vseeno.. bi prisel prav kaksen nasvet.  Smiley kako vam je uspelo?
Logiran
bugoslav
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #18 : nedelja, 11.06.2006 : 15:50:07 »

holja!
Tudi jaz počasi mojo maltežanko privajam na ovratnico doma (stara je 3 mesece), vendar se hudo boriva še preden jo dam gor, kar se pa tiče povodca, sem ji na začetku obesil vrvico )ne povodca) s katerim je nato hodila po stanovanju, vendar jo je neprestano grizla, je to normalno, kako jo nato navaditi na povodec in kdaj jo peljati ven na povodcu?

Hvala in lp Bugy
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #19 : ponedeljek, 19.06.2006 : 22:05:05 »

to,da grize je normalno saj večina mladih psi grize vse kar jim pride pod gobček.

kako jo navaditi na povodec:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4504.30.html


Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #20 : sreda, 04.07.2007 : 08:30:42 »

Ko sem mojemu psičku dala prvič ovratnico si je hotel "dol vzeti" ker se je kotal po travi.No zdaj je že navajen.Povodec...kaj se tiče povodca ni bilo problemov lepo je šel če semseustavila se je on ustavil zmes je moral počivat ker je taka lena,trmasta pasma a smo spet hitro šli.
LP urša
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 19.04.2009 : 16:10:45 »

Jaz nisem imela težav ne z ovratnico ne z povodcem , zanima pa me , kako je z zatezno ovratnico na 8 mesečnem psu. Tarzan je pekinezer in ima srednje dolgo dlako, ki še vedno raste. Smem uporabljati zatezno ali ne ? Kako zatezna vpliva na psa in psiho psa ?
Hvala !
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #22 : torek, 26.05.2009 : 15:00:17 »

Pri mladih psih je to normalno. Odvadiš pa jih samo z doslednostjo. Nič se ne sekiraj če kuža,potem kuha zamero. Ubogati mora in konec. Če pa ne uboga na odpoklic ga nikar ne spuščaj. Prvo ga nauči, da bo prišel na prvi klic. Naprimer počepni, ter mu z nežnim glasom izreči ime, ko bo prišel ga pohvali, to tudi ponavljaj. Normalno je, da kuža grize povodec, saj se želi igrati, namesto tega mu ponudi igračo, ki mu bo odvzela pozornost od žvečenja povodca. Tudi,kadar mu skušaš nadeti ovratnico mu ukaži naj se vsede, če ne bo ubogal mu zadek potisni na tla, ter dosledno ponavljal, kadar bo vztajal.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #23 : torek, 26.05.2009 : 15:01:42 »

Aja glede zatezne ovratnice. Na tej ovratnici je super, ker kuža ne more ujiti. Toda prvo se vprašaj ali to psu ne povzroča bolečin. Jaz najbolj priporočam oprsnico iz katere se ne more sneti.
Logiran
Myana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 01.06.2009 : 12:12:49 »

mi imamo 2 kužiki, pri prvi, ki je sedaj stara 4 leta ni bilo niti z ovratnico niti s povodcem nobenih težav. Ta druga, ki smo jo kupili pred tremi tedni in je bo kmalu stara 3 mesece pa so velike težave. Če ji nadenem ovratnico se kotali po travi, noče se niti igrati, še na sprehod ni hotela iti. Za enkrat sem povodec opustila dokler se ne privada na ovratnico ampak ko sem jo dala prvič na povodec pa je bilo tak kot da bi jo peljala najmanj v klavnico, brez da bi jo vlekla se je ona na veliko upirala, kolko se je premaknila se je pramknila samo nazaj, naprej ni šla niti s priboljški. Tistih briketov ki sem ji takrat ponudila sploh noče več jesti. Trma trmasta. No ampak saj bo počasi  Roll Eyes
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #25 : ponedeljek, 01.06.2009 : 12:39:06 »

Katere pasme pa sta psici ?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #26 : ponedeljek, 01.06.2009 : 12:51:52 »

Poskusi ji ponuditi kakšne boljše priboljške, ne briketov Roll Eyes. Sir, Poli salama, hrenovke...
Ni zdravo, ampak za priboljške se pa lahko uporabi, pa še psi imajo to ponavadi radi.
Logiran
Myana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 01.06.2009 : 13:14:31 »

prva je mešanka, manjše rasti, ta druga ko pa ne mara ovratnice pa je nemša ovčarka. Ima politanke rada  Grin bom poskusla s politankami drugič ko se bo na ovratnico navadla.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #28 : ponedeljek, 01.06.2009 : 13:57:00 »

A njene mladičke ste oddajali ali prodajali ? Saj je imela mladičke, kaj ne ? Saj ne da se me tiče, me pa zanima...
Logiran
Myana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 01.06.2009 : 20:37:17 »

Oddali smo jih - prve, zdaj jih ima drugič ti so pa danes stari 1 teden jih pa tudi nimamo namena prodajati. sicer pa je to res out of topic.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: ovratnica, povodec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines