mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:28:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54067 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 15.09.2011 : 08:57:55 »

alexy, če boš kdaj govorila s kakim, ki šola labradorce za vodnike slepih jih kar povprašaj kateri je največji problem pri izbiri in nakupu mladih psov. Poleg zdravja seveda...  Undecided

Tako, da... vsak pes mora biti pod kontrolo  Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 15.09.2011 : 09:02:30 »

AngSeter ne bom govorila z nobenim, zato mi lahko tudi ti poveš  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 15.09.2011 : 09:17:22 »

No, sej to je to  Wink  potepanje  Tongue

Ker nikjer v pasemskih značilnosti tega ne piše, v praksi se je pa pokazalo kot problem sem omenla. Vsaj po pripovedovanju iz prve roke.

Kdor bo pa pazu in delal pa itak ni variante, da bi si pes želel sam okrog vandrat  Smiley  Tudi take pasme za katere pravijo, da so znani potepuhi. Kot recimo angleški setri baje. Samo, kot verjetno tudi ti za tvojo, jaz ne vem nič o tem  Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 15.09.2011 : 09:29:11 »

Zanimivo..poznam iz prve roke precej labijev, pa se noben od njih ne potepa.. Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 15.09.2011 : 09:41:05 »

Teli, ki jih poznaš tudi psa stran ne dajejo  Roll Eyes Tongue
Če pa oskrba ni taka ku mora bit pa... Baje so tisti ki se že enkrat potepajo zelo trdovratni in če se tonaknadno ugotovi, jih vrnejo prvotnemu lastniku, ker pač takšen ne more biti primeren za slepo osebo...  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : četrtek, 15.09.2011 : 09:50:29 »

Belgijci in delovni nemški ovčarji imajo ogromno nagona in energije. Za njih je 8 km na dan in kakšna ura treninga in igre premalo. Da o umirjenosti v stanovanju ne izgubljam besed.
S temi psi je treba resno in trdo delat, če ne je kriza.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 15.09.2011 : 10:00:12 »

AngSeter, a govoriš ti o labijih ali o "labijih"?
Namreč, ne poznam niti enega napadalnega zlatega prinašalca, vem pa za celo vrsto "napadalnih zlatih prinašalcev".
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : četrtek, 15.09.2011 : 10:37:15 »

Joj, napadalnost pa res ni pasemska značilnost nobenega retriverja, goldna pa še od vseh najmanj. Se najdejo samci, ki so ob slabi socializaciji zoprni do drugih psov. Občasno, a res zelo redko se najdejo taki z nizkim vzdražnim pragom, ki so pa res zelo zoprni in popadljivi, ampak zadnje (rodovniško) leglo takoh goldnov sem zasledila pri nas  pred več kot 20 leti.
Sicer pa: kaj je največja ovira pri psih, ki jih šolajo za pomočnike slepih? Samostojno odločanje psa v kritičnih situacijah, česar mnogi psi niso sposobni in če tega ni v njih jih tudi naučiti ni mogoče.

Potepanje....pse lahko razdelimo na tiste, ki se načeloma držijo domačega dvorišča in tiste, ki se ga ne. Načeloma se domačega dvorišča držijo psi, ki so jih vzgojili kot kmečke čuvaje dvorišč. Od naštetih pasem bi sem še najbolj sodil hovawart, mogoče še švicarji (med njimi se tudi najdejo potepuhi, a se jih veliko drži dvorišč), pa nekateri špici....Pa še za te so današnja majhna dvorišča premajhna in si vzamejo zraven vsaj še sosedovo, če je možno.
Velika večina psov pa se bo potepala, če se jim bo to dopustilo. Bolj ko je pes radoveden, bolj ko ga zanima okolica  in več ko ima energije, bolj z veseljem se bo potepal. Zlasti samci, pa tudi samice, če jim je dolgčas in če imajo premalo gibanja.
Če imajo priložnost se potepajo praktično vsi lovski psi - torej tudi prinašalci, setri in vsi polarni psi. Pa od ostalih vsaj tričetrt. A če se s psom dovolj ukvarjaš, mu omogočiš dovolj gibanja  in ga na neograjenem dvorišču ne puščaš brez nadzora, se ne bodo  potepali niti novofundlandci (po mojih izkušnjah najbolj notorični in najuspešnejši potepuhi)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 15.09.2011 : 10:52:37 »

Kolikor vem z rodovnikom. Predvsem zaradi preverjanja prednikov o zdravstvenem stanju...

Pa sej ni čudno. Kot je opisala Lanabela sodi labi lepo v sliko o živahnem, radovednem in samostojnem psu. Sej zato so pa tudi dooooosti bolj primerni od raznih ovčarjev za delo vodnika slepega.

In če ponovim, pri odgovornem vodniku do tega ne pride pa lahko 100x piše v opisu pasme, da se rad potepa  Wink  Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : četrtek, 15.09.2011 : 11:00:09 »

Na to mora biti pozoren pravzaprav samo tisti, ki živi nekje bogu za hrbtom na veliki posesti, ki je ne namerava /ne more ograditi, pse bi pa imel, a ne stalno zaprte/ privezane.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : četrtek, 15.09.2011 : 11:15:57 »

Moje samojedke se tudi ne potepajo in so lahko vrata od ograje odprta....dokler sem jaz na vrtu. če bi šla noter samo lulat, bi mi medtem mrknile. O setrih pa....v boljših časih, ko so psi še smeli biti psi, je obstajal seter, ki si je pri potepih pomagal tudi z avtobusi mestnega prometa. Silno dobro se je znašel - a enkrat, ko je bila nevihta, pa ga je bilo strah, je stopil na prvi avtobus ki se je ustavil in se odpeljal proti Kamniku.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #26 : četrtek, 15.09.2011 : 12:11:29 »

Ce nista ze v zacetku odmislila posvojitve, je tukaj en potencialen kanidat (ce bo sel v posvojitev). Rodovniski nemski pticar, star 9 mesecev: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2166680578266&set=a.1051878588913.2009639.1584225438&type=1
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 15.09.2011 : 12:33:49 »

Na FB ni smiselno dajati povezav, ker vsebine niso dostopne širši publiki.
Logiran

airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 15.09.2011 : 12:42:09 »

Kaj pa kakšen mešanček?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #29 : četrtek, 15.09.2011 : 12:44:52 »

Mah, moj bi mrknil o prvi priliki in vsak dan, če bi mu pustila, pa ne sodi v nobeno od omenjenih kategorij pasem, zato se mi to o potepuhih zdi res malo mimo.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines