mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:08:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54071 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kmet iztok
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #240 : četrtek, 19.02.2015 : 17:21:16 »

pozdravljeni sem novi med vami in vas prosim za nasvet kupiti nameravam psa za čuvanje ovc ,zraven hiše imam veliko zagrajeno parcelo na kateri imam ovce za varnost bi želel kupiti psa tu pa nastane problem ,psa še nisem imel nikoli živali imam rad zato mi to ne predstavlja problema temveč kero pasmo izbrati? mi pes ne bo napadel lastnih ovc?prosim vas za kak nasvet.lp Iztok
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #241 : četrtek, 19.02.2015 : 17:29:30 »

Glede na to, da še nisi imel psa, bi pa ga želel imeti za 'pastirja drobnice', predlagam, da se obrneš na Društvo ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev (http://www.dlvkos.si/), kjer se ukvarjajo prav s takimi zadevami - Kraševec kot pastirski pes - več na http://www.dlvkos.si/cuvaj-crede/ in ti bodo pomagali z nasveti. Smiley

Nekaj začetnih informacij najdeš o kraševcu, edini slovenski avtohtoni pasmi psov, tudi na klik Wink
Logiran

kmet iztok
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #242 : petek, 20.02.2015 : 17:08:34 »

kaj pa pasma Tornjak ?bi bila primerna ,bral sem da ni glih za začetnike
Logiran
zmpa
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #243 : petek, 13.03.2015 : 08:42:41 »

Zdravo,

zanima me vaše mnenje, katera pasma bi bila primerna zame. Pred kratkim sva se s punco preselila v manjšo vas, kjer imava pred hišo manjše dvorišče in tako prostor za že dolgo željenega psa (prej sva bila v študentskem stanovanju).

Pasma mora biti taka, da je pes velikosti okoli 45 - 65 plečne višine (približno 40+/- kg). Pes se mora čim manj sliniti, dlako pa bomo že posesali Smiley. Mora biti sposoben iti na sprehod pozimi in poleti in da ob spremstvu pri teku/hribolazenju ne omaga pred mano, saj sem precej aktiven. Poleg tega bi bilo zaželjeno če je doma umirjen in se rad crklja. Mora biti učljiv, dojemljiv in da rad "dela", tudi družinski - da ima rad otroke in domače živali. Plus je tudi, da ima pasma čim manj genetskih bolezni.

Pri obeh smo imeli/imamo v družini pse (čivava, 2x nemški ovčar, mešanček, king charles spaniel), vendar bi bil to najin prvi pes.

Zaenkrat sva razmišljala o naslednjih pasmah in naju zanima vaše mnenje. Vesela bi bila tudi vaših predlogov o izbiri pasme (ne nujno iz tega seznama).

- hovawart
- gladkodlaki prinašalec
- labradorec
- weimeranec
- veliki švicarski planšarski pes

Hvala za pomoč in nasvete.

Zanimam se za nakup kratkodlakega Border Coolia! Lastnosti? Kdo ve kje ga najdem?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #244 : petek, 13.03.2015 : 08:57:39 »

Lastnosti kot dolgodalk BC, najverjetneje v leglu, kjer je vsaj eden od staršev kratkodalk  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines