mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:41:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: ovratnica, povodec
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ovratnica, povodec  (Prebrano 22250 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #45 : sobota, 02.01.2010 : 17:47:02 »

Zdaj? Ne vem kako jo drugače sploh mislite na spehod/lulat voziti oz. kako jo vozite! Drugače pa se večino psov na to navaja že mnogo prej (preden se jih sploh odda: recimo vzreditelji s tem začnejo že pri 5 tednih).
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #46 : sobota, 02.01.2010 : 18:42:03 »

jJa, no, pač vprašam, če nisem ziher a/ne.. bBolšje, kuakor če keaj narobe naredim.

dDrugače ji že dajem ovratnico vsak dan gor, da se počasi navaja.

vVen jo pa tako ali tako nosimo, imamo doma velik vrt in šiba po vrtu brez ovratnice in povodca.. jJo bomo počasi navajali, da bomo lahko šli kasneje tudi na sprehode malo dlje.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #47 : sobota, 02.01.2010 : 20:30:39 »

Bo treba kar čimprej začeti. Večina psov se na začetku upira ovratnicam - poskušajo jih sneti ali pa kar obsedijo na mestu in se tresejo od ogorčenja. Oprsnice strokovno zgrizejo in si jih prav tako snamejo. Torej - treba je biti potrpežljiv in vztrajen. Načinov, kako psa navaditi, je več. Knjigo "Psi za telebane" ste že prebrali? Ker se mi zdi, da postavljate taka čisto enostavna vprašanja, ki bi jih morali vsaj v osnovi naštudirati že pred prihodom psičke. Huh

In kot rečeno - z navajanjem na ovratnico ali oprsnico in povodec začnite takoj. Nič ni premlada.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #48 : nedelja, 03.01.2010 : 11:46:08 »

Mogoče res postavljam taka butasta vprašanja, samo je že dolgo časa ko sem imela mladega psa, ker je bila prejšnja psička stara 15 let ko je odšla na drugi svet in po pravici povedano se več ne spomnim kako je blo z njo takrat na začetku.
Pač hočem da je vse ok z njo, rada bi vse naredila tako kot je treba.

Drugače pa smo že začeli s tem da jo navajamo, na ovratnico. Za oprsnico se mi zdi še premlada, niti ne vem kako je kaj s temi malimi spi in oprsnicami, se mi zdi da so to bolj za večje pasme.


(ne vem zakaj je taka čudna pisava pa neke rdeče črke tam zgoraj v mojem odgovoru)
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #49 : nedelja, 03.01.2010 : 11:49:17 »

Rdeče črke so zato, ker nisi pisala slovnično. Na forumih pa le to moraš.

Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #50 : nedelja, 03.01.2010 : 11:51:42 »

aAha, ok, hvala za pojasnilo. katya
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #51 : nedelja, 03.01.2010 : 11:53:43 »

Ni zakaj Smiley

Srečno pri navajanju psičke na ovratnico in povodec Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #52 : nedelja, 03.01.2010 : 11:54:41 »

Strelca, kaj mislis, zakaj je cudna pisava. Morda zato, ker nismo v gostilni, temvec na javnem forumu, na katerem pisemo slovensko?

Sicer pa enako kot Pepsi predlagam branje kaksne splosne literature o psih, recimo knjige Psi za telebane, pa bo vec stvari jasnih. Ne samo o ovratnici, povodcu ali oprsnici.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #53 : nedelja, 03.01.2010 : 12:07:16 »

Če je 11tednov star pes bil do sedaj samo na domačem vrtu/v domačem okolju, je bolj kot ne zamudil najvažnejše obdobje socializacije. V tem času bi že moral obiskati "cel svet" okoli njega na povodcu, in ne samo biti doma, ker boste lahko imeli pozneje težave s strahovi. Torej čimprej ven in ne pol enkrat.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #54 : nedelja, 03.01.2010 : 16:16:51 »

Jaz se še zdaj spomnim kako je bilo, ko sem dobila mojega psa. Še preden smo ga šli iskat, smo imeli doma že vse pripravljeno zanj, med drugim tudi ovratnico in povodec, ter fleksi. Ovratnico je dobil kar hitro gor, prav tako sem ga hitro pripela. Se je hitro navadil in takoj po opravljenih cepljenih, sva prehodila moj kraj. Spoznal je ogromno okoliških psov in veliko otrok (sama sem bila takrat stara 14 let), mojih prijateljev. Smo se igrali in lovili skupaj z njim ter se mu skrivali, našel je vse, četudi nas je bilo 10. Eden ga je držal, ostali smo se mu poskrili. Še zdaj se me drži kot klop Smiley Socializacija je zelo pomembna, zato hitro med ljudi in prijazne pse z vašim psom. Ni ga dobro preveč "čuvat". Sej je majhna in sladka, vendar pes je pes.
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #55 : torek, 05.01.2010 : 15:21:23 »

Hvala za vaš odgovor zalarjeva!

Prav tako imam jaz namen obiskat vse, ko bodo vsa cepljenja za njo. Sicer smo bili že z njo v Mariboru pri sestri, kjer imajo bullbokserko in sta se super razumeli. Nekako ji je bila nadomestna mama hehe

Danes sem kupila še fleksi, tako da bomo trenirali še naprej. Ovratnico pa sedaj kar dobro prenaša. Na začetku jo je malo motila in se je praskala okoli vratu, zdaj je pa kar pridna že. Če smo zunaj, pozabi da ima ovratnico.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: ovratnica, povodec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines